Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zdravá strava

V pátek 14. 2. 2020 jsme ve školní družině prožili kreativní odpoledne s výživovou poradkyní paní Nikolou Zinkovou, která děti seznámila se správnými stravovacími návyky. Děti se dozvěděly, co by jim na talíři nemělo chybět k tomu, aby zdravě prospívaly a nezapomínaly na důležité živiny či vitamíny. Samozřejmě proběhla i debata o nahrazování tolik obávaných umělých cukrů těmi zdravými, přírodními. Na závěr si děti ověřily své nabyté vědomosti prostřednictvím pracovních listů. Zdravým potravinám jsme se věnovali i po zbytek února. Zahráli jsme si na zahradníky a vypěstovali jsme si rostlinky z luštěnin, které si děti přesadily do květináčů a v pěstování měly možnost pokračovat doma. Nejednu rostlinku jsme si ztvárnili i ve výtvarný činnostech. Své kuchařské dovednosti děti předvedly při výrobě zdravého salátu z mrkve a jablek, na kterém jsme si všichni společně pochutnali.

Vychovatelky ŠD

více fotek na školním Facebooku