Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

S Hájenkou do přírody

V průběhu podzimních měsíců se všechny třídy prvního stupně postupně účastnily terénních výukových programů s environmentální tematikou v okolí Příbora. Uspořádalo je pro nás Občanské sdružení Hájenka Kopřivnice, programy vedla lektorka Pavla Májová. Jejich cílem bylo vzbudit zájem dětí o přírodu, o její poznávání i ochranu a také užít si pobyt venku, v lese.

Pro nejmladší žáky byly připraveny lekce s názvem Za lesními strašidýlky, pro třeťáky program Vůně jehličí. V nich se děti seznamovaly s prostředím lesa, zkoumaly jeho obyvatele, jak rostlinné, tak živočišné, poznávaly lesní patra, význam lesa, ale také hrály hry a tvořily z přírodních materiálů.

Čtvrťáci a páťáci se zúčastnili programu s názvem Není zač, jsem rozkladač, který byl zaměřen na půdu. Žáci si uvědomili její význam pro život na Zemi, i to, jak dlouho půda vzniká a jak je ohrožená. Atraktivní pro ně bylo zkoumání různých půdních organismů přímo v terénu. Využili k tomu kelímkové lupy a určovací klíče.

Na žáky druhého stupně terénní exkurze čekají na jaře.

Michaela Eliášová