Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

 
 

  

         

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

 

 

 Aktuality

13.12.2018 - ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU VE ŠKOLE

Byli jsme ve škole dole u vchodu všichni prvňáci a druháci. Paní zástupkyně ředitele Dana Cágová nám povídala pár slov o Vánocích. Potom jsme zpívali koledy: Půjdem spolu do Betléma, Rolničky, Pásli ovce valaši a Štědrej večer nastal. Zpívali jsme hezky a stromeček se rozsvítil. Bylo to moc krásné.

Žáci 2. B  fotky    video


 10.12.2018 - Mikuláš ve škole

Jako každým rokem navštívil naši školu v předvánočním čase Mikuláš. Děti z V. A pod vedením pana učitele Machetanze zahrály na přivítanou divadlo pro své spolužáky z nižších ročníků. Představení bylo o holčičce Markétce, která poslední dobou slyší v hlavě divné hlasy a neví, co jsou zač. Tatínek jí vysvětlí, že je to její svědomí a ty hlasy patří andělovi a čertovi, kteří jí radí, co má dělat. Rozhodnutí, který z hlasů poslechne, je však jenom na ní. Po skončení divadla, které podle potlesku mělo velký úspěch, se čerti v podání žáků z 9. A podívali po těch zlobivých dětech a chtěli si je vzít s sebou do pekla. Ale děti slíbily, že budou hodné a nikoho už zlobit nebudou. Čerti nakonec rozdali sladkosti a dobroty. Na Mikuláše se můžeme těšit zase příští rok. Poděkování za organizaci patří paní učitelce Grohmannové a Spolku rodičů, který věnoval žákům mikulášskou nadílku.

Valérie Malachtová, 9. A  fotografie


10.12.2018 - Vánoční jarmark

Již tradičně se naše škola zúčastnila vystupování na vánočním jarmarku, který se konal v sobotu 8. prosince na příborském náměstí. S dětmi z 5. B jsme nacvičili pásmo vánočních písní, kterými jsme popřáli všem posluchačům krásné Vánoce. Děti byly za svůj výkon odměněny malým občerstvením.

Mgr. Eva Zweersová


10.12.2018 - Advent ve školní družině

Rok se s rokem sešel a my jsme ve školní družině mohli konečně začít vázat a zdobit adventní věnce, vyrábět andělská křídla a čelenky, sněhuláky ze skořápek či polystyrenových kuliček, vykreslovat čertíky, vystřihovat papírové vločky a realizovat mnoho dalších výtvarných nápadů, protože adventní čas je tady. Nejvíce se samozřejmě děti těšily na návštěvu Mikuláše, anděla a nezbedných čertů, kteří ani letos na děti ze školní družiny nezapomněli a za písničku nebo básničku je odměnili sladkostmi. A jelikož se nezadržitelně blíží Vánoce, nezbývá než všem popřát „šťastné a veselé“.

 Vychovatelky školní družiny, ZŠ Příbor Jičínská   fotografie


06.12.2018 - Zájezd na mistrovství světa ve florbalu

Florbal

Ve středu 5. prosince se 40 vybraných žáků 3. – 9. ročníku zúčastnilo zájezdu na florbalové mistrovsví světa do pražské O2 arény. Díky partnerské spolupráci a v rámci podpory sportu do škol, připravil Český florbal pro žáky a učitele na vybraná utkání vstupenky zdarma. Náklady na dopravu byly hrazeny z prostředků Spolku rodičů a přátel školy při Základní škole Příbor Jičínská, kterému tímto děkujeme.

I přes časnou ranní hodinu odjezdu jsme se v plném počtu sešli na vlakovém nádraží v Příboře a vyrazili na cestu. Ta proběhla poklidně a pouze s minimálním zpožděním jsme dorazili do cílové stanice Praha-Libeň, odkud nás už jen pár minut svižné chůze dělilo od sportovní haly.

Ze spodních řad, které nabízely krásný výhled, jsme mohli zhlédnout dvě osmifinálová utkání a přestože nehrála česká florbalová reprezentace, vytvořilo více než 7000 diváků – převážně žáků základních a středních škol – fantastickou atmosféru, ve které se týmy vítězného Lotyšska i poraženého Slovenska musely cítit jako doma. Ve druhém utkání proti sobě nastoupila družstva Dánska a Estonska. Větší sympatie diváků si svým výkonem získali hráči estonského národního týmu, vítězství však nakonec slavili Dánové, kteří se tak probojovali do čtvrtfinále, ve kterém narazili na naše reprezentanty.

Mnohem důležitější než výsledky zápasů však byl zážitek, který si děti z haly odnesly. Pro pár z nich to byla vůbec první návštěva hlavního města a pro většinu první velká sportovní událost. Byli bychom rádi, kdyby to některé žáky motivovalo k aktivnějšímu sportování a třeba i k reprezentaci naší školy v různých sportovních soutěžích.

Ing. Zdeněk Liška, Mgr. Radek Eliáš, Mgr. René Brinda

Fotky facebook


 26.11.2018 - Opět se na naší škole našel žák, který má "Šikovné ruce"

Vita

Ve středu 21. listopadu proběhl na Střední škole technické a zemědělské v Novém Jičíně již 11. ročník soutěže „Šikovné ruce“. Jako každým rokem se sešlo 48 žáků ze základních škol okresu. Naši školu zastupovala dvě družstva z 9. ročníku – Vit Brož a Jakub Havrlant z IX. A a Šimon Pitel a Jonáš Rusek z IX. B.

Vítek a Jonáš pracovali se dřevem – vyráběli vařečku a prkénko. Jakub a Šimon pracovali s kovem – vyráběli svěrku. V silné konkurenci se kluci neztratili. Hodnocení prováděli mistři střední školy, udělovali body za jednotlivé části výroby – u dřeva za narýsování, řezání, rozměry, broušení a celkový vzhled, u kovu např. za závity, nýtování, hrany, povrchovou úpravu, funkčnost atd.

Tento ročník byl navíc zpestřen exkurzí pro soutěžící i jejich pedagogický doprovod. Exkurze byla ve firmě Varroc Lighting Systems, která je zároveň hlavním sponzorem celé této akce.

Na závěr proběhlo očekávané vyhodnocení družstev i jednotlivců. V práci se dřevem obsadil v jednotlivcích 3. místo Vítek Brož. Za toto své umístění si mohl vybrat z hodnotných cen. Cenné dárky si ale díky štědrým sponzorům akce odnesli na památku všichni soutěžící.

Vítkovi blahopřejeme a přejeme, aby ty své šikovné ruce uplatnil i ve svém budoucím povolání.

Mgr. Eva Rečková

fotky


25.11.2018 - Nové číslo Připínáčku


 25.11.2018 - Připínáček se zúčastnil celostátního finále Školní časopis roku a Multimediálního dne v Brně

Připínáček se účastnil celostátního kola soutěže Školní časopis roku 2018, která se konala 9. listopadu. Sotěž probíhala v rámci Multimediálního dne na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Časopis Připínáček skončil na čtvrtém místě v kategorii I. a II. stupeň, získal třetí místo za obsah.

Během soutěže si redaktoři mohli prohlédnout časopisy jiných škol. Zúčastnili se workshopu zaměřeného na přípravu reportáže pro pořad Zprávičky, který je vysílán na televizní stanici ČT :D. Rozdělili si role na moderátory a redaktory. Skupiny redaktorů měli za úkol napsat scénář pro moderátora. Zpráva byla odvysílaná téhož dne.

Souběžně se soutěží se odehrával Multimediální den, jehož tématem byla televize. Návštěvníci mohli vidět různá média, např. ČT, Rozhlas Televizi Seznam nebo si prohlédlnout techniku pro zaznamenávání informací.

Josef Németh, František Večeřa, 8. A    fotografie


19.11.2018 - Projektový týden 8.ročníků Kniha a já

V týdnu od 12. do 16.11.2018 se žáci osmých tříd ZŠ Jičínská Příbor zúčastnili projektu s názvem Kniha a já. Od pondělí do čtvrtku se připravovali na páteční prezentaci. Vždy dvojice žáků četla stejnou knihu, kterou si sama vybrala. Zpracovávali rovněž charakteristiku postav vyskytujících se v knížce a vyhledávali znaky žánru, ke kterému jimi vybraná kniha patřila.

Součástí projektu bylo i tzv. Dárkové čtení, kdy žáci osmých tříd četli svým mladším spolužákům. Na vlastní kůži se přesvědčili, že není tak jednoduché postavit se před třídu malých dětí a číst jim tak, aby je to zaujalo. 

Vyvrcholením celého projektu byla páteční prezentace. Žáci měli v daném časovém úseku představit žánr, knihu i hlavní postavu či postavy. Překvapila mne vysoká úroveň předváděné prezentace, sebejistota, s jakou žáci vystupovali, i to, že žáci přišli slavnostně oblečeni. 

Komunikovali s dospělými na vysoké úrovni a nebáli se odpovídat na otázky pokládané hodnotící komisí. 

Chtěla bych říci, že za poslední léta své pedagogické praxe jsem se nesetkala s takovou profesionalitou a vysokou úrovní prací žáků. Projekt byl tedy podle mého názoru velmi úspěšný a jistě u mnohých žáků vzbudil zájem o čtení.

Děkuji všem vyučujícím, kteří se na přípravě náročného projektu podíleli a mohu říci, že jsem byla výsledkem nadšena.

Mgr. Libuše Babaríková

asistent pedagoga 


14.11.2018 - Florbalisté "nejlepší u nás"

Img_11961

Ve středu 14. listopadu se ve sportovní hale Masarykova gymnázia v Příboře uskutečnilo okrskové kolo florbalového turnaje starších žáků. Turnaje se zúčastnila družstva všech příborských škol (Npor. Loma, MGP a Jičínská) a tým ZŠ Frenštát pod Radhoštěm, Záhuní. Po výsledcích 2:8 (ZŠ Záhuní), 3:1 (Masarykovo gymnázium) a 3:2 (ZŠ Npor. Loma) obsadili naši chlapci krásné 2. místo a v miniturnaji příborských škol vybojovali prvenství. K výsledku jim gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

Ing. Zdeněk Liška


14.11.2018 - Expedice Modrá planeta

Dsc07145

Ve čtvrtek dne 6. 11. 2018 se děti z třetích tříd zúčastnily programu občanského sdružení Hájenka s názvem Expedice: Modrá planeta. Jak sám nadpis napovídá, hovořilo se především o vodě a také o její důležitosti. Motto: Bez vody by život na naší planetě nebyl možný, děti doprovázelo od začátku až do konce. V průběhu povídání děti zjistily, jak stará je naše voda a kde se všude na naší planetě nachází. Děti prošly společně s lektorkou všechny kontinenty a uvědomily si mnohé problémy, které tíží obyvatele té dané země. Voda je opravdu zázračná tekutina, proto si ji opatrujme a neplýtvejme s ní…

Mgr. Vlasta Hýžová, Mgr. Michaela Mendeová


07.11.2018 - Nebezpečí užívání návykových látek

Drugs

V průběhu listopadu pravidelně organizujeme besedu se školním psychologickým poradcem, který diskutuje se žáky sedmých ročníků o nebezpečí užívání návykových látek. Žáky překvapily zejména údaje ze statistiky o vysokém počtu uživatelů drog v našem městě. Dále získali informace o tom, co tyto látky způsobují. Ve zpětných vazbách pak nejčastěji uváděli, že nikdy drogy brát nebudou.

Mgr. Marcela Šumberová


04.11.2018 - Halloweenské tvořivé odpoledne s malou čarodějnicí

Halloweenské tvořivé podvečery ve školní družině se již staly tradicí, takže ani ten letošní nemohl v seznamu akcí chybět. Ve středu 31.10.2018 před 16:00 hodinou se začala naše družina plnit dětmi s rodiči, které byly plné očekávání. S pomocí příběhu z malé čarodějnice jsme děti motivovaly k výrobě čarodějnických čepic a k vytvoření papírové kopie jejího kamaráda havrana. Po práci si děti s rodiči zašly strašidelnou stezkou pro sladké překvapení ukryté ve sklepení školní družiny. Naším cílem letos nebylo pouze tvoření, ale i přivést rodiče ke společnému čtení s dětmi. Proto rodiče od nás dostali domácí úkol, dočíst před spaním dětem nakopírovaný příběh z malé čarodějnice, jehož úryvek zazněl na začátku akce. A jestli rodiče náš úkol splnili, jsme si ověřily u dětí následující den.

Vychovatelky školní družiny     fotografie


01.11.2018 - Podzim ve školní družině

Letošní pěkné a teplé podzimní počasí nám přálo, abychom mohli s dětmi využívat zahradu školní družiny a hřiště ke sportovním a pohybovým aktivitám. Také chodíme s dětmi do okolí na vycházky, do lesa, kde pozorujeme podzimní přírodu. Při této příležitosti mají vychovatelky možnost si s dětmi povídat o tématech, které je zajímají. K letošním hlavním tématům podzimu patří sté výročí založení našeho státu. Děti, zvláště chlapci z třetího ročníku projevili značné znalosti v této oblasti. Na konci měsíce října jsme si jedno odpoledne v družině s dětmi nejenom povídali o našem státě, pracovali jsme ve skupinkách, povídali si o vlajce, hymně, významných meznících naší historie, ale sledovali jsme i k tomu účelu krátké animované vzdělávací filmy. Individuálně si starší děti četly v časopisech o této události a vyplňovaly si pracovní úkoly.

Vychovatelky školní družiny   fotografie


 

 

 

 Starší články naleznete v Archivu.