Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

PCR testování žáků od 14. května 2021

Vážení rodiče,

od 14. 5. 2021 přechází školy v rámci města Příbora na PCR testování žáků, které doporučilo
a finančně podpoří MŠMT.

Výhody:

  • testování ze slin pomocí cucacích tampónů (neinvazivní odběr)
  • testování pravděpodobně 1x za 14 dní (jedná o tom nyní vláda)
  • vyšší vypovídající hodnota výsledku

Testování bude provádět firma SPADIA LAB, a.s., která sveze vzorky do laboratoře vždy v pátek. V případě zjištění pozitivity zašle SMS na vámi uvedené telefonní číslo v sobotu.

Pro realizaci a zpracování testů je zapotřebí předat laboratoři nezbytné osobní údaje. Více informaci na https://www.spadia.cz/zdravotnici/o-spolecnosti/gdpr/.

Informovaný souhlas s předáním osobních údajů laboratoři SPADIA LAB, a.s. v Novém Jičíně vyplňte prosím na následujícím odkaze: Informovaný souhlas

Informovaný souhlas vyplňte, prosím nejpozději do 10. 5. 2021 do 20:00 hodin.

Za každé dítě v naší škole je nutno vyplnit samostatný souhlas.

Video ukázka testování: https://www.youtube.com/watch?v=2mO3EY7wVys&feature=youtu.be

V příštím týdnu budou žáci ještě testováni antigenními testy (1. stupeň 1x týdně, 2. stupeň  
2 x týdně). Testování PCR testy bude probíhat vždy v pátek před následujícím týdnem. Z toho důvodu proběhne testování už v pátek 14. 5. 2021. Testováni budou v tomto termínu všichni žáci školy. Žáci, kteří nebudou v pátek 14. 5. 2021 přítomni na prezenční výuce, přijdou tento den do školy (přímo do své třídy) na 2. vyučovací hodinu (8:40 – 9:25), kde proběhne odběr vzorků.

Nadále platí, že testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek RT- PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenních testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19. Testovat se nemusí také ty, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Je to ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné podobě či elektronické podobě).