Aktuální informace k možnosti čerpat náhradu za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti až do 13 let

Vážení rodiče,

pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení, ale i některých sociálních služeb pro hendikepované.

Úřední hodiny pro potvrzování žádostí o ošetřovné (pouze pro děti, které v den žádosti nedosáhly 10 let) v době trvání mimořádného opatření jsou stanoveny takto:

Pondělí – od 8.00 – 11.00, 12.00 – 15.00

Středa – 8.00 -11.00, 12.00 – 15.00

V případě, že se v uvedenou dobu nemůžete z pracovních důvodů dostavit, můžete se domluvit individuálně na telefonním čísle 777 571 716.

Rodiče nemusí kvůli žádosti o ošetřovné chodit do školy osobně, neboť jim může být elektronicky poslán vyplněný formulář, který jim poslouží jako omluvenka z práce.

Musí mít ale správně vyplněnou část B a zaslat formulář na kancelar@zsjicinska.cz.

Potvrzený formulář bude zaslán zpět na e-mailovou adresu, ze které přišla žádost o potvrzení.

Děkujeme za pochopení.