Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Výukový program o dravcích

Téměř všichni žáci od 1. až po 9. ročník se ve středu 15. září účastnili vzdělávacího programu společnosti Seiferos. Ta do areálu ZŠ Npor.  Loma přivezla asi 40 dravců. Žáci měli možnost prohlédnout si zblízka nejen sokola, jestřába, luňáka, káně, poštolku, ale i orly, supa nebo krkavce. Nechyběly ani různé druhy sov od nejmenšího kulíška, přes sýčka, puštíka, sovu pálenou až po výra velkého. Během výkladu se dozvěděli mnoho informací o životě dravců, způsobu lovu, rozšíření, ale i o faktorech, které je ohrožují. Atraktivní částí programu byla možnost pohladit si výra, sledovat dravce při lovu nebo jejich přivolání na rukavici. Někteří žáci si přivolání dravce mohli sami vyzkoušet.

Michaela Eliášová

Fotografie na Facebooku