Žáci naší školy dobývají vesmír

V rámci robotického kroužku se naši žáci zapojili do projektu „Evropská výzva Astro Pi“, kterou připravila Evropská kosmická agentura (ESA) ve spolupráci s Raspberry Pi Foundation. Dostali tím úžasnou příležitost provádět vědecké bádání ve vesmíru tím, že vytvořili počítačový program, který byl spuštěn na počítači Rapsberry Pi na palubě Mezinárodní stanice (ISS).

Náš tým se zapojil do Mission Zero kde bylo za úkol napsat krátký program, který zobrazí vzkaz pro astronauty a změří aktuální teplotu na ISS. Na program se můžete podívat zde.

Minutový vzkaz nakonec skutečně na ISS dorazil a 15. května 2020 proběhl nad oblastí Jižního Tichého oceánu. Přesnou polohu a další informace naleznete na oficiálním certifikátu, který žáci obdrželi.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za pěknou vesmírnou reprezentaci školy.

Ing. Zdeněk Liška, ICT koordinátor