Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

 
 

  

         

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

 

 

 Aktuality

12.01.2018 - Možnost testování IQ pro předškolní a školní děti

Testovani_iq_2


 07.01.2019 - Lyžařský a snowboardový kurz - pozdrav z ledového království

Img_1425

Jako již tradičně se žáci 6.-9- ročníků účastní lyžařského a snowboardového kurzu ve Velkých Karlovicích. První den nás na sjezdovkách přivítalo dokonalé počasí s modrou oblohou a sluníčkem. Možná i díky tomu byly děti nabity pozitivní energií, která se projevila v jejich snažení při prvních obloučcích, ať už na lyžích nebo snowboardu. A i když někdy skončila snaha nějakým tím pádem, všichni odjížděli na chatu s dobrou náladou, kterou podpořila i chutná večeře. Budeme doufat, že i zbývající dny se vydaří tak jako ten první a že se nám i nadále budou vyhýbat zranění. Sportu zdar a lyžováni a snowboardingu zvláště!

Foto Facebook


04.01.2018 - Jičínská má talent

Čekání na Vánoce a s nimi spojené prázdniny si žáci naší školy zpříjemnili dne 21.12.2018 akcí Jičínská má talent. 

Odvážní zpěváci, zpěvačky a tanečnice se předvedli svým spolužákům ve 13 vystoupeních. Mnozí si tak ověřili, že není nic jednoduchého vystupovat před početným publikem. 

Porotu tvořili všichni žáci 6.-8. ročníků a 6 členů pedagogického sboru. Vítězem se stali všichni, kdo v sobě našli odvahu veřejně předvést svá pečlivě připravená vystoupení.

Děkujeme všem účinkujícím a přejeme jim mnoho úspěchů při dalších akcích podobného typu.

Mgr. Libuše Babaríková, asistent pedagoga

Foto Facebook

Soutěž v piškvorkách

Součástí soutěže „Jičínská má talent“, byla soutěž v piškvorkách, ve které žáci předvedli svůj talent v logickém myšlení. Zúčastnilo se 10 družstev z 6. - 9. tříd. Vyhodnotili jsme nejlepší družstva medailí a sladkou odměnou. Žáci se pro hru nadchli a předvedli ukázkové duely. Nejlepší z nich nás budou reprezentovat dále. 

Výsledky družstev: 

1. místo – 8.A: Josef Németh, František Večeřa, Minh Tuán Nguyen, Viktorie Čípová, Alžběta Šlosarová 

2. místo – 9.A: Radim Juřena, Tomáš Janko, Matouš Filip, Šimon Ráchela, Ondřej Jakubec 

3. místo – 7.A: Sebastien Alex Borovička, Tomáš Světlík, Michaela Bönishová, Robin Sochr

Výsledky jednotlivci: 

JMÉNO BODY 

Josef Nemeth 30, Radim Juřena 28, Vali Malachtová 28, Večeřa František 27, Minh Tuán Nguyen 24, Tomáš Janko 23, Michaela Bonischová 22, Matouš Filip 22, Markéta Šumberová 22, Ondřej Jakubec 19, Nikol Schindlerová 19, Michael Tovaryš 19, Jakub Rozsypal 18, David Horák 18, Tomáš Světlík 18, Zagorský Lukáš 17, Ondřej Marejka 17, Marek Matocha 17, Marek Mičaník 16, Matěj Barvík 16


17.12.2018Vzdělávací exkurze do Vídně 2018

Viden

Dne 13.12.2018 se 44 žáků naší základní školy v doprovodu 4 pedagogů a pana průvodce z CK Valaška zúčastnilo vzdělávací exkurze ve Vídni, která v tomto školním roce byla zafinancována v rámci projektu OP VVV (Šablony II), díky níž si žáci nemuseli hradit dopravu tam ani zpět. Rakouská metropole nás přivítala mrazivým počasím. První zastávkou na území Rakouska bylo nákupní centrum G3, v němž se žáci protáhli po dlouhé cestě autobusem, občerstvili a také pořídili drobné dárečky pro své nejbližší v Primarku. Dále nás čekala prohlídka centra Vídně a přilehlého okolí, při níž jsme se nejen kochali architektonickými skvosty, vánoční výzdobou ulic, proslulými kavárnami či kolemjedoucími fiakry (kočár tažený koňmi sloužící k přepravě osob za úplatu), ale učili se i nové věci díky výkladu pana průvodce. V srdci města mnozí z nás navštívili Stephansdom, jiní se již prohřívali dětským punčem na vánočních trzích vedle tohoto chrámu. Naše prohlídka končila u budovy radnice, kde se každoročně koná pravý vánoční trh, prosycený vůní punče a svařáku. Zde mohly děti ochutnat tradiční vánoční speciality nasladko i  naslano. Ani mrazivé počasí nám nezabránilo v klidu si trhy projít a okusit, co hrdlo ráčí. Komu již mráz zalézal i pod vrstvy oblečení, mohl se jít ohřát do budovy radnice a posedět v místní kavárně nebo navštívit adventní dílny pro malé děti, z nichž se linula vůně cukroví. Žáci si také mohli procvičit své jazykové dovednosti v jazyce německém i anglickém, když pořizovali suvenýry či kulinářské speciality pro sebe i své blízké. Kolem 17. hodiny jsme již všichni netrpělivě vyhlíželi žlutý autobus CK Valaška, abychom si v něm uložili nakoupené drobnosti, zahřáli se a mohli se vydat na cestu k domovu. Cestu zpět nám pan řidič zpříjemnil pohádkou S čerty nejsou žerty a mnozí z nás si cestu autobusem prokládali sdílením aktuálních zážitků z této exkurze. Ve večerních hodinách jsme všichni v pořádku a v plném počtu dorazili zpět do Příbora. Rakouské hlavní město i v tomto roce obhájilo pozici nejlepšího města pro život a my jsme se o tom mohli alespoň během krátké jednodenní návštěvy na vlastní oči přesvědčit.

Mgr. Dana Snášelová

Foto Facebook


 13.12.2018 - ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU VE ŠKOLE

Byli jsme ve škole dole u vchodu všichni prvňáci a druháci. Paní zástupkyně ředitele Dana Cágová nám povídala pár slov o Vánocích. Potom jsme zpívali koledy: Půjdem spolu do Betléma, Rolničky, Pásli ovce valaši a Štědrej večer nastal. Zpívali jsme hezky a stromeček se rozsvítil. Bylo to moc krásné.

Žáci 2. B  fotky    video


 10.12.2018 - Mikuláš ve škole

Jako každým rokem navštívil naši školu v předvánočním čase Mikuláš. Děti z V. A pod vedením pana učitele Machetanze zahrály na přivítanou divadlo pro své spolužáky z nižších ročníků. Představení bylo o holčičce Markétce, která poslední dobou slyší v hlavě divné hlasy a neví, co jsou zač. Tatínek jí vysvětlí, že je to její svědomí a ty hlasy patří andělovi a čertovi, kteří jí radí, co má dělat. Rozhodnutí, který z hlasů poslechne, je však jenom na ní. Po skončení divadla, které podle potlesku mělo velký úspěch, se čerti v podání žáků z 9. A podívali po těch zlobivých dětech a chtěli si je vzít s sebou do pekla. Ale děti slíbily, že budou hodné a nikoho už zlobit nebudou. Čerti nakonec rozdali sladkosti a dobroty. Na Mikuláše se můžeme těšit zase příští rok. Poděkování za organizaci patří paní učitelce Grohmannové a Spolku rodičů, který věnoval žákům mikulášskou nadílku.

Valérie Malachtová, 9. A  fotografie


10.12.2018 - Vánoční jarmark

Již tradičně se naše škola zúčastnila vystupování na vánočním jarmarku, který se konal v sobotu 8. prosince na příborském náměstí. S dětmi z 5. B jsme nacvičili pásmo vánočních písní, kterými jsme popřáli všem posluchačům krásné Vánoce. Děti byly za svůj výkon odměněny malým občerstvením.

Mgr. Eva Zweersová


10.12.2018 - Advent ve školní družině

Rok se s rokem sešel a my jsme ve školní družině mohli konečně začít vázat a zdobit adventní věnce, vyrábět andělská křídla a čelenky, sněhuláky ze skořápek či polystyrenových kuliček, vykreslovat čertíky, vystřihovat papírové vločky a realizovat mnoho dalších výtvarných nápadů, protože adventní čas je tady. Nejvíce se samozřejmě děti těšily na návštěvu Mikuláše, anděla a nezbedných čertů, kteří ani letos na děti ze školní družiny nezapomněli a za písničku nebo básničku je odměnili sladkostmi. A jelikož se nezadržitelně blíží Vánoce, nezbývá než všem popřát „šťastné a veselé“.

 Vychovatelky školní družiny, ZŠ Příbor Jičínská   fotografie


06.12.2018 - Zájezd na mistrovství světa ve florbalu

Florbal

Ve středu 5. prosince se 40 vybraných žáků 3. – 9. ročníku zúčastnilo zájezdu na florbalové mistrovsví světa do pražské O2 arény. Díky partnerské spolupráci a v rámci podpory sportu do škol, připravil Český florbal pro žáky a učitele na vybraná utkání vstupenky zdarma. Náklady na dopravu byly hrazeny z prostředků Spolku rodičů a přátel školy při Základní škole Příbor Jičínská, kterému tímto děkujeme.

I přes časnou ranní hodinu odjezdu jsme se v plném počtu sešli na vlakovém nádraží v Příboře a vyrazili na cestu. Ta proběhla poklidně a pouze s minimálním zpožděním jsme dorazili do cílové stanice Praha-Libeň, odkud nás už jen pár minut svižné chůze dělilo od sportovní haly.

Ze spodních řad, které nabízely krásný výhled, jsme mohli zhlédnout dvě osmifinálová utkání a přestože nehrála česká florbalová reprezentace, vytvořilo více než 7000 diváků – převážně žáků základních a středních škol – fantastickou atmosféru, ve které se týmy vítězného Lotyšska i poraženého Slovenska musely cítit jako doma. Ve druhém utkání proti sobě nastoupila družstva Dánska a Estonska. Větší sympatie diváků si svým výkonem získali hráči estonského národního týmu, vítězství však nakonec slavili Dánové, kteří se tak probojovali do čtvrtfinále, ve kterém narazili na naše reprezentanty.

Mnohem důležitější než výsledky zápasů však byl zážitek, který si děti z haly odnesly. Pro pár z nich to byla vůbec první návštěva hlavního města a pro většinu první velká sportovní událost. Byli bychom rádi, kdyby to některé žáky motivovalo k aktivnějšímu sportování a třeba i k reprezentaci naší školy v různých sportovních soutěžích.

Ing. Zdeněk Liška, Mgr. Radek Eliáš, Mgr. René Brinda

Fotky facebook


 

 

 

 Starší články naleznete v Archivu.