Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

 
 

  

         

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

 

 

 Aktuality

14.11.2018 - Florbalisté "nejlepší u nás"

Img_11961

Ve středu 14. listopadu se ve sportovní hale Masarykova gymnázia v Příboře uskutečnilo okrskové kolo florbalového turnaje starších žáků. Turnaje se zúčastnila družstva všech příborských škol (Npor. Loma, MGP a Jičínská) a tým ZŠ Frenštát pod Radhoštěm, Záhuní. Po výsledcích 2:8 (ZŠ Záhuní), 3:1 (Masarykovo gymnázium) a 3:2 (ZŠ Npor. Loma) obsadili naši chlapci krásné 2. místo a v miniturnaji příborských škol vybojovali prvenství. K výsledku jim gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

Ing. Zdeněk Liška


14.11.2018 - Expedice Modrá planeta

Dsc07145

Ve čtvrtek dne 6. 11. 2018 se děti z třetích tříd zúčastnily programu občanského sdružení Hájenka s názvem Expedice: Modrá planeta. Jak sám nadpis napovídá, hovořilo se především o vodě a také o její důležitosti. Motto: Bez vody by život na naší planetě nebyl možný, děti doprovázelo od začátku až do konce. V průběhu povídání děti zjistily, jak stará je naše voda a kde se všude na naší planetě nachází. Děti prošly společně s lektorkou všechny kontinenty a uvědomily si mnohé problémy, které tíží obyvatele té dané země. Voda je opravdu zázračná tekutina, proto si ji opatrujme a neplýtvejme s ní…

Mgr. Vlasta Hýžová, Mgr. Michaela Mendeová


07.11.2018 - Nebezpečí užívání návykových látek

Drugs

V průběhu listopadu pravidelně organizujeme besedu se školním psychologickým poradcem, který diskutuje se žáky sedmých ročníků o nebezpečí užívání návykových látek. Žáky překvapily zejména údaje ze statistiky o vysokém počtu uživatelů drog v našem městě. Dále získali informace o tom, co tyto látky způsobují. Ve zpětných vazbách pak nejčastěji uváděli, že nikdy drogy brát nebudou.

Mgr. Marcela Šumberová


04.11.2018 - Halloweenské tvořivé odpoledne s malou čarodějnicí

Halloweenské tvořivé podvečery ve školní družině se již staly tradicí, takže ani ten letošní nemohl v seznamu akcí chybět. Ve středu 31.10.2018 před 16:00 hodinou se začala naše družina plnit dětmi s rodiči, které byly plné očekávání. S pomocí příběhu z malé čarodějnice jsme děti motivovaly k výrobě čarodějnických čepic a k vytvoření papírové kopie jejího kamaráda havrana. Po práci si děti s rodiči zašly strašidelnou stezkou pro sladké překvapení ukryté ve sklepení školní družiny. Naším cílem letos nebylo pouze tvoření, ale i přivést rodiče ke společnému čtení s dětmi. Proto rodiče od nás dostali domácí úkol, dočíst před spaním dětem nakopírovaný příběh z malé čarodějnice, jehož úryvek zazněl na začátku akce. A jestli rodiče náš úkol splnili, jsme si ověřily u dětí následující den.

Vychovatelky školní družiny     fotografie


01.11.2018 - Podzim ve školní družině

Letošní pěkné a teplé podzimní počasí nám přálo, abychom mohli s dětmi využívat zahradu školní družiny a hřiště ke sportovním a pohybovým aktivitám. Také chodíme s dětmi do okolí na vycházky, do lesa, kde pozorujeme podzimní přírodu. Při této příležitosti mají vychovatelky možnost si s dětmi povídat o tématech, které je zajímají. K letošním hlavním tématům podzimu patří sté výročí založení našeho státu. Děti, zvláště chlapci z třetího ročníku projevili značné znalosti v této oblasti. Na konci měsíce října jsme si jedno odpoledne v družině s dětmi nejenom povídali o našem státě, pracovali jsme ve skupinkách, povídali si o vlajce, hymně, významných meznících naší historie, ale sledovali jsme i k tomu účelu krátké animované vzdělávací filmy. Individuálně si starší děti četly v časopisech o této události a vyplňovaly si pracovní úkoly.

Vychovatelky školní družiny   fotografie


25.10.2018 - Lžička medu

Ve čtvrtek 25.10.2018 se druháci zúčastnili programu občanského sdružení Hájenka s názvem Lžička medu. Žáci se dozvěděli, co všechno musí včely udělat, abychom si mohli dát lžičku medu do čaje. Zjistili, čím vším jsou včely pro člověka a přírodu užitečné, jak to v úlu vypadá a kdo všechno v něm vlastně bydlí. Seznámili se s životem včel a jejich významem pro člověka i pro přírodu. Vyzkoušeli si, jak pracují včely dělnice, jak se krmí včelí larvy nebo jak včelky brání úl. Ochutnali sladký med, seznámili se s novými slovy jako „propolis“ nebo „apisin“ (včelí jed) a nakonec si ze včelího vosku vyrobili svíčku.

Mgr. Jana Bilská    fotografie


 23.10.2018 - Výstava k 100. výročí založení republiky

44594487_1127596830748590_2951948022021357568_n

V rámci 100. výročí založení republiky proběhla na naší škole mimořádná výtvarná soutěž na téma „Jsem hrdý Čech“. Každá třída měla navrhnout a výtvarně zpracovat plakát, který by přibližoval významné osobnosti, díla nebo události, které se váží k posledním sto letům naší republiky. Soutěž byla vyhlášena ředitelkou školy už na jaře 2018. Zúčastnily se jí téměř všechny třídy. A protože práce žáků byly mimořádně zdařilé, rozhodla porota, ve složení: Mgr. Dana Lišková (aprobovaná učitelka VV), Mgr. Eva Rečková (výchovná poradkyně a učitelka VV), Mgr. Hana Žárská (předsedkyně Spolku rodičů při ZŠ Jičínská), že oceněných bude více. Oceněno bylo nakonec pět tříd z prvního a pět tříd z druhého stupně.

Naše škola je jednou z mála škol zapojených do projektu čtenářství v rámci nadace "Pomáháme školám v úspěchu", proto byly také oceněné třídy odměněny knihami. Knihy, které poputují do třídních knihovniček, daroval škole Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Jičínské. Výstava byla k vidění v úterý dopoledne před školou, ještě téhož dne však putovala do vestibulu KD v Příboře, kde si ji mohou prohlédnout všichni návštěvníci KD.

Fotografie

Mgr. Dana Lišková


15.10.2018 - Informace k přehlídce středního školství GEMMA 2018


18.10 2018 - Podzimní větřík Petřík

Ve středu 17.10.2018 děti ve školní družině navštívilo divadélko Smíšek s představením Podzimní větřík Petřík. Děj děti zavedl do podzimní přírody. Hlavní hrdinové Pepík a Růženka s větříkem Petříkem dětem ukázali, jak se vykopávají a pečou brambory, krmí lesní zvěř, sbírají houby,…. Malé obecenstvo hbitě reagovalo a odpovídalo na všechny otázky. Podle závěrečného potlesku mělo opět divadélko úspěch. 

Vychovatelky ŠD   fotografie


16.10.2018 Naše boty

Park v Příboře hostil v týdnu od 6. do 13. října výstavu fotografií o lidech vyrábějících naše boty. Výstava na stromech se konala v desítkách parků po celé České republice již čtvrtým rokem při příležitosti Světového dne důstojné práce. Ten se slaví 7. října. Na instalalci výstavy se podíleli žáci 8. ročníku a pedagogové ZŠ Příbor, Jičínská.

Češi a Češky průměrně ročně utratí za své boty 3 000 Kč, a přitom většinou nevědí, kde a za jakých podmínek vznikly. Příležitost dozvědět se to, měli minulý týden na výstavě fotografií v Městském parku v Příboře. Díky snímkům Stanislava Komínka z organizace NaZemi mohli nahlédnout do prostředí továren i sweatshopů v indické Agře. Právě zde se vyrábí boty i pro český trh. Výstava měla rovněž doprovodný program pro žáky ZŠ Jičínské, a to promítání dokumentu Ve stínu Taj Mahalu. Celý článek

Mgr. Michaela Eliášová


23.09.2018 – Připínáček získal v krajské soutěži 3 ocenění

Připínáček si z krajského kola soutěže Školní časopis roku 2018, které proběhlo 19. září v Městské knihovně v Třinci, odvezl celkové 2. místo v kategorii I. a II. stupeň, 1. místo v kategorii Obsah a 3. místo v hlasování redakcí.

Časopis Připínáček se soutěže, kterou pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky, účastnil již popáté, vždy skončil na předních třech místech. I když letos neobhájil loňské 1. místo, je umístění na 2. místě úspěchem, který mu zaručuje postup do celostátního finále, které se uskuteční 9. listopadu v Brně.

Soutěž umožňuje mladým redaktorům především vzjemné setkávání, sdílení zkušeností s tvorbou časopisů i možnost vidět, jak to dělají v jiných redakcích. Cenné poznatky mohou získat z workshopů, které jsou součástí soutěže. V těch letošních se redaktoři učili, jak na grafiku, jak napsat příběh, jak na školní časopis, či jak udělat své sociální sítě atraktivní. Studenti středních škol a pedagogové se věnovali tématu fake news, propagandy a dezinformační války.

Soutěž je pro mladé redaktory zároveň motivací pro další práci v časopisu, které věnují svůj volný čas. Členství v časopisu učí žáky nejen psát články, tvořit grafickou podobu časopisu nebo zpracovávat fotografie, ale také pracovat v týmu, plánovat, rozdělovat si práci, komunikovat, dokončit svůj úkol, být zodpovědný za společné dílo, což jsou cenné životní dovednosti. Za tuto náročnou práci jim patří velké poděkování a gratulace k umístění v soutěži.

Mgr. Michaela Eliášová   fotografie


06.09.2018 - Adaptační pobyt žáků 6. tříd

Dsc_0109

Sotva skončily prázdniny, šesťáci nezasedli jako ostatní ve školních lavicích, ale opět sbalili batůžky a vyrazili na adaptační pobyt. První dny školy strávili v rekreačním středisku U Kateřiny ve Štramberku. Pod vedením zkušených lektorů utužovali vzájemné vztahy, učili se spolupracovat, prosazovat svůj názor, ale také naslouchat názorům druhých. Připravené aktivity byly často nejen fyzicky a časově náročné, ale hlavně zaměřené na rozvoj schopnosti řešení problémů a vzájemnou komunikaci. 

Nic nepřekoná pocit z úspěšně vyřešeného úkolu, na kterém pracovala celá třída a který se zpočátku zdál neřešitelný. Ten pocit „já to dokážu/my to dokážeme“ si s sebou každý žák pak přenáší do školy. Pobyt šesťáků ve Štramberku byl realizován za finanční podpory města Příbora.

Mgr. Marcela Šumberová, Mgr. Dana. Lišková, Mgr. Daniela Grohmannová

Více fotografií


03.09.2018 - Zahájení školního roku 2018/2019

40694475_2159403564133803_1944032739405594624_n

První školní den je vždy slavnostní, plný úsměvů a nových předsevzetí.

Letos nás všechny ve škole uvítala projevem paní ředitelka Mgr. Jarmila Bjačková. 
Prvňáčky vítala i se zástupci zřizovatele s paní místostarostkou Ing. Danou Foriškovou a paní Olgou Galiovou.

 Tak zdárný nový školní rok 2018/2019!

Další fotky


 

 

 

 Starší články naleznete v Archivu.