Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Školní výlet Štramberk

Dne 21.6.2022 jsme jeli vlakem na školní výlet do Štramberku. 

Nejdříve jsme došli k bráně, kde byla botanická zahrada, ale brána byla zamčená. Potom jsme se šli podívat do Kamenárky, kde byly moc hezké skály a krásný výhled. Ze skal jsme šli dolů ke Stříbrnému jezírku a tam jsme si dali přestávku a posvačili. Po přestávce jsme šli nějakou malou cestičkou směrem k silnici, po které jsme došli na náměstí. Tam jsme se rozdělili, mohli jsme si jít něco koupit a všichni jsme utráceli peníze. 

Po focení u kašny jsme šli do Národního sadu, k jeskyni Šipka a taky ke zvoničce, kde jsme si zazvonili na zvon pro štěstí. Podívali jsme se ještě nad jeskyni, kde byla socha sv.Václava, Bedřicha Smetany aj. Cestou zpět jsme se ještě podívali na lom, kde se těží vápenec. Potom jsme se vrátili po cestě k vlakovému nádraží.

Výlet jsme si užili a bylo to fajn.

Vybráno z prací žáků 5.B Terky Jurkové, Adély Buczkové a Kuby Makúcha

Fotky na Facebook