Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Úspěch našich deváťáků v celostátní soutěži „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

Přestože letošní školní rok nepřál pořádání soutěží, dva žáci IX. B využili svého talentu a nadání k úspěšné reprezentaci sebe i naší školy. Hanka Bartoňová a Robert Demel se zapojili do soutěže pořádané pod záštitou MŠMT, Moravskoslezského kraje, ČEZ, Světa techniky v Ostravě a dalších organizací. V našem kraji soutěž organizovala Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského v Ostravě. Vše letos probíhalo pouze on-line. Této soutěže se naše škola účastnila poprvé a hned takový úspěch. Díky výborným výsledkům ve školním kole i v kole krajském se oba dostali mezi 30 účastníků kola regionálního. V tomto kole v silné konkurenci soutěžících si výborně vedl především Robert. Jen čtyři místa a čtyři body ho dělily od postupu do závěrečného kola celostátního, konaného na FCHT Univerzity Pardubice. Oběma žákům blahopřejeme. 

Mgr. Eva Rečková