Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

 
 

  

         

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

 

 

 Aktuality

Ct2019_970x250px


Civilizace-na-baterky_2


24.04.2019 - Naši osmáci si plánují svoji budoucnost

Titulni-fotka

Konec března a začátek dubna byl pro žáky osmého ročníku ve znamení volby jejich budoucnosti. Nejprve všichni navštívili oddělení Policie České republiky v Novém Jičíně, kde se seznámili „s výhodami a nevýhodami“ dosažení věku 15-ti let. Především, co pro ně dosažení tohoto věku znamená z pohledu trestní odpovědnosti. Celý článek

Foto Facebook


17.04.2019 - Objevujeme svět - projektový týden žáků 7. ročníku

Objevujeme_svet

Pro projektový týden 7. ročníků bylo letos zvoleno téma „Objevujeme svět“. Cílem projektu bylo seznámit žáky napříč předměty s globálními problémy. Důraz byl kladen na rozvoj skupinové spolupráce, čtenářské gramotnosti a na porozumění složitým vztahům ve světě (obchodním, ekonomickým, ekologickým a kulturním).   Celý článek  Foto Facebook


31.03.2019 - Jarní pohádka ve školní družině

Jaro začíná měnit přírodu kolem nás a ti všímavější už zaznamenávají poletující včelky či čmeláky. 

A právě to je ten ideální čas na jarní pohádku s názvem „ Kouzelné jaro na zahrádce“, s kterou k nám do školní družiny přijelo 26.3.2019 divadélko Smíšek. Pohádka byla plná vtipných rozhovorů mezi zahradníkem Karlíkem a zvířátky, které mu pomáhaly s jarními pracemi na zahrádce. Divadélko mělo u dětí opět úspěch, svědčil o tom závěrečný potlesk. Divadélku Smíšek děkujeme za pěknou pohádku a budeme se těšit na další vystoupení.

 Vychovatelky ŠD  fotografie


31.03.2019 - Vynášení Moreny

Jelikož se všichni ve školní družině nemůžeme dočkat teplých a slunných dnů, tak jsme ani letos nemohli vynechat vynášení zimy do řeky Lubiny. Rozloučení se zimou jsme si naplánovali na  čtvrtek 21.3.2019. Doufejme, že Morena odplula dostatečně daleko a zima k nám přijde až příští rok. Na řece jsme hořící Morenou vyvolali rozruch u vodního ptactva, které jsme při odchodu nakrmili starým pečivem a naše vynášení zimy zakončili krátkou procházkou.

Vychovatelky ŠD  fotografie


 21.03.2019 - Příběhy našich sousedů - Paměť národa

Dsc_0321

Dsc_0323

V těchto dnech si připomínáme smutné 80. výročí zániku Československé republiky a její obsazení německou armádou.

Jak to vlastně víme? Jak víme, že se něco před mnoha lety stalo a co se vlastně stalo? Víme to díky práci historiků, lidí, kteří zaznamenávají dějiny.

Jejich práci si na několik měsíců vyzkoušely i žačky osmých ročníků naší školy a s nimi stovky dalších žáků po celé zemi. Ti všichni se zapojili do projektu Příběhy našich sousedů - Paměť národa, ve kterém žáci zaznamenávají vzpomínky lidí na minulé události.

Děvčata z osmých tříd takové vzpomínky pamětnice nahrála, v rozhlasovém studiu je zpracovala do podoby reportáže, a zaznamenala životopis pamětnice. Výstupy jejich práce byly uloženy a jsou zveřejněny v internetovém archivu Paměti národa.

V pondělí děvčata svoji práci představila na závěrečné veřejné prezentaci v kulturním domě v Příboře.

Práce se jim moc povedla a určitě si za vzornou reprezentaci školy zaslouží poděkování a ocenění. Děkujeme Julii Kolářové, Julii Hývnarové, Anetě Rosmarinové a Nele Simičové z 8.B a Báře Kubošové z 8.A.

Mgr. René Brinda


 21.03.2019 - Hračky a hry v minulosti aneb Jak se tlučou špačci

V pátek 22.2.2019 jsme byli v muzeu. Pan Michalička nám vykládal o hračkách dětí z minulých dob. Ukazoval nám atleta z pouti, lodičku z kůry, bič z provázku a klacku, panenku z dřevěného špalku omotanou v kousku pytle místo peřinky, panenky upletené z trávy, myš ze šišky, hliněné kuličky. Taky jsme viděli, jak se tlučou špačci a jak se hrálo na hřeben. Zkusili jsme si roztočit káču nebo kreslit uhlíkem na kámen. Docela se nám to líbilo, ale naše moderní hračky jsou lepší.

Žáci 2.A a 2.B.  fotografie


14.03.2019 Příběhy našich sousedů

Závěrečnou slavnostní prezentací vyvrcholí v našem městě projekt „Příběhy našich sousedů“. Náplní projektu, který organizuje společnost Post Bellum o.p.s., je dokumentace, zpracování a prezentace osudů pamětníků. Z naší školy se do projektu zapojila skupina žaček osmých tříd. Dívky absolvovaly vzdělávací workshopy a poté si na vlastní kůži vyzkoušely metodu historické práce, když nahrály a zpracovaly vzpomínky pamětnice a ve studiu Rádia Čas v Ostravě natočily o těchto vzpomínkách reportáž. Výsledky své práce prezentují na webu Příběhy našich sousedů a slavnostně je představí, společně s dalšími účastníky projektu, na závěrečné prezentaci, která se uskuteční v pondělí 18. 3. od 16:00 v KD v Příboře. Srdečně zveme.

Mgr. René Brinda


14.03.2019 - Besedy ve školní družině

Věděli jste, že včela má pět očí? My s dětmi v naší družině to víme, protože k nám zavítal na návštěvu pan Liberda, místní včelař i s malým úlem a včelkami. Povídali jsme si o životě včel a zajímavostech o vosách či sršních. Besedovali jsme i s panem Navrátilem, tentokrát o Beskydech a rizicích spojených s pobytem v přírodě. Besedu doprovázely zajímavé fotografie tohoto regionu. Zajímavou přednášku spojenou s názornou ukázkou pro nás přichystala i sestřička paní Přidalová z ordinace dentální hygieny. Děti se dozvěděly, jak správně pečovat o svou pusinku, dostaly odpovědi na své zvídavé otázky, měly možnost si prohlédnout velkou maketu zubů, která všechny děti rozesmála. 

Vychovatelky ŠD.  fotografie


 07.03.20109 - Lyžování se Skisněhulkou

Tak jako každý rok se během února uskutečnilo lyžování s výjezdovou lyžařskou školou do Skiareálu v Palkovicích. Zúčastnilo se 41 žáků od 1. až 5. ročníků. Během týdne se formou her pod vedením instruktorů naučili základům lyžování nebo se zdokonalili v technice.
  Počasí lyžařům přálo, sluníčko svítilo, sněhu na sjezdovce bylo dostatek, jen páteční  závody lyžaři zdolávali mezi kapkami deště. I přes nepřízeň počasí si to lyžaři užili a odměnou jim byla medaile na stupních vítězů.
Mgr.Miriam Reichertová

04.03.2019 - Starověké civilizace - projektový týden 6. ročníků

53039181_2516085718465584_6795085776389406720_o

 

V týdnu před jarními prázdninami si šesťáci udělali pomyslný „výlet“ do starověku. V projektovém týdnu zaměřeném na starověké civilizace měli možnost objevovat třeba svět antiky nebo starověkého Egypta.

Pro některé z nich byla velkou výzvou i práce ve skupinách, ve kterých museli pracovat celý týden a učit se tak vzájemné spolupráci, komunikaci i plánování a rozdělování úkolů.

A co tedy celý ten týden vlastně dělali? Vyráběli amulety a sošky posvátných zvířat, zejména koček. V matematice se zabývali římskými číslicemi, v přírodopisu bájnými zvířaty, ve fyzice vyráběli starověké stroje, v tělocviku stavěli z kvádrů pyramidu na čas, v rámci hodin literatury se pokusili o dramatizaci úryvku z knihy Egypťan Sinuhet. Celý projektový týden pak v pátek uzavřela závěrečná „honba za pokladem“. V této hře měli žáci šanci zúročit vše, co se během projektového týdne naučili, a tak luštili, skládali, sestavovali a jinak si lámali hlavy. Vítězná skupinka z každé třídy obdržela sladkou odměnu, ale největší odměnou, jak doufáme, byl pro velkou většinu žáků samotný zážitek z projektového týdne!

Mgr. Dana Lišková, Mgr. Daniela Grohmannová

Foto Facebook


 

 

 Starší články naleznete v Archivu.