Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Planetárium a inspirace vesmírem na talíři

V pátek 27.5.2022 jsme byli v Planetáriu v Ostravě. Uvnitř nám ukazovali souhvězdí a planety, které můžeme pozorovat na noční obloze a viděli jsme příběh o pohybech Země, střídání dne a noci a změně ročních období – Kouzelný globus.  Potom jsme posvačili a koupili si suvenýry. Nakonec jsme si prošli interaktivní expozici a vyplňovali jsme pracovní listy. Dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí a vyzkoušeli si např. jak vzniká tornádo, vlna tsunami, mohli jsme řídit model robotického vozítka nebo něco nastříkat na stěnu virtuálním sprejem. Bylo to super! 

Žáci 5.B

 … a protože toho žáci viděli v Planetáriu opravdu hodně, nechali na sebe VESMÍR působit ještě i následující týden a ve školní kuchyňce tvořili „vesmírné dobroty“ ☺ 

Fotografie Facebook