„Lyžování se Skisněhulkou“

V uplynulém týdnu se uskutečnil lyžařský výcvik se Skisněhulkou  žáků  1.- 5. ročníků.

Malým lyžařům z naší školy paní Zima nepřála a tak byli nuceni vyměnit SKI areál Palkovice za SKI Areál Opálenou na Čeladné, který nás mile překvapil každé ráno zasněženou a upravenou sjezdovkou.

Kurzu se zúčastnilo 40 žáků, kteří byli rozděleni do 5 družstev podle svých lyžařských dovedností.

Začátečníci se učili základní techniku na lyžích, pokročilí a výborní lyžaři si užívali jízdu plnou her pod vedením zkušených instruktorů.

Poslední den proběhl tradiční závod ve slalomu. „Smůla, na stupních vítězů mohou stát jen tři.“ 🙂

Přesto že nebylo tuto zimu mnoho sněhu, upravené sjezdovky, sluníčko, legrace, kamarádi a sladká odměna vyloudily úsměv na tváři každému malému lyžaři.

Unavení, ale plní radosti z úspěchu  opouštíme SKI areál Opálena.

Cíl, naučit děti základním lyžařským dovednostem, zdokonalit techniku jízdy a naučit bezpečnému pohybu a chování na sjezdovce, byl splněn.

Více fotek na školním Facebooku

Lyžováni a sportu zdar!