Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Kniha a já – projekt žáků 8. ročníku

Ve dnech 13. až 17. prosince probíhal na naší škole projekt Kniha a já, který je tradičně určen žákům 8. ročníků. Jeho cílem je budování kladného vztahu k literatuře a současně podpora dětské spolupráce.

Součástí projektu byla říjnová návštěva městské knihovny, kde se žáci formou přednášky seznámili s jednotlivými literárními žánry. V rámci nich si poté dvojice žáků zvolily konkrétní knihy. Jejich úkolem bylo následně knihu přečíst a během projektového týdne s ní také pracovat. Žáci si své knihy ve dvojicích vzájemně porovnávali, společně vyplňovali pracovní listy, týkající se například hlavních postav nebo prostředí, tvořili prezentaci v PowerPointu a také dokument ve Wordu. Každý den několik z nich četlo svým spolužákům ukázku.

Na samotném konci projektu, tj. v pátek 17. prosince, došlo ke slavnostnímu předvedení prezentací před třídou a rovněž před dvojčlennou komisí učitelů, která žáky za jejich snahu náležitě ohodnotila.

Více fotek na školním Facebooku

Mgr. Lucie Brodíková