Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Učíme se venku

Využíváme krásného podzimního počasí a vyrážíme s žáky ven do přírody. Příbor nabízí mnoho zajímavých lokalit. Piaristické zahrady a park máme blízko. Chodíme ale také za město směrem k Borovci, k Prchalovu nebo nejlépe do lesa. Nejedná se však pouze o vycházky nebo výlety, jak by se mohlo zdát. Někteří učitelé naší školy se rozhodli, že zkusí začlenit do své výuky učení venku. To nabízí mnoho cenných příležitostí pro rozvoj žáků. Ti se mohou o mnoha věcech učit přímo v přirozeném prostředí. Jak se dá lépe učit o přírodě, než právě v přírodě? Nejde však jen o výuku prvouky nebo přírodovědy. Venku nalézáme příklady aplikované matematiky nebo geometrie a využíváme přírodních pomůcek i pro výuku dalších předmětů. Venku se také skvěle maluje a tvoří. A že je pobyt venku zdravý, že se tam báječně běhá, skáče a překonává překážky, není třeba ani připomínat. Má to ještě jednu přidanou hodnotu, děti to více baví.

Michaela Eliášová