Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Svátek sv. Patrika na naší škole 

Každým rokem si Irové připomínají svého patrona sv. Patrika. Typickou barvou tohoto svátku je zelená, my jsme si ji však v důsledku současných okolností upravili na žlutomodrou. Zároveň jsme svátek sv. Patrika pojali na naší škole jako den patronů, kdy kromě sv. Patrika jsme se bavili i o sv. Václavovi, který je nejenom patronem našeho národa, ale také patronem míru a o sv. Ondřejovi, který je patronem Ukrajiny. 

Celý týden jsme se věnovali aktivitám, které byly spojeny s patrony tří zemí. Menší děti vybarvovaly obrázky, starší v hodinách angličtiny vyhledávali základní informace, které pak prezentovali, vyplňovali různé kvízy o Irsku, sv. Patrikovi, sv. Václavovi i sv. Ondřejovi. 

17. března na sv. Patrika pak vše vyvrcholilo. Žáci i učitelé se oblékli do modrožlutého a o velké přestávce se sešli na dvoře školy. Třída, která měla nejvíc modrožlutých kousků oblečení a doplňků, byla odměněna. Mladší žáci si pak prošli čtyřlístkovou trasu s úkoly vedoucími k Patrikovu pokladu. 

Naše barvy měly vyjádřit naději v brzký mír, kterému jsme i symbolicky zazvonili zvonečky. 

Více fotek na školním Facebooku

Mgr. Jitka Piskořová