Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

KUCHTĚNÍ V DRUŽINCE

V rámci pracovních činností se snažíme s dětmi dělat různé činnosti. Rozvíjíme jejich vědomosti a taky manuální zručnost k takovým činnostem patří I sebeobsluha, příprava jednoduchého pokrmu.

Děti třetího ročníku se sešly ve školní kuchyňce, aby si společně s vychovatelkami připravily lívance. K nápadu jsme se dostali, když v družině děvčata pročítala časopis Mateřídouška a tam byla tato dobrota jako námět k domácí přípravě. Než začaly děti s přípravou, povídali jsme si o surovinách, vysvětlili si, jak se zpracovává mouka. Rozdělili jsme se na skupinu dívek a chlapců. Každá skupina si připravila těsto a taky ovoce na salát. Se smažením dětem lehce pomáhaly vychovatelky. Naservírovaná lahůdka chutnala všem, zvláště když si tuto dobrotu připravily děti samy. 

Kuchařské umění si mohly vyzkoušet i skupinka dětí pracovníků IZS přímo ve školní družině. Nejprve si vyrobily pořádnou kuchařskou čepici a mohlo se jít na věc. Společně s paní vychovatelkou si děti povídaly o ingrediencích potřebných k výrobě palačinek, z čeho a jak vzniká mouka, jaké máme druhy mléka, co je to recept atd. U pánvičky se měl možnost vystřídat každý a taky toho všichni využili a to dvakrát. Doufejme, že taková chuť do práce už děti neopustí a do všeho se budou pouštět s podobnou šikovností a vervou.

Fotky na školním Facebooku

Vychovatelky ŠD