Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

    
      

                                          

                                                    

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

 

 

  

 

 Vstupenky na ples jsou již v prodeji v ZŠ

nebo na tel. čísle 604 258 518.  

Pozvanka-ples-2017

Aktuality 

10.01.2017 - Srdečné pozdravy z Lyžáku

Všichni lyžaři a snowboarďáci posílají pozdrav ze zasněžených a zmrzlých Velkých Karlovic!

Img_5305

 

Více fotek na Facebooku


 

06. 01. 2016 - Zdravíme všechny přátelé lyžování !

V termínu od 6. 2. – 10. 2. 2017 se uskuteční „ Lyžování se Skisněhulkou z.s.“ Jedná se týdenní výjezdovou  lyžařskou školu ve Skiareálu v Palkovicích. Tato škola je určena pro úplné začátečníky, středně pokročilé i pokročilé lyžaře. Děti se pod vedením instruktorů naučí základy lyžování nebo se zdokonalí v technice.

Na závěr jsou pro děti připraveny závody a soutěže se sladkou odměnou. 


 

03. 01. 2017 - Informace k zápisům do 1. tříd

ZŠ upozorňuje na změnu termínu zápisu k povinné školní docházce pro školní rok 2017/2018. Zápis se bude konat v ČR dle zákona v termínu od 1. 4. do 30. 4. 2017. V Příboře jsme se obě základní školy domluvily na termínu 21. 4. 2017.

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy    


21.12.2016 - Šikovné ruce

V pátek 25. 11. 2016 jsme jeli na soutěž „Šikovné ruce“, která se uskutečnila na zemědělské škole v Novém Jičíně v Šenově. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – dřevo a kov. Měli jsme za úkol vyrábět výrobky z těchto materiálu. Hodnotila se přesnost a čistota provedení a celkový vzhled. Ze čtveřice účastníků – Martin Filip, Jan Filip, Kristián Kypr a Lukáš Beňo se Martin umístil na 7. místě v kategorii dřevo. V konkurenci 13 základních škol to byl pěkný výsledek.

Jan Filip, 9.B

Fotky na facebooku


16.12.2016 - Výlet do Vídně

Ve čtvrtek 15. 12. jsme se vyrazili podívat na vánoční Vídeň a na její památky. Výlet započal už v 5:45 ráno. Všichni jsme byli ještě unavení a rozespalí, ale zároveň natěšení na nákupní centrum, konkrétně na obchod Primark, a také na vánoční trhy. Autobus přijel včas a ani nikdo ze zúčastněných nezaspal. Jízda byla taktéž bez problémů. Do Vídně jsme dorazili okolo 10. hodiny a jako první jsme navštívili již zmiňovaný Primark. Nakoupili jsme plné tašky a pokračovali jsme v cestě. Další zastávka byla ve městě, historickém centru světového dědictví UNESCO, kde jsme obcházeli památky. Nenechali jsme si ujít Dóm sv. Štěpána, Parlament, Vídeňskou státní operu, Burgtheater, Rakouskou národní knihovnu a sochy slavných osobností, např. císařoven Sisi a Marie Terezie, generála Laudóna. Následně jsme vyrazili na vánoční trhy, kde jsme míjeli přeplněné stánky a spousty lidí. Nejčastěji kupované potraviny byly například ovoce na špejli obalené v čokoládě a vánoční punč. Poté, co jsme dostatečně nasáli vánoční atmosféru, jsme vyšli rozsvícenou Vídní směrem k autobusu. V autobuse jsme všichni odpočívali, neboť jsme po tomto náročném dni byli utahaní. Všichni jsou z tohoto výletu nadšení a moc si ho užili. 

Celým výletem nás provázely paní učitelky Jitka Piskořová, Dana Cágová a také paní ředitelka Jarmila Bjačková. Dále nesmíme zapomenout na skvělou paní průvodkyni a hodného pana řidiče. 

Domů jsme se vrátili šťastní, že jsme ve Vídni nikoho nezapomněli a se spoustou krásných zážitků. 

Natálie Kutáčová, Viktorie Maloušková, IX. A    fotografie


 15.12.2016 - Předvánoční nálada

Vánoce se blíží! Všichni s radostí očekáváme nejkrásnější svátky roku.

I naše škola žije těmito svátky a uspořádala v tomto týdnu několik akcí navozujících vánoční atmosféru.

Již tradičně se v pondělí uskutečnilo rozsvícení vánočního stromečku.  Žáci 1. a 2. tříd se sešli u krásně nazdobeného stromečku, který škole daroval pan Lumír Krejčí. Zde si vyslechli povídání paní zástupkyně o adventu a Vánocích. Poté se jako mávnutím kouzelného proutku setmělo a rozsvítil se stromeček za jásotu přihlížejících dětí. Vše bylo zakončeno společným zpěvem vánočních koled.

Úterý bylo ve znamení Dne otevřených dveří a Vánočního jarmarku. Ve dvě hodiny se otevřely dveře naší školy všem návštěvníkům. V  1. patře mohli zhlédnout a koupit si překrásné ruční výrobky našich šikovných dětí, např. andělíčky, svícny, nazdobené perníčky, sněhuláčky, rámečky na fotografie, sušené ovoce, čertíky.  Jen se po nich zaprášilo. V přízemí nabízel Spolek rodičů ZŠ Příbor nejrůznější laskominy k zakousnutí a občerstvení na zahřátí. Na jarmarku rovněž vystoupila Školní kapela, která tu pravou vánoční atmosféru podtrhla svým repertoárem známých vánočních písní, např. Vánoční od Václava Neckáře. Kapela sklidila od všech přítomných zasloužený potlesk. Po škole se rovněž pohybovali čerti, kteří nabádali dětí k poslušnosti, ať neskončí v pekle. Celý den se velmi vydařil, za což patří velký dík všem vyučujícím, dětem a Spolku rodičů. Veškerý výtěžek z prodeje půjde na potřeby Spolku rodičů ZŠ Příbor.

Ve středu uspořádala Školní kapela pod vedením p. uč. Machetanze vánoční koncert určený 1. stupni. Žáci si mohli spolu s ní zanotovat známé vánoční koledy a písně. Děti byly nadšené a odcházely zpět do tříd s úsměvem na tváři a pozitivně naladěny.

To je ta pravá vánoční atmosféra.

Mgr. Martina Brožová 

fotografie rozsvícení stromku     fotografie jarmark    fotografie koncert


12.12.2016 - Mikuláš ve školní družině

Dne 5.12.2016 se děti na odpoledne ve školní družině velmi těšily. Věděly, že je navštíví Mikuláš a již minulý týden pro něj nacvičovaly písničky. 

A Mikuláš opravdu přišel i se svým doprovodem, krásným andělem a několika hrozivě vypadajícími čerty. Mikuláš s andělem rozdávali dětem dárky a čerti pohrozili několika zlobivcům metlou. Děti zazpívaly koledy, některé přidaly i básničku a Mikuláš i se svým doprovodem se rozloučil. Nadšené děti se za Mikulášem ještě dívaly oknem a velmi se divily, že Mikuláš i s čerty odjíždí autem. Inu, pokrok se nedá zastavit.

Foto a text: vychovatelky školní družiny   fotografie


10.12.2016 - Vánoce na dědině

Náš nádherný výlet začal docela dlouhým čekáním na autobus, který ale nakonec přijel a my jsme se mohli vydat do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Rozdělili jsme se do tří skupin, a protože naše skupina šla na prohlídku jako poslední, mohli jsme si nejprve nakoupit suvenýry, či jídlo a pití v automatu. Potom si pro nás přišel pan průvodce a vydali jsme se na prohlídku. Navštěvovali jsme různé chaloupky, ve kterých na nás vždy čekalo něco z vánočních valašských tradic: předení na kolovrátku s pověstí o Tanečnici, pečení perníčků, lití olova, výroba svíček a mnoho dalšího. Navštívili jsme kovárnu a školu (tam se nám to líbilo asi nejvíc), potkali jsme Mikuláše s čerty (ale bez anděla) a dostali od nich křížaly za koledu, syčely na nás Lucky bílé jako sníh a hladily nás peroutkami. Ochutnali jsme taky vánočku, perník a čaj z devatera bylin.

Výlet se nám moc líbil, protože jsme se dozvěděli spoustu nových zajímavostí. Bylo skvělé, že nám vyšlo slunečné počasí se sněhem. Bylo to super!

Vybráno z prací žáků 5.A: Míša Štědrá, Nela Vašínková, Tereza Malcharová, Sebik Borovička

fotografie 4. B/ 5. B    fotografie 4. A/ 5. B   fotografie 5. A/ 5. B


08.12. - Mikuláš

Jako každý rok nás 5.12. navštívil Mikuláš, anděl a rozdovádění čerti. Moc jsme se na ně všichni těšili. Nejvíc byly nadšené děti z prvního stupně, které měly připravené hezké písničky a básničky. Zlobivé děti si čerti označili svým znamením a pohrozili peklem, pokud se nepolepší. Na závěr všechny děti dostaly malou sladkost, za kterou děkujeme Spolku rodičů ZŠ Příbor. 
Tato akce se velice vydařila a těšíme se na příští rok, kdy opět budeme očekávat příchod Mikuláše.

Mgr. Daniela Grohmannová   fotografie


 01.12.2016 - Připínáček má nejlepší titulku

V celostátním finále soutěže Školní časopis roku 2016 získal Připínáček 1. místo za titulku a celkové 7. místo v kategorii I. a II. stupeň.

Do finále, které se konalo 1. prosince na Střední polytechnické škole v Brně, postoupil náš školní časopis z 1. místa v krajském kole. Letošníního 10. ročníku soutěže se účastnilo 486 časopisů základních a středních škol z celé republiky. Kategorie I. a II. stupně ZŠ, ve které soutěžil i Připínáček, byla nejobsazenější. O to cennější je pro nás úspěch v tak velké konkurenci, který je zásluhou skvělé týmové práce celé redakce.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie


30.11.2016 - Příprava na advent

Snad všechny děti se těší na Vánoce a výjimkou nejsou ani naše děti ze ŠD při ZŠ Příbor, Jičínská.

K přípravě na Vánoce neodmyslitelně patří advent a jeho nejznámější symbol – adventní věnec. Děti ze ŠD vyráběly věnce již celý minulý týden. Každý si donesl potřebné výtvarné pomůcky a za pomoci a pod vedením paní vychovatelek vznikly krásné výtvory z převážně přírodních materiálů.

Doufáme, že podobné činnosti zkrátí dětem čas, který ještě zbývá do Vánoc.

Foto a text: vychovatelky ŠD  fotografie


28.11.2016 - Divadlo v družině

Snahou vychovatelek při plánování činností ve školní družině je, abychom dětem připravily i zajímavý kulturní zážitek. Tím je divadelní představení, které se konalo v družině. S ,,Vesmírnou pohádkou“, spolu s herci děti cestovaly různými planetami a zažívaly různá  dobrodružství. Na kosmické raketě jsme docestovali do konce pohádky a těšíme se na jaro, kdy nás čeká další představení.

Text i foto: vychovatelky školní družiny   fotografie


 11.11.2016 - Nové číslo Připínáčku


 04.11.2016 - The Sweet Sixties

Dne 4. 11. 2016  žáci 7. až 9. ročníků naší školy navštívili divadelní představení „The Sweet Sixties“ ve Frýdku-Místku na Nové scéně Vlast. Představení si připravili studenti Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě-Porubě a bylo celé odehráno v anglickém jazyce.

Přestože byla účast dobrovolná, čtyřicet žáků naší školy se rozhodlo prověřit své znalosti a dovednosti anglického jazyka a akce se zúčastnili.

Žákům se představení líbilo a navzdory počátečním obavám byli mile překvapeni, že téměř všemu rozuměli.

Těšíme se na příští ročník.

Mgr. Katarína Biskupová, Mgr. Tereza Doležílková


03.11.2016 - Podzimní výtvarná dílna ve školní družině

Den se krátí, listopad za dveřmi, výborný čas na tvoření dětí s rodiči. Letos, jsme se opět sešli na podzimní dílně, kde společně děti a rodiče věnovali svůj čas kreativitě. Vyráběli jsme si závěs na kliku v podobě kočky, nebo kdo měl zájem, mohl si vytvořit netopýra. Společně jsme šili dýni. Látková dýně, se všem moc povedla. Musíme ocenit i šikovnost tatínků, kteří se tohoto úkolu zhostili na výbornou. A protože byl čas strašidel, byla pro děti připravena malá stezka odvahy. Na konci si za odměnu odvážlivci vyzvedli sladký balíček.

Text i foto : vychovatelky školní družiny

 fotografie


31.10.2016 - Zdravotní tělesná výchova pro žáky 2. stupně

Z důvodu malého zájmu žáku 1. stupně bude Zdravotní tělesná výchova - v případě zájmu - otevřena i pro žáky 2. stupně. Zájemci ať se hlásí u paní učitelky Reichertové.


16.10.2016 - Zavírání lesa


 14.10.2016 - Jak se dělá komiks

Třídy VI. A a VI. B se 11. října vypravily do Městské knihovny v Příboře.

Přijel k nám spisovatel a autor komiksů pan Daniel Vydra. Ukázal nám své knížky a komiksy a vysvětlil, jak se komiks dělá. Poté jsme si ve skupinách měli komiks vytvořit. Na závěr jsme si ukazovali scénky z našich dopsaných komiksů anebo je jen četli. Všem se nám to moc líbilo, většina z nás přišla domů s tím, že budou psát komiksy. Někteří naši spolužáci se dokonce přihlásili do knihovny a hned si půjčili knihy a komiksy.

Panu Vydrovi děkujeme, že přijel k nám do našeho malého městečka a naučil nás psát komiksy. :-) 

Zuzana Kovaříková, VI. B  fotografie


05.10.2016 - Výsledek doplňujících voleb za zákonné zástupce žáků do Školské rady

Výsledek doplňujících voleb za zákonné zástupce žáků do Školské rady při ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín:

Byla zvolena Ing. Martina Mazáčová.


 04.10.2016 - Ohlédnutí za měsícem září ve školní družině

I když začátek školního roku bývá pro pedagogy velmi náročný, děti ve ŠD si měsíc září báječně užily.

Vzhledem k tomu, že většinu dní bylo nádherné, téměř letní počasí, trávili jsme odpoledne venku. Na vycházkách se děti učily orientaci v krajině a také dodržovat pravidla bezpečnosti.

Na zahradě hrály děti míčové hry, stavěly hrady z písku, tvořily z přírodnin, malovaly, závodily na koloběžkách a jiných vozítkách.

Byli bychom rádi, kdyby nám počasí přálo ještě aspoň pár dnů, ať si děti užijí pobytu venku.

Bc. Vlasta Strejčková Fotografie


02.10.2016 Adaptační pobyt 6. ročníku

Ve dnech 21. – 23. 9. 2016 se uskutečnil adaptační pobyt 6. ročníků v RS U Kateřiny ve Štramberku. Pro šesťáky je přechod na 2. stupeň ZŠ velkou změnou, a proto  se snažíme, aby se s ním vypořádali co nejlépe. K tomu má posloužit i adaptační pobyt, jehož cílem je stmelení kolektivu dětí, lepší spolupráce tříd, naučit se tolerovat jiné, naslouchání druhým a osobnostní rozvoj. Pod vedením školených lektorů a školního psychologického poradce pana Dreslera se žáci snažili zadané aktivity úspěšně zvládnout. Někdy se vše dařilo bez větších problémů, jindy trvalo dlouho, než žáci zjistili správné řešení. Úkoly se dětem líbily, protože při nich zažily kopu legrace, poznaly lépe své spolužáky a uvědomily si své silné a slabé stránky.

Mgr. Martina Brožová

Celý článek  Fotografie


Oznámení udělení volna ředitelky školy

Ředitelka Základní školy Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín oznamuje vyhlášení ředitelského volna žákům v pátek dne 18. 11. 2016 v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, vše ve znění pozdějších předpisů. Rada města Příbor svým usnesením č. 44/28/1 ze 44. schůze Rady města Příbora dne 26. 9. 2016 vzala na vědomí výše uvedené oznámení.

V těchto dnech bude zajištěn provoz školní družiny od 6.00 do 16.15 hodin. Zájem o umístění dětí do ŠD budou zjišťovat vychovatelky školní družiny prostřednictvím elektronické žákovské knížky do 31. 10. 2016. V případě nedostatečného zájmu se provoz školní družiny uzavře.


21.09.2016 - Oznámení o výběru příspěvku do Spolku rodičů a přátel školy na školní rok 2016/2017

Vážení rodiče,

na třídních schůzkách dne 3. 10. 2016 bude vybírán příspěvek do Spolku rodičů a přátel školy ve výši 200 Kč na žáka. Pokud se třídních schůzek nebudete účastnit, prosíme o zaslání částky po Vašem dítěti do 7.10. 2016 nebo je možno peníze zaplatit převodem na transparentní účet Spolku č. 107-9060300217/0100 var. s. 100 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno a třídu dítěte).
U třídních učitelů bude k nahlédnutí přehled o hospodaření Spolku za minulý školní rok.

Děkujeme za spolupráci


19.09.2016 - Doporučení MŠMT k využití Komunikačního souboru

Doporučení MŠMT k využití Komunikačního souboru

Komunikační soubor


19.09.2016 - Slavnostní otevření Kulturního domu v Příboře

Snimek-obrazovky-2016-09-19-v10-07-34 Snimek-obrazovky-2016-09-19-v10-07-56

Foto: Stanislava Slováková, www.pribor.eu

V sobotu 3. 9. 2016 jsme se podíleli na slavnostním otevření zrekonstruovaného Kulturního domu v Příboře. Naši žáci se spolu s žáky ZŠ npor. Loma, ZUŠ a gymnázia zúčastnili bohatého kulturního programu. Za naši školu jsme mohli zhlédnout vystoupení mažoretek, country tance a školní kapelu. Těšíme se na další vystoupení v tak krásných prostorách.

Mgr. Jarmila Bjačková


12.09.2016 - Seznam kandidátů do Školské rady při ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín

Ve vyhlášeném termínu zaregistrovala volební komise tyto kandidáty do Školské rady ZŠ  Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín:

  • Ing. Daniela Volná, 1.A

  • Ing. Martina Mazáčová, 1.A, 2.A

  • Martina Čermáková, 1.B

  • Petra Bordovská, 5.B

Volební komise konstatuje, že výše uvedení jsou kandidáty za zákonné zástupce žáků pro volby do Školské rady ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín.

Příbor, 12.9.2016

Za volební komisi: Jana Bilská, předsedkyně


12.09.2016 - Za poznáním historie města Příbora

V úterý 6. 9. 2016 se naši páťáci sešli s paní Mgr. Irenou Nedomovou, kronikářkou našeho města. V piaristickém klášteře v zasedací místnosti si vyslechli  zajímavé vyprávění o klášteře a jeho zahradách, o založení města Příbora před  765 lety, o znaku a praporu města. 

Potom se přesunuli do muzea, kde si prohlédli klášter, znak města, různé příborské budovy a zajímavá místa v paličkované podobě na výstavě Příbor v krajce a také zhlédli výstavu různých historických nálezů z Příbora a okolí.

Vyprávění o Příboře i prohlídka v muzeu byly proloženy soutěžemi, ve kterých získali výherci drobnou odměnu. Všichni  žáci pak dostali pohlednici našeho města.

Děkujeme paní Nedomové i paní Chromečkové, pracovnici muzea, za poutavé a poučné vyprávění.

Mgr. Jana Bilská, Mgr. Jana Slámová   Fotografie


01.09.2016 - Zahájení školního roku

Základní škola Příbor, Jičínská 486 zahájila nový školní rok slavnostním přivítáním žáků
2. – 9. tříd na školním dvoře. V 9 hodin bylo přivítáno 54 prvňáčků z celkového počtu 384 žáků. Jejich starší žáci je uvítali kulturním programem. K dětem i rodičům promluvila paní místostarostka Ing. Dana Forišková, Mgr. Olga Galiová z Komise pro občanské záležitosti
a paní ředitelka. Všechny popřály žákům úspěšné zvládnutí nové životní etapy.

Na naší škole budou spolu s pedagogy pracovat i tři asistenti pedagoga. Po celý školní rok bude k dispozici žákům, rodičům i pedagogům psychologický terapeut. Od října posílí naše řady sociální pedagog a od února speciální pedagog. Všichni tito specialisté budou nápomocni nejen pedagogům, ale i rodičům.

Všem žákům a zaměstnancům naší školy přeji úspěšné zvládnutí nového školního roku. Očekáváme a přejeme si úzkou spolupráci s rodiči a spolkem rodičů tak, abychom žákům usnadnili a zpestřili jejich pobyt na základní škole.

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy  fotografie   fotografie - prvňáčci


 01.09.2016 - Statut školního poradenského pracoviště


31.08.2016 - Doplňkové volby do Školské rady

Vážení rodiče,

z důvodu ukončení členství jednoho člena Školské rady se na Vás obracíme s žádostí o návrh vhodných kandidátů, kteří budou zastupovat zájmy rodičů. Jelikož funkční období členů školské rady je tři roky, měli by být navrhovaní kandidáti zákonní zástupci žáků nejvýše 7. ročníků. Návrhy podávejte volební komisi elektronickou, písemnou anebo ústní formou. Pro elektronickou resp. písemnou komunikaci použijte emailovou adresu:

j.bilska@zsjicinska.cz .

Pro ústní formu osobní kontakt s kterýmkoliv členem volební komise anebo telefon školy 556 722 485.

Volební komise stanovuje konečný termín k podání návrhů na členství ve Školské radě. Termínem je čtvrtek 8. září 2016 v 18:00. Seznam navržených kandidátů bude zveřejněn na internetových stránkách školy dne 12.září 2016.

Volební komisi tvoří:

Mgr. Jana Bilská (předsedkyně),

Mgr. Lada Rejmanová a Mgr. Tereza Doležílková (členové) 


29.08.2016 - Důležité upozornění!

Prevence šíření nákazy infekční žloutenkou typu A


28.08.2016 - Nová školní knihovna otevřena

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla.“ John Ruskin  (anglický spisovatel a umělecký kritik)

Po dlouhých letech v nevhodných  prostorách jsme se letos konečně dočkali! Byla upravena místnost  bývalého skladu a my jsme mohli přestěhovat  knihy do nových, sice ne moc velkých, ale  krásných prostor. Práce to vskutku nebyla lehká, ale po mnoha hodinách třídění, vyřazování starých a zapisování nových knih se vše povedlo k naprosté spokojenosti. Díky zapojení do projektu Výzva č. 56  jsme obdrželi finanční podporu z OPVK  a byly zakoupeny nové knihy v celkové hodnotě 70 185 Kč.

Knihovnu mohou od června navštěvovat žáci a učitelé naší školy nejen v hodinách ČJ. Probíhají zde dílny čtení a od září bude knihovna také přístupná ve volné hodině před odpoledním vyučováním.

Z našeho knižního fondu si určitě vybere každý. Najdete zde převážně dětskou literaturu, pohádky, poezii, časopisy, domácí i zahraniční beletrii, detektivky, sci-fi a fantasy, ale také slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu. Samozřejmě se zde žáci mohou připojit  k internetu.

Přeji naší knihovně spoustu nových krásných knížek a pozorné čtenáře, kteří si knih váží a neničí je.

Mgr. Jana Bilská  fotografie


26.08.2016 - Rozvrhy hodin

Rozvrhy hodin budou součástí školního informačního systému ŠKOLA ONLINE (elektronické žákovské knížky).


24.08.2016 - Organizace prvního školního dne 1. 9. 2016 

1. třídy - slavnostní zahájení v 9.00 hodin v tělocvičně (Aktovku a přezůvky tento den nikdo potřebovat nebude. Rodiče budou seznámeni s organizací výuky.) 

2. - 9. ročník od 7.45 do 9.25 hodin 

Školní družina bude mít provoz od 6.00 do 7.40 hodin. Odpoledne po výuce do 17.00 hodin. 

Výdej obědů bude od 10.00 hodin 

Vedení školy


 Úřední hodiny v době hlavních prázdnin


27.06.2016 - Oslavy 125. výročí školy

Naše škola si v tomto roce připomněla 125 let od svého založení. Oslavy vypukly 23. 6. 2016  v městském parku projevem paní ředitelky Jarmily Bjačkové.

Žáci školy si pro veřejnost připravili  zajímavý program. Městský park ovládl tanec a zpěv. K poslechu hrála naše skvělá Školní kapela pod vedením pana učitele Zbyňka Machetanze. Zazněly písně od Michaela Jacksona, Sebastiana, kapel Kryštof a AC/DC aj. Zároveň mohli diváci zhlédnout vystoupení mažoretek, country tanců dětí z 5. B, tanec žáků 3. A,  gymnastickou sestavu a vystoupení capoeiry. Všichni žáci se na svá vystoupení pilně připravovali a odměnou jim byl zasloužený potlesk.  Mgr. Martina Brožová

Celý článek   fotografie 1. část   fotografie 2. část


25.06.2016 - Speciální číslo Připínáčku ke 125. výročí školy


17.06.2016 - Les ve škole IV. A

Letos se naše třída IV.A už po třetí zapojila do projektu Les ve škole. Tentokrát jsme zkoumali rovnováhu v lese. Seznámili jsme se s Lesní třídou, se Stromovousy a jejich vyslancem Zmítkem. Založili jsme si Lesní deníky, získávali a postupně dolepovali artefakty do Magické tabule rovnováhy. Chodili jsme do lesa, který jsme zkoumali a vše si zapisovali. Vytvořili jsme si komiks z našich lesních pozorování a zážitků a nakonec jsme se se Zmítkem rozloučili a pomocí „zaříkávadla“ ho poslali zpátky domů ke Stromovousům.

Z prací žáků IV.A fotografie  fotografie z lesa


13.06.2016 Školní výlet VIII.B, IX.B

Dne 7. 6. 2016 se třídy 8. B a 9. B zúčastnily školního výletu do archeoparku v Chotěbuzi a dále na exkurzi Těrlické přehrady. Ráno jsme vyjížděli brzo, aby se všechno stihlo včas. Cesta do Chotěbuzi trvala necelou hodinu. Hned po příjezdu do archeoparku jsme se museli rozdělit na dvě skupiny podle tříd a pak se každé skupiny ujal jeden průvodce a šli jsme na samotnou exkurzi. My, 9.B, jsme zůstali v budově archeoparku, kde jsme měli různé přednášky, promítání, vyplňování pracovního listu a dále jsme měli možnost se sami porozhlédnout po celé budově a dozvědět se  co nejvíce. Potom jsme se prohodili s druhou skupinou a šli se podívat ven na samotný archeopark. Tam jsme měli možnost  vidět, jak žili Slované a za jakých podmínek. Mohli jsme si vyzkoušet např. střílení z luků, mletí mouky a prohlédnout si jejich zbraně. Celá exkurze byla moc fajn.

Nela Špaňhelová, žákyně IX. B

 FOTOGALERIE FB


 

13.06. 2016 - Projekt EDISON již popáté na naší škole

V letošním roce opět stejně jako v předešlých pěti letech proběhl na naší škole celotýdenní  projekt EDISON. Tentokrát jsme uvítali studenty z Hong Kongu, Singapuru,  Kyrgyzstánu, Indie a Gruzie. Ve svých zajímavých prezentacích seznámili studenty se zeměpisnými fakty,  kulturou svých zemí, zvyky a  jinými zajímavostmi. Žáci třetích až devátých ročníků si prohloubili své znalosti a procvičili své jazykové dovednosti. 

Děkuji celému organizačnímu týmu, který sestával z žáků 9.ročníků, za ochotu a pomoc po dobu celého projektu.  Zvláštní poděkování patří  hostitelským rodinám, konkrétně pí. uč. M. Holubové a rodině Debefové. 

FOTOGALERIE FB

 Mgr. Markéta Simperová


07.06.2016 - Den dětí

Oslavy Dne dětí pro žáky naší školy, jenž byl součástí projektu "Kultura k lidem", který je finančně podpořen z rozpočtu MSK, naplánoval Spolek rodičů a přátel školy na pátek 3. 6. 2016. Pro děti si připravila program na školním hřišti Podbeskydská agentura, která děti bavila v dvouhodinovém programu plném  kouzel, soutěží a tance. Děti získávaly krásné ceny nejen za soutěže, ale také v tombole. Všichni oslavenci si zaskákali i na skákacím hradu a domů si odnášeli nejen nafukovací balónky, ale i nové zážitky. Pro děti i rodiče bylo připraveno občerstvení (grilované klobásky, špekáčky a jiné dobroty).  

Oslavy Dne dětí se velice vydařily i díky počasí, které se umoudřilo a proslunilo celou akci. Jediný déšť, který jsme zažili, byl déšť bonbónů a ten děti velice přivítaly. Děkujeme všem dětem a rodičům za účast a také učitelům za pomoc v průběhu celé akce. 

Mgr. Hana Žárská  fotogalerie


07.06.2016 - Sigmund Freud a výtvarné soutěže

V sobotu 4. 6. 2016 v rámci Freudova folklórního festivalu byly vyhlášeny výsledky mezinárodní výtvarné soutěže “Můj sen“. Za třetí místo ve čtvrté kategorii /13 – 15 let/ byla oceněna naše žákyně VII. B Terezie Sobková. 

V neděli 5. 6. 2016 v rámci oslav Dne dětí byly v městském parku předány ceny žákům příborských škol za obrázky na téma Freudova pohovka 21. století. Za naši školu byla oceněna žákyně VI. A Veronika Kutáčová.

Terce i Veronice blahopřejeme a oběma děvčatům přejeme mnoho dalších nejenom výtvarných úspěchů. 

 Mgr. Eva Rečková  Fotogalerie Můj sen   Fotogalerie Freudova pohovka


05.06.2016 - Školní výlet 9. A aneb Jak jsme zdolali Javorník

Náš velkolepý den se začal psát již v Příboře na vlakovém nádraží, bylo pochmurné ráno 26. května. Ve vlaku na cestě do Veřovic nám bylo do zpěvu, ale už u prvního stoupání některé z nás smích přešel.  Nadále jsme však museli postupovat, jelikož pan učitel Liška nasadil vražedné tempo do kopce. A tak i ti méně zdatní museli překonat své síly a šlapat vzhůru.  Záhadným způsobem se některé nejmenované spolužačky ztratily v lese.  Po nějaké době jsme se opět sešli a po šťastném shledání jsme již pokračovali společně. Na vrchol jsme dorazili po hodině a půl namáhavé cesty, pan učitel Liška s některými jedinci asi o 20 minut dříve. Na vrcholu nás čekala odměna v podobě občerstvení a Mirkových oblíbených klobás. Bohužel nebylo vidět ani na krok, takže jsme se nemohli kochat výhledem z rozhledny. Cesta zpátky nám utíkala velmi rychle a ve veselém ruchu.  Všem zúčastněným patří poklona, že se vůbec odhodlali přijít na nádraží a zdolat zmiňovaný vrchol.

Katrin Bolková, IX.A   fotografie


03.06.2016 - Žáci 5. tříd ZŠ Jičínská oslavili ocenění historické město roku 2015 

V rámci exkurze oslavili žáci 5. tříd ocenění historické město roku 2015. Exkurzi odborně a velmi působivě vedla Mgr. Irena Nedomová, kronikářka města. Provedla nás částí města s výkladem, až jsme dorazili na starý hřbitov. Žáci se učí hrdosti, že jsou občany města, které patří k nejstarším městům severovýchodní Moravy. Příjemné a klidné chvilky jsme strávili na pietním místě, kde jsme se všichni dověděli spoustu nových informací z historie města.

Na závěr procházky dostali všichni zúčastnění pexeso „Procházka Příborem.“ Děkuji za velmi pěkný výklad paní kronikářce.

Mgr. Jarmila Bjačková

fotky


02.06.2016 - Den dětí 

Den dětí 3.6.2016 se koná ve 14.30 i za nepříznivého počasí a to v prostorách školy a ŠJ.

Jste srdečně zváni, občerstvení zajištěno.


01.06.2016 - Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Zahájení školního roku a jiné informace

Seznam třídy 1.A

Seznam třídy 1.B


31.05.2016 - Výprava do DinoParku

24. 5. 2016 jsme společně se třídou III. A navštívili DinoPark Ostrava. Viděli jsme nejen různé druhy dinosaurů a palem, ale i vzácný druh pravěké borovice, která žila na Zemi před 175 mil. lety. Navštívili jsme 3D kino, kde nám promítli krátký film „Příběh mláděte". Projeli jsme se mezi dinosaury na speciálních vozíčcích, vyzkoušeli jsme atrakce na dětském hřišti, hledali jsme cestu v bludišti. Kdo nezabloudil, našel na konci tři vejce. Místa, která nejsou pěšky přístupná, jsme si prohlédli z DinoExpresu. V písku jsme si vyhrabávali kostru nějakého dinosaura. Vypadalo to jako tyranosaurus rex, ale na to měl moc malou hlavu. Někteří si ještě cestou koupili suvenýr na památku a pomalu jsme všichni mířili k východu. Byli jsme šťastní, že nám vyšlo krásné počasí.

Michal Majer, III. B  fotografie


23.05.2016 - Školní výlet čtvrťáků

Ve čtvrtek 19. května 2016 jsme se všichni těšili do školy, jeli jsme totiž na školní výlet.

Naše první zastávka byla na hradě Helfštýn. S panem průvodcem jsme si prohlédli přístupná místa hradu a potom jsme měli volno. Koupili jsme si pohledy, samolepky, kamínky, náhrdelníky a náramky pro maminky a taky jídlo: hranolky, sladkosti a pití.

Po 11. hodině jsme autobusem jeli do Teplic nad Bečvou, kde jsme navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně. Poté jsme měli rozchod na lázeňské kolonádě.

Na výletě se nám nejvíce líbilo: povídání a pověsti o hradu, počítání schodů na rozhlednu, jeskyně (které byly trochu strašidelné), krápníky, nakupování a to, že jsme se dozvěděli hodně nových věcí.

Výlet se povedl, byl super, nádherný, poučný, legrační, boží!

(vybráno z prací žáků 4.A)  fotografie


 18.05.2016 - Branný den s Městskou policií

V úterý 10. 5. a ve středu 11. 5. proběhl pro páté a sedmé ročníky Branný den pod vedením Městské policie. Žáci soutěžili ve skupinkách. Startovali od koupaliště a cíl byl u nedalekého občerstvení Orinoko. Na trase bylo několik stanovišť, kde soutěžící plnili různé úkoly jako střelba ze vzduchovky, zdravověda či štafeta. Na konci závodu byly vyhlášeny výsledky a každý účastník získal malou sladkost, nápoj a perníček. Žáci naší školy byli úspěšní. Děti z 5.B získaly dvě ceny (první a třetí místo) a žáci 7.B místo první, každý ve své kategorii. Za hezky zorganizovaný branný závod děkujeme Městské policii.

Mgr. Daniela Grohmannová


17.05.2016 - Připínáček zvítězil

Krajské kolo soutěže Školní časopis roku se konalo 17. května ve Středisku volného času Korunka v Ostravě. Školní časopis žáků ZŠ Příbor, Jičínská, Připínáček, si ze soutěže odvezl 1. místo v kategorii Základní škola (I. a II. stupeň).

Letos se konalo již 10. kolo této soutěže. Časopis Připínáček se jí účastnil potřetí. V roce 2014 získal 3. místo a zvítězil v kategorii Nejlepší titulka, v roce 2015 obhájil 3. místo. V letošním roce odborná porota udělila Připínáčku nejvíce bodů a školní redakce si odvezla 1. místo. Nebylo to však ocenění jediné. Dalším úspěchem bylo vítězství v kategorii Nejlepší obsah a 2. místo v hlasování školních redakcí. Časopis Připínáček postupuje do celostátního kola, které proběhne v prosinci 2016. 

Součástí soutěže byly také workshopy vedené odborníky z oblasti médií, ve kterých mohli redaktoři školních časopisů zdokonalit své dovednosti potřebné pro práci v časopisu, rozhlasu a televizi.

Michaela Eliášová   fotografie


17.05.2016 - Projekt 9. ročníku - Svět kolem nás

Druhý květnový týden tohoto školního roku strávili žáci devátých ročníků zpracováváním výstupů týdenního projektu na téma Svět kolem nás. Každý žák si vybral předmět a konzultanta, který mu vyhovoval. Nabídka prací byla široká, od zkoumání pobytu piaristů v Příboře, přes pH v látkách kolem nás, španělskou koridu, prázdniny v Londýně, působení hudby na člověka, až po elektromotory a vlky žijící v našich lesích.

V rámci projektu se žáci učí pracovat s textem, vyjádřit myšlenku vlastními slovy a písemnou formou zpracovat obsah tématu. Každý žák měl po celý týden k dispozici počítač, kde v textovém editoru psal samotnou práci. Svůj mluvený projev poté doplnil o prezentaci v Power pointu.

Marcela Šumberová

Celý článek   Fotografie


10.05.2016 - Nové číslo Připínáčku


 


03.05.2016 - Exkurze ke dni Země

U příležitosti Dne Země se naši žáci účastnili několika exkurzí. Děti z 1. - 3. tříd navštívily v pátek 29. dubna farmu pana Michálka. Prohlédly si stáje s koňmi, viděly i jednodenní hříbátko. Kromě koní mohly obdivovat také malé sele, holuby, bažanty, psy, kočky a také mývala. Žáci 8. a 9. ročníků navštívili 26. dubna Čistírnu odpadních vod v Příboře. Viděli proces mechanického i biologického čištění, na jehož začátku je špinavá, zakalená voda plná nečistot a na jeho konci voda čistá a průzračná, kterou je možno vypustit do Lubiny. V druhé části exkurze se podívali do firmy Skarab Příbor. Zde viděli v provozu CNC stroje, soustruhy, prostory skladu a prodejny náhradních dílů, servis nákladních i osobních aut. Byli také pozváni na malé občerstvení do restaurace. 

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie 1. A   fotografie 1. B  fotografie 3. A  fotografie 3. B  fotografie 8. A, B


 02.05.2016 - Listování

„Projekt LiStOVáNí je cyklus scénických čtení, který má za úkol představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu...  Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první - knize. … Jde o představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.“ (http://www.knihovna-kh.cz/node/1605)

V rámci tohoto projektu byla dětem v prostorách Piaristického kláštera představena kniha Flouk a Líla autorky Petry Dvořákové. Účinkovali Alan Novotný a Markéta Lánská

Jak sama autorka uvádí, jedná se „o pohádkový příběh velikého přátelství počítačové myši a kouzelného kocoura...  Jenže v kanceláři jí to moc nebaví, a tak si hledá kamarády ve skutečném světě. Jenom pozor na toho protivného kocoura Flouka, který by se rád dostal do počítače...“

Mgr. Lada Rejmanová, Mgr. Jana Činčalová, fotografie Mgr. Jana Bilská   fotografie


 28.04.2016 - Dominik Seibert stříbrný mezi vzpěrači na Mezinárodních sportovních hrách dětí v Turecku!

Dominik_seibert

V minulém týdnu proběhly v Turecku 6. Mezinárodní sportovní hry dětí do 15 let. Účastnilo se jich celkem 22 států. Českou republiku reprezentovala skupina 10 vzpěračů, mezi nimiž byl i žák naší školy - DOMINIK SEIBERT z 9.B, který ve své kategorii, i přes velkou konkurenci, obsadil druhé místo! Dominikovi blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních a životních úspěchů.


27.04.2016 - Štafetový běh ve Frýdku-Místku

Pochvalu za úspěšnou reprezentaci školy v okresním kole atletické soutěže „Štafetový pohár 2016“, který proběhl v úterý 26. 4. 2016 ve Frýdku-Místku, zaslouží vybraní žáci a žákyně I. stupně ze  3.– 5. ročníku, a to ze třídy 

3.A Sára Petrová, Adriana Karasová, Maddie Hidson, Veronika Žárská,Jakub Kamenár, Ondřej Marejka a Adam Rečka

3.B Martin Ráftl 

4.A Stefanie Žigová 

4.B Jan Bordovský a Ondřej Libiš 

5.B Lumír Krejčí, Harry Hidson, Tereza Rašková, Eliška Figarová a Nela Simičová

Každý ze dvou týmů složený z mladších a starších žáků běžel první běh 8 x 100 a druhý běh 8 x 200 m. Po sečtení všech časů se naše ZŠ Příbor, Jičínská umístila na krásném 3. místě hned za ZŠ z Raškovic a ZŠ ze Štramberka. Všem účastníkům děkujeme a blahopřejeme.

Mgr. Lada Rejmanová   fotografie


Žádost o přijetí dítěte do přípravné třídy ke stažení


25.04.2016 - Den Země

Celý svět si v pátek 22. dubna připomenul Den Země. Naše škola jej oslavila tradičně výstavou výtvarných prací před školou. Již ve čtvrtek ožil prostor před školou množstvím barevných objektů vyrobených z různých odpadních materiálů. Výstavu si mohli prohlédnout nejen děti, ale i jejich rodiče a veřejnost. Výstava byla soutěžní. Porotou byli sami žáci, kteří mohli hlasovat, která práce je nejvíce zaujala. První místo obsadily třídy 4. A a 8. A, druhé místo 2. A a 9. A, na třetím místě se umístily třídy 3. B a 8. B. K příležitosti Dne Země čekají některé třídy ještě exkurze do čističky odpadních vod a na farmu pana Michálka.

Mgr. Michaela Eliášová   fotografie 

 Starší články naleznete v Archivu.