Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

    
      

                                          

                                                    

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

 

 

  

 

  

Aktuality 

09.02.2017 - Nabídka vzdělávacích akcí pro rodiče ZDARMA

V rámci realizace projektu Místní akční plán OPR Kopřivnice (MAP) jsou pro rodiče nabízeny ZDARMA vzdělávací akce. 

Nabídka kurzů a další informace

Seznam vzdělávacích aktivit


01.02.2017 - Nové číslo Připínáčku


01.02.2017 - Leden ve školní družině

 

Nový kalendářní rok jsme zahájili přípravou na svátek Tří králů. Děti si vyrobily papírové královské koruny a ve školní družině bylo najednou plno Kašparů, Melicharů a Baltazarů, kteří si s chutí zazpívali nejznámější tříkrálovou koledu.

I přes mrazivé počasí trávily děti denně aspoň chvíli venku. Stavěly sněhuláky, koulovaly se, účastnily se různých závodivých her na sněhu.

Když nás špatné rozptylové podmínky zahnaly ze zahrady dovnitř, ani tady se děti nenudily. Bavily se výtvarnými činnostmi, hrály stolní hry, tvořily stavby z lega a jiných stavebnic. 

Měsíc leden nepoznamenala žádná větší nemocnost dětí, bylo nás pořád plno a bylo nám spolu dobře.

Vychovatelky ŠD

fotografie


29.01.2017 Songfest 2017

Město Příbor se již podruhé zúčastnilo hudebního festivalu Songfest. V letošním roce jsme celý festival zahajovali. Rok 2017 je podle čínského kalendáře rokem Kohouta. Naši žáci svými výrobky přispěli k výzdobě kulturního domu, ve kterém tyto oslavy letos proběhly. 

Odkaz fotky FB

Mgr. Eva Rečková

10.01.2017 - Srdečné pozdravy z Lyžáku

Všichni lyžaři a snowboarďáci posílají pozdrav ze zasněžených a zmrzlých Velkých Karlovic!

Img_5305

 

Více fotek na Facebooku


 

06. 01. 2016 - Zdravíme všechny přátelé lyžování !

V termínu od 6. 2. – 10. 2. 2017 se uskuteční „ Lyžování se Skisněhulkou z.s.“ Jedná se týdenní výjezdovou  lyžařskou školu ve Skiareálu v Palkovicích. Tato škola je určena pro úplné začátečníky, středně pokročilé i pokročilé lyžaře. Děti se pod vedením instruktorů naučí základy lyžování nebo se zdokonalí v technice.

Na závěr jsou pro děti připraveny závody a soutěže se sladkou odměnou. 


 

03. 01. 2017 - Informace k zápisům do 1. tříd

ZŠ upozorňuje na změnu termínu zápisu k povinné školní docházce pro školní rok 2017/2018. Zápis se bude konat v ČR dle zákona v termínu od 1. 4. do 30. 4. 2017. V Příboře jsme se obě základní školy domluvily na termínu 21. 4. 2017.

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy    


21.12.2016 - Šikovné ruce

V pátek 25. 11. 2016 jsme jeli na soutěž „Šikovné ruce“, která se uskutečnila na zemědělské škole v Novém Jičíně v Šenově. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – dřevo a kov. Měli jsme za úkol vyrábět výrobky z těchto materiálu. Hodnotila se přesnost a čistota provedení a celkový vzhled. Ze čtveřice účastníků – Martin Filip, Jan Filip, Kristián Kypr a Lukáš Beňo se Martin umístil na 7. místě v kategorii dřevo. V konkurenci 13 základních škol to byl pěkný výsledek.

Jan Filip, 9.B

Fotky na facebooku


16.12.2016 - Výlet do Vídně

Ve čtvrtek 15. 12. jsme se vyrazili podívat na vánoční Vídeň a na její památky. Výlet započal už v 5:45 ráno. Všichni jsme byli ještě unavení a rozespalí, ale zároveň natěšení na nákupní centrum, konkrétně na obchod Primark, a také na vánoční trhy. Autobus přijel včas a ani nikdo ze zúčastněných nezaspal. Jízda byla taktéž bez problémů. Do Vídně jsme dorazili okolo 10. hodiny a jako první jsme navštívili již zmiňovaný Primark. Nakoupili jsme plné tašky a pokračovali jsme v cestě. Další zastávka byla ve městě, historickém centru světového dědictví UNESCO, kde jsme obcházeli památky. Nenechali jsme si ujít Dóm sv. Štěpána, Parlament, Vídeňskou státní operu, Burgtheater, Rakouskou národní knihovnu a sochy slavných osobností, např. císařoven Sisi a Marie Terezie, generála Laudóna. Následně jsme vyrazili na vánoční trhy, kde jsme míjeli přeplněné stánky a spousty lidí. Nejčastěji kupované potraviny byly například ovoce na špejli obalené v čokoládě a vánoční punč. Poté, co jsme dostatečně nasáli vánoční atmosféru, jsme vyšli rozsvícenou Vídní směrem k autobusu. V autobuse jsme všichni odpočívali, neboť jsme po tomto náročném dni byli utahaní. Všichni jsou z tohoto výletu nadšení a moc si ho užili. 

Celým výletem nás provázely paní učitelky Jitka Piskořová, Dana Cágová a také paní ředitelka Jarmila Bjačková. Dále nesmíme zapomenout na skvělou paní průvodkyni a hodného pana řidiče. 

Domů jsme se vrátili šťastní, že jsme ve Vídni nikoho nezapomněli a se spoustou krásných zážitků. 

Natálie Kutáčová, Viktorie Maloušková, IX. A    fotografie


 15.12.2016 - Předvánoční nálada

Vánoce se blíží! Všichni s radostí očekáváme nejkrásnější svátky roku.

I naše škola žije těmito svátky a uspořádala v tomto týdnu několik akcí navozujících vánoční atmosféru.

Již tradičně se v pondělí uskutečnilo rozsvícení vánočního stromečku.  Žáci 1. a 2. tříd se sešli u krásně nazdobeného stromečku, který škole daroval pan Lumír Krejčí. Zde si vyslechli povídání paní zástupkyně o adventu a Vánocích. Poté se jako mávnutím kouzelného proutku setmělo a rozsvítil se stromeček za jásotu přihlížejících dětí. Vše bylo zakončeno společným zpěvem vánočních koled.

Úterý bylo ve znamení Dne otevřených dveří a Vánočního jarmarku. Ve dvě hodiny se otevřely dveře naší školy všem návštěvníkům. V  1. patře mohli zhlédnout a koupit si překrásné ruční výrobky našich šikovných dětí, např. andělíčky, svícny, nazdobené perníčky, sněhuláčky, rámečky na fotografie, sušené ovoce, čertíky.  Jen se po nich zaprášilo. V přízemí nabízel Spolek rodičů ZŠ Příbor nejrůznější laskominy k zakousnutí a občerstvení na zahřátí. Na jarmarku rovněž vystoupila Školní kapela, která tu pravou vánoční atmosféru podtrhla svým repertoárem známých vánočních písní, např. Vánoční od Václava Neckáře. Kapela sklidila od všech přítomných zasloužený potlesk. Po škole se rovněž pohybovali čerti, kteří nabádali dětí k poslušnosti, ať neskončí v pekle. Celý den se velmi vydařil, za což patří velký dík všem vyučujícím, dětem a Spolku rodičů. Veškerý výtěžek z prodeje půjde na potřeby Spolku rodičů ZŠ Příbor.

Ve středu uspořádala Školní kapela pod vedením p. uč. Machetanze vánoční koncert určený 1. stupni. Žáci si mohli spolu s ní zanotovat známé vánoční koledy a písně. Děti byly nadšené a odcházely zpět do tříd s úsměvem na tváři a pozitivně naladěny.

To je ta pravá vánoční atmosféra.

Mgr. Martina Brožová 

fotografie rozsvícení stromku     fotografie jarmark    fotografie koncert


12.12.2016 - Mikuláš ve školní družině

Dne 5.12.2016 se děti na odpoledne ve školní družině velmi těšily. Věděly, že je navštíví Mikuláš a již minulý týden pro něj nacvičovaly písničky. 

A Mikuláš opravdu přišel i se svým doprovodem, krásným andělem a několika hrozivě vypadajícími čerty. Mikuláš s andělem rozdávali dětem dárky a čerti pohrozili několika zlobivcům metlou. Děti zazpívaly koledy, některé přidaly i básničku a Mikuláš i se svým doprovodem se rozloučil. Nadšené děti se za Mikulášem ještě dívaly oknem a velmi se divily, že Mikuláš i s čerty odjíždí autem. Inu, pokrok se nedá zastavit.

Foto a text: vychovatelky školní družiny   fotografie


10.12.2016 - Vánoce na dědině

Náš nádherný výlet začal docela dlouhým čekáním na autobus, který ale nakonec přijel a my jsme se mohli vydat do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Rozdělili jsme se do tří skupin, a protože naše skupina šla na prohlídku jako poslední, mohli jsme si nejprve nakoupit suvenýry, či jídlo a pití v automatu. Potom si pro nás přišel pan průvodce a vydali jsme se na prohlídku. Navštěvovali jsme různé chaloupky, ve kterých na nás vždy čekalo něco z vánočních valašských tradic: předení na kolovrátku s pověstí o Tanečnici, pečení perníčků, lití olova, výroba svíček a mnoho dalšího. Navštívili jsme kovárnu a školu (tam se nám to líbilo asi nejvíc), potkali jsme Mikuláše s čerty (ale bez anděla) a dostali od nich křížaly za koledu, syčely na nás Lucky bílé jako sníh a hladily nás peroutkami. Ochutnali jsme taky vánočku, perník a čaj z devatera bylin.

Výlet se nám moc líbil, protože jsme se dozvěděli spoustu nových zajímavostí. Bylo skvělé, že nám vyšlo slunečné počasí se sněhem. Bylo to super!

Vybráno z prací žáků 5.A: Míša Štědrá, Nela Vašínková, Tereza Malcharová, Sebik Borovička

fotografie 4. B/ 5. B    fotografie 4. A/ 5. B   fotografie 5. A/ 5. B


08.12.2016 - Mikuláš

Jako každý rok nás 5.12. navštívil Mikuláš, anděl a rozdovádění čerti. Moc jsme se na ně všichni těšili. Nejvíc byly nadšené děti z prvního stupně, které měly připravené hezké písničky a básničky. Zlobivé děti si čerti označili svým znamením a pohrozili peklem, pokud se nepolepší. Na závěr všechny děti dostaly malou sladkost, za kterou děkujeme Spolku rodičů ZŠ Příbor. 
Tato akce se velice vydařila a těšíme se na příští rok, kdy opět budeme očekávat příchod Mikuláše.

Mgr. Daniela Grohmannová   fotografie


 01.12.2016 - Připínáček má nejlepší titulku

V celostátním finále soutěže Školní časopis roku 2016 získal Připínáček 1. místo za titulku a celkové 7. místo v kategorii I. a II. stupeň.

Do finále, které se konalo 1. prosince na Střední polytechnické škole v Brně, postoupil náš školní časopis z 1. místa v krajském kole. Letošníního 10. ročníku soutěže se účastnilo 486 časopisů základních a středních škol z celé republiky. Kategorie I. a II. stupně ZŠ, ve které soutěžil i Připínáček, byla nejobsazenější. O to cennější je pro nás úspěch v tak velké konkurenci, který je zásluhou skvělé týmové práce celé redakce.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie


30.11.2016 - Příprava na advent

Snad všechny děti se těší na Vánoce a výjimkou nejsou ani naše děti ze ŠD při ZŠ Příbor, Jičínská.

K přípravě na Vánoce neodmyslitelně patří advent a jeho nejznámější symbol – adventní věnec. Děti ze ŠD vyráběly věnce již celý minulý týden. Každý si donesl potřebné výtvarné pomůcky a za pomoci a pod vedením paní vychovatelek vznikly krásné výtvory z převážně přírodních materiálů.

Doufáme, že podobné činnosti zkrátí dětem čas, který ještě zbývá do Vánoc.

Foto a text: vychovatelky ŠD  fotografie


28.11.2016 - Divadlo v družině

Snahou vychovatelek při plánování činností ve školní družině je, abychom dětem připravily i zajímavý kulturní zážitek. Tím je divadelní představení, které se konalo v družině. S ,,Vesmírnou pohádkou“, spolu s herci děti cestovaly různými planetami a zažívaly různá  dobrodružství. Na kosmické raketě jsme docestovali do konce pohádky a těšíme se na jaro, kdy nás čeká další představení.

Text i foto: vychovatelky školní družiny   fotografie


 11.11.2016 - Nové číslo Připínáčku


 04.11.2016 - The Sweet Sixties

Dne 4. 11. 2016  žáci 7. až 9. ročníků naší školy navštívili divadelní představení „The Sweet Sixties“ ve Frýdku-Místku na Nové scéně Vlast. Představení si připravili studenti Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě-Porubě a bylo celé odehráno v anglickém jazyce.

Přestože byla účast dobrovolná, čtyřicet žáků naší školy se rozhodlo prověřit své znalosti a dovednosti anglického jazyka a akce se zúčastnili.

Žákům se představení líbilo a navzdory počátečním obavám byli mile překvapeni, že téměř všemu rozuměli.

Těšíme se na příští ročník.

Mgr. Katarína Biskupová, Mgr. Tereza Doležílková


03.11.2016 - Podzimní výtvarná dílna ve školní družině

 

Den se krátí, listopad za dveřmi, výborný čas na tvoření dětí s rodiči. Letos, jsme se opět sešli na podzimní dílně, kde společně děti a rodiče věnovali svůj čas kreativitě. Vyráběli jsme si závěs na kliku v podobě kočky, nebo kdo měl zájem, mohl si vytvořit netopýra. Společně jsme šili dýni. Látková dýně, se všem moc povedla. Musíme ocenit i šikovnost tatínků, kteří se tohoto úkolu zhostili na výbornou. A protože byl čas strašidel, byla pro děti připravena malá stezka odvahy. Na konci si za odměnu odvážlivci vyzvedli sladký balíček.

Text i foto : vychovatelky školní družiny

 fotografie


 


 

 

 

 Starší články naleznete v Archivu.