Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

    
      

                                          

                                                    

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

  

 Aktuality 

23.05.2016 - Školní výlet čtvrťáků

Ve čtvrtek 19. května 2016 jsme se všichni těšili do školy, jeli jsme totiž na školní výlet.

Naše první zastávka byla na hradě Helfštýn. S panem průvodcem jsme si prohlédli přístupná místa hradu a potom jsme měli volno. Koupili jsme si pohledy, samolepky, kamínky, náhrdelníky a náramky pro maminky a taky jídlo: hranolky, sladkosti a pití.

Po 11. hodině jsme autobusem jeli do Teplic nad Bečvou, kde jsme navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně. Poté jsme měli rozchod na lázeňské kolonádě.

Na výletě se nám nejvíce líbilo: povídání a pověsti o hradu, počítání schodů na rozhlednu, jeskyně (které byly trochu strašidelné), krápníky, nakupování a to, že jsme se dozvěděli hodně nových věcí.

Výlet se povedl, byl super, nádherný, poučný, legrační, boží!

(vybráno z prací žáků 4.A)  fotografie


 18.05.2016 - Branný den s Městskou policií

V úterý 10. 5. a ve středu 11. 5. proběhl pro páté a sedmé ročníky Branný den pod vedením Městské policie. Žáci soutěžili ve skupinkách. Startovali od koupaliště a cíl byl u nedalekého občerstvení Orinoko. Na trase bylo několik stanovišť, kde soutěžící plnili různé úkoly jako střelba ze vzduchovky, zdravověda či štafeta. Na konci závodu byly vyhlášeny výsledky a každý účastník získal malou sladkost, nápoj a perníček. Žáci naší školy byli úspěšní. Děti z 5.B získaly dvě ceny (první a třetí místo) a žáci 7.B místo první, každý ve své kategorii. Za hezky zorganizovaný branný závod děkujeme Městské policii.

Mgr. Daniela Grohmannová


17.05.2016 - Připínáček zvítězil

Krajské kolo soutěže Školní časopis roku se konalo 17. května ve Středisku volného času Korunka v Ostravě. Školní časopis žáků ZŠ Příbor, Jičínská, Připínáček, si ze soutěže odvezl 1. místo v kategorii Základní škola (I. a II. stupeň).

Letos se konalo již 10. kolo této soutěže. Časopis Připínáček se jí účastnil potřetí. V roce 2014 získal 3. místo a zvítězil v kategorii Nejlepší titulka, v roce 2015 obhájil 3. místo. V letošním roce odborná porota udělila Připínáčku nejvíce bodů a školní redakce si odvezla 1. místo. Nebylo to však ocenění jediné. Dalším úspěchem bylo vítězství v kategorii Nejlepší obsah a 2. místo v hlasování školních redakcí. Časopis Připínáček postupuje do celostátního kola, které proběhne v prosinci 2016. 

Součástí soutěže byly také workshopy vedené odborníky z oblasti médií, ve kterých mohli redaktoři školních časopisů zdokonalit své dovednosti potřebné pro práci v časopisu, rozhlasu a televizi.

Michaela Eliášová   fotografie


17.05.2016 - Projekt 9. ročníku - Svět kolem nás

Druhý květnový týden tohoto školního roku strávili žáci devátých ročníků zpracováváním výstupů týdenního projektu na téma Svět kolem nás. Každý žák si vybral předmět a konzultanta, který mu vyhovoval. Nabídka prací byla široká, od zkoumání pobytu piaristů v Příboře, přes pH v látkách kolem nás, španělskou koridu, prázdniny v Londýně, působení hudby na člověka, až po elektromotory a vlky žijící v našich lesích.

V rámci projektu se žáci učí pracovat s textem, vyjádřit myšlenku vlastními slovy a písemnou formou zpracovat obsah tématu. Každý žák měl po celý týden k dispozici počítač, kde v textovém editoru psal samotnou práci. Svůj mluvený projev poté doplnil o prezentaci v Power pointu.

Marcela Šumberová

Celý článek   Fotografie


10.05.2016 - Nové číslo Připínáčku


 


03.05.2016 - Exkurze ke dni Země

U příležitosti Dne Země se naši žáci účastnili několika exkurzí. Děti z 1. - 3. tříd navštívily v pátek 29. dubna farmu pana Michálka. Prohlédly si stáje s koňmi, viděly i jednodenní hříbátko. Kromě koní mohly obdivovat také malé sele, holuby, bažanty, psy, kočky a také mývala. Žáci 8. a 9. ročníků navštívili 26. dubna Čistírnu odpadních vod v Příboře. Viděli proces mechanického i biologického čištění, na jehož začátku je špinavá, zakalená voda plná nečistot a na jeho konci voda čistá a průzračná, kterou je možno vypustit do Lubiny. V druhé části exkurze se podívali do firmy Skarab Příbor. Zde viděli v provozu CNC stroje, soustruhy, prostory skladu a prodejny náhradních dílů, servis nákladních i osobních aut. Byli také pozváni na malé občerstvení do restaurace. 

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie 1. A   fotografie 1. B  fotografie 3. A  fotografie 3. B  fotografie 8. A, B


 02.05.2016 - Listování

„Projekt LiStOVáNí je cyklus scénických čtení, který má za úkol představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu...  Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první - knize. … Jde o představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.“ (http://www.knihovna-kh.cz/node/1605)

V rámci tohoto projektu byla dětem v prostorách Piaristického kláštera představena kniha Flouk a Líla autorky Petry Dvořákové. Účinkovali Alan Novotný a Markéta Lánská

Jak sama autorka uvádí, jedná se „o pohádkový příběh velikého přátelství počítačové myši a kouzelného kocoura...  Jenže v kanceláři jí to moc nebaví, a tak si hledá kamarády ve skutečném světě. Jenom pozor na toho protivného kocoura Flouka, který by se rád dostal do počítače...“

Mgr. Lada Rejmanová, Mgr. Jana Činčalová, fotografie Mgr. Jana Bilská   fotografie


 28.04.2016 - Dominik Seibert stříbrný mezi vzpěrači na Mezinárodních sportovních hrách dětí v Turecku!

Dominik_seibert

V minulém týdnu proběhly v Turecku 6. Mezinárodní sportovní hry dětí do 15 let. Účastnilo se jich celkem 22 států. Českou republiku reprezentovala skupina 10 vzpěračů, mezi nimiž byl i žák naší školy - DOMINIK SEIBERT z 9.B, který ve své kategorii, i přes velkou konkurenci, obsadil druhé místo! Dominikovi blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních a životních úspěchů.


27.04.2016 - Štafetový běh ve Frýdku-Místku

Pochvalu za úspěšnou reprezentaci školy v okresním kole atletické soutěže „Štafetový pohár 2016“, který proběhl v úterý 26. 4. 2016 ve Frýdku-Místku, zaslouží vybraní žáci a žákyně I. stupně ze  3.– 5. ročníku, a to ze třídy 

3.A Sára Petrová, Adriana Karasová, Maddie Hidson, Veronika Žárská,Jakub Kamenár, Ondřej Marejka a Adam Rečka

3.B Martin Ráftl 

4.A Stefanie Žigová 

4.B Jan Bordovský a Ondřej Libiš 

5.B Lumír Krejčí, Harry Hidson, Tereza Rašková, Eliška Figarová a Nela Simičová

Každý ze dvou týmů složený z mladších a starších žáků běžel první běh 8 x 100 a druhý běh 8 x 200 m. Po sečtení všech časů se naše ZŠ Příbor, Jičínská umístila na krásném 3. místě hned za ZŠ z Raškovic a ZŠ ze Štramberka. Všem účastníkům děkujeme a blahopřejeme.

Mgr. Lada Rejmanová   fotografie


Žádost o přijetí dítěte do přípravné třídy ke stažení


25.04.2016 - Den Země

Celý svět si v pátek 22. dubna připomenul Den Země. Naše škola jej oslavila tradičně výstavou výtvarných prací před školou. Již ve čtvrtek ožil prostor před školou množstvím barevných objektů vyrobených z různých odpadních materiálů. Výstavu si mohli prohlédnout nejen děti, ale i jejich rodiče a veřejnost. Výstava byla soutěžní. Porotou byli sami žáci, kteří mohli hlasovat, která práce je nejvíce zaujala. První místo obsadily třídy 4. A a 8. A, druhé místo 2. A a 9. A, na třetím místě se umístily třídy 3. B a 8. B. K příležitosti Dne Země čekají některé třídy ještě exkurze do čističky odpadních vod a na farmu pana Michálka.

Mgr. Michaela Eliášová   fotografie 

 Starší články naleznete v Archivu.