Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

 
 

  

         

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

 

 

 Archiv

2018 - 2019

04.01.2018 - Jičínská má talent

Čekání na Vánoce a s nimi spojené prázdniny si žáci naší školy zpříjemnili dne 21.12.2018 akcí Jičínská má talent. 

Odvážní zpěváci, zpěvačky a tanečnice se předvedli svým spolužákům ve 13 vystoupeních. Mnozí si tak ověřili, že není nic jednoduchého vystupovat před početným publikem. 

Porotu tvořili všichni žáci 6.-8. ročníků a 6 členů pedagogického sboru. Vítězem se stali všichni, kdo v sobě našli odvahu veřejně předvést svá pečlivě připravená vystoupení.

Děkujeme všem účinkujícím a přejeme jim mnoho úspěchů při dalších akcích podobného typu.

Mgr. Libuše Babaríková, asistent pedagoga

Foto Facebook

Soutěž v piškvorkách

Součástí soutěže „Jičínská má talent“, byla soutěž v piškvorkách, ve které žáci předvedli svůj talent v logickém myšlení. Zúčastnilo se 10 družstev z 6. - 9. tříd. Vyhodnotili jsme nejlepší družstva medailí a sladkou odměnou. Žáci se pro hru nadchli a předvedli ukázkové duely. Nejlepší z nich nás budou reprezentovat dále. 

Výsledky družstev: 

1. místo – 8.A: Josef Németh, František Večeřa, Minh Tuán Nguyen, Viktorie Čípová, Alžběta Šlosarová 

2. místo – 9.A: Radim Juřena, Tomáš Janko, Matouš Filip, Šimon Ráchela, Ondřej Jakubec 

3. místo – 7.A: Sebastien Alex Borovička, Tomáš Světlík, Michaela Bönishová, Robin Sochr

Výsledky jednotlivci: 

JMÉNO BODY 

Josef Nemeth 30, Radim Juřena 28, Vali Malachtová 28, Večeřa František 27, Minh Tuán Nguyen 24, Tomáš Janko 23, Michaela Bonischová 22, Matouš Filip 22, Markéta Šumberová 22, Ondřej Jakubec 19, Nikol Schindlerová 19, Michael Tovaryš 19, Jakub Rozsypal 18, David Horák 18, Tomáš Světlík 18, Zagorský Lukáš 17, Ondřej Marejka 17, Marek Matocha 17, Marek Mičaník 16, Matěj Barvík 16


17.12.2018 - Vzdělávací exkurze do Vídně 2018

Viden

Dne 13.12.2018 se 44 žáků naší základní školy v doprovodu 4 pedagogů a pana průvodce z CK Valaška zúčastnilo vzdělávací exkurze ve Vídni, která v tomto školním roce byla zafinancována v rámci projektu OP VVV (Šablony II), díky níž si žáci nemuseli hradit dopravu tam ani zpět. Rakouská metropole nás přivítala mrazivým počasím. První zastávkou na území Rakouska bylo nákupní centrum G3, v němž se žáci protáhli po dlouhé cestě autobusem, občerstvili a také pořídili drobné dárečky pro své nejbližší v Primarku. Dále nás čekala prohlídka centra Vídně a přilehlého okolí, při níž jsme se nejen kochali architektonickými skvosty, vánoční výzdobou ulic, proslulými kavárnami či kolemjedoucími fiakry (kočár tažený koňmi sloužící k přepravě osob za úplatu), ale učili se i nové věci díky výkladu pana průvodce. V srdci města mnozí z nás navštívili Stephansdom, jiní se již prohřívali dětským punčem na vánočních trzích vedle tohoto chrámu. Naše prohlídka končila u budovy radnice, kde se každoročně koná pravý vánoční trh, prosycený vůní punče a svařáku. Zde mohly děti ochutnat tradiční vánoční speciality nasladko i  naslano. Ani mrazivé počasí nám nezabránilo v klidu si trhy projít a okusit, co hrdlo ráčí. Komu již mráz zalézal i pod vrstvy oblečení, mohl se jít ohřát do budovy radnice a posedět v místní kavárně nebo navštívit adventní dílny pro malé děti, z nichž se linula vůně cukroví. Žáci si také mohli procvičit své jazykové dovednosti v jazyce německém i anglickém, když pořizovali suvenýry či kulinářské speciality pro sebe i své blízké. Kolem 17. hodiny jsme již všichni netrpělivě vyhlíželi žlutý autobus CK Valaška, abychom si v něm uložili nakoupené drobnosti, zahřáli se a mohli se vydat na cestu k domovu. Cestu zpět nám pan řidič zpříjemnil pohádkou S čerty nejsou žerty a mnozí z nás si cestu autobusem prokládali sdílením aktuálních zážitků z této exkurze. Ve večerních hodinách jsme všichni v pořádku a v plném počtu dorazili zpět do Příbora. Rakouské hlavní město i v tomto roce obhájilo pozici nejlepšího města pro život a my jsme se o tom mohli alespoň během krátké jednodenní návštěvy na vlastní oči přesvědčit.

Mgr. Dana Snášelová

Foto Facebook


 13.12.2018 - ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU VE ŠKOLE

Byli jsme ve škole dole u vchodu všichni prvňáci a druháci. Paní zástupkyně ředitele Dana Cágová nám povídala pár slov o Vánocích. Potom jsme zpívali koledy: Půjdem spolu do Betléma, Rolničky, Pásli ovce valaši a Štědrej večer nastal. Zpívali jsme hezky a stromeček se rozsvítil. Bylo to moc krásné.

Žáci 2. B  fotky    video


 10.12.2018 - Mikuláš ve škole

Jako každým rokem navštívil naši školu v předvánočním čase Mikuláš. Děti z V. A pod vedením pana učitele Machetanze zahrály na přivítanou divadlo pro své spolužáky z nižších ročníků. Představení bylo o holčičce Markétce, která poslední dobou slyší v hlavě divné hlasy a neví, co jsou zač. Tatínek jí vysvětlí, že je to její svědomí a ty hlasy patří andělovi a čertovi, kteří jí radí, co má dělat. Rozhodnutí, který z hlasů poslechne, je však jenom na ní. Po skončení divadla, které podle potlesku mělo velký úspěch, se čerti v podání žáků z 9. A podívali po těch zlobivých dětech a chtěli si je vzít s sebou do pekla. Ale děti slíbily, že budou hodné a nikoho už zlobit nebudou. Čerti nakonec rozdali sladkosti a dobroty. Na Mikuláše se můžeme těšit zase příští rok. Poděkování za organizaci patří paní učitelce Grohmannové a Spolku rodičů, který věnoval žákům mikulášskou nadílku.

Valérie Malachtová, 9. A  fotografie


10.12.2018 - Vánoční jarmark

Již tradičně se naše škola zúčastnila vystupování na vánočním jarmarku, který se konal v sobotu 8. prosince na příborském náměstí. S dětmi z 5. B jsme nacvičili pásmo vánočních písní, kterými jsme popřáli všem posluchačům krásné Vánoce. Děti byly za svůj výkon odměněny malým občerstvením.

Mgr. Eva Zweersová


10.12.2018 - Advent ve školní družině

Rok se s rokem sešel a my jsme ve školní družině mohli konečně začít vázat a zdobit adventní věnce, vyrábět andělská křídla a čelenky, sněhuláky ze skořápek či polystyrenových kuliček, vykreslovat čertíky, vystřihovat papírové vločky a realizovat mnoho dalších výtvarných nápadů, protože adventní čas je tady. Nejvíce se samozřejmě děti těšily na návštěvu Mikuláše, anděla a nezbedných čertů, kteří ani letos na děti ze školní družiny nezapomněli a za písničku nebo básničku je odměnili sladkostmi. A jelikož se nezadržitelně blíží Vánoce, nezbývá než všem popřát „šťastné a veselé“.

 Vychovatelky školní družiny, ZŠ Příbor Jičínská   fotografie


06.12.2018 - Zájezd na mistrovství světa ve florbalu

Florbal

Ve středu 5. prosince se 40 vybraných žáků 3. – 9. ročníku zúčastnilo zájezdu na florbalové mistrovsví světa do pražské O2 arény. Díky partnerské spolupráci a v rámci podpory sportu do škol, připravil Český florbal pro žáky a učitele na vybraná utkání vstupenky zdarma. Náklady na dopravu byly hrazeny z prostředků Spolku rodičů a přátel školy při Základní škole Příbor Jičínská, kterému tímto děkujeme.

I přes časnou ranní hodinu odjezdu jsme se v plném počtu sešli na vlakovém nádraží v Příboře a vyrazili na cestu. Ta proběhla poklidně a pouze s minimálním zpožděním jsme dorazili do cílové stanice Praha-Libeň, odkud nás už jen pár minut svižné chůze dělilo od sportovní haly.

Ze spodních řad, které nabízely krásný výhled, jsme mohli zhlédnout dvě osmifinálová utkání a přestože nehrála česká florbalová reprezentace, vytvořilo více než 7000 diváků – převážně žáků základních a středních škol – fantastickou atmosféru, ve které se týmy vítězného Lotyšska i poraženého Slovenska musely cítit jako doma. Ve druhém utkání proti sobě nastoupila družstva Dánska a Estonska. Větší sympatie diváků si svým výkonem získali hráči estonského národního týmu, vítězství však nakonec slavili Dánové, kteří se tak probojovali do čtvrtfinále, ve kterém narazili na naše reprezentanty.

Mnohem důležitější než výsledky zápasů však byl zážitek, který si děti z haly odnesly. Pro pár z nich to byla vůbec první návštěva hlavního města a pro většinu první velká sportovní událost. Byli bychom rádi, kdyby to některé žáky motivovalo k aktivnějšímu sportování a třeba i k reprezentaci naší školy v různých sportovních soutěžích.

Ing. Zdeněk Liška, Mgr. Radek Eliáš, Mgr. René Brinda

Fotky facebook

26.11.2018 - Opět se na naší škole našel žák, který má "Šikovné ruce"

Vita

Ve středu 21. listopadu proběhl na Střední škole technické a zemědělské v Novém Jičíně již 11. ročník soutěže „Šikovné ruce“. Jako každým rokem se sešlo 48 žáků ze základních škol okresu. Naši školu zastupovala dvě družstva z 9. ročníku – Vit Brož a Jakub Havrlant z IX. A a Šimon Pitel a Jonáš Rusek z IX. B.

Vítek a Jonáš pracovali se dřevem – vyráběli vařečku a prkénko. Jakub a Šimon pracovali s kovem – vyráběli svěrku. V silné konkurenci se kluci neztratili. Hodnocení prováděli mistři střední školy, udělovali body za jednotlivé části výroby – u dřeva za narýsování, řezání, rozměry, broušení a celkový vzhled, u kovu např. za závity, nýtování, hrany, povrchovou úpravu, funkčnost atd.

Tento ročník byl navíc zpestřen exkurzí pro soutěžící i jejich pedagogický doprovod. Exkurze byla ve firmě Varroc Lighting Systems, která je zároveň hlavním sponzorem celé této akce.

Na závěr proběhlo očekávané vyhodnocení družstev i jednotlivců. V práci se dřevem obsadil v jednotlivcích 3. místo Vítek Brož. Za toto své umístění si mohl vybrat z hodnotných cen. Cenné dárky si ale díky štědrým sponzorům akce odnesli na památku všichni soutěžící.

Vítkovi blahopřejeme a přejeme, aby ty své šikovné ruce uplatnil i ve svém budoucím povolání.

Mgr. Eva Rečková

fotky


25.11.2018 - Nové číslo Připínáčku


 25.11.2018 - Připínáček se zúčastnil celostátního finále Školní časopis roku a Multimediálního dne v Brně

Připínáček se účastnil celostátního kola soutěže Školní časopis roku 2018, která se konala 9. listopadu. Sotěž probíhala v rámci Multimediálního dne na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Časopis Připínáček skončil na čtvrtém místě v kategorii I. a II. stupeň, získal třetí místo za obsah.

Během soutěže si redaktoři mohli prohlédnout časopisy jiných škol. Zúčastnili se workshopu zaměřeného na přípravu reportáže pro pořad Zprávičky, který je vysílán na televizní stanici ČT :D. Rozdělili si role na moderátory a redaktory. Skupiny redaktorů měli za úkol napsat scénář pro moderátora. Zpráva byla odvysílaná téhož dne.

Souběžně se soutěží se odehrával Multimediální den, jehož tématem byla televize. Návštěvníci mohli vidět různá média, např. ČT, Rozhlas Televizi Seznam nebo si prohlédlnout techniku pro zaznamenávání informací.

Josef Németh, František Večeřa, 8. A    fotografie


19.11.2018 - Projektový týden 8.ročníků Kniha a já

V týdnu od 12. do 16.11.2018 se žáci osmých tříd ZŠ Jičínská Příbor zúčastnili projektu s názvem Kniha a já. Od pondělí do čtvrtku se připravovali na páteční prezentaci. Vždy dvojice žáků četla stejnou knihu, kterou si sama vybrala. Zpracovávali rovněž charakteristiku postav vyskytujících se v knížce a vyhledávali znaky žánru, ke kterému jimi vybraná kniha patřila.

Součástí projektu bylo i tzv. Dárkové čtení, kdy žáci osmých tříd četli svým mladším spolužákům. Na vlastní kůži se přesvědčili, že není tak jednoduché postavit se před třídu malých dětí a číst jim tak, aby je to zaujalo. 

Vyvrcholením celého projektu byla páteční prezentace. Žáci měli v daném časovém úseku představit žánr, knihu i hlavní postavu či postavy. Překvapila mne vysoká úroveň předváděné prezentace, sebejistota, s jakou žáci vystupovali, i to, že žáci přišli slavnostně oblečeni. 

Komunikovali s dospělými na vysoké úrovni a nebáli se odpovídat na otázky pokládané hodnotící komisí. 

Chtěla bych říci, že za poslední léta své pedagogické praxe jsem se nesetkala s takovou profesionalitou a vysokou úrovní prací žáků. Projekt byl tedy podle mého názoru velmi úspěšný a jistě u mnohých žáků vzbudil zájem o čtení.

Děkuji všem vyučujícím, kteří se na přípravě náročného projektu podíleli a mohu říci, že jsem byla výsledkem nadšena.

Mgr. Libuše Babaríková

asistent pedagoga 


14.11.2018 - Florbalisté "nejlepší u nás"

Img_11961

Ve středu 14. listopadu se ve sportovní hale Masarykova gymnázia v Příboře uskutečnilo okrskové kolo florbalového turnaje starších žáků. Turnaje se zúčastnila družstva všech příborských škol (Npor. Loma, MGP a Jičínská) a tým ZŠ Frenštát pod Radhoštěm, Záhuní. Po výsledcích 2:8 (ZŠ Záhuní), 3:1 (Masarykovo gymnázium) a 3:2 (ZŠ Npor. Loma) obsadili naši chlapci krásné 2. místo a v miniturnaji příborských škol vybojovali prvenství. K výsledku jim gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

Ing. Zdeněk Liška


14.11.2018 - Expedice Modrá planeta

Dsc07145

Ve čtvrtek dne 6. 11. 2018 se děti z třetích tříd zúčastnily programu občanského sdružení Hájenka s názvem Expedice: Modrá planeta. Jak sám nadpis napovídá, hovořilo se především o vodě a také o její důležitosti. Motto: Bez vody by život na naší planetě nebyl možný, děti doprovázelo od začátku až do konce. V průběhu povídání děti zjistily, jak stará je naše voda a kde se všude na naší planetě nachází. Děti prošly společně s lektorkou všechny kontinenty a uvědomily si mnohé problémy, které tíží obyvatele té dané země. Voda je opravdu zázračná tekutina, proto si ji opatrujme a neplýtvejme s ní…

Mgr. Vlasta Hýžová, Mgr. Michaela Mendeová


07.11.2018 - Nebezpečí užívání návykových látek

Drugs

V průběhu listopadu pravidelně organizujeme besedu se školním psychologickým poradcem, který diskutuje se žáky sedmých ročníků o nebezpečí užívání návykových látek. Žáky překvapily zejména údaje ze statistiky o vysokém počtu uživatelů drog v našem městě. Dále získali informace o tom, co tyto látky způsobují. Ve zpětných vazbách pak nejčastěji uváděli, že nikdy drogy brát nebudou.

Mgr. Marcela Šumberová


04.11.2018 - Halloweenské tvořivé odpoledne s malou čarodějnicí

Halloweenské tvořivé podvečery ve školní družině se již staly tradicí, takže ani ten letošní nemohl v seznamu akcí chybět. Ve středu 31.10.2018 před 16:00 hodinou se začala naše družina plnit dětmi s rodiči, které byly plné očekávání. S pomocí příběhu z malé čarodějnice jsme děti motivovaly k výrobě čarodějnických čepic a k vytvoření papírové kopie jejího kamaráda havrana. Po práci si děti s rodiči zašly strašidelnou stezkou pro sladké překvapení ukryté ve sklepení školní družiny. Naším cílem letos nebylo pouze tvoření, ale i přivést rodiče ke společnému čtení s dětmi. Proto rodiče od nás dostali domácí úkol, dočíst před spaním dětem nakopírovaný příběh z malé čarodějnice, jehož úryvek zazněl na začátku akce. A jestli rodiče náš úkol splnili, jsme si ověřily u dětí následující den.

Vychovatelky školní družiny     fotografie


01.11.2018 - Podzim ve školní družině

Letošní pěkné a teplé podzimní počasí nám přálo, abychom mohli s dětmi využívat zahradu školní družiny a hřiště ke sportovním a pohybovým aktivitám. Také chodíme s dětmi do okolí na vycházky, do lesa, kde pozorujeme podzimní přírodu. Při této příležitosti mají vychovatelky možnost si s dětmi povídat o tématech, které je zajímají. K letošním hlavním tématům podzimu patří sté výročí založení našeho státu. Děti, zvláště chlapci z třetího ročníku projevili značné znalosti v této oblasti. Na konci měsíce října jsme si jedno odpoledne v družině s dětmi nejenom povídali o našem státě, pracovali jsme ve skupinkách, povídali si o vlajce, hymně, významných meznících naší historie, ale sledovali jsme i k tomu účelu krátké animované vzdělávací filmy. Individuálně si starší děti četly v časopisech o této události a vyplňovaly si pracovní úkoly.

Vychovatelky školní družiny   fotografie


25.10.2018 - Lžička medu

Ve čtvrtek 25.10.2018 se druháci zúčastnili programu občanského sdružení Hájenka s názvem Lžička medu. Žáci se dozvěděli, co všechno musí včely udělat, abychom si mohli dát lžičku medu do čaje. Zjistili, čím vším jsou včely pro člověka a přírodu užitečné, jak to v úlu vypadá a kdo všechno v něm vlastně bydlí. Seznámili se s životem včel a jejich významem pro člověka i pro přírodu. Vyzkoušeli si, jak pracují včely dělnice, jak se krmí včelí larvy nebo jak včelky brání úl. Ochutnali sladký med, seznámili se s novými slovy jako „propolis“ nebo „apisin“ (včelí jed) a nakonec si ze včelího vosku vyrobili svíčku.

Mgr. Jana Bilská    fotografie


 23.10.2018 - Výstava k 100. výročí založení republiky

44594487_1127596830748590_2951948022021357568_n

V rámci 100. výročí založení republiky proběhla na naší škole mimořádná výtvarná soutěž na téma „Jsem hrdý Čech“. Každá třída měla navrhnout a výtvarně zpracovat plakát, který by přibližoval významné osobnosti, díla nebo události, které se váží k posledním sto letům naší republiky. Soutěž byla vyhlášena ředitelkou školy už na jaře 2018. Zúčastnily se jí téměř všechny třídy. A protože práce žáků byly mimořádně zdařilé, rozhodla porota, ve složení: Mgr. Dana Lišková (aprobovaná učitelka VV), Mgr. Eva Rečková (výchovná poradkyně a učitelka VV), Mgr. Hana Žárská (předsedkyně Spolku rodičů při ZŠ Jičínská), že oceněných bude více. Oceněno bylo nakonec pět tříd z prvního a pět tříd z druhého stupně.

Naše škola je jednou z mála škol zapojených do projektu čtenářství v rámci nadace "Pomáháme školám v úspěchu", proto byly také oceněné třídy odměněny knihami. Knihy, které poputují do třídních knihovniček, daroval škole Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Jičínské. Výstava byla k vidění v úterý dopoledne před školou, ještě téhož dne však putovala do vestibulu KD v Příboře, kde si ji mohou prohlédnout všichni návštěvníci KD.

Fotografie

Mgr. Dana Lišková


15.10.2018 - Informace k přehlídce středního školství GEMMA 2018


18.10 2018 - Podzimní větřík Petřík

Ve středu 17.10.2018 děti ve školní družině navštívilo divadélko Smíšek s představením Podzimní větřík Petřík. Děj děti zavedl do podzimní přírody. Hlavní hrdinové Pepík a Růženka s větříkem Petříkem dětem ukázali, jak se vykopávají a pečou brambory, krmí lesní zvěř, sbírají houby,…. Malé obecenstvo hbitě reagovalo a odpovídalo na všechny otázky. Podle závěrečného potlesku mělo opět divadélko úspěch. 

Vychovatelky ŠD   fotografie


16.10.2018 Naše boty

Park v Příboře hostil v týdnu od 6. do 13. října výstavu fotografií o lidech vyrábějících naše boty. Výstava na stromech se konala v desítkách parků po celé České republice již čtvrtým rokem při příležitosti Světového dne důstojné práce. Ten se slaví 7. října. Na instalalci výstavy se podíleli žáci 8. ročníku a pedagogové ZŠ Příbor, Jičínská.

Češi a Češky průměrně ročně utratí za své boty 3 000 Kč, a přitom většinou nevědí, kde a za jakých podmínek vznikly. Příležitost dozvědět se to, měli minulý týden na výstavě fotografií v Městském parku v Příboře. Díky snímkům Stanislava Komínka z organizace NaZemi mohli nahlédnout do prostředí továren i sweatshopů v indické Agře. Právě zde se vyrábí boty i pro český trh. Výstava měla rovněž doprovodný program pro žáky ZŠ Jičínské, a to promítání dokumentu Ve stínu Taj Mahalu. Celý článek

Mgr. Michaela Eliášová


23.09.2018 – Připínáček získal v krajské soutěži 3 ocenění

Připínáček si z krajského kola soutěže Školní časopis roku 2018, které proběhlo 19. září v Městské knihovně v Třinci, odvezl celkové 2. místo v kategorii I. a II. stupeň, 1. místo v kategorii Obsah a 3. místo v hlasování redakcí.

Časopis Připínáček se soutěže, kterou pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky, účastnil již popáté, vždy skončil na předních třech místech. I když letos neobhájil loňské 1. místo, je umístění na 2. místě úspěchem, který mu zaručuje postup do celostátního finále, které se uskuteční 9. listopadu v Brně.

Soutěž umožňuje mladým redaktorům především vzjemné setkávání, sdílení zkušeností s tvorbou časopisů i možnost vidět, jak to dělají v jiných redakcích. Cenné poznatky mohou získat z workshopů, které jsou součástí soutěže. V těch letošních se redaktoři učili, jak na grafiku, jak napsat příběh, jak na školní časopis, či jak udělat své sociální sítě atraktivní. Studenti středních škol a pedagogové se věnovali tématu fake news, propagandy a dezinformační války.

Soutěž je pro mladé redaktory zároveň motivací pro další práci v časopisu, které věnují svůj volný čas. Členství v časopisu učí žáky nejen psát články, tvořit grafickou podobu časopisu nebo zpracovávat fotografie, ale také pracovat v týmu, plánovat, rozdělovat si práci, komunikovat, dokončit svůj úkol, být zodpovědný za společné dílo, což jsou cenné životní dovednosti. Za tuto náročnou práci jim patří velké poděkování a gratulace k umístění v soutěži.

Mgr. Michaela Eliášová   fotografie


06.09.2018 - Adaptační pobyt žáků 6. tříd

Dsc_0109

Sotva skončily prázdniny, šesťáci nezasedli jako ostatní ve školních lavicích, ale opět sbalili batůžky a vyrazili na adaptační pobyt. První dny školy strávili v rekreačním středisku U Kateřiny ve Štramberku. Pod vedením zkušených lektorů utužovali vzájemné vztahy, učili se spolupracovat, prosazovat svůj názor, ale také naslouchat názorům druhých. Připravené aktivity byly často nejen fyzicky a časově náročné, ale hlavně zaměřené na rozvoj schopnosti řešení problémů a vzájemnou komunikaci. 

Nic nepřekoná pocit z úspěšně vyřešeného úkolu, na kterém pracovala celá třída a který se zpočátku zdál neřešitelný. Ten pocit „já to dokážu/my to dokážeme“ si s sebou každý žák pak přenáší do školy. Pobyt šesťáků ve Štramberku byl realizován za finanční podpory města Příbora.

Mgr. Marcela Šumberová, Mgr. Dana. Lišková, Mgr. Daniela Grohmannová

Více fotografií


03.09.2018 - Zahájení školního roku 2018/2019

40694475_2159403564133803_1944032739405594624_n

První školní den je vždy slavnostní, plný úsměvů a nových předsevzetí.

Letos nás všechny ve škole uvítala projevem paní ředitelka Mgr. Jarmila Bjačková. 
Prvňáčky vítala i se zástupci zřizovatele s paní místostarostkou Ing. Danou Foriškovou a paní Olgou Galiovou.

 Tak zdárný nový školní rok 2018/2019!

Další fotky

2017 - 2018

31.08.2018 - Informace k vydávání obědů v pondělí 3.9.2018

V pondělí 3. září 2018 se budou obědy ve školní jídelně vydávat  již od 10:00 do 14:00 hodin.


28.08.2017 - Informace k časovému rozvržení výuky v 1. školním týdnu školního roku 2018/2019 


29.08.2018 - Investiční akce – realizace  odborných učeben v základní škole

Vážení rodiče,

nový školní rok budeme začínat s omezeným režimem ve školní budově. Dne 20. srpna 2018 započaly ve škole stavební práce za účelem vytvoření nových odborných učeben. Předpokládané ukončení těchto prací je plánováno na konec října 2018. Z toho důvodu bude minimalizován pohyb žáků na chodbách v přízemí jen pro nejnutnější potřeby. Žáci budou poučeni o bezpečném pohybu a chování v blízkosti stavebních prací, po tuto dobu bude také  posílen dohled nad žáky v přízemí.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte a kontaktujte vedení školy, popř. kteréhokoliv pedagogického pracovníka školy.

Děkujeme za pochopení

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy


Úřední hodiny

v době hlavních prázdnin

09. 07. 2018 až 13. 07. 2018 od 8:00 do 14:00 hodin

27. 08. 2018 až 31. 08. 2018 od 8:00 do 12:00 hodin


Informace k udělení ředitelského volna

Vážení rodiče,
oznamujeme Vám, že ve dnech 26. – 29. června 2018 bude žákům naší školy uděleno ředitelské volno z organizačních a technických důvodů.
Předávání vysvědčení proběhne v pondělí 25. června 2018 od 7.45 – 9.25 v prostorách školy.
Provoz školní družiny na ulici Sv. Čecha 565 v Příboře bude v těchto dnech zachován.
Informace k vydávání obědů poskytne školní jídelna.


18.06.2018 - I naše škola je „světová"

Základní škola Příbor, Jičínská 486 se může pyšnit prestižním titulem Světová škola, který získala 12. června na slavnostním oceňování v Praze. Tento certifikát získalo doposud 84 českých škol a téměř 200 dalších škol z Evropy. Mezinárodní projekt Světová škola je v České republice rozvíjen od roku 2006 díky organizacím Člověk v tísni, o. p. s.,  ADRA, o. p. s., ARPOK, o. p. s. Prestižnímu ocenění byla udělena Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Záštita Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Mgr. Michaela Eliášová

celý článek


18.06.2018 – Výsledky soutěže v třídění odpadu ve třídách:

I. stupeň: 1. místo - 4. B, 2. místo - 2. B, 3. místo - 1. B

II. stupeň 1. místo - 7. A, 2. místo - 6. A, 3. místo - 6. B


18.06.2018 Ocenění žákyň 9. ročníků

V pondělí 18.6.2018 proběhlo na Městském úřadě města Příbor,  předávání ocenění pro žáky místních základních škol a gymnázia. Z naší školy byla oceněna Tereza Špačková, Leontýna Barvíková a Terezie Sobková za reprezentaci školy v basketbalu a vybojování 2. místa v klasifikaci na republikovém finále v Kroměříži. Oceněným žákyním gratulujeme.
Mgr. Danela Grohmannová

18.06.2018 Projketový týden 9.ročníků "Svět kolem nás"

V týdnu od 14. do 18. května 2018 proběhl na naší škole projektový týden žáků 9. ročníku, který se stal tradičním ukončením základní školy pro naše deváťáky.

Cílem projektu je ověření úrovně osvojení klíčových kompetencí vycházejících žáků jako např. práce s textem, vyhledávání a zpracování informací nebo využívání moderních komunikačních prostředků při práci (internet, PowerPoint).

Na projektový týden se museli nejdříve připravit vyučující především druhého stupně, kteří navrhují vhodná témata. Žáci pak dostali jasně stanovená kritéria pro práci a začali si vybírat z nabídnutého seznamu témat. Každý žák pracoval samostatně a své téma pod vedením vyučujícího musel zpracovat v elektronické a písemné podobě, zároveň si pak musel připravit prezentaci své práce, kterou obhajoval před komisí. Kromě odborného obsahu práce byla také hodnocena úroveň vyjadřování, srozumitelnost a technická stránka prezentace.

Největší trému měli žáci při prezentaci před komisí, která nebyla složena z učitelů, ale z pozvaných hostů, kterým bychom chtěli velmi poděkovat za to, že přijali naše pozvání.

I přes značnou nervozitu žáci prezentace zvládli velmi dobře a poprvé v životě zažili, co znamená, nést zodpovědnost za svou práci.

Fotogalerie

Mgr.Daniela Grohmannová


15.06.2018 - Jak želvy trhaly kalhoty

Img_7815

31. května byl krásný slunný čtvrteční den a třídy 6. A a 6. B se vydaly na svůj školní výlet do Zoo Olomouc. Hned jak jsme přijeli, tak na začátku na nás čekali lemuři. Paní učitelky šly zaplatit vstupné a my jsme zatím seděli na dřevěných želvách, které trhaly kalhoty. J Jako první jsme vyrazili do pavilonu opic, který se nám velmi líbil. Poté následoval pavilon plazů a pavouků, kde bylo snad 50°C, ne všichni tam šli. Potom jsme dorazili k výběhu s kozami, tam jste mohli vlézt a pohladit a nakrmit si je, to se mnohým líbilo. U koz následoval dlouhý rozchod. Kdo měl zájem, mohl s paní učitelkou jít na rozhlednu. Šlo pouze šest lidí, ale moc se jim to líbilo. Při rozchodu jsme se s mojí skupinkou vydali do mini safari, kde byly surikaty a klokani a ptáci emu. Také do pavilonu akvaristiky a šelem, který nám připadal nejlepší. Nakonec jsme došli ještě k vlkům a medvědům a tímto náš výlet končil. Výlet jsme si všichni hrozně užili.

Sebastien Alex Borovička

foto facebook


 15.06.2018 - Měsíc školních zahrad

1-b-prv-vv-27-4-2018

V květnu se naše škola zapojila do mezinárodní kampaně „Měsíc školních zahrad “. Znamenalo to, že se učitelé snažili využít k výuce napříč všemi předměty venkovní prostředí, a to především prostory školní zahrady. Žáci neprováděli pouze pravidelnou údržbu zahrady, ale např. malovali a kreslili různá zátiší, pozorovali a porovnávali různé části rostlin, zamýšleli se nad důsledky klimatických změn nebo se věnovali četbě knih v rámci čtenářských dílen.

Mgr. Dana Cágová

foto facebook


13.06.2018 – Vodní hrátky v družině

Teplé, až letní počasí, slunce svítí, ideální období na trochu osvěžení. Pro děti na pobavení i osvěžení jsme uspořádaly vodní hrátky. Soutěže s vodou a samozřejmě se sprškou vody. Děti soutěžily v družstvech, síly byly vyrovnané, soutěžící si navzájem pomáhali a povzbuzovali se. Mezi vodní disciplíny patřilo například přenášení tácu s vodou, vodní štafeta, či posílání a házení mokrého míčku. Následný odpočinek a vyhřívání se na sluníčku bylo příjemné pro všechny děti.

Vychovatelky ŠD  fotografie


 13.06.2018 – „Brána recyklace“ – na výstavu se školní družinou

Co se děje dál s tříděným odpadem? To se mohly dozvědět děti ze školní družiny 11.6.2018 na výstavě „Brána recyklace“ v kulturním domě v Příboře. Děti si prohlédly všechny druhy tříděného odpadu, jejich následné vyčištění, zpracování a opětné využití. Výstava byla uspořádaná opravdu poutavou a interaktivní formou. Ve školní družině jsme si o navštívené výstavě povídali a na základě zjištěných informací si děti vyplnily pracovní list. Zájem u dětí vzbudil i model popelářského auta, které si mohly následně slepit a měnit cedulky podle toho, který tříděný odpad právě odváží.

Vychovatelky školní družiny  fotografie


08.06.2018 Den dětí

V letošním roce proběhl na naší škole Den dětí. Velmi nás potěšila velká účast žáků a rodičů, ale i  budoucích prvňáčků a absolventů. Pro děti byl nachystán bohatý program se skákacím hradem a soutěžemi. Za splnění všech soutěží obdrželo každé dítě balónek. Všem se také líbilo vystoupení malých mažoretek pod vedením Renáty Fialové a parkour, který si děti mohly také vyzkoušet. 
Myslím si, že se Den dětí vyvedl a všichni odcházeli spokojeni.
Mgr. Daniela Grhomannová

30.05.2018 - Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků proběhne v pondělí 4. června 2018 v 15:30 hodin. 


24.05.2018 - Povinně zveřejňované informace ke GDPR


24.04.2018 – Školní výlet V. A a V. B

Dne 15. 5. 2018 jsme se vypravili na poslední školní výlet na prvním stupni. Nejprve jsme přijeli do Teplic nad Bečvou, což je lázeňské město a vydali jsme se do Zbrašovských aragonitových jeskyní. Jeskyně byly objeveny v roce 1913 a my jsme si zde prohlédli např. síň, která objevitelům připomínala pocukrované koblihy. 

Když jsme opustili jeskyně, mohli jsme ochutnat kyselku. Po nákupu lázeňských oplatek jsme šli k Hranické propasti, která je nejhlubší propastí zatopenou sladkovodní vodou na světě a nejhlubší propastí v Česku. Zatím je prozkoumáno 473,5 m a její hloubka se odhaduje na 1100 m. 

Pak jsme se přesunuli na zámek Kunín, který byl za hraběnky Marie Walburgy přeměněn na školu, kterou navštěvoval i František Palacký a výuka zde začínala již v 5 hodin ráno! Během prohlídky zámeckých pokojů se sice rozpršelo, ale to už nám nevadilo, protože po rozloučení s panem kastelánem jsme již nasedli do autobusu a zamířili domů. Výlet jsme si užili a nejvíce se nám líbilo v jeskyních.

Jakub Ražnok V. B    fotografie


21.05.2018 - Ukončení sběru druhotných surovin

Sběr surovin v letošním školním roce ukončíme 30. 5. 2018. Děkujeme všem žákům a rodičům za aktivní přístup k ochraně přírodních zdrojů!

Mgr. René Brinda


18.05.2018 - Svět kolem nás - Prezentace projektu žáků 9. ročníku

Foto Facebook


16.05.2018 - 27. číslo Připínáčku


  09.05.2018 – Pulčínské skály s preventivní tematikou

Žáci 7-9. ročníků postupně ve třech časově oddělených termínech navštívili nejjižnější část Chráněné krajinné oblasti Beskyd – Národní přírodní rezervaci Pulčín.

V průběhu dvoudenní školní akce žáci vyslechli odborný výklad o rostlinách, geologickém podloží i historii obce Pulčín. Navíc všichni žáci přiložili ruku k dílu, pomáhali čistit část louky a sadu od klestí, náletových dřevin a suchých jehličnanů. Odměnou za práci jim byl vlastnoručně opečený špekáček.

Večerní program byl zajištěn formou besed s psychologickým poradcem panem Dreslerem a sociálním pedagogem panem Navrátilem. Pan Navrátil, který je zároveň strážcem přírody v této lokalitě, je současně strážce přírody, poukazoval na nevhodné chování některých dospělých na horách. Říkal, že hory jsou krásné, ale zrádné, pokud podceníte materiálové vybavení, fyzickou kondici či počasí. Doporučil žákům vyvarovat se chyb, protože následky mohou být fatální. Informoval žáky o existenci mobilní aplikace Horská služba, která v případě potíží přivolá pomoc a současně může poslat SMS zprávu s přesnými souřadnicemi, kde se člověk nachází. Pan Dresler diskutoval s žáky 7. ročníků o rizicích užívání sociálních sítí, s žáky 8. ročníků o nebezpečí sebepoškozování, s žáky 9. ročníků o zodpovědném sexuálním chování. V průběhu besed padly dotazy, které by ve školním prostředí mohly zaniknout nebo se vůbec neobjevit.

celý text 

foto Facebook

Mgr. Marcela Šumberová, školní metodik prevence


 06.05.2018 – Ekologické programy v Bartošovicích

V měsíci květnu navštívili žáci 1. - 3. tříd Záchrannou stanici v Bartošovicích. Zúčastnili se jednoho z nabízených ekologických programů: Od vajíčka k mláděti, Ptáci na poli, na louce, v lese, nebo Šelmy malé i velké. Součástí programu byla také prohlídka „Domu přírody Poodří", ve kterém mohly děti v komentované prohlídce vidět expozice zobrazující rostliny a živočichy lužního lesa, rybníka a okolí vodního toku Odry. Seznámily se také s činností Záchranné stanice, s „pacienty", o které se zde starají a s důvody, proč se zvířata do stanice dostávají. Těmi bývá nejčastěji nezodpovědné lidské chování. Ve venkovní expozici si žáci prohlédli zvířata, která jsou ve stanici v trvalé péči, protože se již nemohou kvůli svému handicapu či ochočení vrátit do volné přírody.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie


 25.04.2018 - Projektový týden 7. ročníků -  Objevujeme svět 16. 4. – 20. 4. 2015 

Za sebou už mají svůj projektový týden také žáci tříd VII. A a VII. B. Zatímco loni objevovali starověké Řecko, letos se pustili do výpravy napříč kontinenty. 

Žáci pracovali celý týden ve skupinkách, přičemž každá skupina vyhledávala různé informace a zajímavosti o kontinentu, který si na začátku týdne vybrala. Bylo důležité, aby členové týmu mezi sebou dobře spolupracovali, vždy si řádně rozdělili práci, diskutovali mezi sebou, uměli si navzájem pomoci a naslouchat si.

V rámci hodin českého jazyka si žáci připravili dramatizaci cesty Marka Pola do Asie a v pátek ji prezentovali v tělocvičně před spolužáky z prvního stupně, rodiči, vedením školy a paní místostarostkou. Úsilí našich herců se setkalo s nadšeným ohlasem přítomných diváků. Myslím, že překonat trému z vystoupení, bylo pro mnohé to nejtěžší z celého týdne. 

Některé skupiny si na závěr týdne při hodnocení spolupráci se svými spolužáky velmi pochvalovaly, v jiných týmech spolupráce trochu vázla, protože někteří žáci přece jen pracují raději samostatně, ale určitě i pro ně byla práce ve skupině něčím přínosná. 

Mgr. Martina Brožová   Fotogalerie FB


23.04.2018 – Než začneš

V pondělí 23.4.2018 školu navštívila lektorka společnosti MP Education s.r.o. Tato společnost nabízí přednášky, které se zabývají zdravotními riziky dospívání a sexuálního života. Žáky osmých ročníků lektorka informovala o způsobech přenosu a příznacích nakažení virem HIV a propuknutí nemoci AIDS. V neutrálním prostředí školy se žáci dozvěděli o přirozených lidských potřebách, zodpovědném přístupu k pohlavnímu životu i o krevních centrech pro testování při podezření z nakažení tímto nebezpečným virem.

Pro žáky pátých ročníků, zvlášť pro kluky a holky, měla lektorka připravenou besedu o znacích dospívání a hygienických pravidlech, která je nutné dodržovat. 

Lektorka pochválila zájem žáků o problematiku prevence nemoci AIDS a dospívání. Zodpověděla všechny dotazy žáků, hlavně ty, na které by se rodičů nebo pedagogů báli zeptat.

 Mgr. Marcela Šumberová, školní metodik prevence


 22.04.2018 – Den Země

Den Země je mezinárodní svátek, který svět slaví už od roku 1971. Ten letošní byl konkrétně zaměřen na celosvětové znečištění celé planety plasty. 

Také pro naši školu je to významný den, protože vedeme žáky k odpovědnému chování k životnímu prostředí. Každoročně k této příležitosti pořádáme před školou výstavu výtvarných prací, které jsou zhotoveny z odpadních materiálů. Už od začátku dubna žáci ve třídách shromažďovali staré krabice, PET lahve, fólie, víčka, plata od vajíček, kelímky a spoustu dalších, aby plánovali, co z této hromady jindy odpadu, nyní však výtvarného materiálu, vytvořit. Během dvou týdnů vznikla spousta zajímavých prací. Ve čtvrtek a v pátek žáci postupně instalovali své výtvory před školu, abychom mohli na Den Země upozornit také veřejnost.  

V pátek 20. 4. se shodou okolností konal také zápis do 1. třídy. Přicházející předškoláci se společně s rodiči zastavovali u vystavených objektů, zkoumali, co představují a z čeho jsou vyrobeny. Někteří rodiče také svým dětem vysvětlovali, proč jsou tu výrobky vystaveny.

Výstava byla soutěžní. Na prvním stupni zvítězila třída 1. B a na druhém stupni třída 6. A.

Mgr. Michaela Eliášová      fotografie


20.04.2018 - Zápis do 1. třídy

Na základě posouzení a vyhodnocení žádosti o přijetí ke školnímu vzdělávání ředitelka školy rozhodla o přijetí ke školnímu vzdělávání v Základní škole Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín pro školní rok 2018/2019.

Seznam přijatých uchazečů s jejich registračními čísly je k nahlédnutí v této příloze: 

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy

Fotografie


12.04.2018 – Naše basketbalová jízda

Dne 7. 3. 2018 se žačky naší školy zúčastnily basketbalového turnaje na ZŠ npor. Loma v Příboře. V turnaji jsme se probojovaly až do finále, ve kterém jsme úspěšně zvítězily a zajistily si tím postup na kvalifikaci o účast v krajském kole, která se konala 21. 3. 2018. 

Na kvalifikační utkání do Bartošovic jsme neodjely v plném počtu, ale i tak jsme si obhájily 1. místo, což nás posunulo do krajského kola. 

To se uskutečnilo v Novém Jičíně 23. 3. I přes porážku s družstvem z Frýdku –Místku, jsme nakonec skončily díky vysokému bodovému skóre první. Tím jsme se probojovaly na kvalifikaci o mistrovství České republiky, které proběhlo v Kroměříži 10. 4. 

Na kvalifikaci v Kroměříži jsme obhájily 2. místo a bohužel jsme na mistrovství ČR nepostoupily.

Náš tým hrál ve složení: Terka Sobková, Terka Špačková, Lea Barvíková, Eva Pařenicová, Bára Činčalová, Lucie Pařilová, Lucie Pavlištíková a Eliška Figarová.

Poděkování patří všem hráčkám a paní učitelce Mgr. Miriam Reichertové.  

Lea Barvíková IX. A


 10.04.2018 Taneční soutěž města Příbor

Ve čtvrtek 22. března 2018 jsme se zúčastnily městem pořádané taneční soutěže, která proběhla v Kulturním domě v Příboře. Jsme žákyněmi devátých
ročníků. Tancujeme druhým a šestým rokem, spolu teprve první rok. 
Konkurovaly nám ještě tři další skupinky ze Základní školy Npor. Loma. Příprava neproběhla zrovna hladce, jelikož jsme neměly možnost dostatečně
trénovat, čas na vymyšlení dobré choreografie (tím nechceme říct, že ta naše byla špatná, ale mohla by být lepší) a sestříhání písniček tak, aby to na
sebe hezky navazovalo. Každá tahle část je poměrně dost důležitá. Bez písničky není choreografie a bez choreografie se přece nemůže soutěžit.
Za necelé dva týdny strávených na chodbě o přestávkách jsme stihly vymyslet tří minutovou sestavu, ve které se objevily různé taneční styly
jako je: breakdance, shuffledance, moderndance, hiphop dance a další. 
 Pilným tréninkem jsme si společnými silami vybojovaly druhé místo.

Kristýna Krompolcová, Hana Gratzlová žákyně 9. ročníku

Detsky_den

30.03.2018 – Velikonoční jarmark

V úterý 27. 3. se na naší škole uskutečnil již tradiční velikonoční jarmark. Na tento den se naši žáci připravovali dlouho dopředu. Vyráběly se různé velikonoční dekorace, ozdoby, zápichy, a dokonce se i pekly velikonoční perníčky. Každá třída si připravovala různá překvapení nebo speciality, jen aby přilákala co nejvíc zákazníků. 

Dveře školy se návštěvníkům otevřely úderem 14. hodiny. Všichni návštěvníci si mohli prohlédnout interiér školy a hlavně koupit si nějaký výrobek našich dětí. A bylo opravdu co nakupovat - velikonoční věnečky, závěsy, květníky, ručně pletené tatary, zápichy, krásná velikonoční vajíčka, osení nebo různé větší dekorace. Na krásně nazdobené perníčky byly všechny děti natěšené nejvíc. Roli profesionálních prodejců zaujali naši žáci. Postupně ve stáncích ubývalo z nabídky a děti pružně reagovaly i úpravou cen, jen aby si zákazníky nalákaly. V závěru jarmarku už nebylo co prodávat.

Celý text   fotografie


27.03.2018 - Projekt Krokus

Krokus

V letošním školním roce se naše škola zapojila do „Projektu Krokus“, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Tento projekt – určený žákům starším 11 let – běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě a každoročně se do něj zapojují další a další školy. Na mnoha školách se z něj stal dlouhodobý projekt.

HETI nám zdarma poskytla cibulky žlutých krokusů, které naši žáci na podzim zasadili jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, které zemřely během holokaustu. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit.

V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Nám krokusy vykvetly nyní v druhé polovině března.

Mgr. Dana Cágová


22.03.2018 – Vynášení Moreny ve školní družně

20. března 2018 v první jarní den jsme se vydali společně s dětmi ze ŠD vynést Morenu do řeky Lubiny. Morenu jsme již tradičně svěřili do rukou nejstarším dětem, které ji v čele průvodu donesly až na most k řece. Po zapálení a vhození do řeky jsme se za ni dívali, než nám zmizela v prvním splavu. Doufejme, že ji proud odnesl hodně daleko a nám nastane krásné, teplé jaro.

Vychovatelky ŠD    fotografie


19.03.2018 - Starověké Řecko - projekt žáků 6. ročníku

Recko

Ve dnech 12.3. – 16.3. 2018 proběhl na naší škole tradiční projekt pro žáky 6. ročníku s názvem Starověké Řecko. Projekt probíhal napříč všemi vyučovacími předměty.

V českém jazyce jsme si četli ze Starých řeckých bájí Eduarda Petišky a formou komiksu ztvárnili báji o Daidalovi a Ikarovi.  V dějepise jsme diskutovali o 7 starověkých divech světa. Ve fyzice jsme znázorňovali vynálezy starověkého Řecka, např. studnu, přesýpací hodiny a váhy. Své výrobky jsme poté prezentovali ostatním. V přírodopise jsme si povídali o bozích a mytických zvířatech, ty jsme následně malovali ve výtvarné výchově. V matematice jsme převáděli římské číslice na arabské a naopak a využili je při řešení matematických úloh. V angličtině jsme se zabývali původem cizích slov a pomocí slovníku se přesvědčili, že spousta z nich byla přejata z řečtiny. V zeměpise jsme kreslili mapu Řecka a v hudební výchově si připomněli starověké hudební nástroje. V pracovní výchově jsme se seznámili s řeckou architekturou a pokusili se z papíru vymodelovat antické sloupy.

Týden vyvrcholil páteční závěrečnou hrou, ve které jsme měli možnost uplatnit vědomosti nabyté v předchozích dnech. Na jednotlivých stanovištích na nás čekali deváťáci s různými úkoly, které se nám díky týmové práci podařilo splnit. Tento projekt se nám velmi líbil.

Karla Hanzelková a Nikol Broskevičová, 6. B

fotografie


 19.03.2018 – „JÁ JSEM OK - TY JSI OK” aneb Projekt o tom, co je IDENTITA a RESPEKT a proč jsou důležité

Každý z nás je JEDINEČNÝ: má specifické tělesné i psychické dispozice, odlišné vnímání, prožívání, nadání a zájmy, názory, pochází z více či méně odlišného socio-kulturního prostředí. Zároveň jsme si velmi PODOBNÍ: potřebujeme milovat a být milováni, potřebujeme se cítit v bezpečí, být vyslyšeni, mít domov a přátele, zažít ocenění, chceme svobodu a spravedlnost.

Pro plnohodnotný a šťastný lidský život je klíčové porozumět sobě samému a přijmout se takový, jaký jsem. Pokud najdeme činnost, která nás bude naplňovat a bavit, ve které můžeme zažít pocit úspěchu, pak se jejím prostřednictvím můžeme také ‘napojit’ na společenství lidí, kteří jsou "na stejné vlně" a koneckonců sami druhým něčím přispět. Tak získáváme zdravé sebevědomí a nacházíme zázemí a oporu pro svůj další růst a rozvoj.

Když se člověku podaří takto „zakořenit“, stává se pak ochotnější “otevírat dveře” směrem k druhým: dokáže jim lépe naslouchat, soucítit s nimi, snaží se je chápat a přijímat takové, jací jsou, spolupracovat s nimi. Pokud se to nepovede, začínají problémy v individuálním i kolektivním měřítku: šikana, drogy,  závislosti, sebepoškozování, kriminalita, extremizmus a další negativní jevy.

Z těchto důvodů jsme se v rámci letošního projektu Global Schools rozhodli zaměřit na identitu a respekt s podtitulem “Já jsem OK - ty jsi OK!”

celý text    fotografie z projektového dne I. st.    fotografie z projektového dne II. st.

Mgr. Zbyněk Machetanz


19.03.2018 – Poděkování

Vážená paní ředitelko, velice Vám, Vašim kolegyním a žákům děkujeme za krásná přáníčka k MDŽ. Udělali jste našim obyvatelkám velkou radost, přáníčka teď hrdě krášlí jejich pokoje. Radka Rojíčková, Domov Příbor


14.03.2018 - Florbalisté vydřeli postup do velkého finále RBP Street Hockeye!

Dnes se ve sportovní hale ve Štramberku odehrálo oblastní kolo florbalového turnaje RBP Street Hockey. Soupeřem našich chlapců byl domácí tým, se kterým se utkal ve vzájemném dvojutkání.

V tom prvním se i přes dvě tyčky a další šance náš tým gólově neprosadil a prohrál 0:3. Díky hracímu systému turnaje jsme šli do druhého zápasu s vědomím, že k zachování šance na postup, potřebujeme zvítězit jakýmkoliv rozdílem. To se nakonec výsledkem 2:1 povedlo a následovalo dramatické pětiminutové prodloužení. V tom i přes převahu našich kluků branka nepadla a rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy, které přinesly opravdový thriller. Oba celky mohly utkání několikrát ukončit, ale povedlo se to až Markovi Matochovi v 8. sérii. Velice jistý byl při zneškodňování nájezdů brankář Viktor Busek.

Toto  vybojované vítezství znamená přímý postup do velkého finále turnaje, které se uskuteční 19.4.2018 ve sporovní hale v Ostravě Dubině. 

Děkujeme našemu týmu ve složení: Viktor Busek, Marek Matocha, Aleš Oczadly, David Machala, Marek Mičaník, Martin Ráftl, Ondřej Marejka, Vít Kellner a Dominik Šajtar za pěknou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí ve finále.

Ing. Zdeněk Liška


 09.03.2018 - Školní ples se opět vydařil

Ples

Již potřetí zorganizoval Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Jičínská Školní ples. Ples se uskutečnil v pátek 2. 3. 2018 a jako vždy na úvod zahrála Školní kapela pod vedením p. uč. Zbyňka Machetanze. Poté hrála až do ranních hodin jedinečná kapela Ypsilon Jana Monsporta.

Hudební bloky střídala doprovodná vystoupení. Nejprve nám předvedla úchvatný tanec orientální tanečnice Devra a poté jsme zhlédli taneční umění tanečního páru mezinárodní třídy Jana Tyllicha a Lenky Komínkové. Spolu s Janem Tyllichem zatancovala rumbu i naše kolegyně p. uč. Jana Činčalová.

Pro účastníky byla připravena bohatá slosovatelná hra o ceny, a tak některý ze šťastlivců odjížděl z plesu na jízdním kole nebo si odnášel notebook, fotoaparát, kameru do auta a spoustu dalších hodnotných cen (seznam všech cen a jejich dárců naleznete zde). Tímto děkujeme našim sponzorům a rodičům žáků za věcné a finanční dary do této hry. Poděkování patří kolektivu školní jídelny na ul. Komenského za přípravu chutných večeří a pracovníkům cukrárny Kafíčko v podloubí za přípravu občerstvení.

Také učitelé školy byli velice nápomocni při organizaci plesu. Pořadatele potěšila účast absolventů a pokud si naši bývalí žáci na tento ples najdou cestu i příště, budeme velice rádi.

Foto Facebook

Mgr. Hana Žárská, Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Jičínská Příbor 


 06.03.2018 - Olympiáda ve školní družině 2018

Img_20180214_130623

Každý, nejen sportovní fanda, zaznamenal sportovní událost roku 2018. Ano, byla to zimní olympiáda. S dětmi jsme všichni bedlivě sledovali zahájení tohoto sportovního svátku, fandili jsme samozřejmě našim sportovcům a sledovali společně v družině nejenom hokejová utkání, ale i rychlobruslení, byli jsme svědky skvělého výkonu Martiny Sáblíkové, fascinovaly nás závody v bobech či skeletonu. Naše olympijské nadšení nebylo jenom pasívní. Děti si vyzkoušely netradiční disciplíny. Všechny výkony jsme samozřejmě bedlivě měřili a výsledné časy zapisovali do tabulek. Na závěr her jsme uspořádali vyhlášení výsledků a rozdali jsme medaile, diplomy a sladké odměny.

Vychovatelky ŠD

Foto facebook


05.03.2018 - Školní ples

V pátek 2. 3. 2018 se konal ples ZŠ Jičínská.

Chtěla bych velmi poděkovat za perfektní přípravu a realizaci plesu Spolku rodičů a přátel školy a zaměstnancům školy. Rovněž poděkování patří i sponzorům, kteří přispěli cenami do hry o ceny. Děkuji Školní kapele za velmi hezké vystoupení a školní jídelně na ul. Komenského za přípravu večeří.

Výtěžek z plesu jde pro potřeby žáků naší školy, proto bychom rádi uvítali větší účast ze strany rodičů na příštím plese, pro které je tento ples primárně určen.

 Jarmila Bjačková, ředitelka školy

27.02.2018 - Přijímací řízení na střední školy

V období před jarními prázdninami převzali žáci naší školy vyplněné přihlášky na střední školy. Jedná se především o žáky, kteří v červnu splní základní devítiletou docházku a dále o žáky pátých tříd, kteří by rádi dále pokračovali ve studiu na osmiletém gymnáziu. Všichni vycházející žáci využili možnosti podat si dvě přihlášky a využili toho i někteří páťáci. Žáci tak mají možnost konat státní přijímací zkoušku dvakrát.

Celý článek

Další informace k přijímacímu řízení


14.02.2018 - Rodiče, víte, jaké hry jsou vhodné pro Vaše děti?

V hodinách přírodovědy jsou žáci seznámeni s riziky užívání internetu. Internet žákům může hodně pomoci s učením, s rozvojem počítačové gramotnosti, s výukou angličtiny, s rozvojem strategií i logického myšlení. Bohužel existují webové stránky a hry pro žáky nepatřičné, s obsahem na první pohled nevhodným pro děti do 18-ti let. Jak rozhodnout, kterou počítačovou hru dítěti koupit, se dozvíte na webu www.pegi.info.

Zadáním prvních písmen počítačové hry, kterou si Vaše dítě přeje, zjistíte, jestli je počítačová hra vhodná. Webová stránka Pan European Game Information, zkráceně PEGI, hodnotí všechny prodávané počítačové hry pomocí symbolů, které odhalí pro rodiče důležité informace. Například nejoblíbenější hra mezi dětmi GTA 5 je označena těmito symboly.          

Nasili  Slova Vek
 Násilí  Sprostá slova  do 18 let nevhodné

Je to jedna z možností, jak ochránit své děti před nevhodným chováním ve škole i mimo ni. Je dokázáno, že videa ovlivňují chování nás všech. Buďme tedy pozorní.

Mgr. Marcela Šumberová


 13.02.2018 - PROJEKT EDISON 2018

Stalo se již tradicí, že se naše škola zapojila do studentského projektu Edison. V rámci projektu jsme na škole přivítali osm mladých lidí z celého světa, kteří představili sebe a své země. Vyprávěním, prezentacemi, hudbou, tancem a hrami měli naši žáci možnost takzvaně „z první ruky” získat informace o tak rozmanitých zemích jako jsou Brazílie, Čína, Indonésie, Kyrgyzstán, Tatarstán, Tchaiwan a Ukrajina. Žáci školy snad ne s překvapením zjistili, že dává smysl učit se angličtinu jako mezinárodní jazyk komunikace. Zahraniční hosté jsou tradičně ubytováni v rodinách žáků, a tak si některé děti hostů užily ještě více – jistě si to zasloužily za ochotu svých rodičů studentů se ujmout a po dobu jejich pobytu v Příboře se o ně postarat. A že nám krásně nasněžilo, mezi nejlepší zážitky určitě patřily zimní radovánky se studenty, kteří sníh viděli poprvé. 

René Brinda, ZŠ Jičínská

Foto 1 FB

Foto 2 FB

Foto 3 FB

Foto 4 FB


 12.02.2018 - INFORMACE K PROJEKTU GLOBAL SCHOOLS pro třídy 6.A, 7.A, 8.B, 9.B

Pozvanka_global

Více informací


09.02.2018 - Soutěž v piškvorkách

 A4c34a63-eaca-4372-aea2-904f07dcaca0

Žáci naší školy se pravidelně účastní soutěže v piškvorkách, kterou pořádá Masarykovo gymnázium Příbor.  V letošním roce získalo družstvo naší školy ve složení Josef meth, František Večeřa, Minh Tuan Nguyen, Tomáš Vahalík a Sebastien Alex Borovička krásné čtvrté místo. Přestože naše družstvo patřilo k nejmladším účastníkům, v konkurenci 12 škol a víceletých gymnázií se neztratilo a vzorně reprezentovalo naší školu. Gratulujeme!

Fotky na facebooku

Mgr. Hana Žárská


 06.02.2018 – Lyžování se Skisněhulkou

 „Lyžování se Skisněhulkou“ se na naší škole těší velké oblibě. Svědčí o tom vzrůstající počet zájemců, letos se přihlásilo 52 dětí z 1. stupně. Každé ráno odjíždí malí lyžaři směr Skiareál v Palkovicích, kde si užijí spoustu legrace a hlavně se zdokonalí v lyžování pod vedením obětavých instruktorů. Naše škola tímto děkuje manželům Reichertovým za uskutečnění této akce a těšíme se zase za rok.

 Za celou naši školu Martina Brožová   fotografie


05.02.2018 – Přivítali jsme zahraniční studenty z projektu EDISON

fotografie


01.02.2018 – Nové číslo Připínáčku

Poděkování za práci patří všem mladým redaktorům z Připínáčku, zvláště Ireně Smolíkové a Veronice Dordové, které vytvořily novou grafickou podobu našeho časopisu.


 28.01.2018 - Zdravíme všechny přátelé lyžování !

V termínu od  5. 2. – 9. 2. 2018 se uskuteční „ Lyžování se Skisněhulkou “. Jedná se týdenní výjezdovou  lyžařskou školu do Skiareálu v Palkovicích. Tato škola je určena pro úplné začátečníky, středně pokročilé i pokročilé lyžaře. Děti se pod vedením instruktorů naučí základy lyžování nebo se zdokonalí v technice.

Na závěr jsou pro děti připraveny závody a soutěže se sladkou odměnou.


18.01.2018 - Prosba o pomoc s ubytováním studentů v rámci projektu EDISON

Vážení rodiče, obracíme se na Vás s prosbou o ubytování zahraničních studentů v rámci oblíbeného projektu EDISON.

Více informací


18.01.2018 - Informace k organizaci zápisu dětí k povinné školní docházce ve školním roce 2018-2019

Zápis pro školní rok 2018/2019 se bude konat v ČR dle zákona v termínu od 1. 4. do 30. 4. 2018. Zápis se týká dětí
narozených od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012, včetně dětí, kterým byl udělen v loňském školním roce odklad školní docházky.
K zápisu mohou přijít i děti vyzrálé, narozené od 1. 9. 2012 do 30. 6. 2013.

Více informací


16.01.2018 - Buďme kamarádi 

V životě se stává, že všechny děti nemají stejné šance být zdravé. Ať vlivem okolností při narození, nebo po úraze či prodělané nemoci, se stávají nějak postiženými. Naše družina si prožila vzdělávací program, kde si děti samy na sobě vyzkoušely, jaké to je jezdit na vozíčku, nevidět, či dorozumívat se pomocí znakové řeči. Mohly si vyzkoušet malovat nohama, zjistily, co je to Braillovo písmo a taky, že napsat něco v takové formě je velice složité. Seznámily se také, jak správně nabídnout pomoc či jaké jsou pomůcky pro zrakově postižené lidi.

Vychovatelky školní družiny   fotografie


15.01.2018 - JEDEN MĚSÍC VE ZNAMENÍ SPOLUPRÁCE aneb PROJEKT GLOBAL SCHOOLS 2018

Již třetím rokem se na naší škole snažíme do běžné výuky zapracovávat  ožehavá témata současného světa (globálně rozvojové vzdělávání) prostřednictvím projektů. Po tématech migrace a odpovědné spotřeby jsme se letos rozhodli zabývat IDENTITOU, RESPEKTEM A SPOLUPRACÍ. Tato témata spadají zejména pod oblast osobnostněsociální výchovy, občanské výchovy, literatury, dějepisu a prvouky. K tomuto tematickému zaměření nás vedla snaha o zlepšení vztahů mezi žáky v rámci školy, vytvoření přátelského a bezpečného prostředí pro efektivní učení a prevence problémových projevů chování (jako například šikana, různé formy závislostí, snížená fyzická kondice dětí a nuda).

Projekt bude zahájen v pondělí 15. ledna 2018 a potrvá do pátku 16. února 2018. Společné úsilí vyvrcholí závěrečným projektovým dnem, který se uskuteční 15. února formou prezentací a prožitkových dílen, které si připraví samy děti. V rámci různých předmětů budou žáci vybraných tříd (od 3. do 9. ročníku) přistupovat k tématu z odlišných úhlů pohledu a přitom se budou učit rozvíjet spolupráci, komunikativní dovednosti, schopnost vyjadřovat se a prezentovat; seznámí se se základními lidskými potřebami a právy, zásadami soužití. V průběhu výuky podnikneme také exkurzi do volnočasových zařízení a uspořádáme besedu s odborníky.

Mgr. Zbyněk Machetanz, Mgr. Michaela Eliášová


12.01.2018 - Lyžařský kurz na ZŠ Jičínská

Lyzak

Jednou z nejočekávanějších akcí naší školy bývá každoročně lyžařský výcvik. Již tradičně jsme druhý lednový týden vyrazili do zimního království ve Velkých Karlovicích, do Horského hotelu Kyčerka. V letošním roce nám počasí nepřálo a sněhové nadílky jsme se bohužel nedočkali. Přesto nám SKI areál umožnil celý týden lyžovat na technickém sněhu. Sluníčko se nám ukázalo jen v úterý, a tak jsme si ho náležitě užili. Páteční loučení s Kyčerkou přerušil příjezd autobusu. Snad nám příští rok bude počasí přát víc.

Děkuji instruktorům školního lyžování a snowboardingu, Zdeňku Liškovi, Radku Eliášovi, Tereze Doležílkové a paní zdravotnici Ivě Kladivové.

Mgr. Miriam Reichertová

foto Facebook

04.01.2018 Informace o lyžařském výcvikovém kurzu 2018 Velké Karlovice - Kyčerka

Odjezd: neděle 7.1.2018 v 15.50 od školní jídelny (ulice Komenského)

 Návrat: pátek 12.1.2018 asi v 13.40 ke školní jídelně (ulice Komenského)

Kompletní informace ZDE 


21.12.2017 - Parkour ve škole

Parkour

Vánoční dárek v podobě vystoupení profesionálních parkouristů IMPROVE YOURSELF zhlédli žáci 3. – 9. třídy. Ukázka „Jak zlepšit svou sílu, rychlost, vytrvalost a jak ovládnout svůj strach a naučit se koordinovat svoje tělo a mysl“ byla pro žáky natolik fascinující, že hltali jedno salto za druhým. Nadšenci si mohli vyzkoušet nějaké prvky a někteří se již domoluvali na možnosti tréninku.

Děkujeme parkouristům za názornou ukázku.

Mgr. Miriam Reichertová

Fotky na facebooku


 21.12.2017 – Vzdělávací exkurze do Vídně

Dne 12.12.2017 proběhla vzdělávací exkurze do Vídně, které se účastnili vybraní žáci sedmých, osmých a devátých ročníků naší základní školy. V brzkých ranních hodinách jsme nastoupili do autobusu cestovní kanceláře CK Valaška, kde nás již čekal pan průvodce, a vydali se na několikahodinovou cestu směr rakouská metropole. Během obligatorních zastávek jsme se občerstvili, protáhli a nabrali další síly na cestu. Kolem 9. ranní jsme se procházeli po místech, kde na nás dýchal duch Rakousko-Uherska. Míjeli jsme významná místa i památky, k nimž patřil například Belvedere, Karlskirche, Stephansdom, hrobka rakouských panovníků, Museen a mnohé další. V centru Vídně jsme se posilnili vídeňským punčem a kochali se vánoční atmosférou panující u jednotlivých stánků. Žáci si zakoupili suvenýry pro své nejbližší i pro sebe, ať mají na tuto exkurzi milou památku. Naše kroky dále směřovaly k radnici, kde jsme mohli ochutnat místní delikatesy ať již v podobě jablka v karamelu, zákusků velikosti xxl nebo trdelníku. Nabídka byla rozmanitá a směsice vůni a chutí nás doprovázela po celou dobu strávenou na těchto trzích. Po této příjemné zastávce, kdy jsme se dozvěděli mnohé z historie tohoto města a okusili tamní atmosféru, jsme se vydali autobusem do nákupního centra Primark. Zde byla možnost pořídit si další drobnosti v podobě módního oblečení nebo kvalitních čokolád. Kolem 17. hodiny jsme unavení, spokojení a obtěžkáni dárky opět nastoupili do autobusu, pohodlně se usadili a vydali se domů. Cestu nám krátily dvě rodinné komedie, které nám pan řidič pustil. Žáci si předávali své nové zážitky a zkušenosti a těšili se již ke svým rodinám, aby se mohli podělit i s nimi o zážitky z tohoto náročného, ale jistě příjemně stráveného dne.

 Mgr. Dana Snášelová    Fotografie


21.12.2017 - Projektová soutěž v anglickém jazyce

 Anglictina

Žáci naší školy se 19.12. 2017 zúčastnili Projektové soutěže v anglickém jazyce  6. a 7. ročníků, která se uskutečnila na ZŠ Komenského v Novém Jičíně. Naši školu reprezentovali 3 žáci ze 6.A – Sebastien Alex Borovička, Nela Vašínková a Tereza Malcharová. Žáci podle svých představ zpracovávali téma – People in the Jungle. Téma zpracovávali nejen výtvarně, ale také svou dvouhodinovou práci prezentovali před porotou a odpovídali na dodatečné otázky.  Vše, od zadávání práce až po vyhodnocení, probíhalo pouze v anglickém jazyce. Naši žáci se v konkurenci 10 škol a víceletého gymnázia neztratili a obsadili krásné 5. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme ke krásnému umístění.

Mgr. Hana Žárská


21.12.2017 - Výsledky národního testování žáků 9. tříd ZŠ Příbor, Jičínská

Každoročně společnost SCIO organizuje celonárodní testování žáků základních škol v oblastech obecně studijních předpokladů, matematiky, českého, anglického a německého jazyka. Na základě výsledků našich žáků škola obdržela analytickou zprávu s výstupy pro vzdělávání. Také žáci dostali individuální hodnocení svých dovedností a znalostí, a to s doporučením, jakou následující formu studia by si měli zvolit.

Z porovnání výsledků testů z českého jazyka a matematiky s výsledky testů obecně studijních předpokladů vyplývá, že na naší škole je studijní potenciál využíván optimálně. Známkové ohodnocení z jednotlivých předmětů odpovídá znalostem a dovednostem žáků. Výsledky testů žáků IX. A v matematice jsou dokonce lepší než u poloviny škol, které se zúčastnily testování. Výrazné úspěchy mají žáci při řešení nestandardních úloh a aplikačních problémů. V českém jazyce dosahují žáci devátých tříd průměrných výsledků v oblasti mluvnice, slohu, literatury. V porovnání s ostatními školami jsou naši žáci procentuálně úspěšnější v oblastech porozumění textu a v orientaci v textu.

Mgr. Marcela Šumberová


 13.12.2017 - Čtenářské dárky

Žáci ZŠ Jičínská rozdávali v Příboře ke konci roku čtenářské dárky.

11. 12. žáci navštívili domov důchodců v Příboře a v rámci čtenářského klubu předčítali povídku s tématem Vánoc. Starší obyvatelé tohoto domova ocenili, že žáci přišli číst dobrovolně a rádi. Také v domově rozdali ručně vyrobená přání za všechny žáky a zaměstnance školy a přidali náš školní časopis Připínáček, který mohou senioři číst v dalším čtenářském klubu.

12. a 13. 12. navštívili naši žáci menší děti z MŠ. Rovněž i tady žáci četli svým mladším kamarádům ke spaní.

Tak snad jsme v době adventu udělali některým spoluobčanům radost a podpořili jsme tuto dobu rozjímání a dobročinnosti.

Mgr. Jarmila Bjačková

Foto Facebook


12.12.2017 - Rozsvěcení vánočního stromečku

Dsc_0528

Rozsvěcení vánočního stromečku se stalo již na naší škole tradicí. Každý rok se v adventním čase sejdou žáci 1. a 2. tříd a společně zazpívají dvě písně s vánoční tematikou nebo koledy. Tento velký sbor svým zpěvem rozsvítí stromeček, který nám až do posledního dne školy připomíná tento krásný čas.

Mgr. Vlasta Hýžová

Foto Facebook


12.12.2017 - Výjezd hasičů

Informace pro zákonné zástupce žáků:

Vlivem silného větru došlo k poškození plechové střešní krytiny v naší škole. Ve večerních hodinách zde zasahovaly dvě jednotky hasičů. V současné době je střecha zabezpečená.

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy


11.12.2017 - Vystoupení na vánočním jarmarku

Již tradičně se naše škola zúčastnila vystupování na vánočním jarmarku, který se konal v sobotu 9. prosince na příborském náměstí.

S dětmi ze 4. B jsme nacvičili pásmo vánočních písní a koled, kterými jsme popřáli všem posluchačům krásné Vánoce.

Děti byly za svůj výkon odměněny malým občerstvením.

Mgr. Eva Zweersová   fotografie


07.12.2017 – Výroba adventních věnců a Mikuláš ve školní družině 

Těšení na Vánoce je samozřejmě každoročně spojeno i s plamínky svíček na adventním věnci, který má vyjadřovat zastavení, radost a očekávání. Týden před adventem jsme se jejich výrobě věnovali i u nás ve školní družině. Kdo měl zájem, mohl si vytvořit věnec papírový (a nebylo jich málo) i ten pravý z chvojí. Rozmanitost barev a použitých ozdob byla jako každý rok nepřeberná a snaha dětí nazdobit ten nejkrásnější věnec obdivuhodná.

V následujícím týdnu nás čekala návštěva, na kterou se všechny děti moc těšily. Přišel k nám za řinčení řetězů a nebyl to nikdo jiný než Mikuláš s rozvernými čerty a krásným andělem. Děti po přednesu básničky či zazpívané písničky obdržely balíček se sladkostmi, který si po zásluze zasloužily.

Vychovatelky školní družiny  fotografie z Mikuláše   fotografie z tvoření


07.12.2017 – Mikuláš ve škole

V úterý 5.12. jsme na naší škole ZŠ Příbor přívítali vzácné hosty. Navštívili nás Mikuláš, andělé a nezbední čerti v podání zástupců Žákovské samosprávy a dětí ze čtvrté třídy pod vedením pana učitele Zbyňka Machetanze. Děti si připravily pro své spolužáky Vánoční vystoupení plné básniček a písniček, které v průběhu dopoledne předvedly všem svým spolužákům z prvního stupně. Všechny třídy měly pro Mikuláše připravenou písničku, kterou zazpívaly a jako odměnu získal každý balíček sladkých dobrot, za které děkujeme Spolku rodičů ZŠ Příbor.

Mgr. Daniela Grohmannová

FOTOGALERIE FACEBOOK


 21.11.2017 - 3D tiskárna na naší škole

Již několik let se se svými žáky v hodinách informatiky zabýváme 3D modelováním s využitím freeware a open source softwaru (Google SketchUp, FreeCAD, Blender, ThinkerCAD). Studenti zde využívají své znalosti z jiných předmětů, např. matematiky a fyziky, přirozeně rozvíjejí prostorovou představivost a snaží se porozumět tomu, jak „věci“ vznikají. A především je to baví!

K dokonalosti chybělo jen to, aby si na svůj výtvor mohli sáhnout. Tím začala snaha o pořízení 3D tiskárny pro naši školu. Po více než třech letech se nám povedlo tuto snahu proměnit ve skutečnost. Po podrobném průzkumu trhu jsme se rozhodli pro výrobek českých nadšenců okolo Josefa Průši – stavebnici 3D tiskárny Original Prusa i3 MK2S, která se může pyšnit titulem nejlepší 3D tiskárny roku 2017 podle renomovaného časopisu Make:.

Po sestavení tiskárny jsme se již mohli pustit do dlouho očekávaného tisku 3D objektů. Jako první přišly na řadu modely hranolů s různými podstavami, jež nejsou běžnou součástí výukových sad. Výrobky si „objednali“ vyučující matematiky.

Žáci 9. ročníku, kteří v letošním školním roce navštěvují volitelný předmět informatika, pracují v současné době na projektu, jehož hlavním cílem je ve skupinkách – firmách – navrhnout a vymodelovat výrobek pro tisk na 3D tiskárně, vypočítat výrobní náklady, určit prodejní cenu a svému výrobku udělat patřičnou reklamu.

Věřím, že tato investice se vrátí ve formě žáků schopných řešit praktické problémy a úkoly reálného světa.

Ing. Zdeněk Liška


21.11.2017 I na naší škole máme žáky, kteří mají velmi „Šikovné ruce“

     

Ve čtvrtek 16. listopadu proběhl na Střední škole technické a zemědělské v Novém Jičíně 10. ročník soutěže „Šikovné ruce“. Sešlo se 48 žáků z 12 základních škol okresu. Naši školu zastupovala dvě družstva z IX. B ve složení:

 1. Rosťa Filip a David Oczadly

 2. David Monsport a Fabián Rodriguez

Naši žáci se v silné konkurenci neztratili a všichni reprezentovali školu velmi dobře. Rosťa a David Monsport opracovávali kov a vyráběli kladívko. Fabián a David Oczadly pracovali se dřevem a vyráběli krmítko. 

Pak nastala chvíle čekání, kdy mistři střední školy hodnotili výrobky, udělovali body za jednotlivé části výroby – rozměry, broušení, přibíjení hřebíků, řezání, povrchová úprava, celkový vzhled atd.

Celé očekávané vyhodnocování začalo větou: „ Rostislav Filip a David Oczadly ze Základní školy Příbor, Jičínská“. Tato dvojice totiž obsadila celkové 3. místo v soutěži. Dostali diplom, pohár a pro školní dílnu elektrickou brusku. Naše kluky předběhli jen kluci ze Starého Jičína, kteří obsadili druhé i první místo. Potom byli ohodnoceni i jednotlivci. David Oczadly obsadil celkové 4. místo v kategorii práce se dřevem a Rosťa Filip celkové 2. místo v kategorii práce s kovem. Za toto své umístění si mohli vybrat z hodnotných cen. Cenné dárky si ale díky štědrým sponzorům akce odnesli na památku všichni účastníci.

Fotogalerie facebook

Mgr. Eva Rečková


17.11.2017 – Setkání čtenářských škol projektu Pomáháme školám k úspěchu

V rámci projektu Pomáháme školám k úspěchu pořádá každá zúčastněná škola v kraji společnou schůzku. Ta slouží k vzájemné inspiraci a  společnému vzdělávání partnerských škol.

V úterý 14. 11. 2017 se uskutečnilo na naší škole 2. setkání čtenářských škol. Přijeli se za námi podívat kolegové ze ZŠ TGM ve Studénce, ZŠ a MŠ Mendelova z Karviné, ZŠ a MŠ Háj ve Slezsku a ZŠ Koperníkova z Třince. Pozvání přijal i pan starosta Ing. Bohuslav Majer a manželé Nedomovi z TV Lokal Příbor.

Úvodní slovo měla paní ředitelka Mgr. Jarmila Bjačková, která při prezentaci seznámila přítomné s naší školou – se základními údaji, se školními projekty, s výukou a jejími cíli. Následovala prohlídka budovy školy, při které mohli návštěvníci nahlédnout i do vyučovacích hodin. Snad všem se líbila výmalba chodeb, výzdoba a velikost tříd, školní hřiště a školní knihovna.  Velký úspěch měla návštěva hudebny, kde si pan učitel Machetanz připravil ukázku z repertoáru Školní kapely. Největší zájem byl o počítačovou učebnu, kde pan učitel Liška předváděl nově zakoupenou  3D tiskárnu.

Poté si paní učitelka Tereza Doležílková připravila prezentaci projektového týdne 8. ročníku Kniha a já, jehož cílem byl rozvoj čtenářských dovedností a podpora pozitivního vztahu žáků ke knize. Svou práci přišli osobně představit i žáci osmých tříd. Projekt byl ze strany partnerských škol hodnocen velmi kladně.

Posledním bodem setkání bylo vzájemné sdílení dovezených textů, využití v hodinách včetně nástinu přípravy. Texty budou ve školách následně využity ve výuce a při další schůzce proběhne zpětná vazba.

Již nyní se těšíme na 3. setkání, které proběhne v únoru v Třinci. 

Mgr. Martina Brožová   fotky


17.11.2017 – Nové číslo Připínáčku


 17.11.2017 – Třídili jsme s Tondou Obalem

Již poněkolikáté se žáci naší školy účastnili výukového programu Tonda Obal na cestách. Jedná se o vzdělávací akci společnosti EKO-KOM, jejímž cílem je naučit žáky správně třídit odpad, získat informace o jeho recyklaci a podporovat vědomí o odpovědnosti za životní prostředí. Program proběhl v úterý 14. listopadu a byl určen pro žáky I. stupně. Děti rozeznávaly základní druhy odpadu, zopakovaly si, do jakých popelnic patří. Ujasnily si, co je sběrný dvůr, skládka a spalovna. Seznámily se s některými recyklovanými výrobky, zhlédly videoukázky ze zpracování odpadů. Své znalosti a dovednosti uplatnily v závěrečném kvízu.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie


15.11.2017 - Oznámení školní jídelny

13.11.2017 - Festival pedagogické inspirace

Je dobré vědět, že i v našem městě žijí a pracují lidé, kteří ve svém oboru přesáhli hranice města a kraje. Jednou takovou osobou je paní učitelka Hana Matulová, která na Festivalu pedagogické inspirace v Praze – Kunraticích předávala své zkušenosti pedagogům z celé ČR. Ve své pracovní dílně „Odborné čtenářství v přírodních vědách“ předváděla, jak se čtenářství dá zajímavě včlenit do odborné výuky přírodovědných předmětů na 2. stupni ZŠ.

Děkuji paní učitelce, že naši školu i město tak dobře prezentuje a předává své zkušenosti dál. Třetí ročník festivalu navštívilo 784 účastníků a bylo připraveno 123 dílen. A co si na závěr přát? Snad aby festival inspiroval celý náš vzdělávací systém.

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka ZŠ Jičínská


 12.11.2017 – Školní časopis v celostátním finále nezklamal

Redakce školního časopisu Připínáček si z celostátního finále soutěže Školní časopis roku 2017 odvezla celkové 7. místo v kategorii I. a II. stupeň ZŠ, dále skvělé 2. místo za obsah a 2. místo v hlasování školních redakcí.

Časopis Připínáček postoupil do celostátního kola z 1. místa v krajské soutěži. Finále proběhlo v pátek 10. listopadu na Fakultě sociálních studií v Brně. Soutěž se konala v rámci Multimediálního dne 2017, který zde v tento den probíhal. Naši redaktoři se mohli stejně jako další účastníci této akce zapojit do různých workshopů, vyzkoušet si práci redaktora nebo fotografa v novinách, postavit se za kameru České televize nebo si ověřit své znalosti a dovednosti v oblasti médií a zasoutěžit si s Českým rozhlasem či Brněnským deníkem Rovnost. Našim redaktorům se naskytla možnost osobní konzultace s fotografem Brněnského deníku Rovnost. 

Velké poděkování za práci patří všem redaktorům časopisu Připínáček.

Michaela Eliášová   fotografie


 08.11.2017  Konference žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraji

Tento týden se naši zástupci žákovské samosprávy zúčastnili 1. konference žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraje. Akce probíhala v prostorách Krajského úřadu, kde si 28 škol předávalo své zkušenosti, nápady, postřehy a domlouvali se na další spolupráci. Každá škola představila jednu akci, kterou uspořádala. My jsme si vybrali jako ukázku maškarní bál, který každoročně pořádáme pro 1. stupeň. Z konference jsme si přivezli spoustu inspirace pro naši další práci. 

Mgr. Daniela Grohmannová


07.11.2017 - Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

Ve čtvrtek 2. 11. přijela do Městské knihovny v Příboře spisovatelka Petra Braunová, která píše krásné knihy, a my jsme byli rádi, že jsme se s ní mohli osobně setkat. 

A víte, že předtím nebyla spisovatelkou? Začalo to takhle. Když měl syn paní Braunové šest let, nechtěl chodit do školy a nebavilo ho čtení. Ona mu začala psát na čtvrtky papíru každý den příběh, který byl o něm, jeho to začalo bavit a tak se naučil číst. Příběh po čase dala kamarádce, která měla stejné potíže se svou dcerou a ta jí po přečtení zavolala, ať příběh vydá, ona to zkusila a tím se odstartovala její kariéra. Na besedě nám představila dvě knihy – Dům doktora Fišera a Tramvaj plná strašidel. Dozvěděli jsme se, kde čerpá náměty pro své knihy a jak kniha vzniká. Knihy byly zajímavé a nám se moc líbily. 

Děkujeme našim knihovnicím za pozvání a krásný zážitek.

Karolína Volná, V. B  fotografie


 07.11.2017 – Exkurze v Job Air 

Kluci z osmiček a devítek byli 25. října na školní exkurzi ve společnosti Job Air v Mošnově. Viděli jsme, jak se spravují letadla. Dostali jsme i letáčky, kde byly nabídky středních škol, na které bychom měli jít, kdybychom chtěli v Job Air pracovat. Výlet byl hodně zajímavý a příště bych jel zas.

Josef Mišaník 8. B   fotografie


 07.11.2017 - Projekt 8. ročníků "Kniha a já"

Ve dnech 30. 10. - 3. 11. proběhl projektový týden 8. ročníku s názvem Kniha a já, jehož cílem bylo podpořit pozitivní vztah žáků ke knize a čtenářství obecně. Je známo, že mnoho dětí čte v dnešní době méně, než tomu bylo dřív. Některé nečtou skoro vůbec, což je škoda, protože četba je nejen smysluplným koníčkem, ale její úroveň mnohdy i podmínkou úspěchu při dalším studiu. Čtením taktéž získávají jazykový cit, rozvíjí svou fantazii a podvědomě se zdokonalují v pravopise. Podstatou tohoto projektu proto je přilákat starší žáky zpět k četbě beletrie. 

více

Fotografie


 03.11.2017 – Divadélko v družině

Na konci měsíce října nás potěšilo svou pohádkou ve školní družině divadélko Smíšek. Pohádka s názvem Tajuplná lesní bajka nás zavedla do lesa, kde řádila mlsná liška, která kradla svým zvířecím kamarádům jídlo. A nebyla by to pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem, kdyby se liška pomocí kouzelné víly a houbového skřítka nestala hodnou a pomáhající bytostí. Konec představení patřil potlesku a sladké  odměně. 

Vychovatelky školní družiny   fotografie


03.11.2017 – Podzimní tvoření ve školní družině

V naší družině se snažíme připravovat pro děti a jejich rodiče zábavná odpoledne, kde si společně děti a rodiče mají možnost něco vyzkoušet, zažít a pobavit se. I letos jsme připravily pro děti a rodiče již tradiční podzimní výtvarnou dílnu. Odpolední  dílna se proměnila ve výrobnu soviček z plsti. Děti pomáhaly rodičům obkreslovat šablonu, rodiče zase zavzpomínali na školní léta, kdy byla práce s jehlou součástí výuky. Šikovné ruce vyrobily úžasné sovy. Každá byla nádherná a jedinečná. Jako podzimní dekoraci jsme ještě zvolily svícen ozdobený lýkem a lístečky z papíru. A co bychom byli za dílnu, která by neměla pro děti překvapení. Sladkou odměnu si museli jít vybrat do tajemného sklepení.  Děkujeme rodičům, že si udělali čas a strávili spolu s dětmi nezapomenutelné odpoledne.

Vychovatelky školní družiny      fotografie


 02.11.2017 - Gratulujeme!

    


31.10.2017 Černé pondělí

 

V mnoha zemích se 31. 10. slaví Halloween. Je to anglosaský lidový svátek, kdy se děti oblékají do strašidelných kostýmů, chodí od domu k domu a koledují o sladkosti. My jsme si na naší škole letos pospíšili, oslavili Halloween o den dřív a nazvali ho „Černé pondělí". Trošku jsme si i zasoutěžili a zjišťovali, která třída má opravdu fajn partu, která se dokáže společně semknout a domluvit se. Úkolem totiž bylo přijít v černém oblečení, a to od ponožek až po svetry. Třída, která takových kousků měla nejvíce, vyhrála sladkou odměnu.Vítěznou třídou se stala 1.B, o to víc je to obdivuhodné, protože jsou děti spolu jen krátce, a i přesto se dokázaly domluvit. Děti z prvních tříd pokračovaly v oslavě Halloweenu i druhý den. Do školy dorazily v kostýmech a celý vyučovací den se nesl v duchu strašidelných příběhů, her a početních, hrůzu nahánějících příkladů.

Fotky Halloween 1.A, 1.B

                                                                                                                                                                                         Mgr. Daniela Grohmannová


 31.10.2017 - Příběh jednoho odpadku

V pondělí 23.10. 2017 měly děti z prvních tříd naučné povídání o třídění odpadu. Zábavnou formou jim paní Majová z o.s. Hájenka vysvětlila, k čemu je třídění odpadů dobré, jak probíhá a co se má třídit.

Na příběhu „jednoho odpadku“, v tomto případě plastového kelímku od jogurtu, jim popsala celý cyklus třídění od okamžiku, kdy hodíme kelímek do koše. Přes odpadkový koš jsme se dostali do společné popelnice, následně na skládku, ze které se kelímku povedlo utéct, až po třídící popelnici, se kterou jsme putovali do třídírny odpadu.

Pohádka o odpadku byla prokládána zábavnými kvízy a hrami, kde si děti vyzkoušely svou paměť a znalosti o třídění odpadu. Nakonec bylo vše shrnuto jednoduchým obrázkovým testem, ve kterém všechny děti bez problému uspěly. „Všichni už víme, kam s tříděným odpadem!“

Bc. Michaela Veličková    fotografie


 25.10.2017 - Informace pro rodiče k projektovému týdnu 8. ročníku „Kniha a já“

Ve dnech od 30. října do 3. listopadu 2017 se uskuteční projektový týden „Kniha a já“ pro žáky 8.ročníku, jehož hlavním cílem je podpořit pozitivní vztah žáků ke knize.

Žáci budou  ve dvojicích zpracovávat předem zvolený literární žánr, přičemž každý z nich bude číst svou vybranou knihu na daný žánr. Informace o žánru, knihách včetně formulace vlastního názoru na problematiku budou zpracovávat v písemné podobě a jako digitální prezentaci dle přesně stanovených kritérií (viz webové stránky školy).

V tomto týdnu mají žáci změněný rozvrh. Pondělí, středa, pátek 6 vyučovacích hodin. V úterý a čtvrtek 8 vyučovacích hodin.

Žáci mají za domácí úkol vyhledat informační zdroje ke zvolenému literárnímu žánru a vybrat knihu ke čtení. Pro usnadnění rozhodování navštíví v říjnu městskou knihovnu, informace budou získávat i v hodinách českého jazyka.

Po celý týden si žáci budou nosit psací, výtvarné potřeby (dle pokynů vyučujících) a žákovský zápisník.

Žáci budou hodnoceni v předmětech (4 známky): český jazyk a literatura (zpracování písemné práce), literárně-jazykový seminář (čtení dětem, aktivita v dílnách čtení), člověk a svět práce (vlastní prezentace), výtvarná výchova (kniha jako výtvarné dílo).

V případě zájmu rodičů bude možné výsledné práce žáků zhlédnout v pátek 3. listopadu 2017 od 12:30 do 13:00 hodin v kmenových třídách nebo při příležitosti informačních schůzek 20. listopadu 2017.

Více informací


16.10.2017 - Přerušení dodávky vody

Z důvodu opravy vodovodního řádu dojde v úterý 17. 10. 2017 k přerušení dodávky vody do budovy naší školy (dle sdělení SmVaK ze dne 16. 10. 2017 pravděpodobnost přerušení dodávky je 95%). Změny v rozvrhu v návaznosti na odstávku vody

Dopolední výuka:

1. varianta – voda poteče: výuka proběhne dle rozvrhu třídy

2. varianta – voda nepoteče: třídní učitelé zajistí náhradní program mimo budovu školy.

Žáci přijdou do školy připraveni na obě varianty, tzn. sportovně oblečeni, ale v aktovce budou mít potřeby do výuky dle rozvrhu.

Odpolední výuka proběhne dle rozvrhu. Školní jídelna bude vařit, žáci si budou moci odebrat obědy.


03.10.2017 - VÝSLEDKY VOLEB DO ŠKOLSKÉ RADY

1/ Volby do Školské rady při ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín se uskutečnily dne 2. 10. 2017 v době od 14:00 do 18:00 v budově školy.

2/ Uskutečnily se volby členů Školské rady (A) za zákonné zástupce nezletilých žáků a za (B) 
za pedagogické pracovníky školy.

3/ Volby proběhly v souladu s ustanoveními zákona č. 561/2004 Sb. (Školský zákon) 
a s volebním řádem školské rady, schváleným Radou města Příbora usnesením č. 58/15/1 
ze dne 7. 6. 2017.

(A)    Zástupci nezletilých žáků do školské rady:

Monsport Martin, DiS.                                 

Mgr. Debef Petr                                                             

Ing. Mazáčová Martina                

(B)    Zástupci pedagogických pracovníků do školské rady:

Mgr. Cágová Dana                                                       

Mgr. Matulová Hana                                             

Mgr. Hyžová Vlasta        

Děkujeme všem zákonným zástupcům a pedagogickým pracovníkům za účast ve volbách.


27.09.2017 - Kandidáti do Školské rady ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín

Ve vyhlášeném termínu zaregistrovala volební komise tyto kandidáty do Školské rady ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín:

• Mgr. Petr Debef (5.A)

• Ing. Hana Jemelková (2.A)

• Ing. Martina Mazáčová (3.A)

• Martin Monsport, Dipl. ek. (8.B)

Volební komise konstatuje, že výše uvedení jsou kandidáty za zákonné zástupce žáků pro volby do Školské rady ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín.

Příbor, 27. 9. 2017

Za volební komisi: Mgr. René Brinda, předseda


26.09.2017 - Pozvánka na GEMMU 2017


 18.09.2017 - Pozvánka na prezentaci středních škol


18.09.2017 - Dravci

Všichni žáci naší školy vyrazili dne 13. 9. na hřiště školy Npor. Loma. Pan Zdeněk Fabián ze společnosti Seiferos, která se zabývá ochranou dravých ptáků, nám ukazoval různé dravce, např. orla bělohlavého, supa bělohlavého, raroha velkého, různé druhy sov a další. O dravcích nám řekl, jak se jmenují, kolik jim je let a spoustu zajímavostí. Po představení dravců nám ukázal, jak někteří létají a loví. Žáci, kteří věděli odpověď na otázku, byli vybráni jako „oběť“, což znamenalo, že dostali rukavici, mohli si vyzkoušet práci s dravými ptáky a přivolat si dravce na ruku.

Sebastien se k zážitku vyjádřil: „Mít dravce na ruce byl zajímavý pocit. Potom mi řekli, že si ho můžu pohladit a v tomhle okamžiku mě klovl. Nečekaně to bolelo.“

Většině žákům se líbilo, že si mohli pohladit výra nebo jiného dravce. Tato akce se vydařila, dozvěděli jsme se hodně informací. Děkujeme společnosti Seiferos za krásné představení.

Nikol Schindlerová 8. B a Viki Malachtová 8. A   fotografie


15.09.2017 - Vánoční Vídeň

11.09.2017 - Adaptační pobyt 6. ročníků

Ve dnech 6. – 8. září se v rekreačním areálu U Kateřiny ve Štramberku uskutečnil adaptační pobyt pro žáky 6. ročníků. Cílem těchto pobytů bývá stmelit kolektiv žáků a prověřit, zdali jsou schopni fungovat jako tým, vzájemně si pomoci a společně překonávat překážky, kterých ve škole nebývá málo. Veškeré aktivity probíhaly formou hry, aby byly pro děti lákavé a zábavné. Účast žáků byla stoprocentní, což je vzhledem k povaze a smyslu programu ideální. Přestože pobyt proběhl hned z kraje školního roku, počasí bylo spíš chladnější. Děti však byly vzhledem k náročnému programu téměř pořád v pohybu, takže vůbec nevadilo, že se nám sluníčko spíš vyhýbalo. Program probíhal pod vedením zkušených lektorů Lenky a Martina. Většina úkolů, které se žáci snažili plnit, byla založena na společném řešení problémů, ochotě pomoci jeden druhému a schopnosti táhnout za jeden provaz. Případná rivalita a konkurence tak musely ustoupit do pozadí a dát přednost vlastnostem jako obětavost a vzájemná důvěra. Při závěrečném hodnocení se žáci dohodli na nejdůležitějších pravidlech, které se budou snažit v průběhu školního roku ve třídě dodržovat. Pokud se jim to podaří, kurz nebyl jen zpestřením začátku školního roku nebo netradičním prodloužením prázdnin, ale naplnil také svou podstatu. To se však projeví až časem. 

Ubytování a práce lektorů byly hrazeny z Veřejné finanční podpory na prevenci kriminality, kterou škole poskytlo město Příbor. Dopravu uhradil Spolek rodičů a přátel školy při Základní škole Příbor Jičínská. 

 Mgr. Tereza Doležílková   fotografie


11.09.2017 - Volby do Školské rady

Volební komise Školské rady ZŠ Jičínská 486, Příbor, okr. Nový Jičín svolává oprávněné osoby k volbám do Školské rady. Volební komise vyzývá zákonné zástupce nezletilých žáků k podání návrhů kandidátů na členství ve Školské radě. Bližší informace viz přiložený soubor.

Volby do školské rady 2017

Mgr. René Brinda, předseda volební komise


07.09.2017 - MAP - vzdělávání pro pedagogy i rodiče do konce roku 2017

Aktuální nabídka vzdělávání


06.092017 - Oznámení o udělení volna ředitelky školy

Ředitelka Základní školy Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín oznamuje vyhlášení ředitelského volna žákům v pátek dne 29. 09. 2017 v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, vše ve znění pozdějších předpisů. Rada města Příbor svým usnesením č. 63/56/1 ze 63. schůze Rady města Příbora dne 05. 09. 2017 vzala na vědomí výše uvedené oznámení.

V těchto dnech bude zajištěn provoz školní družiny od 6.00 do 16.15 hodin. Zájem o umístění dětí do ŠD budou zjišťovat třídní učitelé prostřednictvím elektronické žákovské knížky do 20. 09. 2017. V případě nedostatečného zájmu se provoz školní družiny uzavře.


05.09.2017 - Zahajovací schůzka školního časopisu


04.09.2017 - První školní den v ZŠ Jičínská

Prvni_den

Slavnostně jsme zahájili nový školní rok 2017/2018. Naše řady v tomto roce posílí noví zaměstnanci: Mgr. Libuše Babaríková (asistentka pedagoga), Mgr. René Brinda (učitel Aj, D, Tv), Aneta Oberciánová (asistentka pedagoga), Mgr. Dana Snášelová (učitelka Čj, Nj), Bc. Michaela Veličková (asistentka pedagoga).

Prioritou pro tento školní rok je realizace projektů:

 1. Rozvoj čtenářské gramotnosti, kde naše škola patří k 11 školám ČR, které se zapojily do projektu „Pomáháme školám k úspěchu – čtenářská škola.“
 2. Šablony (na základě loňské zkušenosti jsme zvýšili úvazek sociálního pedagoga pro odbornou pomoc žákům a rodičům)
 3. Pokračování projektu Global Schools, který žákům přibližuje aktuální globální problémy a zároveň rozvíjí jejich občanské postoje a kompetence k učení, komunikaci, řešení problémů, atd.

Žákům i zaměstnancům školy popřála úspěšný školní rok i paní místostarostka Ing. Dana Forišková, PhD.

V 9 hodin byli slavnostně přivítání ve škole i žáci prvních tříd. Tomuto uvítání byly přítomny paní místostarostka Ing. Dana Forišková, PhD. a členka komise pro občanské záležitosti Mgr. Olga Galiová. Žáci dostali od zřizovatele i od školy malé dárečky.

více fotek na facebooku

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy


03.09.2017 - Žákovská samospráva

Ve školním roce 2017/2018 bude opět na naší škole fungovat žákovská samospráva. První schůzka proběhne v pondělí 11.9.2017 o velké přestávce v IC. Prosím každého třídního učitele, aby ve třídě zvolil společně s žáky dva zástupce ( 3. -9. ročník ).  Další schůzka proběhne 13.9.2017 ve 13.15 v IC pro zástupce z druhého stupně, kde společně zvolíme žáky do Městského dětského zastupitelstva. O dalších společných schůzkách budete informováni školním rozhlasem. 


28.08.2017 - Informace k časovému rozvržení výuky v 1. školním týdnu školního roku 2017/2018


27.08.2017 - Organizace školního roku 2017/2018


29.06.2017 – Slavnostní ukončení školního roku

Tradiční slavnostní ukončení školního roku proběhlo den před vysvědčením ve školní jídelně. Paní ředitelka se rozloučila s žáky, kteří z naší školy odcházejí na střední školy, učiliště a gymnázia, udělila pochvaly členům Školní kapely a školního časopisu Připínáček. Byla vyhodnocena soutěž ve sběru papíru, elektroodpadu, baterií, víček od PET lahví a také soutěž v třídění odpadu. Na závěr se deváťáci rozloučili se svými učiteli a mladšími spolužáky.

Ukončení školního roku    Rozloučení 9. A    Rozloučení 9. B

2016 - 2017

 29.06.2017 – Les ve škole

Třídy 1. A, 1. B, 2. B, 4. B a 5. A úspěšně zakončily mezinárodní projket Les ve škole, získaly certifikát Lesní třídy a zároveň roční patronát nad částí Nového pralesa na Ještědském hřebeni. Tento projekt, do něhož se zapojujeme už několik let, pořádá ekologické sdružení TEREZA. Cílem projektu je zprostředkovávat dětem přímý kontakt s přírodou, vytvářet u nich pozitivní vztah k lesu jako místu k odpočinku, hrám a poznávání, učit děti interaktivním způsobem o ekosystému les. V každém ročníku je program trochu jinak zaměřen. Prvňáci spolu s ponožkovými kamarády poznávali les všemi smysly. Druháci pomáhali skřítkům doplnit informace o obyvatelích lesa do Lexikonu lesních skřítků. Čtvrťáci pátrali po bájných Stromovousech a rovnováze v lese. Páťáci ověřovali novou metodiku a zabývali se především různými podnebnými pásy. Všichni žáci si vedli lesní deníky, do kterých zaznamenávali svá pozorování. Součástí programu je samozřejmě pobyt a učení přímo v lese. 

Michaela Eliášová fotografie


 29.06.2017 – Vodní hrátky ve školní družině

Už se ve ŠD stalo tradicí, že pokud je v posledním školním týdnu krásně, připravujeme pro děti vodní soutěže. Nebylo tomu jinak ani letos. Teploty se vyšplhaly k 30°C, takže svlažení bylo zapotřebí. Nejprve děti soutěžily ve skupinkách a na závěr se odehrála velká vodní bitva. Podle fotek poznáte, že i letos měly vodní hrátky u dětí úspěch. 

Přejeme všem dětem krásné prázdniny a v příštím školním roce se budeme těšit na shledanou.

Vychovatelky ŠD   fotografie


 20.06.2017 - Pasování prvňáčků na čtenáře

Fotka uživatele ZŠ Příbor, Jičínská.

Více fotek na Facebooku


 

14.06.2017 – Nové číslo Připínáčku


14.06.2017 – Exkurze na skládce ASOMPO

V pátek 9.6.2017 se vybraní žáci 1.,3., 4. a 5. ročníků zúčastnili akce ke Dni Země, kterou pořádala pro děti společnost ASOMPO, a.s. v Životicích u Nového Jičína. Akce byla kvůli nepříznivému počasí přesunuta z původního termínu 20.4. -  děti ji měly jako odměnu za sběr druhotných surovin.

Po příjezdu do areálu firmy ASOMPO dostali všichni tašku s malým občerstvením a s dárečky. Potom si děti prohlédly areál skládky a dozvěděly se spoustu nových věcí, viděly některé technické stroje, podívaly se na ukázku leteckých modelářů a samy si mohly vyzkoušet, jak létají malá letadýlka. Kdo chtěl, mohl si zasoutěžit v disciplínách, které souvisely s tříděním odpadu a taky si zaskákat na nafukovacím hradě nebo si zatančit a zasoutěžit s klaunem Hopsalínem.

Mgr. Jana Bilská  

fotografie


 06.06.2017 – Finanční gramotnost v 9. A, B

V pátek 2. 6. 2017 žáci IX. A, B absolvovali přednášku o finanční gramotnosti. Pracovnice občanské poradny z Nového Jičína žáky seznámily s finančními produkty, které nabízejí banky a jiné finanční ústavy. Seznámily žáky s významem cizích slov: úvěr, směnka, penzijní připojištění, hypotéka, debetní karta, leasing. Žáci získali důležité informace do života o tzv. dobrém dluhu na bydlení a tzv. špatném dluhu na pořízení věcí, jejíž životnost je velmi krátká. Praktické výpočty velikosti úroků, přeplatků na úvěrech čekají všechny žáky v následujících hodinách matematiky.

Mgr. Marcela Šumberová


01.06.2017 - Sportovní den dětí žáků I. stupně

Podívejte se, jak prožili žáci prvního stupně sportovní den dětí!

Fotografie


30.05.2017 - Změna organizace výuky z důvodu havárie vodovodního řádu

dne 31. 5. 2017 z důvodu havárie vodovodního řádu bude změna organizace výuky:

A)    I. stupeň

Žáci I. stupně budou mít sportovní dopoledne u příležitosti Dne dětí na hřišti u DDM LUNA Příbor. Sraz žáků je v 7:45 na školním dvoře (budova ZŠ). Doporučujeme: sportovní obuv a oděv, svačinu, pití, opalovací krém, pokrývku hlavy, pláštěnku. Ukončení výuky bude v 11:25, oběd ve školní jídelně je zajištěn.

B ) VIII. B, IX. B

Žáci VIII.B a IX.B budou pomáhat s organizací sportovní dopoledne pro I. stupeň na hřišti u DDM LUNA v Příboře. Sraz žáků je v 7:45 na školním dvoře (budova ZŠ). Doporučujeme: sportovní obuv a oděv, svačinu, pití, opalovací krém, pokrývku hlavy, pláštěnku. Ukončení výuky bude ve 12:20, oběd ve školní jídelně je zajištěn.

C)    II. stupeň (s výjimkou VIII.B, IX.B)

 Žáci II. stupně budou mít sportovní dopoledne na fotbalovém hřišti v Kateřinicích. Sraz žáků je v 7:45 na školním dvoře (budova ZŠ). Doporučujeme: sportovní obuv a oděv, svačinu, pití, opalovací krém, pokrývku hlavy, pláštěnku, repelent. Na hřišti bude možno zakoupit drobné občerstvení. Ukončení výuky bude ve 12:20, oběd ve školní jídelně je zajištěn.


27.05.2017 – Branný závod O pohár Městské policie Příbor

Ve středu 24. 5. 2017 se žáci 5. tříd příborských ZŠ zúčastnili branného závodu pořádaného městskou policií Příbor. Přestože naše družstva se neumístila na prvních 3 pozicích a nevyhrála žádný pohár, závod se jim líbil, což dokazují i ukázky z prací žáků 5. B:

„Závod se mi moc líbil, ale kdyby bylo lepší počasí, bylo by to asi lepší. To, že první 3 místa vyhrála ZŠ Npor. Loma mi vůbec nevadilo, i tak jsem si to užil… Nejvíce se mi líbilo stanoviště, kde jsme házeli granátem..., kde jsme stříleli ze vzduchovky..., kde jsme se plížili pod provazy…, bavilo mě to běhání…, nejzajímavější stanoviště bylo č. 5 – braní balónů…, líbila se mi zdravověda – bylo sranda dělat tu stoličku…, líbilo se mi hádání tváří…, … trošku mi vadilo, že se na konci rozpršelo…, ...bylo super, že všichni dostali nějakou odměnu – minerálku, oplatku a perník…

…jsem šťastný, že jsem se zúčastnil… bylo to super a už se těším, až si to v 7.třídě zopakujeme ."

fotografie


27.05.2017 – Školní výlet 4. A a 4. B

Minulý pátek jsme navštívili Landek park a Planetárium v Ostravě. 

V Landek parku nám pan průvodce ukazoval, jaké měl báňský záchranářský tým technologie, obleky a co všechno museli záchranáři riskovat pro horníky v nesnázích. Nejvíce mě zaujalo prostředí, kde museli cvičit, aby se vůbec dostali do dolů. Potom jsme fárali do dolů i my asi 4,70 m pod zem. Byla tam velká zima a na konci prohlídky nám pan průvodce ještě zhasnul světlo na 10 sekund, abychom poznali, jaké to je, když v dolech vypadly pojistky. Dolů jsme fárali výtahem, nazpět jsme vyšli únikovým východem. Některé děti se projely i důlním vláčkem.

Potom jsme přejeli autobusem do planetária.

Julie Filipová, 4. A

Celý článek   Fotografie


25.05.2017 - Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Schůzka rodičů budoucích žáků prvních ročníků proběhne 29.5.2017 v 15.30.


24.05.2017 - Svět kolem nás (projektový týden 9. ročníků)

V květnovém týdnu od 9. do 12. května 2017 proběhl na naší škole projektový týden žáků 9. ročníku, který se již stal tradičním neoficiálním ukončením základní školy pro naše nejstarší žáky.

Cílem projektu je ověření úrovně osvojení klíčových kompetencí vycházejících žáků, jako např. práce s textem, vyhledávání a zpracování informací nebo využívání moderních komunikačních prostředků při práci (internet, PowerPoint).

Na projektový týden se museli nejdříve připravit vyučující především druhého stupně, kteří tradičně s dostatečným časovým předstihem navrhují vhodná témata. Žáci pak dostali jasně stanovená kritéria pro práci a začali si vybírat z nabídnutého seznamu témat. Každý žák pracoval samostatně a své téma pod vedením vyučujícího musel zpracovat v elektronické a písemné podobě, zároveň si pak musel připravit prezentaci své práce, kterou obhajoval před komisí. Kromě odborného obsahu práce byla také hodnocena úroveň vyjadřování, srozumitelnost a technická stránka prezentace.

Největší trému měli žáci při prezentaci před komisí, která nebyla složena z učitelů, ale z pozvaných hostů. Zpočátku to všichni žáci brali s humorem, ale s postupem času byli stále vážnější a nervóznější.

V komisích zasedli tito hosté:

1. komise

Mgr. Pavel Kerekeš, ředitel Masarykova gymnázia, Příbor, p. o.

Ing. Dana Forišková, Ph. D., místostarostka MěÚ v Příboře

paní Lenka Nenutilová – ředitelka LUNY Příbor, střediska volného času, p. o.

2. komise

Ing. Arnošt Vaněk – tajemník MěÚ v Příboře

PaedDr. Eva Lénertová – výchovná poradkyně Masarykova gymnázia, Příbor, p. o.

Ing. Zuzana Turková – bývalá pracovnice MěÚ v Příboře

Po skončení akce si všichni žáci oddechli. Někteří si uvědomili, že to zase není taková hrůza, jak si mysleli. Byli i žáci, kterým postupně docházelo, že přípravu na práci, její samotnou realizaci podcenili a možná si to vezmou jako dobrou zkušenost do budoucna. Mnozí zjistili, že vedle vědomostí je zapotřebí také umět vystupovat, reagovat na různé situace a zvolit vhodné oblečení.

I když se tento projekt v letošním roce uskutečnil již po sedmé, tak jako v předešlých letech i nyní se objevily nové další inspirující podněty, které naznačují možné změny a zlepšení v budoucnu. I přes drobné nedostatky si myslíme, že se projektový týden opět podařil a naši žáci ukázali, že toho hodně umějí a dokážou se poprat i s takovým náročným úkolem.

Mgr. Dana Cágová fotky


18.05.2017 – Záchranná stanice Bartošovice

V průběhu jarních měsíců navštívily třídy I. stupně Záchrannou stanici v Bartošovicích. Zúčastnily se některého z nabízených výukových programů, např. Od vajíčka k mláděti nebo Ptáci na poli, na louce, v lese. Žáci se seznámili s činnostmi stanice, s druhy zvířat, které stanice zachraňuje v ohrožení i s nejčastějšími případy, které řeší. Děti si prohlédly expozici znázorňující prostředí lužního lesa a rybníka. Nejatraktivnější byla komentovaná prohlídka „zvířecích obyvatel" stanice, při které mohly vidět různé druhy sov a dravců, ale také čápy s mláďaty v hnízdě a vodní želvy. U většiny ptáků si vyslechly také jejich příběh, jak se do stanice dostali.

Žáci 4. tříd absolvovali náročnější program, a to terénní exkurzi v přírodní rezervaci Kotvice, kde mohli pozorovat rostliny a živočichy v jejich přirozeném prostředí lužního lesa nebo rybníka. Tuto exkurzi pro ně zorganizovala rovněž Záchranná stanice Bartošovice.

Mgr. Michaela Eliášová  fotky


18.05.2017– „KONČÍM S KONZUMEM, UTRÁCÍM S ROZUMEM“ ANEB JAK NAŠE NAKUPOVÁNÍ MŮŽE MĚNIT SVĚT

Základní škola Příbor, Jičínská již druhým rokem spolupracuje se společností Člověk v tísni na mezinárodním projektu Global schools, jehož posláním je na odpovídající úrovni přibližovat dětem velká a ožehavá témata současného světa, jako jsou například vztahy člověka k životnímu prostředí,   problematika lidských práv, kulturních odlišností, migrace nebo klimatických změn. 

Letos jsme se rozhodli zaměřit na oblast KONZUMNÍHO CHOVÁNÍ A ODPOVĚDNÉ SPOTŘEBY: Co každodenně používáme a nakupujeme? Jak tím ovlivňujeme ostatní lidi a přírodu? Jak získáváme suroviny potřebné k výrobě? Jak vypadá řetěz vedoucí od výrobce ke spotřebiteli? Dokážeme zpracovat vyprodukovaný odpad? Rozumíme informacím na etiketách? Jaká je cena lidské práce a na základě kterých kritérií se rozhodujeme, zda koupíme to či ono? A konečně… Můžeme měnit svět tím, že změníme své vlastní chování?

Nad těmito otázkami se žáci zamýšleli v průběhu měsíce března a dubna. Odpovědi na ně hledali s pomocí učitelů prostřednictvím mnoha připravených aktivit a lekcí v rámci různých předmětů.

Motivace projektu byla přizpůsobena jednotlivým věkovým skupinám: nejmladší žáci (1. a 2. ročník) se seznamovali s procesem výroby hraček, ti starší (3. až 5. ročník) zkoumali problematiku produkce a konzumace potravin a nejstarší žáci (6. a 7. ročník) se zaměřili na oblast oblékání.

Do učebního plánu byly také zařazeny besedy s přizvanými odborníky, návštěva muzea, řemeslné dílny, exkurze do  jídelny, výrobního podniku a na farmu nebo praktické činnosti jako například výpomoc ve školní  jídelně, vaření, šití a vyrábění všeho druhu.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem institucím, firmám a lidem, kteří s námi spolupracovali a podělili se s námi o svůj vzácný čas a „know-how”: řezbářským mistrům - panu Beranovi a panu Žlebčíkovi, pracovníkům muzea Příbor - zvláště panu PhDr. Václavu Michaličkovi, PhD., který pro nás připravil speciální pořad o historii hraček, dále firmě UAX, kde si žáci měli možnost prohlédnout jednotlivé kroky procesu výroby triček a vyzkoušet si metodu sítotisku, paní Ličkové a farmě Lička Sedlnice, kde nás seznámili s pěstováním ovoce a zeleniny a připravili nám ochutnávku výborných šťáv, paní Ladě Vyvialové (LADA fashion design) za poutavou přednášku o práci designéra, módě a odívání vůbec, fyzioterapeutovi Lukáši Klimperovi (barefoot obuv „Ahinsa Shoes”) za velmi zajímavé povídání o lidských nohách a jejich obouvání, ekoporadkyni paní Aleně Malíkové za informační materiály ohledně biopotravin, sdružení Na Zemi, za zapůjčení putovní výstavy s názvem „Supermarket svět”, paní ředitelce Skřivánkové a kuchařkám Školní jídelny Příbor za to, že nás nechaly nahlédnout „pod pokličku” svých hrnců, a především za odvahu a laskavost, že žákům umožnily pomáhat jim při přípravě a servírování jídla – což je velmi bavilo!

Závěrečné vyvrcholení projektu se uskutečnilo formou projektového dne, ve středu 19. dubna 2017. V souvislosti s odlišným tematickým zaměřením se lišily i výsledné výstupy, kterými se tento den žáci prezentovali: ti nejmladší připravili výstavu vlastnoručně vyrobených hraček z použitých a recyklovaných materiálů; pro své spolužáky zorganizovali dobročinný bazar hraček a nacvičili si divadelní scénky, které jim přehráli. Starší žáci nakupovali potraviny a ve škole z nich v týmech vyráběli z ekologického a výživového hlediska “ideální svačinky”; vytvořené pohoštění si pak navzájem ochutnávali a své hodnocení vynesla také odborná porota. Vtipně komentovanou módní přehlídku vlastnoručně vyrobených oděvních modelů si pak pro ostatní připravili žáci druhého stupně.

Závěrečný projektový den byl třešinkou na dortu více jak měsíční práce a žáci si ho intenzivně prožili a užili. Z jejich reakcí v průběhu činností i z vyhodnocených závěrečných dotazníků je zřejmé, že projekt splnil svůj cíl a žáci pochopili základní principy odpovědné spotřeby: že „utrácet s rozumem” znamená nakupovat informovaně a uvědoměle; nekupovat pouze to, co je nám cenově dostupné, ale to, co je prospěšné současně pro naše zdraví i pro život na planetě Zemi. Jako zákazníci můžeme dávat přednost nakupování u firem a v obchodech, které takové výrobky nabízejí. Čím silnější poptávku vytvoříme, tím víc je budou obchodníci nabízet a tím budou pro nás levnější. Každý z nás může měnit svět k lepšímu... už jen tím, jak nakupuje!

Mgr. Zbyněk Machetanz


 18.05.2017 Návštěva z Rakouska

Ve čtvrtek 11. května jsme na naší škole přivítali delegaci dvou kolegyň-učitelek z Rakouska. Eva a Donna působí na základních školách ve Vídni, které se specializují na výuku témat globálně rozvojového vzdělávání a mají zkušenosti s učením ve velmi pestrém kulturním prostředí se žáky z různých zemí a tradic. Jejich pobyt zde se uskutečnil v rámci mezinárodního projektu Global schools, jehož součástí je také výměnný pobyt kantorů. Kromě toho, že obě učitelky měly možnost nahlédnout do výuky, tak se do ní také aktivně zapojily a předvedly nám vyučování v páru metodou CLIL (Content and Language Integrated Learning, tj. obsahově a jazykově integrovaného učení). Podstatou této metody je spojení výuky cizího jazyka s výukou předmětu, kdy spolupracuje učitel s odbornou aprobací s lektorem jazyka – většinou rodilým mluvčím (Donna je původem Australanka). Moci sledovat obě učitelky, jak se ve vedení hodiny střídají, vzájemně si asistují, podporují se a „nahrávají si“ bylo pro zúčastněné české kolegy velmi inspirativní a pro děti nesmírně atraktivní. Návštěvy jsme využili také k navázání užší spolupráce mezi školami formou vzájemného dopisování žáků.  

Mgr. Zbyněk Machetanz   fotky


 17.05.2017 - Připínáček obhájil titul Školní časopis roku Moravskoslezského kraje

Krajské kolo 11. ročníku soutěže Školní časopis roku proběhlo 17. května v Městské knihovně v Třinci. Zúčastnilo se jej 27 časopisů ze základních a středních škol. Redaktoři našeho časopisu obhajovali loňské vítězství a byli opět úspěšní. Odborná porota tvořená profesionálními novináři ocenila Připínáček jako nejlepší časopis v kategorii I. a II. stupeň a zároveň mu udělila 1. místo v kategorii „nejlepší obsah". Dalším úspěchem bylo 1. místo v kategorii, ve které volí nejlepší časopis mezi sebou sami redaktoři školních redakcí. Děkujeme všem, kteří se na tvorbě časopisu podílejí.

Mgr. Michaela Eliášová      fotografie


07.05.2017 – 5.A  testovala novou metodiku pro páťáky Pod nebem Země

Tento rok jsme se už po čtvrté zúčastnili projektu Les ve škole ekologického sdružení TEREZA. Les ve škole je dlouhodobý mezinárodní program, do kterého je zapojeno více než 3400 škol z 23 zemí světa. 

Letos jsme byli jednou z 10 vybraných škol v ČR, které testovaly novou metodiku pro páťáky. Od března do května jsme zjišťovali, proč jsou na Zemi různá podnebí, sledovali jsme svá stanoviště v parku, vytvářeli Destrukční deník a každý svůj Akční lesní deník, vytvořili jsme si model Zeměkoule, prováděli jsme pokusy s rostlinami, vyhledávali jsme informace o rostlinách a zvířatech různých podnebných pásů, vymysleli jsme nové živočišné a rostlinné druhy – Hrdiny Zeměkoule. Vše jsme uzavřeli piknikem, který měl být venku, ale protože nám počasí moc nepřálo, zvládli jsme ochutnávkou ovoce a zeleniny různých podnebí i v naší tělocvičně

Mgr. Jana Bilská, třídní učitelka 5.A   fotografie


 03.05.2017 - Divadélko Smíšek ve školní družině

Protože duben byl měsícem bezpečnosti, domluvili jsme na středu 26.4.2017 divadélko s touto tématikou. Ani tentokrát nás divadélko Smíšek nezklamalo. Hlavní hrdina automechanik Karel se svým trabantem řešil různé dopravní situace a zvládal je za účasti dětí. Zábavnou formou si děti zopakovaly dopravní předpisy a podle odpovědí v jejich znalostech obstály. Příběh byl prokládán rytmickými písničkami, které děti dokázaly rozhýbat.

Děkujeme divadélku Smíšek za krásné a poučné představení.

Téma bezpečnosti nás doprovázelo celým týdnem, děti se učily poznávat dopravní značky, ve výtvarných činnostech jsme se zabývali dopravními prostředky, značením a v pátek jsme vše zakončili vědomostním kvízem.

Vychovatelky školní družiny ZŠ Příbor, Jičínská 486  fotografie


 28.04.2017 – Kopřiva

V pondělí 24. 4. 2017 jsme šli celá třída IV. B do muzea na výstavu „Kopřiva“. V první místnosti jsme shlédli krátkou prezentaci a hned jsme přešli do dílny, kde jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži, jaké to je odloupávat kůru z kopřivy a rozčesat z ní vlákno. Dále jsme pracovali na kolovrátku a předli z vlákna nitě. Mezitím co byli někteří na kolovrátku, tak ostatní splétali provaz. Až jsme se prostřídali, tak jsme tkali na maličkém tkalcovském stavu. Později nám pan Michalička ukázal výrobu papíru – to vše z kopřiv. Nakonec jsme se přesunuli na výstavu, kde jsme pozorovali kopřivu pod mikroskopem a prohlíželi jsme si z ní různé výrobky – krajky, košile, klobouky atd. Moc se nám to všem líbilo.

Jakub Ražnok, IV. B  fotografie


 27.04.2017 – Den Země

Den Země oslavila naše škola tradiční výstavou výtvarných prací, která oživila venkovní prostory před budovou školy 24. a 25. dubna. Děti již několik dní předem vytvářely různé objekty z PET lahví a jejich vršků, ze starých krabic, fólií, obnošeného oblečení, polystyrenu a dalších věcí, které by jinak skončily v odpadkovém koši, či v lepším případě v kontejneru na tříděný odpad. V rukou dětí se proměnily v různá zvířata, květiny, hračky, ale také v gramofon, televizi či továrnu na sladkosti. Výstavu si prohlédli nejen žáci naší školy, ale i rodiče, kteří přišli na třídní schůzky, a zastavovali se i lidé procházející kolem školy. Děti nejenže vystavovaly své výtvory, ale také je hodnotily a vybraly mezi sebou vítěze. Těmi se staly třídy 3. A a 9. A. K příležitosti Dne Země čekají některé třídy ještě exkurze na farmu pana Michálka a k Bartošovickým rybníkům.

Michaela Eliášová   fotografie


26.04.2017 – Nové číslo školního časopisu Připínáček


20.04.2017 – Od vajíčka k mláděti

Dne 11. dubna se naši prvňáčci zúčastnili exkurze do Záchranné stanice v Bartošovicích. Výukový program s názvem „Od vajíčka k mláděti“ byl velice poutavě přednesen panem Kašinským, ředitelem Záchranné stanice. Děti poznávaly naše ptactvo, určovaly vajíčka od různých druhů ptáků a dozvěděly se mnoho informací – jak si ptáci staví hnízdo, jak a čím krmí svá mláďata…

V druhé části programu byla prohlídka voliér. Děti si mohly zblízka prohlédnout nejen dravce, kteří se ve stanici léčí ze svých úrazů, ale i srnečku, králíky a další „zvířecí marody“.

Přejeme Záchranné stanici mnoho úspěchů v léčení svých pacientů a velice děkujeme za krásnou exkurzi.

Mgr. Michaela  Mendeová


19.04.2017 – Projektový týden 7.ročníků „Objevujeme svět"

Již tradičně, na počátku dubna, proběhl týdenní projekt 7. ročníku na téma „Objevujeme svět“. Cílem projektu bylo vyhledání a zpracování informací o reáliích kontinentů na naší planetě. Práce skupin probíhala napříč všemi předměty. Přičemž v každém předmětu žáci pohlíželi na kontinent z hlediska daného oboru. 

Ve čtvrtek odpoledne žáci absolvovali v rámci projektu zajímavou besedu s cestovatelem panem Rejmanem.  Autentické vyprávění o jeho cestách, doplněné o řadu fotografií, bylo pro žáky velmi poutavé.

Výstupem každého týmu byla brožura pojednávající o jednom světadílu a souhrnná prezentace v Power Pointu. Na svém výstupu pracovala skupinka celý týden a v pátek pak své bádání zakončila prezentací před spolužáky v ročníku.  V rámci projektu obě třídy nacvičili krátké divadelní představení o  cestě Marca Pola do Číny.  V tělocvičně  ho pak předvedli mladším spolužákům z 1. stupně.

Projektový týden byl velmi významný především pro budování a rozvoj  jednotlivých klíčových kompetencí žáků. Dovednostní cíle projektu směřovaly k naplňování Rámcového vzdělávacího programu v oblasti spolupráce v redakčních týmech. Žáci si vyzkoušeli různé role při zpracování mediálních sdělení.  

Mgr. Hana Matulová, učitelka ZŠ Příbor, Jičínská

Fotogelerie facebook 

Fotogalerie facebook 2 


09.04.2017 – Hračky našich předků

Součástí projektu Global schools na téma „zodpovědná spotřeba", který právě probíhá na naší škole, byla i návštěva příborského muzea. Pan PhDr. Václav Michalička vyhověl naší žádosti a 5. dubna připravil pro žáky prvních a druhých tříd zajímavé povídání o hrách a hračkách našich předků. I když se nedochovalo mnoho exponátů, protože kupované hračky byly velmi vzácné a vlastnily je jen nejbohatší rodiny, měli jsme se na co dívat. Viděli jsme, z čeho všeho si děti dokázaly hračky vyrobit a co jim k hraní sloužilo, od kamínků, slámy, polínka, kůry, po provázek, knoflík či fazole. Součástí besedy byla i praktická ukázka roztáčení káči, hraní drápků, tlučení špačků, přebírání provázku, použití praku či pohánění obruče dřevěnou hůlkou.

Děkujeme panu Michaličkovi a jeho kolegyním za velmi zajímavé povídání.

Michaela Eliášová   fotografie


09.04.2017 – Výroba dřevěných hraček

Na naší škole probíhá tento měsíc projekt Global schools na téma „zodpovědná spotřeba". Žáci prvních a druhých tříd se věnují hračkám, jejich výrobě, materiálům a surovinám, z kterých se vyrábějí, odpadům, které vznikají, a dopadům výroby na životní prostředí. Děti měly jedinečnou možnost vidět ruční výrobu hraček na vlastní oči. Umožnili jim to v pondělí  3. dubna dva příborští řezbáři, pan Metoděj Beran a pan Milan Žlebčík. Ukázali dětem, jak se dřevo zpracovává a jak v jejich rukách vznikají kouzelné hračky. Děti si mohly osahat různé druhy dřeva, prohlédnout dřevěné loutky, zvířátka, autíčka a další hračky. Velký ohlas sklidila pohyblivá a ozvučená dřevěná kapela, poháněná strojkem. Každé z dětí dostalo jako dárek dřevěné velikonoční vajíčko.

Za krásný zážitek děkujeme oběma pánům řezbářům.

Michaela Eliášová   fotografie


27.03.2017 – Projekt „Starověké civilizace"

Od 27. 2. do 3. 3. 2017 proběhl v 6. ročnících projektový týden s tématem ,,Starověké civilizace“. Letos poprvé zaměřený na starověké Řecko. V průběhu týdne jsme se ve všech předmětech učili jen o daném tématu- počítali s římskými číslicemi, objevovali starověké divy světa, kreslili jsme mýtické tvory, dozvěděli jsme se o principech demokracie a republiky, zjišťovali informace o každodenním životě Řeků, vyráběli chutné řecké sloupy, četli řecké pověsti. Ve skupinkách jsme plnili úkoly a pracovní listy. Na konci týdne jsme měli závěrečnou hru, při které měla každá skupina prokázat své znalosti. Po splnění všech úkolů na stanovištích (křížovky, kvízy, slepé mapy, puzzle…), se nejlepší skupinky dočkaly sladké odměny a dekorování věnci z vavřínových listů.

Julie Hývnarová a Julie Kolářová 6. B  fotografie


27.03.2017 – Recitační soutěž

I letos proběhla na naší škole školní kolo recitační soutěže. Zúčastnili se ho nejlepší recitátoři 6. a 7. tříd: Timoteus Kupec a Julie Hývnarová z 6. B, Bára Kubošová a Barbora Činčalová z 6. A,  Jakub Rozsypal ze 7. A, Irena Smolíková, Ludmila Jurečková a Veronika Dordová ze 7. B. Porota ( paní učitelky Bílská, Brožová, Doležílková) neměla lehkou úlohu. Nakonec do okrskového kola postoupli Timoteus Kupec a Ludmila Jurečková. Všichni recitátoři si zaslouží velkou pochvalu a poděkování za účast.

Dne 8. 3. se konalo v DDM Luna okrskové kolo recitační soutěže. Naše škola měla dvě želízka v ohni ve III. kategorii. V silné konkurenci vybojoval Timoteus Kupec krásné třetí místo, za což mu blahopřejeme.

 Mgr. Martina Brožová


27.03.2017 – Šesťáci a Jaroslav Foglar

V únoru navštívily třídy 6. A a 6. B Městskou knihovnu v Příboře. Paní knihovnice si pro nás nachystala zajímavou přednášku o významném českém spisovateli Jaroslavu Foglarovi. Dozvěděli jsme se informace o jeho životě, díle a Skautech. Paní knihovnice nám vyprávěla i o svém osobním setkání s panem Foglarem a o jeho působení ve Skautu. Děkujeme jí a těšíme se na další návštěvu.

Julie Hývnarová a Julie Kolářová 6.B


 23.03.2017 – První jarní den – vynášení zimy ve školní družině

Dnes je první jarní den,

vyženeme zimu ven.

Přivoláme sluníčko,

zasviť aspoň maličko.

Ani letos jsme s dětmi nezapomněli vynést Morenu do řeky Lubiny. I přes silnější vítr se nám ji nakonec podařilo zapálit a poslat po řece. Doufejme, že Morena odplula hodně daleko, a další sněhové vločky se objeví až příští zimu, kdy na ně budeme opět netrpělivě čekat.

Vychovatelky ŠD   fotografie


23.03.2017 – Úspěch našich basketbalistek

Po úspěchu z minulého týdne basketbalistky ZŠ Jičínské opět bodují.

Dne 16. 3. 2017 v 6.40 ráno děvčata vyrazila směr Odry, kde se na ZŠ Pohořské konalo okresní kolo v basketbalu dívek IV. kategorie. Zde si změřily své síly s hráčkami ze čtyř škol.

Díky dravosti a rychlosti se děvčata společnými silami postavila na nejvyšší stupeň vítězů i s malým zraněním.  Za příkladnou reprezentaci naší školy děkuji basketbalistkám Vendule Reichertové, Terezii Sobkové, Tereze Špačkové, Leontině Barvíkové, Lucii Pařilové, Lucii Pavlištíkové a Barboře Činčalové a přejeme mnoho úspěchů a naházených košů v krajském kole, které se bude konat 31. 3. 2017 v Ostravě.

Mgr. Miriam Reichertová  fotografie


 23.03.2017 – Soutěž v anglické konverzaci

Dne 22. 2. 2017 proběhlo v Novém Jičíně okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola – Markéta Šumberová (7.B) v kategorii 6.-7. ročníků a Jan Filip (9.B) v kategorii 8.-9. ročníků. Soutěž se skládá z poslechu, popisu obrázku a konverzace na zadané téma. Markéta si nemohla přát lepší výsledek. Získala nejvyšší počet bodů a stala se vítězkou okresního kola. Výborně si vedl také Honza, který v nabité konkurenci své kategorie obsadil 9. místo. Soutěž má jediný nedostatek. Vítězové mladší kategorie nepostupují (narozdíl od svých starších kolegů) do krajského kola a tímto pro ně soutěž končí. Markéta tak získala alespoň cenné zkušenosti pro příští ročník. Honzovi přejeme mnoho úspěchů na střední škole.

 Mgr. Tereza Doležílková


 22.03.2017 - Návštěva předškoláků

Ve dnech 20.a 21. března jsme na naší škole uvítali děti z mateřských škol. 

Po malém pohoštění ve školní kuchyňce, předškoláci navštívili třídy.  Prvňáčci dětem ukázali, jak umí číst a počítat. Pak si i budoucí prvňáčci vyzkoušeli sedět v lavicích a plnit zadané úkoly – počítali, naučili se říkanku, zpívali, kreslili krtečka a ježečka.

Poté šly děti do učebny fyziky, kde jim paní učitelky z druhého stupně připravily zajímavé pokusy- magnetické divadélko se zvířátky, kelímkový telefon aj.

Věříme, že se dětem ve škole líbilo a přejeme jim mnoho úspěchů.

Mgr. Michaela Mendeová  fotografie


22.03.2017 - Beseda se strážníky Městské policie Příbor

Dne 9. a 21. března proběhly v 1. a 3. ročnících naší školy besedy se zástupci Městské policie. Hlavním tématem byla bezpečnost. Děti si zopakovaly, jak by se měly chovat nejenom jako chodci, ale především jako cyklisti. Velká část besedy byla věnována mimořádným situací, se kterými by se děti mohly setkat a co by v tu chvíli měly udělat. / např. nalezení nebezpečné věci – injekční stříkačka, úraz, aj./

Velice děkujeme p. Durčekové a p.  Malouškovi za přínosnou besedu, za dárečky a především za cenné informace.

Mgr. Michaela Mendeová  fotografie


16.03.2017 - Nové téma projektu Global schools: KONČÍM S KONZUMEM, UTRÁCÍM S ROZUMEM”

        

Naše škola je již druhým rokem součástí projektu Global schools, jehož posláním je přiblížit dětem některá velká a ožehavá témata současného světa, jako jsou například klimatické změny, migrace, problematika životního prostředí nebo lidských práv. 

Letos jsme se rozhodli zaměřit úžeji na oblast SPOTŘEBY: Co každodenně používáme a nakupujeme? Jak tím ovlivňujeme ostatní lidi a přírodu? Jak získáváme suroviny potřebné k výrobě? Jak vypadá řetěz vedoucí od výrobce ke spotřebiteli? Dokážeme zpracovat vyprodukovaný odpad? Rozumíme informacím na etiketách? Jaká je cena lidské práce a na základě kterých kritérií se rozhodujeme, zda koupíme to či ono? 

To jsou některé z otázek, na které budou žáci v průběhu března a dubna hledat odpovědi prostřednictvím různých aktivit a lekcí. Do plánu jsou také zařazeny besedy s přizvanými odborníky, výjezdní exkurze do podniků a provozoven nebo praktická pomoc formou “služeb” ve školní jídelně. 

Nejmladší žáci (1. a 2. třída) se seznámí s výrobou hraček; ti starší (3. a 5. třída) budou zkoumat problematiku produkce a konzumace potravin a nejstarší žáci (6. a 7. třída) zacílí na oblast oblékání. V souvislosti s tematickou orientací se budou lišit také výsledné výstupy pro daný věk: nejmladší žáci budou vytvářet vlastní hračku nebo herní stavebnici, starší připraví pro své spolužáky “ideální svačinku”, a komentovanou módní přehlídku svých oděvních modelů představí žáci druhého stupně. Závěrečné vyvrcholení projektu se uskuteční formou projektového dne ve středu 19. dubna.  

 Mgr. Zbyněk Machetanz


16.03.2017 - Jaro, jaro, přijď už k nám

První hřejivé paprsky lákají k procházkám a v zahradách se začínají objevovat bílé hlavičky sněženek. Čekání na jaro si děti ve školní družině krátí vyšíváním nejrůznějších kytiček, aut či zvířátek. Vyšívání není jen doménou dívek, ale přilákalo i spoustu chlapců, kteří se vůbec nenechali dívkami zahanbit. Překvapilo nás, jak si naši nejmenší uměli poradit s jehlou. Nástěnky se tak začaly plnit krásně vyšitými obrázky. Některé děti obrázky darovaly maminkám k MDŽ, jiné vyráběly přáníčka, tulipány atd. První čáp, který letos přiletěl do Příbora, byl ten náš družinový. Usadil se na komíně přímo v okně ŠD. Všechny dílka jsme nafotili a vy si je můžete prohlédnout v naší galerii. 

Vychovatelky ŠD  fotografie


 13.03.2017 - Sociální pedagog v naší škole

Socialnipedagognanasiskole


 13.03.2017 - Maškarní bál

V březnu proběhl na naší škole maškarní bál pro 1. až 3. třídy. Bylo připraveno šest stanovišť, na kterých děti plnily úkoly, a soutěže jako skládání puzzle, hod míčkem na pyramidu plechovek nebo skládání kostek podle obrázku na čas a další. Po splnění všech úkolů se děti přesunuly do vedlejší tělocvičny, kde byl pro ně přichystán rej masek, tancování a různé společenské hry. Na závěr vybrali členové žákovské samosprávy 5 nejzajímavějších masek, které získaly sladkou odměnu a diplom. Tento úkol byl velmi těžký, protože všechny děti se na maškarní bál řádně připravily a masky byly moc hezké. A proto menší sladkou odměnu získaly všechny děti. Maškarní bál se vyvedl podle představ organizátorů i malých účastníků. Na závěr bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se na maškarním bále podíleli.

Mgr. Daniela Grohmannová      fotografie


02.03.2017 - Poděkování ředitelky školy

Ředitelka školy děkuje manželům Reichertovým za opakované lyžování se Skisněhulkou pro žáky 1. stupně a Spolku rodičů a přátel školy při ZŠ Jičínská za organizaci školního plesu. Obě akce byly velmi zdařilé. 

Lyžování se Skisněhulkou I, Lyžování se Skisněhulkou II

Školní ples


01.03.2017 - Školní ples

Fullsizeoutput_941

Spolek rodičů a přátel školy při Základní škole Příbor, Jičínská a zaměstnanci ZŠ Jičínská uspořádali i letos Školní ples. Ten se uskutečnil 24. 2. 2017 v nově zrekonstruovaných prostorách Kulturního domu v Příboře.

Ples zahájila Školní kapela, která si pod vedením p. uč. Zbyňka Machetanze připravila písně k tanci, a poté nám celý večer k tanci hrála hudební skupina Ypsilon. Taneční parket se zaplnil od první písně. V doprovodném programu všechny uchvátila orientální tanečnice Devra (Dana Lišková) a své taneční umění předvedl Michael Jackson (Pavel Janák).

Večeře pro nás připravil kolektiv školní jídelny p. Olgy Skřivánkové a občerstvení zajistil kolektiv cukrárny p. Šárky Buskové „Kafíčko v podloubí“. Spolek rodičů připravil bohatou slosovatelnou hru o ceny v celkové hodnotě cca 55 000 Kč. Zde patří velké poděkování rodičům našich žáků, kteří ochotně přispívali věcnými nebo finančními dary. Z finančních darů Spolek rodičů zakoupil kávovar, poukazy na večeře do restaurace „U Čápa“ a poukaz do pivních lázní pro dvě osoby a tyto ceny se staly součástí hlavních výher. Kromě těchto cen mohli šťastlivci vyhrát jízdní kolo, počítačový monitor, solné lampy a sto dalších krásných cen. Poděkování patří také našim sponzorům, firmě BIKE FUN international s.r.o., SYSTEMCONTROL s.r.o., BOHEMIACOAL s.r.o., ZLATNICTVÍ NAĎA A RADIM STRAKOVI a dalším. Seznam všech dárců - rodičů i sponzorů - naleznete na webových stránkách naší školy.

Podle reakcí účastníků se ples velice vydařil a budeme rádi, pokud si na Školní ples najdete cestu i příští rok. Zisk z plesu opět použijeme pro naše žáky a přispějeme jim na kulturní a sportovní akce či výlety.

Mgr. Hana Žárská, předsedkyně Spolku rodičů

Seznam dárců z řad rodičů

Slosovatelná hra o ceny - seznam cen a dárců


09.02.2017 - Nabídka vzdělávacích akcí pro rodiče ZDARMA

V rámci realizace projektu Místní akční plán OPR Kopřivnice (MAP) jsou pro rodiče nabízeny ZDARMA vzdělávací akce. 

Nabídka kurzů a další informace

Seznam vzdělávacích aktivit


01.02.2017 - Nové číslo Připínáčku


01.02.2017 - Leden ve školní družině

 

Nový kalendářní rok jsme zahájili přípravou na svátek Tří králů. Děti si vyrobily papírové královské koruny a ve školní družině bylo najednou plno Kašparů, Melicharů a Baltazarů, kteří si s chutí zazpívali nejznámější tříkrálovou koledu.

I přes mrazivé počasí trávily děti denně aspoň chvíli venku. Stavěly sněhuláky, koulovaly se, účastnily se různých závodivých her na sněhu.

Když nás špatné rozptylové podmínky zahnaly ze zahrady dovnitř, ani tady se děti nenudily. Bavily se výtvarnými činnostmi, hrály stolní hry, tvořily stavby z lega a jiných stavebnic. 

Měsíc leden nepoznamenala žádná větší nemocnost dětí, bylo nás pořád plno a bylo nám spolu dobře.

Vychovatelky ŠD

fotografie


29.01.2017 Songfest 2017

Město Příbor se již podruhé zúčastnilo hudebního festivalu Songfest. V letošním roce jsme celý festival zahajovali. Rok 2017 je podle čínského kalendáře rokem Kohouta. Naši žáci svými výrobky přispěli k výzdobě kulturního domu, ve kterém tyto oslavy letos proběhly. 

Odkaz fotky FB

Mgr. Eva Rečková

10.01.2017 - Srdečné pozdravy z Lyžáku

Všichni lyžaři a snowboarďáci posílají pozdrav ze zasněžených a zmrzlých Velkých Karlovic!

Img_5305

 

Více fotek na Facebooku


 

06. 01. 2016 - Zdravíme všechny přátelé lyžování !

V termínu od 6. 2. – 10. 2. 2017 se uskuteční „ Lyžování se Skisněhulkou z.s.“ Jedná se týdenní výjezdovou  lyžařskou školu ve Skiareálu v Palkovicích. Tato škola je určena pro úplné začátečníky, středně pokročilé i pokročilé lyžaře. Děti se pod vedením instruktorů naučí základy lyžování nebo se zdokonalí v technice.

Na závěr jsou pro děti připraveny závody a soutěže se sladkou odměnou. 


 

03. 01. 2017 - Informace k zápisům do 1. tříd

ZŠ upozorňuje na změnu termínu zápisu k povinné školní docházce pro školní rok 2017/2018. Zápis se bude konat v ČR dle zákona v termínu od 1. 4. do 30. 4. 2017. V Příboře jsme se obě základní školy domluvily na termínu 21. 4. 2017.

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy    


21.12.2016 - Šikovné ruce

V pátek 25. 11. 2016 jsme jeli na soutěž „Šikovné ruce“, která se uskutečnila na zemědělské škole v Novém Jičíně v Šenově. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – dřevo a kov. Měli jsme za úkol vyrábět výrobky z těchto materiálu. Hodnotila se přesnost a čistota provedení a celkový vzhled. Ze čtveřice účastníků – Martin Filip, Jan Filip, Kristián Kypr a Lukáš Beňo se Martin umístil na 7. místě v kategorii dřevo. V konkurenci 13 základních škol to byl pěkný výsledek.

Jan Filip, 9.B

Fotky na facebooku


16.12.2016 - Výlet do Vídně

Ve čtvrtek 15. 12. jsme se vyrazili podívat na vánoční Vídeň a na její památky. Výlet započal už v 5:45 ráno. Všichni jsme byli ještě unavení a rozespalí, ale zároveň natěšení na nákupní centrum, konkrétně na obchod Primark, a také na vánoční trhy. Autobus přijel včas a ani nikdo ze zúčastněných nezaspal. Jízda byla taktéž bez problémů. Do Vídně jsme dorazili okolo 10. hodiny a jako první jsme navštívili již zmiňovaný Primark. Nakoupili jsme plné tašky a pokračovali jsme v cestě. Další zastávka byla ve městě, historickém centru světového dědictví UNESCO, kde jsme obcházeli památky. Nenechali jsme si ujít Dóm sv. Štěpána, Parlament, Vídeňskou státní operu, Burgtheater, Rakouskou národní knihovnu a sochy slavných osobností, např. císařoven Sisi a Marie Terezie, generála Laudóna. Následně jsme vyrazili na vánoční trhy, kde jsme míjeli přeplněné stánky a spousty lidí. Nejčastěji kupované potraviny byly například ovoce na špejli obalené v čokoládě a vánoční punč. Poté, co jsme dostatečně nasáli vánoční atmosféru, jsme vyšli rozsvícenou Vídní směrem k autobusu. V autobuse jsme všichni odpočívali, neboť jsme po tomto náročném dni byli utahaní. Všichni jsou z tohoto výletu nadšení a moc si ho užili. 

Celým výletem nás provázely paní učitelky Jitka Piskořová, Dana Cágová a také paní ředitelka Jarmila Bjačková. Dále nesmíme zapomenout na skvělou paní průvodkyni a hodného pana řidiče. 

Domů jsme se vrátili šťastní, že jsme ve Vídni nikoho nezapomněli a se spoustou krásných zážitků. 

Natálie Kutáčová, Viktorie Maloušková, IX. A    fotografie


 15.12.2016 - Předvánoční nálada

Vánoce se blíží! Všichni s radostí očekáváme nejkrásnější svátky roku.

I naše škola žije těmito svátky a uspořádala v tomto týdnu několik akcí navozujících vánoční atmosféru.

Již tradičně se v pondělí uskutečnilo rozsvícení vánočního stromečku.  Žáci 1. a 2. tříd se sešli u krásně nazdobeného stromečku, který škole daroval pan Lumír Krejčí. Zde si vyslechli povídání paní zástupkyně o adventu a Vánocích. Poté se jako mávnutím kouzelného proutku setmělo a rozsvítil se stromeček za jásotu přihlížejících dětí. Vše bylo zakončeno společným zpěvem vánočních koled.

Úterý bylo ve znamení Dne otevřených dveří a Vánočního jarmarku. Ve dvě hodiny se otevřely dveře naší školy všem návštěvníkům. V  1. patře mohli zhlédnout a koupit si překrásné ruční výrobky našich šikovných dětí, např. andělíčky, svícny, nazdobené perníčky, sněhuláčky, rámečky na fotografie, sušené ovoce, čertíky.  Jen se po nich zaprášilo. V přízemí nabízel Spolek rodičů ZŠ Příbor nejrůznější laskominy k zakousnutí a občerstvení na zahřátí. Na jarmarku rovněž vystoupila Školní kapela, která tu pravou vánoční atmosféru podtrhla svým repertoárem známých vánočních písní, např. Vánoční od Václava Neckáře. Kapela sklidila od všech přítomných zasloužený potlesk. Po škole se rovněž pohybovali čerti, kteří nabádali dětí k poslušnosti, ať neskončí v pekle. Celý den se velmi vydařil, za což patří velký dík všem vyučujícím, dětem a Spolku rodičů. Veškerý výtěžek z prodeje půjde na potřeby Spolku rodičů ZŠ Příbor.

Ve středu uspořádala Školní kapela pod vedením p. uč. Machetanze vánoční koncert určený 1. stupni. Žáci si mohli spolu s ní zanotovat známé vánoční koledy a písně. Děti byly nadšené a odcházely zpět do tříd s úsměvem na tváři a pozitivně naladěny.

To je ta pravá vánoční atmosféra.

Mgr. Martina Brožová 

fotografie rozsvícení stromku     fotografie jarmark    fotografie koncert


12.12.2016 - Mikuláš ve školní družině

Dne 5.12.2016 se děti na odpoledne ve školní družině velmi těšily. Věděly, že je navštíví Mikuláš a již minulý týden pro něj nacvičovaly písničky. 

A Mikuláš opravdu přišel i se svým doprovodem, krásným andělem a několika hrozivě vypadajícími čerty. Mikuláš s andělem rozdávali dětem dárky a čerti pohrozili několika zlobivcům metlou. Děti zazpívaly koledy, některé přidaly i básničku a Mikuláš i se svým doprovodem se rozloučil. Nadšené děti se za Mikulášem ještě dívaly oknem a velmi se divily, že Mikuláš i s čerty odjíždí autem. Inu, pokrok se nedá zastavit.

Foto a text: vychovatelky školní družiny   fotografie


10.12.2016 - Vánoce na dědině

Náš nádherný výlet začal docela dlouhým čekáním na autobus, který ale nakonec přijel a my jsme se mohli vydat do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Rozdělili jsme se do tří skupin, a protože naše skupina šla na prohlídku jako poslední, mohli jsme si nejprve nakoupit suvenýry, či jídlo a pití v automatu. Potom si pro nás přišel pan průvodce a vydali jsme se na prohlídku. Navštěvovali jsme různé chaloupky, ve kterých na nás vždy čekalo něco z vánočních valašských tradic: předení na kolovrátku s pověstí o Tanečnici, pečení perníčků, lití olova, výroba svíček a mnoho dalšího. Navštívili jsme kovárnu a školu (tam se nám to líbilo asi nejvíc), potkali jsme Mikuláše s čerty (ale bez anděla) a dostali od nich křížaly za koledu, syčely na nás Lucky bílé jako sníh a hladily nás peroutkami. Ochutnali jsme taky vánočku, perník a čaj z devatera bylin.

Výlet se nám moc líbil, protože jsme se dozvěděli spoustu nových zajímavostí. Bylo skvělé, že nám vyšlo slunečné počasí se sněhem. Bylo to super!

Vybráno z prací žáků 5.A: Míša Štědrá, Nela Vašínková, Tereza Malcharová, Sebik Borovička

fotografie 4. B/ 5. B    fotografie 4. A/ 5. B   fotografie 5. A/ 5. B


08.12.2016 - Mikuláš

Jako každý rok nás 5.12. navštívil Mikuláš, anděl a rozdovádění čerti. Moc jsme se na ně všichni těšili. Nejvíc byly nadšené děti z prvního stupně, které měly připravené hezké písničky a básničky. Zlobivé děti si čerti označili svým znamením a pohrozili peklem, pokud se nepolepší. Na závěr všechny děti dostaly malou sladkost, za kterou děkujeme Spolku rodičů ZŠ Příbor. 
Tato akce se velice vydařila a těšíme se na příští rok, kdy opět budeme očekávat příchod Mikuláše.

Mgr. Daniela Grohmannová   fotografie


 01.12.2016 - Připínáček má nejlepší titulku

V celostátním finále soutěže Školní časopis roku 2016 získal Připínáček 1. místo za titulku a celkové 7. místo v kategorii I. a II. stupeň.

Do finále, které se konalo 1. prosince na Střední polytechnické škole v Brně, postoupil náš školní časopis z 1. místa v krajském kole. Letošníního 10. ročníku soutěže se účastnilo 486 časopisů základních a středních škol z celé republiky. Kategorie I. a II. stupně ZŠ, ve které soutěžil i Připínáček, byla nejobsazenější. O to cennější je pro nás úspěch v tak velké konkurenci, který je zásluhou skvělé týmové práce celé redakce.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie


30.11.2016 - Příprava na advent

Snad všechny děti se těší na Vánoce a výjimkou nejsou ani naše děti ze ŠD při ZŠ Příbor, Jičínská.

K přípravě na Vánoce neodmyslitelně patří advent a jeho nejznámější symbol – adventní věnec. Děti ze ŠD vyráběly věnce již celý minulý týden. Každý si donesl potřebné výtvarné pomůcky a za pomoci a pod vedením paní vychovatelek vznikly krásné výtvory z převážně přírodních materiálů.

Doufáme, že podobné činnosti zkrátí dětem čas, který ještě zbývá do Vánoc.

Foto a text: vychovatelky ŠD  fotografie


28.11.2016 - Divadlo v družině

Snahou vychovatelek při plánování činností ve školní družině je, abychom dětem připravily i zajímavý kulturní zážitek. Tím je divadelní představení, které se konalo v družině. S ,,Vesmírnou pohádkou“, spolu s herci děti cestovaly různými planetami a zažívaly různá  dobrodružství. Na kosmické raketě jsme docestovali do konce pohádky a těšíme se na jaro, kdy nás čeká další představení.

Text i foto: vychovatelky školní družiny   fotografie


 11.11.2016 - Nové číslo Připínáčku


 04.11.2016 - The Sweet Sixties

Dne 4. 11. 2016  žáci 7. až 9. ročníků naší školy navštívili divadelní představení „The Sweet Sixties“ ve Frýdku-Místku na Nové scéně Vlast. Představení si připravili studenti Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě-Porubě a bylo celé odehráno v anglickém jazyce.

Přestože byla účast dobrovolná, čtyřicet žáků naší školy se rozhodlo prověřit své znalosti a dovednosti anglického jazyka a akce se zúčastnili.

Žákům se představení líbilo a navzdory počátečním obavám byli mile překvapeni, že téměř všemu rozuměli.

Těšíme se na příští ročník.

Mgr. Katarína Biskupová, Mgr. Tereza Doležílková


03.11.2016 - Podzimní výtvarná dílna ve školní družině

 

Den se krátí, listopad za dveřmi, výborný čas na tvoření dětí s rodiči. Letos, jsme se opět sešli na podzimní dílně, kde společně děti a rodiče věnovali svůj čas kreativitě. Vyráběli jsme si závěs na kliku v podobě kočky, nebo kdo měl zájem, mohl si vytvořit netopýra. Společně jsme šili dýni. Látková dýně, se všem moc povedla. Musíme ocenit i šikovnost tatínků, kteří se tohoto úkolu zhostili na výbornou. A protože byl čas strašidel, byla pro děti připravena malá stezka odvahy. Na konci si za odměnu odvážlivci vyzvedli sladký balíček.

Text i foto : vychovatelky školní družiny

 fotografie


 


 

Listopad 2017

30.11.2016 - Příprava na advent 

Snad všechny děti se těší na Vánoce a výjimkou nejsou ani naše děti ze ŠD při ZŠ Příbor, Jičínská.

K přípravě na Vánoce neodmyslitelně patří advent a jeho nejznámější symbol – adventní věnec. Děti ze ŠD vyráběly věnce již celý minulý týden. Každý si donesl potřebné výtvarné pomůcky a za pomoci a pod vedením paní vychovatelek vznikly krásné výtvory z převážně přírodních materiálů.

Doufáme, že podobné činnosti zkrátí dětem čas, který ještě zbývá do Vánoc.

Foto a text: vychovatelky ŠD  fotografie


28.11.2016 - Divadlo v družině 

Snahou vychovatelek při plánování činností ve školní družině je, abychom dětem připravily i zajímavý kulturní zážitek. Tím je divadelní představení, které se konalo v družině. S ,,Vesmírnou pohádkou“, spolu s herci děti cestovaly různými planetami a zažívaly různá  dobrodružství. Na kosmické raketě jsme docestovali do konce pohádky a těšíme se na jaro, kdy nás čeká další představení.

Text i foto: vychovatelky školní družiny   fotografie


 11.11.2016 - Nové číslo Připínáčku


 04.11.2016 - The Sweet Sixties

Dne 4. 11. 2016  žáci 7. až 9. ročníků naší školy navštívili divadelní představení „The Sweet Sixties“ ve Frýdku-Místku na Nové scéně Vlast. Představení si připravili studenti Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě-Porubě a bylo celé odehráno v anglickém jazyce.

Přestože byla účast dobrovolná, čtyřicet žáků naší školy se rozhodlo prověřit své znalosti a dovednosti anglického jazyka a akce se zúčastnili.

Žákům se představení líbilo a navzdory počátečním obavám byli mile překvapeni, že téměř všemu rozuměli.

Těšíme se na příští ročník.

Mgr. Katarína Biskupová, Mgr. Tereza Doležílková


03.11.2016 - Podzimní výtvarná dílna ve školní družině 

Den se krátí, listopad za dveřmi, výborný čas na tvoření dětí s rodiči. Letos, jsme se opět sešli na podzimní dílně, kde společně děti a rodiče věnovali svůj čas kreativitě. Vyráběli jsme si závěs na kliku v podobě kočky, nebo kdo měl zájem, mohl si vytvořit netopýra. Společně jsme šili dýni. Látková dýně, se všem moc povedla. Musíme ocenit i šikovnost tatínků, kteří se tohoto úkolu zhostili na výbornou. A protože byl čas strašidel, byla pro děti připravena malá stezka odvahy. Na konci si za odměnu odvážlivci vyzvedli sladký balíček.

Text i foto : vychovatelky školní družiny

 fotografie


Říjen 2016

31.10.2016 - Zdravotní tělesná výchova pro žáky 2. stupně

Z důvodu malého zájmu žáku 1. stupně bude Zdravotní tělesná výchova - v případě zájmu - otevřena i pro žáky 2. stupně. Zájemci ať se hlásí u paní učitelky Reichertové.


14.10.2016 - Jak se dělá komiks

Třídy VI. A a VI. B se 11. října vypravily do Městské knihovny v Příboře.

Přijel k nám spisovatel a autor komiksů pan Daniel Vydra. Ukázal nám své knížky a komiksy a vysvětlil, jak se komiks dělá. Poté jsme si ve skupinách měli komiks vytvořit. Na závěr jsme si ukazovali scénky z našich dopsaných komiksů anebo je jen četli. Všem se nám to moc líbilo, většina z nás přišla domů s tím, že budou psát komiksy. Někteří naši spolužáci se dokonce přihlásili do knihovny a hned si půjčili knihy a komiksy.

Panu Vydrovi děkujeme, že přijel k nám do našeho malého městečka a naučil nás psát komiksy. :-) 

Zuzana Kovaříková, VI. B  fotografie


05.10.2016 - Výsledek doplňujících voleb za zákonné zástupce žáků do Školské rady

Výsledek doplňujících voleb za zákonné zástupce žáků do Školské rady při ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín:

Byla zvolena Ing. Martina Mazáčová.


04.10.2016 - Ohlédnutí za měsícem září ve školní družině

I když začátek školního roku bývá pro pedagogy velmi náročný, děti ve ŠD si měsíc září báječně užily.

Vzhledem k tomu, že většinu dní bylo nádherné, téměř letní počasí, trávili jsme odpoledne venku. Na vycházkách se děti učily orientaci v krajině a také dodržovat pravidla bezpečnosti.

Na zahradě hrály děti míčové hry, stavěly hrady z písku, tvořily z přírodnin, malovaly, závodily na koloběžkách a jiných vozítkách.

Byli bychom rádi, kdyby nám počasí přálo ještě aspoň pár dnů, ať si děti užijí pobytu venku.

Bc. Vlasta Strejčková Fotografie


02.10.2016 Adaptační pobyt 6. ročníku

Ve dnech 21. – 23. 9. 2016 se uskutečnil adaptační pobyt 6. ročníků v RS U Kateřiny ve Štramberku. Pro šesťáky je přechod na 2. stupeň ZŠ velkou změnou, a proto  se snažíme, aby se s ním vypořádali co nejlépe. K tomu má posloužit i adaptační pobyt, jehož cílem je stmelení kolektivu dětí, lepší spolupráce tříd, naučit se tolerovat jiné, naslouchání druhým a osobnostní rozvoj. Pod vedením školených lektorů a školního psychologického poradce pana Dreslera se žáci snažili zadané aktivity úspěšně zvládnout. Někdy se vše dařilo bez větších problémů, jindy trvalo dlouho, než žáci zjistili správné řešení. Úkoly se dětem líbily, protože při nich zažily kopu legrace, poznaly lépe své spolužáky a uvědomily si své silné a slabé stránky.

Mgr. Martina Brožová

Celý článek  Fotografie


Oznámení udělení volna ředitelky školy

Ředitelka Základní školy Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín oznamuje vyhlášení ředitelského volna žákům v pátek dne 18. 11. 2016 v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, vše ve znění pozdějších předpisů. Rada města Příbor svým usnesením č. 44/28/1 ze 44. schůze Rady města Příbora dne 26. 9. 2016 vzala na vědomí výše uvedené oznámení.

V těchto dnech bude zajištěn provoz školní družiny od 6.00 do 16.15 hodin. Zájem o umístění dětí do ŠD budou zjišťovat vychovatelky školní družiny prostřednictvím elektronické žákovské knížky do 31. 10. 2016. V případě nedostatečného zájmu se provoz školní družiny uzavře.


Září 2016

21.09.2016 - Oznámení o výběru příspěvku do Spolku rodičů a přátel školy na školní rok 2016/2017

Vážení rodiče,

na třídních schůzkách dne 3. 10. 2016 bude vybírán příspěvek do Spolku rodičů a přátel školy ve výši 200 Kč na žáka. Pokud se třídních schůzek nebudete účastnit, prosíme o zaslání částky po Vašem dítěti do 7.10. 2016 nebo je možno peníze zaplatit převodem na transparentní účet Spolku č. 107-9060300217/0100 var. s. 100 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno a třídu dítěte).
U třídních učitelů bude k nahlédnutí přehled o hospodaření Spolku za minulý školní rok.

Děkujeme za spolupráci


19.09.2016 - Doporučení MŠMT k využití Komunikačního souboru

Doporučení MŠMT k využití Komunikačního souboru

Komunikační soubor


19.09.2016 - Slavnostní otevření Kulturního domu v Příboře

V sobotu 3. 9. 2016 jsme se podíleli na slavnostním otevření zrekonstruovaného Kulturního domu v Příboře. Naši žáci se spolu s žáky ZŠ npor. Loma, ZUŠ a gymnázia zúčastnili bohatého kulturního programu. Za naši školu jsme mohli zhlédnout vystoupení mažoretek, country tance a školní kapelu. Těšíme se na další vystoupení v tak krásných prostorách.

Mgr. Jarmila Bjačková


12.09.2016 - Seznam kandidátů do Školské rady při ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín

Ve vyhlášeném termínu zaregistrovala volební komise tyto kandidáty do Školské rady ZŠ  Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín:

 • Ing. Daniela Volná, 1.A

 • Ing. Martina Mazáčová, 1.A, 2.A

 • Martina Čermáková, 1.B

 • Petra Bordovská, 5.B

Volební komise konstatuje, že výše uvedení jsou kandidáty za zákonné zástupce žáků pro volby do Školské rady ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín.

Příbor, 12.9.2016

Za volební komisi: Jana Bilská, předsedkyně


12.09.2016 - Za poznáním historie města Příbora

V úterý 6. 9. 2016 se naši páťáci sešli s paní Mgr. Irenou Nedomovou, kronikářkou našeho města. V piaristickém klášteře v zasedací místnosti si vyslechli  zajímavé vyprávění o klášteře a jeho zahradách, o založení města Příbora před  765 lety, o znaku a praporu města. 

Potom se přesunuli do muzea, kde si prohlédli klášter, znak města, různé příborské budovy a zajímavá místa v paličkované podobě na výstavě Příbor v krajce a také zhlédli výstavu různých historických nálezů z Příbora a okolí.

Vyprávění o Příboře i prohlídka v muzeu byly proloženy soutěžemi, ve kterých získali výherci drobnou odměnu. Všichni  žáci pak dostali pohlednici našeho města.

Děkujeme paní Nedomové i paní Chromečkové, pracovnici muzea, za poutavé a poučné vyprávění.

Mgr. Jana Bilská, Mgr. Jana Slámová   Fotografie


01.09.2016 - Zahájení školního roku

Základní škola Příbor, Jičínská 486 zahájila nový školní rok slavnostním přivítáním žáků 

2. – 9. tříd na školním dvoře. V 9 hodin bylo přivítáno 54 prvňáčků z celkového počtu 384 žáků. Jejich starší žáci je uvítali kulturním programem. K dětem i rodičům promluvila paní místostarostka Ing. Dana Forišková, Mgr. Olga Galiová z Komise pro občanské záležitosti 
a paní ředitelka. Všechny popřály žákům úspěšné zvládnutí nové životní etapy.

Na naší škole budou spolu s pedagogy pracovat i tři asistenti pedagoga. Po celý školní rok bude k dispozici žákům, rodičům i pedagogům psychologický terapeut. Od října posílí naše řady sociální pedagog a od února speciální pedagog. Všichni tito specialisté budou nápomocni nejen pedagogům, ale i rodičům.

Všem žákům a zaměstnancům naší školy přeji úspěšné zvládnutí nového školního roku. Očekáváme a přejeme si úzkou spolupráci s rodiči a spolkem rodičů tak, abychom žákům usnadnili a zpestřili jejich pobyt na základní škole.

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy  fotografie   fotografie - prvňáčci


01.09.2016 - Statut školního poradenského pracoviště


31.08.2016 - Doplňkové volby do Školské rady

Vážení rodiče,

z důvodu ukončení členství jednoho člena Školské rady se na Vás obracíme s žádostí o návrh vhodných kandidátů, kteří budou zastupovat zájmy rodičů. Jelikož funkční období členů školské rady je tři roky, měli by být navrhovaní kandidáti zákonní zástupci žáků nejvýše 7. ročníků. Návrhy podávejte volební komisi elektronickou, písemnou anebo ústní formou. Pro elektronickou resp. písemnou komunikaci použijte emailovou adresu:

j.bilska@zsjicinska.cz .

Pro ústní formu osobní kontakt s kterýmkoliv členem volební komise anebo telefon školy 556 722 485.

Volební komise stanovuje konečný termín k podání návrhů na členství ve Školské radě. Termínem je čtvrtek 8. září 2016 v 18:00. Seznam navržených kandidátů bude zveřejněn na internetových stránkách školy dne 12.září 2016.

Volební komisi tvoří:

Mgr. Jana Bilská (předsedkyně),

Mgr. Lada Rejmanová a Mgr. Tereza Doležílková (členové) 


29.08.2016 - Důležité upozornění!

Prevence šíření nákazy infekční žloutenkou typu A


28.08.2016 - Nová školní knihovna otevřena 

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla.“ John Ruskin  (anglický spisovatel a umělecký kritik)

Po dlouhých letech v nevhodných  prostorách jsme se letos konečně dočkali! Byla upravena místnost  bývalého skladu a my jsme mohli přestěhovat  knihy do nových, sice ne moc velkých, ale  krásných prostor. Práce to vskutku nebyla lehká, ale po mnoha hodinách třídění, vyřazování starých a zapisování nových knih se vše povedlo k naprosté spokojenosti. Díky zapojení do projektu Výzva č. 56  jsme obdrželi finanční podporu z OPVK  a byly zakoupeny nové knihy v celkové hodnotě 70 185 Kč.

Knihovnu mohou od června navštěvovat žáci a učitelé naší školy nejen v hodinách ČJ. Probíhají zde dílny čtení a od září bude knihovna také přístupná ve volné hodině před odpoledním vyučováním.

Z našeho knižního fondu si určitě vybere každý. Najdete zde převážně dětskou literaturu, pohádky, poezii, časopisy, domácí i zahraniční beletrii, detektivky, sci-fi a fantasy, ale také slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu. Samozřejmě se zde žáci mohou připojit  k internetu.

Přeji naší knihovně spoustu nových krásných knížek a pozorné čtenáře, kteří si knih váží a neničí je.

Mgr. Jana Bilská  fotografie


26.08.2016 - Rozvrhy hodin

Rozvrhy hodin budou součástí školního informačního systému ŠKOLA ONLINE (elektronické žákovské knížky).


24.08.2016 - Organizace prvního školního dne 1. 9. 2016 

1. třídy - slavnostní zahájení v 9.00 hodin v tělocvičně (Aktovku a přezůvky tento den nikdo potřebovat nebude. Rodiče budou seznámeni s organizací výuky.) 

2. - 9. ročník od 7.45 do 9.25 hodin 

Školní družina bude mít provoz od 6.00 do 7.40 hodin. Odpoledne po výuce do 17.00 hodin. 

Výdej obědů bude od 10.00 hodin 

2015 - 2016


Kalendář akcí 2015 - 2016

Červen 2016

Květen 2016

Duben 2016

Březen 2016

Únor 2016

Leden 2016

Prosinec 2015

Listopad 2015

Říjen 2015

Září 2015


Červen 2016

27.06.2016 - Oslavy 125. výročí školy

Naše škola si v tomto roce připomněla 125 let od svého založení. Oslavy vypukly 23. 6. 2016  v městském parku projevem paní ředitelky Jarmily Bjačkové.

Žáci školy si pro veřejnost připravili  zajímavý program. Městský park ovládl tanec a zpěv. K poslechu hrála naše skvělá Školní kapela pod vedením pana učitele Zbyňka Machetanze. Zazněly písně od Michaela Jacksona, Sebastiana, kapel Kryštof a AC/DC aj. Zároveň mohli diváci zhlédnout vystoupení mažoretek, country tanců dětí z 5. B, tanec žáků 3. A,  gymnastickou sestavu a vystoupení capoeiry. Všichni žáci se na svá vystoupení pilně připravovali a odměnou jim byl zasloužený potlesk.  Mgr. Martina Brožová

Celý článek   fotografie 1. část   fotografie 2. část


25.06.2016 - Speciální číslo Připínáčku ke 125. výročí školy


17.06.2016 - Les ve škole IV. A

Letos se naše třída IV.A už po třetí zapojila do projektu Les ve škole. Tentokrát jsme zkoumali rovnováhu v lese. Seznámili jsme se s Lesní třídou, se Stromovousy a jejich vyslancem Zmítkem. Založili jsme si Lesní deníky, získávali a postupně dolepovali artefakty do Magické tabule rovnováhy. Chodili jsme do lesa, který jsme zkoumali a vše si zapisovali. Vytvořili jsme si komiks z našich lesních pozorování a zážitků a nakonec jsme se se Zmítkem rozloučili a pomocí „zaříkávadla“ ho poslali zpátky domů ke Stromovousům.

Z prací žáků IV.A fotografie  fotografie z lesa


13.06.2016 - Školní výlet VIII.B, IX.B

Dne 7. 6. 2016 se třídy 8. B a 9. B zúčastnily školního výletu do archeoparku v Chotěbuzi a dále na exkurzi Těrlické přehrady. Ráno jsme vyjížděli brzo, aby se všechno stihlo včas. Cesta do Chotěbuzi trvala necelou hodinu. Hned po příjezdu do archeoparku jsme se museli rozdělit na dvě skupiny podle tříd a pak se každé skupiny ujal jeden průvodce a šli jsme na samotnou exkurzi. My, 9.B, jsme zůstali v budově archeoparku, kde jsme měli různé přednášky, promítání, vyplňování pracovního listu a dále jsme měli možnost se sami porozhlédnout po celé budově a dozvědět se  co nejvíce. Potom jsme se prohodili s druhou skupinou a šli se podívat ven na samotný archeopark. Tam jsme měli možnost  vidět, jak žili Slované a za jakých podmínek. Mohli jsme si vyzkoušet např. střílení z luků, mletí mouky a prohlédnout si jejich zbraně. Celá exkurze byla moc fajn.

Nela Špaňhelová, žákyně IX. B

 FOTOGALERIE FB


13.06. 2016 - Projekt EDISON již popáté na naší škole

V letošním roce opět stejně jako v předešlých pěti letech proběhl na naší škole celotýdenní  projekt EDISON. Tentokrát jsme uvítali studenty z Hong Kongu, Singapuru,  Kyrgyzstánu, Indie a Gruzie. Ve svých zajímavých prezentacích seznámili studenty se zeměpisnými fakty,  kulturou svých zemí, zvyky a  jinými zajímavostmi. Žáci třetích až devátých ročníků si prohloubili své znalosti a procvičili své jazykové dovednosti. 

Děkuji celému organizačnímu týmu, který sestával z žáků 9.ročníků, za ochotu a pomoc po dobu celého projektu.  Zvláštní poděkování patří  hostitelským rodinám, konkrétně pí. uč. M. Holubové a rodině Debefové. 

FOTOGALERIE FB

Mgr. Markéta Simperová


07.06.2016 - Den dětí

Oslavy Dne dětí pro žáky naší školy, jenž byl součástí projektu "Kultura k lidem", který je finančně podpořen z rozpočtu MSK, naplánoval Spolek rodičů a přátel školy na pátek 3. 6. 2016. Pro děti si připravila program na školním hřišti Podbeskydská agentura, která děti bavila v dvouhodinovém programu plném  kouzel, soutěží a tance. Děti získávaly krásné ceny nejen za soutěže, ale také v tombole. Všichni oslavenci si zaskákali i na skákacím hradu a domů si odnášeli nejen nafukovací balónky, ale i nové zážitky. Pro děti i rodiče bylo připraveno občerstvení (grilované klobásky, špekáčky a jiné dobroty).  

Oslavy Dne dětí se velice vydařily i díky počasí, které se umoudřilo a proslunilo celou akci. Jediný déšť, který jsme zažili, byl déšť bonbónů a ten děti velice přivítaly. Děkujeme všem dětem a rodičům za účast a také učitelům za pomoc v průběhu celé akce. 

Mgr. Hana Žárská  fotogalerie


07.06.2016 - Sigmund Freud a výtvarné soutěže

V sobotu 4. 6. 2016 v rámci Freudova folklórního festivalu byly vyhlášeny výsledky mezinárodní výtvarné soutěže “Můj sen“. Za třetí místo ve čtvrté kategorii /13 – 15 let/ byla oceněna naše žákyně VII. B Terezie Sobková. 

V neděli 5. 6. 2016 v rámci oslav Dne dětí byly v městském parku předány ceny žákům příborských škol za obrázky na téma Freudova pohovka 21. století. Za naši školu byla oceněna žákyně VI. A Veronika Kutáčová.

Terce i Veronice blahopřejeme a oběma děvčatům přejeme mnoho dalších nejenom výtvarných úspěchů. 

 Mgr. Eva Rečková  Fotogalerie Můj sen   Fotogalerie Freudova pohovka


05.06.2016 - Školní výlet 9. A aneb Jak jsme zdolali Javorník

Náš velkolepý den se začal psát již v Příboře na vlakovém nádraží, bylo pochmurné ráno 26. května. Ve vlaku na cestě do Veřovic nám bylo do zpěvu, ale už u prvního stoupání některé z nás smích přešel.  Nadále jsme však museli postupovat, jelikož pan učitel Liška nasadil vražedné tempo do kopce. A tak i ti méně zdatní museli překonat své síly a šlapat vzhůru.  Záhadným způsobem se některé nejmenované spolužačky ztratily v lese.  Po nějaké době jsme se opět sešli a po šťastném shledání jsme již pokračovali společně. Na vrchol jsme dorazili po hodině a půl namáhavé cesty, pan učitel Liška s některými jedinci asi o 20 minut dříve. Na vrcholu nás čekala odměna v podobě občerstvení a Mirkových oblíbených klobás. Bohužel nebylo vidět ani na krok, takže jsme se nemohli kochat výhledem z rozhledny. Cesta zpátky nám utíkala velmi rychle a ve veselém ruchu.  Všem zúčastněným patří poklona, že se vůbec odhodlali přijít na nádraží a zdolat zmiňovaný vrchol.

Katrin Bolková, IX.A   fotografie


03.06.2016 - Žáci 5. tříd ZŠ Jičínská oslavili ocenění historické město roku 2015 

V rámci exkurze oslavili žáci 5. tříd ocenění historické město roku 2015. Exkurzi odborně a velmi působivě vedla Mgr. Irena Nedomová, kronikářka města. Provedla nás částí města s výkladem, až jsme dorazili na starý hřbitov. Žáci se učí hrdosti, že jsou občany města, které patří k nejstarším městům severovýchodní Moravy. Příjemné a klidné chvilky jsme strávili na pietním místě, kde jsme se všichni dověděli spoustu nových informací z historie města.

Na závěr procházky dostali všichni zúčastnění pexeso „Procházka Příborem.“ Děkuji za velmi pěkný výklad paní kronikářce.

Mgr. Jarmila Bjačková

fotky


02.06.2016 - Den dětí 

Den dětí 3.6.2016 se koná ve 14.30 i za nepříznivého počasí a to v prostorách školy a ŠJ.

Jste srdečně zváni, občerstvení zajištěno.


01.06.2016 - Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Zahájení školního roku a jiné informace

Seznam třídy 1.A

Seznam třídy 1.B


Květen 2016

31.05.2016 - Výprava do DinoParku

24. 5. 2016 jsme společně se třídou III. A navštívili DinoPark Ostrava. Viděli jsme nejen různé druhy dinosaurů a palem, ale i vzácný druh pravěké borovice, která žila na Zemi před 175 mil. lety. Navštívili jsme 3D kino, kde nám promítli krátký film „Příběh mláděte". Projeli jsme se mezi dinosaury na speciálních vozíčcích, vyzkoušeli jsme atrakce na dětském hřišti, hledali jsme cestu v bludišti. Kdo nezabloudil, našel na konci tři vejce. Místa, která nejsou pěšky přístupná, jsme si prohlédli z DinoExpresu. V písku jsme si vyhrabávali kostru nějakého dinosaura. Vypadalo to jako tyranosaurus rex, ale na to měl moc malou hlavu. Někteří si ještě cestou koupili suvenýr na památku a pomalu jsme všichni mířili k východu. Byli jsme šťastní, že nám vyšlo krásné počasí.

Michal Majer, III. B  fotografie


23.05.2016 - Školní výlet čtvrťáků

Ve čtvrtek 19. května 2016 jsme se všichni těšili do školy, jeli jsme totiž na školní výlet.

Naše první zastávka byla na hradě Helfštýn. S panem průvodcem jsme si prohlédli přístupná místa hradu a potom jsme měli volno. Koupili jsme si pohledy, samolepky, kamínky, náhrdelníky a náramky pro maminky a taky jídlo: hranolky, sladkosti a pití.

Po 11. hodině jsme autobusem jeli do Teplic nad Bečvou, kde jsme navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně. Poté jsme měli rozchod na lázeňské kolonádě.

Na výletě se nám nejvíce líbilo: povídání a pověsti o hradu, počítání schodů na rozhlednu, jeskyně (které byly trochu strašidelné), krápníky, nakupování a to, že jsme se dozvěděli hodně nových věcí.

Výlet se povedl, byl super, nádherný, poučný, legrační, boží!

(vybráno z prací žáků 4.A)  fotografie


18.05.2016 - Branný den s Městskou policií

V úterý 10. 5. a ve středu 11. 5. proběhl pro páté a sedmé ročníky Branný den pod vedením Městské policie. Žáci soutěžili ve skupinkách. Startovali od koupaliště a cíl byl u nedalekého občerstvení Orinoko. Na trase bylo několik stanovišť, kde soutěžící plnili různé úkoly jako střelba ze vzduchovky, zdravověda či štafeta. Na konci závodu byly vyhlášeny výsledky a každý účastník získal malou sladkost, nápoj a perníček. Žáci naší školy byli úspěšní. Děti z 5.B získaly dvě ceny (první a třetí místo) a žáci 7.B místo první, každý ve své kategorii. Za hezky zorganizovaný branný závod děkujeme Městské policii.

Mgr. Daniela Grohmannová


17.05.2016 - Připínáček zvítězil 

Krajské kolo soutěže Školní časopis roku se konalo 17. května ve Středisku volného času Korunka v Ostravě. Školní časopis žáků ZŠ Příbor, Jičínská, Připínáček, si ze soutěže odvezl 1. místo v kategorii Základní škola (I. a II. stupeň).

Letos se konalo již 10. kolo této soutěže. Časopis Připínáček se jí účastnil potřetí. V roce 2014 získal 3. místo a zvítězil v kategorii Nejlepší titulka, v roce 2015 obhájil 3. místo. V letošním roce odborná porota udělila Připínáčku nejvíce bodů a školní redakce si odvezla 1. místo. Nebylo to však ocenění jediné. Dalším úspěchem bylo vítězství v kategorii Nejlepší obsah a 2. místo v hlasování školních redakcí. Časopis Připínáček postupuje do celostátního kola, které proběhne v prosinci 2016. 

Součástí soutěže byly také workshopy vedené odborníky z oblasti médií, ve kterých mohli redaktoři školních časopisů zdokonalit své dovednosti potřebné pro práci v časopisu, rozhlasu a televizi.

Michaela Eliášová   fotografie


17.05.2016 - Projekt 9. ročníku - Svět kolem nás

Druhý květnový týden tohoto školního roku strávili žáci devátých ročníků zpracováváním výstupů týdenního projektu na téma Svět kolem nás. Každý žák si vybral předmět a konzultanta, který mu vyhovoval. Nabídka prací byla široká, od zkoumání pobytu piaristů v Příboře, přes pH v látkách kolem nás, španělskou koridu, prázdniny v Londýně, působení hudby na člověka, až po elektromotory a vlky žijící v našich lesích.

V rámci projektu se žáci učí pracovat s textem, vyjádřit myšlenku vlastními slovy a písemnou formou zpracovat obsah tématu. Každý žák měl po celý týden k dispozici počítač, kde v textovém editoru psal samotnou práci. Svůj mluvený projev poté doplnil o prezentaci v Power pointu.

Marcela Šumberová

Celý článek   Fotografie


 10.05.2016 - Nové číslo Připínáčku


 

03.05.2016 - Exkurze ke dni Země

U příležitosti Dne Země se naši žáci účastnili několika exkurzí. Děti z 1. - 3. tříd navštívily v pátek 29. dubna farmu pana Michálka. Prohlédly si stáje s koňmi, viděly i jednodenní hříbátko. Kromě koní mohly obdivovat také malé sele, holuby, bažanty, psy, kočky a také mývala. Žáci 8. a 9. ročníků navštívili 26. dubna Čistírnu odpadních vod v Příboře. Viděli proces mechanického i biologického čištění, na jehož začátku je špinavá, zakalená voda plná nečistot a na jeho konci voda čistá a průzračná, kterou je možno vypustit do Lubiny. V druhé části exkurze se podívali do firmy Skarab Příbor. Zde viděli v provozu CNC stroje, soustruhy, prostory skladu a prodejny náhradních dílů, servis nákladních i osobních aut. Byli také pozváni na malé občerstvení do restaurace. 

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie 1. A   fotografie 1. B  fotografie 3. A  fotografie 3. B  fotografie 8. A, B


02.05.2016 - Listování

„Projekt LiStOVáNí je cyklus scénických čtení, který má za úkol představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu...  Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první - knize. … Jde o představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.“ (http://www.knihovna-kh.cz/node/1605)

V rámci tohoto projektu byla dětem v prostorách Piaristického kláštera představena kniha Flouk a Líla autorky Petry Dvořákové. Účinkovali Alan Novotný a Markéta Lánská

Jak sama autorka uvádí, jedná se „o pohádkový příběh velikého přátelství počítačové myši a kouzelného kocoura...  Jenže v kanceláři jí to moc nebaví, a tak si hledá kamarády ve skutečném světě. Jenom pozor na toho protivného kocoura Flouka, který by se rád dostal do počítače...“

Mgr. Lada Rejmanová, Mgr. Jana Činčalová, fotografie Mgr. Jana Bilská   fotografie


Duben 2016

28.04.2016 - Dominik Seibert stříbrný mezi vzpěrači na Mezinárodních sportovních hrách dětí v Turecku!

V minulém týdnu proběhly v Turecku 6. Mezinárodní sportovní hry dětí do 15 let. Účastnilo se jich celkem 22 států. Českou republiku reprezentovala skupina 10 vzpěračů, mezi nimiž byl i žák naší školy - DOMINIK SEIBERT z 9.B, který ve své kategorii, i přes velkou konkurenci, obsadil druhé místo! Dominikovi blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních a životních úspěchů.


27.04.2016 - Štafetový běh ve Frýdku-Místku

Pochvalu za úspěšnou reprezentaci školy v okresním kole atletické soutěže „Štafetový pohár 2016“, který proběhl v úterý 26. 4. 2016 ve Frýdku-Místku, zaslouží vybraní žáci a žákyně I. stupně ze  3.– 5. ročníku, a to ze třídy 

3.A Sára Petrová, Adriana Karasová, Maddie Hidson, Veronika Žárská,Jakub Kamenár, Ondřej Marejka a Adam Rečka

3.B Martin Ráftl 

4.A Stefanie Žigová 

4.B Jan Bordovský a Ondřej Libiš 

5.B Lumír Krejčí, Harry Hidson, Tereza Rašková, Eliška Figarová a Nela Simičová

Každý ze dvou týmů složený z mladších a starších žáků běžel první běh 8 x 100 a druhý běh 8 x 200 m. Po sečtení všech časů se naše ZŠ Příbor, Jičínská umístila na krásném 3. místě hned za ZŠ z Raškovic a ZŠ ze Štramberka. Všem účastníkům děkujeme a blahopřejeme.

Mgr. Lada Rejmanová   fotografie


25.04.2016 - Den Země

Celý svět si v pátek 22. dubna připomenul Den Země. Naše škola jej oslavila tradičně výstavou výtvarných prací před školou. Již ve čtvrtek ožil prostor před školou množstvím barevných objektů vyrobených z různých odpadních materiálů. Výstavu si mohli prohlédnout nejen děti, ale i jejich rodiče a veřejnost. Výstava byla soutěžní. Porotou byli sami žáci, kteří mohli hlasovat, která práce je nejvíce zaujala. První místo obsadily třídy 4. A a 8. A, druhé místo 2. A a 9. A, na třetím místě se umístily třídy 3. B a 8. B. K příležitosti Dne Země čekají některé třídy ještě exkurze do čističky odpadních vod a na farmu pana Michálka.

Mgr. Michaela Eliášová   fotografie

 

Březen 2016

31.03.2016 - Vynášení Moreny

Vynášení  Moreny 

Volám tě sluníčko,                              Volám tě nahoru, 

vyjdi aspoň maličko,                           vyhoupni se nad horu,

vyjdi z mraků ven,                              na svůj modrý trůn,

zahřej chladnou zem.                          zahřej les i tůň.

Opět po roce nadešel čas na vynášení Moreny. I u nás ve školní družině se stál tento starý pohanský zvyk tradicí. Morenu jsme si vytvořili z uschlé okrasné trávy a papírových kapesníků, aby nám lépe hořela. Slavnostním průvodem jsme ji vyprovodili k řece Lubině, zapálili a vhodili do řeky. Po procházce a s očekáváním krásného jara jsme se vraceli zpět do ŠD.

Vychovatelky ŠD   Fotografie


29.03.2016 - Jarní pohádka v družině

První jarní dny sice ještě nevypadají nijak přívětivě, ale my si je v družině zpříjemnili jarní pohádkou. Opět nás navštívili herci divadélka Smíšek. Přivezli k nám do družiny pohádku o zahradníkovi Karlovi a jeho trampotách s pěstováním rostlin. Jak to v pohádkách bývá, vystupovaly zde zvířátka, zlý skřítek i hodná víla. Za pomoci dětí se nakonec podařilo vše v pohádce napravit a dobro zvítězilo nad zlem.

Vychovatelky ŠD

 Fotky


26.03.2016 - Velikonoční jarmark a Den otevřených dveří

Svátky jara se naše škola rozhodla oslavit  22. 3. a uspořádala Velikonoční jarmark spojený s  Dnem otevřených dveří.  Ve 14 hodin se dveře naší  školy otevřely veřejnosti.  Rodiče, prarodiče, děti  i bývalí žáci přicházeli zvědavi, co si pro ně žáci se svými učiteli připravili. A nebylo toho málo! U třídních stánků si mohli návštěvníci zakoupit výrobky našich žáků, kteří na nich několik týdnů poctivě pracovali. Výběr byl velký, oči nevěděly kam se dříve podívat - např. na zdobená vajíčka, perníčky, koláče, obrázky s jarní tematikou, velikonoční dekorace na stůl, květiny a mnoho dalších. Výtěžek z prodeje byl předán Spolku rodičů, který jej využije pro potřeby žáků naší školy.

Mgr. Martina Brožová

 Celý text  Fotografie


26.03.2016 - Vystoupení žáků na Velikonočním jarmarku

Stalo se již tradicí, že děti naší školy vystupují na jarmarcích města Příbora. Na Velikonočním jarmarku vystoupily děti 2. A s pásmem písní a říkadel „Jaro, vítej nám!“

Mgr. Vlasta Hýžová  Fotografie


18.03.2015 - Basketbalisté druzí v okrese!

V pátek 18. března se ve sportovní hale v Novém Jičíně uskutečnilo okresní finále sportovní ligy základních škol v basketbale v kategorii starších žáků. 

Naši školu reprezentovali: M. Bajer, A. Zemánek., M. Janečka, V. Kahánek, M. Monsport, O. Vavřík a J. Mišanik. 

V konkurenci ZŠ Odry Komenského, ZŠ Nový Jičín Komenského 66 a ZŠ Nový Jičín Jubilejní získali po vyrovnaném průběhu krásné 2. místo. Do krajského kola postoupil pouze vítěz – ZŠ Jubilejní. 

Děkujeme za pěknou reprezentaci školy. 

Ing. Zdeněk Liška

více fotografii na Facebooku


15.03.2015 - Beseda o drogách pro žáky 7. ročníků

V rámci plnění Primárně preventivního programu se žáci 7. ročníků zúčastnili besedy o rizicích užívání návykových látek. Školní psychologický poradce pan Dresler žáky seznámil se změnami v životě uživatelů alkoholu a drog. Současně zodpověděl všechny "všetečné" otázky žáků na toto téma.

Mgr. Marcela Šumberová

foto Facebook 


15.03.2015 - Maškarní ples

Měsíce únor a březen jsou spojeny s plesy. A tak i na naší škole proběhl maškarní ples pro děti z prvních až čtvrtých tříd. Děti přišly do školy v nejrůznějších maskách princezen, kovbojů, strašidel, oblíbených pohádkových postaviček nebo hrdinů z počítačových her.

Ples měl dvě části. První část probíhala v dívčí tělocvičně, kde proběhl rej masek a vyhlášení, která maska je nejpovedenější. Potom si děti zatancovaly a zahrály společně několik her.

Druhá část probíhala v chlapecké tělocvičně, kde bylo nachystáno šest stanovišť se soutěžemi, jako skládání puzzle nebo házení kroužků na kužely. Všichni si prošli stanovišti a na závěr získali za splnění úkolů sladkou odměnu.

Ples se moc povedl a domů jsme odcházeli spokojeni. 

Mgr. Daniela Grohmannová  Fotografie1  Fotografie2  Fotografie3  Fotografie4

04.03.2016 - Poděkování 

Ředitelka školy spolu s pedagogickým sborem a s žáky děkuje spolku rodičů za perfektní zorganizování školního plesu. Děkujeme i školní jídelně, která se také podílela na zdárném průběhu společenského večera.

Rovněž poděkování patří všem našim současným i bývalým žákům za pomoc při výzdobě budovy školy, školní družiny, při kulturním vystoupení na plese. Zveme veřejnost na prohlídku školy 
a školní družiny 22. 3. 2016, kdy bude den otevřených dveří.

Jsme si vědomi kolik volného času bylo potřeba věnovat těmto výše uvedeným činnostem.

DĚKUJEME!

Mgr. Jarmila Bjačková


03.03.2016 - Podmořský svět

Vstupní schodišťový prostor školní družiny se v první polovině února proměnil v podmořský svět. Za krásnou mořskou faunu a flóru děkujeme dvěma studentkám 3. ročníku Střední umělecké školy v Ostravě Karolíně Strejčkové a Andree Bajnarové, které u nás tímto absolvovaly praxi.

Děti mohly denně pozorovat, jak na bílých zdech přibývají nejrůznější mořští živočichové a korálové útesy. Malby na stěnách se jim natolik zalíbily, že si začaly výtvory fotit a obkreslovat na papír. Ve výtvarných činnostech jsme se nechali také inspirovat, a tak vzniklo spoustu akvárií z krabic od bot či kašírované želvy.

Vychovatelky školní družiny   Fotografie


 Únor 2016


29.02.2016 - Školní ples

Školní plesy bývají na některých školách nedílnou součástí školního roku. Na ZŠ Jičínské jsme se rozhodli 26. 2. uspořádat ples v prostorách Školní jídelny Komenského, a vytvořit tak staronovou tradici školních plesů. Na organizaci se podíleli rodiče ze Spolku rodičů a přátel školy, žáci, zaměstnanci školy a školní jídelny. 

Již dva týdny před plesem byly beznadějně vyprodány vstupenky, což organizátory mile překvapilo. Ples zahájila paní ředitelka a poté vystoupila Školní kapela pod vedením Mgr. Zbyňka Machetanze. Kapela svou nádhernou hudební produkcí zvedla ze židlí celý sál. Školní kapelu vystřídala bezkonkurenční hudební skupina Ypsilon a své taneční umění předvedl taneční pár Jan Tyllich a Monika Martynková. Všichni zúčastnění doplnili své síly chutnou večeří, kterou pro nás uvařil tým zaměstnanců školní jídelny.

Mgr. Hana Žárská, Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Jičínská 

Celý článek  Slosovatelná hra o ceny  Fotografie


29.02.2016 - Recitační soutěž

Dne 22. 2. 2016 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Soutěžilo se v kategorii  6. a 7. ročníků.

Jedenáct vybraných žáků recitovalo  básně známých autorů. Porotu (paní učitelky Brožovou a Matúšovou) nejvíce svými výkony oslovily Eliška Čípová, která se umístila na 1. místě s básní Pavouk od J. Seiferta, a Ludmila Jurečková, ta skončila na 2. místě s Polednicí od K.J.Erbena. Dívkám gratulujeme k vítězství a držíme palce v okrskovém kole (proběhne 16.3.2016 v SVČ Fokus v Novém Jičíně ). Všichni recitátoři si zaslouží poděkování za účast, přípravu a kultivovaný přednes.

Mgr. Martina Brožová, Mgr. Eliška Matúšová


25.02.2016  - Projektový týden 8.ročníků "Prvky kolem nás"

Chemie – pro žáky osmých tříd to byl na začátku školního roku nový pojem. Postupně se začali s touto vědou seznamovat, zjistili, čím se zabývá, zkusili si první pokusy. A právě z učiva chemie vycházel týdenní projekt nazvaný „Prvky kolem nás“, který probíhal v týdnu od 15. do 19. 2. 2016. 

Žáci si již s týdenním předstihem vytvořili dvojice a vybrali si prvek, kterému se posléze celý týden věnovali. Na výběr měli k dispozici prvky jako olovo, uran, kyslík, zlato, rtuť, vápník, železo, síru a mnoho dalších. 

Celý článek

Mgr. Eliška Matúšová Fotogalerie 


19.02.2016 - Výběrové řízení na pozici ŠKOLNÍK - ÚDRŽBÁŘ

Další informace


19.02.2016 - Výsledky dotazníkového šetření ve školní družině

Ředitelka školy děkuje rodičům za anonymní vyplnění evaluačních dotazníků. Cílem dotazníků bylo zjistit klima školní družiny. Ve výzkumu byli osloveni rodiče 78 žáků školní družiny. Vrátilo se 35 vyplněných dotazníků.

Výsledky jsou zpracovány do tabulek a grafů.

Odpovědi na písemné připomínky zúčastněných respondentů dotazníkového šetření k provozu školní družiny.


12.02.2016 - Zápis k povinné školní docházce

Na základě posouzení a vyhodnocení žádosti o přijetí ke školnímu vzdělávání ředitelka školy rozhodla o přijetí ke školnímu vzdělávání v Základní škole Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín pro školní rok 2016/2017.

Seznam přijatých uchazečů s jejich registračními čísly je k nahlédnutí

této příloze

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy


17.02.2016 - Lyžování se SKI Sněhulkou

V pondělí  15. 2. 2016 se uskutečnil první den výjezdového kurzu pro 1. stupeň naší školy. Díky umělému zasněžování, které umožňuje lyžování i při nedostatku přírodního sněhu, se žáci zdokonalovali v lyžařských dovednostech. Doufáme, že počasí nám bude nakloněno alespoň tak, jako dnes a žáci úspěšně absolvují celý kurz až do závěrečného dne, kdy proběhnou závody ve slalomu.

Mgr. Miriam Reichertová  fotografie   fotografie2   fotografie3


16.02.2016 - Les ve škole

Žáci 1. B jsou zapojeni do celoročního projektu Les ve škole. Minulý týden vyrazili už podruhé do lesa společně se svými ponožkovými maňásky. Tentokrát zkoumali, jak se les od podzimu změnil, tvořili domečky pro své ponožkové kamarády, zahráli si několik prožitkových her. Nezapomněli ani na zvířata, kterým přinesli něco na přilepšenou. S sebou do školy si odnesli spoustu pokladů. V lese také našli tajnou zprávu. Podle ní si nasbírali přírodniny, z kterých potom ve škole vyrobili lesní hudební nástroje. Na ty potom zahráli vlastní lesní skladbičky.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie


16.02.2015 - Zápis do 1. tříd

K zápisu do 1. tříd se dostavilo 12. 02. 2016 63 dětí. 7 zákonných zástupců požádalo o odklad školní docházky. U 6 dětí se čeká do 31. 5. 2016 na posouzení odborného lékaře a PPP.  Do 1. tříd v září nastoupí pravděpodobně 56 žáků. Všem budoucím prvňáčkům přejeme hezký vstup do první třídy. 

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy  fotografie


 08.02.2016 - Putování s Olafem

Před koncem prvního pololetí uspořádaly paní vychovatelky a zástupci žákovské samosprávy zábavné odpoledne pro děti z družiny s názvem Putování s Olafem. Pro žáky bylo v tělocvičně nachystáno 9 stanovišť, kde plnili různé úkoly se zimní tématikou. Každý měl kartičku, na kterou na stanovišti získal razítko za zvládnutí úkolu. Děti skákaly do sněhové závěje, sáňkovaly, hledaly zvířecí stopy ve sněhu, srážely plechovky sněhovými koulemi, skládaly obrázky nebo si oblékaly rukavice Dědy Mráze. Zvládly i slalom na lyžích nebo vyluštit tajenku. Zkrátka užívaly si zimních radovánek, i když to venku na pořádnou zimu moc nevypadá. Za splnění všech úkolů každý získal sladkou odměnu. Odpoledne se moc vyvedlo a všichni domů odcházeli spokojeni.

Mgr. Daniela Grohmannová  fotografie


07.02.2016 - Zdravotní TV - oznámení o změně v rozvrhu 

Zdravotní tělesná výchova bude v II. pololetí probíhat vždy v pondělí 6. vyučovací hodinu. Mgr. Miriam Reichertová


07.02.2016 - Konverzační soutěž

Dne 19.1.2016 proběhlo na naší škole školní kolo Konverzační soutěže v jazyce anglickém. Zúčastnilo se ho jedenáct žáků osmých a devátých ročníků.

Soutěž měla 2 části – poslech a konverzaci na dané téma.

Stupně vítězů obsadili:  

 1. Kamila Kocourková (IX.A)
 2. Ondřej Michálek (IX.B)
 3. Ondřej Slovák (IX.B)

Vítězům gratulujeme a Kamile přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže, které proběhne v únoru v Novém Jičíně.

Mgr. Markéta Simperová


07.02.2016 - Soutěž v anglickém Scrabble

 Dne 27.1.2016 se  dva žáci naší školy - Daniel Marek z IX.B  a Jan Filip z VIII.B - zúčastnili 1. ročníku oblastního turnaje v anglické verzi hry Scrabble, pořádaném Masarykovým gymnáziem v Příboře.

Po téměř tříhodinovém klání, kdy hráli ve třech kolech vždy dva zástupci škol, došlo k vyhlášení výsledků a předání cen – jak jinak, nežli her Scrabble. Naše škola obsadila v klání dvanácti škol 6. místo.

Už se těšíme na příští rok, kdy bychom se opět do soutěže  rádi zapojili.    

Mgr. Markéta Simperová

 


Leden 2016


 28.01. 2016 - Výsledky dotazníkového šetření 

Ředitelka školy děkuje žákům, jejich rodičům a pedagogickým pracovníkům za anonymní vyplnění evaluačních dotazníků. Cílem dotazníků bylo zjistit školní klima školy. Do výzkumu bylo zapojeno 27 pedagogických zaměstnanců, 377 žáků a jejich rodičů. Výsledky byly zpracovány do tabulek a grafů:

 1. Výsledky z dotazníků žáků 1. a 2. ročníků

 2. Výsledky z dotazníků žáků 3. až 9. ročníků

 3. Výsledky z dotazníků rodičů

 4. Výsledky z dotazníků pedagogických zaměstnanců

 5. Odpovědi na písemné připomínky zúčastněných respondentů


26.01.2016 - Nové číslo Připínáčku

Milí čtenáři Připínáčku!

V novém roce přichází i nové číslo našeho školního časopisu. Na konci roku 2015 celý svět prožíval migrační krizi, problémy s uprchlíky a teroristy. Proto se na tuto problematiku naše škola rozhodla reagovat. Žáci 7. – 9. tříd se účastnili projektu Global school -„Na jedné lodi“, jehož součástí byly diskuse, besedy a různé vyučovací hodiny na toto téma. Nechceme psát pouze o vážných tématech, proto věnujeme velkou pozornost i sportovní rubrice. V podzimních měsících jsme reprezentovali naši školu hlavně v turnajích ve florbalu. Také se dozvíte, jak se našim spolužákům líbilo na lyžařském výcviku, který probíhal ve Velkých Karlovicích na horské chatě Kyčerce. Myslíte, že měli sníh? Doufáme, že se vám nové číslo Připínáčku bude líbit! Do nového roku bychom vám chtěli popřát hodně štěstí, zdraví a úspěchů jak v osobním životě, tak i ve škole. 

Katrin Bolková IX. A


21.01.2016 - Návštěva knihovny

Žáci šestých tříd se dne 5. 1. 2016 zúčastnili ukázky knih v městské knihovně. Paní knihovnice nám ukazovala nejnovější knihy za měsíce listopad a prosinec   2015. Ukazovala nám knihy pro mladistvé ve věku od 9 – 11 let a 12 – 15 let, které jsou vhodné na čtení pro náctileté, např. knížka Škvíry, Bertík a čmuchadlo, Deník malé blondýnky, Zločin na Starém Městě pražském a spoustu dalších zábavných i poučných knih.  Poté jsme si mohli prohlédnout knížky v knihovně. 

Ludmila Jurečková, Irena Smolíková, 6.B


20.01.2016 - Lyžování se SKI Sněhulkou

Zdravíme všechny přátele lyžování!

V termínu od 15. 2. do 19. 2. 2016 se uskuteční „Lyžování se SKI Sněhulkou z.s.“. Jedná se o týdenní výjezdovou lyžařskou školu do Skiareálu v Palkovicích. Tato škola je určena pro úplné začátečníky, středně pokročilé i pokročilé lyžaře. Děti se pod vedením instruktorů naučí základy lyžování nebo se zdokonalí v technice. Na závěr jsou pro děti připraveny závody a soutěže se sladkou odměnou.

Mgr. Miriam Reichertová


19.01.2016 - Vyhodnocení rozvojového programu "Bezplatná výuka českého jazyka přizpůsobená potřebám žáků-cizinců třetích zemí na rok 2015".


18.01.2016 - Lyžařský kurz

Týden, který byl zcela odlišný od běžného školního života, strávili žáci 6. - 9. ročníku ZŠ Jičínské od 10. do 15. ledna na lyžařském kurzu ve Velkých Karlovicích. Děti si mohly zvolit, zda budou zdokonalovat své dovednosti na lyžích nebo na snowboardu. Pilně trénovali ve Ski areálu Synot Kyčerka, který jim poskytl sjezdové trati různé obtížnosti. Přestože mezi účastníky kurzu byli i úplní začátečníci, na konci výcviku všichni zdolali i tu nejobtížnější sjezdovku. V druhé polovině týdne se na lyžaře usmálo štěstí, napadl přírodní sníh, na chvíli vykouklo i sluníčko a potěšilo všechny panoramatickými výhledy na vrcholky Beskyd. Mnozí z žáků se lyžařského kurzu účastní opakovaně a ti, kteří zde byli poprvé, plánují, že přijedou zase.

Mgr. Miriam Reichertová

fotografie I.   fotografie II.


 13.01.2016 - Pozdrav z lyžáku

Zdravíme z lyžařského kurzu ve Velkých Karlovicích. Jde nám to skvěle. Všichni lyžaři i snowboardisté už sjedou velkou sjezdovku a bez problémů vyjedou na vleku. Dnes nám napadl i přírodní sníh. Teď čekáme už jen na sluníčko.

fotografie I.   fotografie II.


06.01.2016 - Výherci soutěže „Jak si představuji Ježíška“

Martin Ráftl 3. B, Lucie Chodurová 3. B, Lucie Kletenská 2. A, Klára Šišková 2. A, Klára Nováková 3. B, Katka Pavelková 3. B

fotografie


Prosinec 2015


 

15.12.2015 - Soutěž

Žákovská samospráva vyhlašuje soutěž pro všechny žáky s názvem "Jak si představuješ Ježíška". Nakreslete nebo vyrobte vaši představu Ježíška a výtvor doneste do pátku 18.12. svému třídnímu učiteli. My několik nejlepších výtvorů odměníme. 


14.12.2015 - Srdce pro Adama

Ve středu 9. 12. 2015 se ve škole uskutečnila charitativní sbírka Srdce pro Adama. Žáci po jednotlivých třídách přicházeli do školní kuchyňky, kde si mohli za 50 Kč zakoupit symbolické perníkové srdíčko a v předvánočním čase přispět na pomoc nemocnému spolužákovi. 

Děkujeme všem žákům, jejich rodičům a zaměstnancům školy, s jejíž pomocí se podařilo získat 21 500 Kč. Peníze byly převedeny na účet rodičů Adama.

Spolek rodičů a přátel školy při Základní škole Příbor, Jičínská  FOTOGALERIE


10.12.2015 - Rozsvícení vánočního stromečku

Dnešní školní den začal pro nejmladší žáky 1. a 2. tříd netradičně. Hned ráno se sešli u vchodu do školy, kde už od včerejška jejich starší spolužáci s paní učitelkou Miriam Reichertovou a panem školníkem instalovali a zdobili vánoční strom. S paní zástupkyní Danou Cágovou si děti povídaly o adventu a o tom, jak se těší a připravují na Vánoce. Potom už se všude setmělo, stromeček se rozzářil stejně jako oči dětí a chodbou se rozleho osmdesátihlasé „Jéééé“. Nakonec si děti u stromečku společně zazpívaly vánoční koledy a rozběhly se do tříd pokračovat v učení.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie


 10.12.2015 - Vánoční výtvarná dílna s rodiči

Ve středu 9. 12. ve školní družině tvoření neznalo mezí. Již při odpoledních výtvarných činnostech si děti mohly nanečisto vyzkoušet, jak se vykrajuje vánoční cukroví, i když pouze ze slaného těsta. Dále si zdobily baňky z polystyrénových koulí ubrouskovou technikou či vytvářely krásný 3D vánoční stromeček. Hlavní akcí toho dne byla vánoční výtvarná dílna. Rodiče i prarodiče pomáhali s výrobou a malováním látkového kapříka i s výzdobou papírové tašky a krabičky. K celkové předvánoční pohodě přispěly hrající koledy a výborný vánoční čaj, který provoněl celou družinu. 

Vychovatelky ZŠ Příbor, Jičínská: Filipová, Bc.Strejčková, Mgr. Blahutová   

Za pomoc děkujeme p. B. Vojkůvkové  fotografie


08.12.2015 - Srdce pro Adama

Ve středu 9.12.2015 se uskuteční charitativní den "Srdce pro Adama". Zakoupením perníkového srdce přispějete částkou 50 Kč.

Děkujeme.

Sdružení rodičů a přátel školy


Listopad 2015


07.11.2015 - Mikuláš v družině

Předzvěstí vánočních svátků je tradice Mikuláše, který rozdává hodným dětem sladkou odměnu a čert si bere zlobivce do pekla. Na odpoledne s Mikulášem jsme se s dětmi v naší školní  družině připravili. Ozdobili jsme si stromeček, nachystali obrázky na soutěž a také písničky. Mikuláš za námi přišel v doprovodu čertů a andílka, který dětem naděloval sladkosti. Neposední čerti si chtěli zlobivé děti vzít s sebou do pekla, ale po slibu, že se polepší, nám děti v družině nechali. Jako památku nám zanechali čerti kouzelnou metličku, která je přivolává. 

Vychovatelky školní družiny  fotografie


07.11.2015 - Preventivní program  firmy Ovocentrum spojený s mikulášskou nadílkou

Firma Ovocentrum z Valašského Meziříčí, která dodává žákům naší školy ovoce, zeleninu a balené ovocné šťávy v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“,  uspořádala  v pátek  4. prosince v prostorách tělocvičny velmi pěkný,  zábavně - výchovný program.   Akce se týkala dětí I. stupně.  Vystoupil „MRKVOUN“, který společně s Mikulášem vyprávěl o významu  ovoce a zeleniny.  Děti si také zasoutěžily a za správné odpovědi byly odměněny dárky v podobě ovoce, záložek, pastelek apod..  Na závěr programu Mikuláš rozdal společně s andělem a  čertem všem dětem kornouty se suchými plody. Tyto kornouty byly financovány z peněz SRPŠ.

Děkujeme firmě Ovocentrum za pěkný zážitek a za ovoce a zeleninu, kterou dodává po celý rok do naší školy.        

Mgr. Jana Slámová    fotografie    


30.11.2015 - Projekt „Na jedné lodi “ - Global schools

„Na jedné lodi“ je motto letošního mezinárodního týdne pro Globální a rozvojové vzdělávání. Stejný název jsme se rozhodli použít i my pro dvoutýdenní projekt, který v rámci této osvětové kampaně nyní probíhá na naší škole. Rádi bychom vás s ním blíže seznámili.

 Díky internetu, moderním technologiím a dopravě je dnešní svět mnohem více propojen, než tomu bylo v minulosti. Vše je „blízko“, snadno dostupné, všechno souvisí se vším. V médiích se často píše a mluví o globalizaci a globálních problémech. Současné školství se na tuto skutečnost snaží reagovat a proto zavedlo globální a rozvojové vzdělávání (dále jen GRV) jako součást povinných osnov základní školy. Co je jeho obsahem a jaké má cíle? ZDE VÍCE INFORMACÍ


 29.11.2015 - Informace pro rodiče budoucích žáků naší školy

Rodičům budoucích nových  žáků školy nabízíme možnost osobního seznámení se se školou. Prohlídka bude umožněna vždy po předchozí domluvě a to buď telefonicky na telefonním čísle 556 722 485 nebo e-mailem kancelar@zsjicinska.cz.


27.11.2015 - Výroba věnců ve školní družině

Rok se s rokem sešel a nastal opět předvánoční čas. Tradičním symbolem adventu je věnec, kterým si zdobíme dveře, či stůl. V naší družině se snažíme zachovávat tradice a zvyky. Celý týden jsme si povídali o tomto zvyku.  Některé děti si s pomocí vychovatelek vyráběly tyto dekorace. Tak v neděli můžeme zapálit první svíci a pomalu se těšit se na nejkrásnější  svátky roku.

Bc. Vlasta Strejčková  fotografie


 27.11.2015 - Zdravá pětka

Nadační fond Albert uspořádal v naší škole dvouhodinový výukový program Zdravá pětka. V průběhu měsíce listopadu se ho zúčastnily všechny třídy I. stupně. Děti se seznamovaly se zásadami zdravého stravování, složkami potravy a tzv. potravinovým talířem. Učily se přemýšlet o tom, co jí, jak by mohly svůj jídelníček vylepšit. Osvojené znalosti využily v soutěži mezi skupinami. Zapojily samozřejmě také chuťové buňky, a to při poznávání ovoce a zeleniny. Nejzábavnější pro děti byla závěrečná část, kdy mohly využít svou kreativitu a vytvořit výtvarné dílo z ovoce a zeleniny. Ze vzniklých výtvorů nakonec nic nezbylo, všechny skončily jako zdravá svačinka.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie 1. B   fotografie 4. A  fotografie 5. A


26.11.2015 - ALLIGATORS ALL AROUND

je název knihy autora Maurice Sendaka, podle které připravily studentky v městské knihovně zábavný hodinový výukový program pro žáky třetích ročníků.
S aligátorem děti zvládly anglickou abecedu hravě.

Mgr. Lada Rejmanová, Mgr. Markéta Simperová 

fotografie


26.11.2015 - Šelmy malé i velké

Žáci tříd II. A, B a III. A, B navštívili Záchrannou stanici v Bartošovicích, kde byl pro ně připraven výukový program Šelmy malé i velké. Poutavým způsobem se tak seznámili se živočichy naší přírody, které mohou občas vidět v lesích, u řek či v blízkosti zahrad. A pokud byli pozorní, dokážou je už dnes rozdělit na šelmy psovité, kočkovité, medvědovité i medvídkovité a lasicovité.

Příjemným zpestřením byla exkurze kolem voliér a výběhů v záchranné stanici, kde si zblízka prohlédli dravce, čápy, veverky a jiná zvířata, o která v záchranné stanici pečují, aby je mohli v mnoha případech opět vypustit na svobodu.

Mgr. Vlasta Hýžová, Mgr. Eva Zweersová. Mgr. Jana Činčalová, Mgr. Lada Rejmanová   fotografie


20.11.2015 - Florbalisté postupují!

Tento týden se ve sportovní hale při ZŠ Štramberk odehrálo I. kolo okresního finále Florbal Cupu 2015/2016 a to v obou chlapeckých kategoriích. Oba turnaje skončily pro naši školu úspěšně. 

V kategorii žáků narozených 2002-2004 se družstvo naší školy (ve složení: Jakub Trabura, Tomáš Flachs, Jan Filip, Ondřej Monsport, Jakub Küffer, Radim Bönisch, Tomáš Janko, Marek Matocha, Michal Zich, David Oczadly, Šimon Vojkůvka a Šimon Pitel) postupně utkalo s týmy ZŠ Frenštát p. R., Záhuní (0:0), ZŠ Veřovice (2:0), ZŠ Nový Jičín, Komenského 66 (2:0) a ZŠ Štramberk (1:1) a s osmi body obsadlio první místo, čímž si vybojovalo účast v lednovém okresním finále. Postup do dalšího kola je zásluhou velké bojovnosti celého týmu, skvělého výkonu brankáře Jakuba Trabury a střelecké formy nejmladšího člena týmu Marka Matochy.

Starší žáci 1999-2002 (Filip Mička, Miroslav Bajer, Dominik Seibert, Matěj Janečka, Lukáš Dorda, Jakub a Jan Panákovi, Martin Monsport, Dominik Šulák, Ondřej Vavřík, Ondřej Michálek a Adam Zemánek) prošli turnajem s těmito výsledky: ZŠ sv. Zdislavy, Kopřivnice (1:0), ZŠ Nový Jičín, Komenského 66 (1:1), ZŠ Štramberk (2:1), ZŠ Npor. Loma, Příbor (0:0) a ZŠ Veřovice (4:0), což znamenalo celkem 11 bodů, které v konečném součtu ostatních výsledků stačily na zisk prvního místa a postup do další fáze turnaje. Hlavní předností týmu byla neprostupná obrana v čele s golmanem Filipem Mičkou, herní a střelecké dovednosti dua Martin Monsport - Dominik Šulák a především bojovnost celého týmu.

Všem hráčům gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a do dalších kol přejeme hodně štěstí.

Ing. Zdeněk Liška

Facebook


12.11.2015 - Další číslo Připínáčku je na světě

Jak si naši žáci užili jazykový pobyt v Londýně? Co prožili šesťáci na adaptačním kurzu? Líbí se prvňákům ve škole? Jaké průšvihy měli učitelé, když byli ještě žáky? Čtěte nové číslo Připínáčku!


09.11.2015 - Dámy a pánové, držte si klobouky!

„Dámy a pánové, držte si klobouky!“

je název programu, který pro školy připravili zaměstnanci Muzea v Příboře. Žáci třetích ročníků naší školy si nenechali tuto příležitost ujít a dne 2. 11. 2015 si přišli celých 90  minut náležitě užít.

Výukový program byl vhodně rozdělen do dvou částí. V té první  vyprávěl etnograf pan Michalička o způsobu zahalování se, chránění a zdobení hlavy nejrůznějšími pokrývkami v dřívějších dobách. Dozvěděli jsme se také, že prvotní funkce ochrany hlavy před nepohodou ustoupila v průběhu dějin vyjádření společenského a hodnostního postavení, touze líbit se a upozornit na sebe. Společně jsme si prohlédli výstavu rozmanitých čepců a klobouků, které byly z rozličných materiálů, zemí, měly zajímavé tvary a byly určeny  k různým příležitostem. Ve vitrínách nechyběly ani vojenské, hasičské či policejní helmy a přilby.

Ve druhé části si děti vyzkoušely kramplování vlny a celý postup ruční výroby plstěného klobouku včetně přírodního barvení. Odcházeli jsme se spoustou nových informací, zážitků a společnými silami vyrobeným kloboučkem. 

Děkujeme všem organizátorům Muzea v Příboře a těšíme se na další jejich akce.

Mgr. Jana Činčalová, Mgr. Lada Rejmanová  fotografie


09.11.2015 - Dýňový den

27.10. proběhl na naší škole " Dýňový den". Žáci měli přijít v oranžovém oblečení nebo měli mít na sobě oranžové doplňky. Na prvním stupni vyhrála třída 5.B a na druhém stupni třída 7.B. Třídy získaly sladkou odměnu. 

Soutěž o nejhezčí halloweenský obrázek vyhráli:
Eliška Martínková 3.A
Prokop Kuboš 2.A
Amélie Fabiánová 2.B
Julie Filipová 3.A
Aneta Gašperová 2.A
Adriana Karasová 3.A
Katka Hanzelková 4.A 
Mgr. Daniela Grohmannová   fotografie  

Říjen 2015


26.10.2015 - Ochrana přírody a myslivost

Dne 22. 10. 2015 se šesťáci naší školy zúčastnili projektu „Ochrana přírody a myslivost“, který zorganizovalo Myslivecké sdružení Příbor I., pod vedením pana L. Tichavského. Vše se odehrálo u myslivecké chaty na Točně. V malebném prostředí se žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací. Pan Tichavský nejprve pohovořil o Boroveckých rybnících a o životu v jejich okolí. Žáci poznávali ryby, obojživelníky, ptactvo i rostlinstvo, které se zde vyskytuje. Dalším důležitým bodem bylo poutavé vyprávění pana P. Černocha o lesní zvěři. Projekt byl zakončen praktickou poznávačkou stromů. Pan Tichavský vyzvedl charakteristické znaky určitých druhů, pohovořil o plodech, listech a vůních… 

Všichni jsme si k závěru uvědomili, jak je příroda křehká, jak je les nádherné místo plné života a jak je důležité ho chránit. Mnohokrát děkujeme organizátorům za tuto akci. Děkujeme za milé přijetí, pohoštění i sponzorské dary věnované škole.

Mgr. Hana Matulová, Mgr. Michaela Mendeová  fotografie


26.10.2015 - Podzimní výtvarná dílna ve školní družině

Čtvrtek 22.10.2015 byl ve školní družině velice akční. Sotva jsme se rozloučili s divadélkem Smíšek, už jsme se připravovali na podzimní tvoření s rodiči. V 16 hodin se všichni velcí i malí pustili do díla. Pavouk z plastového kelímku a ze skartovaného papíru připomněl halloweenský čas. Zato lampiónek s krásně probarvenými listy navodil klidnou podzimní atmosféru. Protože šla práce všem krásně od ruky, mohli si všichni výtvarníci dojít na naší strašidelnou půdu pro sladkou odměnu. Mnohým se na půdu s upírem, duchy a rozsvícenou dýní ani moc nechtělo, ale vidina sladkostí byla silnější.

 Vychovatelky ŠD – Lenka Filipová, Bc. Vlasta Strejčková, Mgr. Jana Blahutová   fotografie


 26.10.2015 - Divadélko Smíšek ve školní družině

Dne 22.10.2015 jsme podruhé přivítali ve školní družině divadélko Smíšek. Opět nás nezklamalo. I tentokrát přineslo dětem zábavu i poučení. Představení s názvem „Starosti a radosti hajného Huberta“ děti zavedlo do tajů podzimní přírody. Všichni jsme byli vtaženi do děje pomocí písniček, které byly velice rytmické. To, že se představení líbilo, dokázal dlouhý závěrečný potlesk. Díky velkému úspěchu přivítáme divadélko opět v březnu.

 Vychovatelky ŠD – Lenka Filipová, Bc. Vlasta Strejčková, Mgr. Jana Blahutová   fotografie


18.10.2015 - Za pokladem lesního skřítka

Na hřišti naší školy bylo v sobotu ráno neobvykle živo. Sešlo se tu necelých 40 dětí předškolního a mladšího školního věku se svými rodiči. Nezůstali tady však dlouho. V menších skupinkách vyráželi na trasu směr Borovec, aby pomohli ztracenému lesnímu skřítkovi vrátit se zpět do lesa. Cestou děti plnily na stanovištích úkoly, které ověřovaly nejen jejich znalosti o lese a jeho obyvatelích, ale také obratnost a postřeh. Po zvládnutí všech úkolů se děti vrátily do školy, kde na ně čekal malý lesní poklad a sladká odměna. Rodiče i děti se mohli ohřát u teplého čaje nebo si u ohně opéct špekáček. 

Mgr. Michaela Eliášová   fotografie


15.10.2015 - Halloweenská soutěž

Žákovská samospráva vyhlašuje soutěž o nejhezčí halloweenský výtvor ( obrázek nakreslený, vystřižený, model dýně, halloweenskou masku... fantazii se meze nekladou). Svůj výtvor přineste třídnímu učiteli do pátku 23.10., my vybereme 5 nejzajímavějších obrázků, které odměníme a vystavíme.


12.10.2015 - Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

Výňatek z 20. schůze Rady města Příbora konané dne 29. září 2015

20/26 Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

20/26/1 Vzala na vědomí oznámení ředitelky Základní školy Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín, paní Mgr. Jarmily Bjačkové o vyhlášení ředitelského volna žákům školy dne 16.11.2015 z organizačních důvodů.


11.10.2015 - Výlov Boroveckého rybníku, Les ve škole

I přes nepříznivé počasí se v pátek 9.10.2015 vydaly třídy 2.A a 4.A  do Borovce, podívat se na výlov hlavního chovného rybníku. Děti si prohlédly mrskající se kapříky v kádích a zjistily, jak vypadá rybník bez vody.

Čtvrťáci cestou zpátky začali s projektem Les ve škole, tentokrát s názvem Lesní rovnováha. Seznámili se s 6 žáky Lesní třídy, s legendou o Stromovousech a pokusili se pomocí zaříkávadla vzbudit vyslance Stromovousů - Zmítka. Ve třídě pak zjistili, že se jim to povedlo, protože Zmítko se jim opravdu ukázal. Všichni si zavedli Deník lesního učně, do kterého si budou zapisovat vše důležité. Uvidíme, zda se čtvrťákům podaří zjistit, jak funguje rovnováha a zda pomohou Zmítkovi se uzdravit a připravit zprávu o našem lese pro Stromovouse.

Mgr. Jana Bilská   fotografie


11.10.2015 - Poslední zprávy z Anglie

Zdravím vás všechny již z našich vlastních domovů v Česku.

            Projeli jsme v pohodě tunelem, což byl pro nás nový a zajímavý zážitek - nejen pro děti, ale i pro učitele. Nebudu popisovat dojmy z  celého pobytu, protože si myslím, že bych měla nechat promluvit ty, kvůli komu se tento zájezd uskutečnil. Jsou to postřehy a dojmy dětí, které napsaly v autobuse cestou domů a myslím, že shrnují pocity z  celého pobytu. 

Celý článek

Fotky Facebook

Propagační leták East London School of English


09.10.2015 - Zprávy z Anglie II

Hlásím se vám opět z anglického území kratičkou zprávou o našem pobytu.

Dnešní den byl stejně jako ty předcházející vyčerpávající, ale plný dojmů a zážitků. V dopoledních hodinách děti trávily čas ve výuce angličtiny a ve 13.00 hod jsme se opět vydali poznávat Londýn, tentokrát místa spojená s královskou rodinou - Westmister Abbey, Big Ben, Houses of Parliament, Buckingham Palace a při zpáteční cestě k autobusu jsme prošli Piccadilly Circus a Traffalgar Square.

Po celý den jsme měli krásné slunečné počasí, příjemnou teplotu a veselou náladu, která se projevila taky v autobuse cestou domů, kdy jsme si zazpívali spolu s panem řidičem.

A ještě malá vsuvka - poprosila jsem děti, aby napsaly nějaký vzkaz pro své rodiče. Nakonec jich nebylo mnoho, ale mluví za všechny. Tady jsou:

 • Jménem žáků devátých tříd: Jsme rádi, že jsme byli dobře přijati.
 • Zjistili jsme, že i mámy cizích nás dokážou udělat šťastnými.
 • Nechápeme strach z uprchlíků, prakticky jsme je neviděli.
 • Londýn je neuvěřitelně velký.
 • ...Tou cestou se dát...:) (pozn. děti zrovna zpívaly píseň Tomáše Kluse)
 • Čus:)
 • Ahoj
 • Máme se fajn
 • Máme se dobře.
 • V Anglii se máme hrozně dobře a moc se nám tu líbí a máme spoustu fotek.

Za celý tým učitelů i dětí se ozvala Mgr. Marcela Holubová


08.10.2015 - Les ve škole

Již 4. rokem je naše škola zapojena do mezinárodního projektu Les ve škole. Letos se ho zúčastní 8 tříd od 1. až po 6. třídu. Cílem projektu je zprostředkovávat dětem přímý kontakt s přírodou, vytvářet u nich pozitivní vztah k lesu jako místu k odpočinku, hrám a poznávání, učit děti interaktivním způsobem o ekosystému les. Na svou první výpravu do lesa vyrazili žáci I. B. A nešli sami. Doprovázeli je jejich ponožkoví kamarádi (maňásci), kteří je budou provázet projektem po celý rok.

Mgr. Michaela Eliášová   Fotografie


08.10.2015 - Listování

Žáci 1. ročníku přijali pozvání knihovny v Příboře na akci Listování, která se konala u příležitosti Týdne knihoven. Listování je zvláštní druh divadelního představení, nebo spíš scénického čtení. Herci čtou - listují knihou - hrají. Touto poutavou formou získávají zájem dětí o knihy a čtení. Prvňáci se seznámili s knihou Kouzelná baterka od Olgy Černé. Představili ji brněnští herci Lenka Jeníková a Jakub Zedníček. Společně s nimi prožili spoustu dobrodružství chlapce Františka, který získal kouzelnou baterku. Ta dokáže oživit i úplně obyčejné věci, třeba plastovou láhev, peřinu, tenisky nebo bubliny.

Mgr. Michaela Eliášová    Fotografie


08.10.2015 - Zprávy z Anglie

Posíláme první zprávy z pobytu našich dětí z Londýna.

V úterý 6.10. jsme bezpečně bez větších potíží dojeli a dopluli na anglické území. Děti dlouhou cestu prožily k naší (a věřím i jejich) spokojenosti dobře. Hned po příjezdu na místo určení byly předány do hostitelských rodin. Prvotní obavy z neznáma, které byly jak na straně dětí, tak i na straně nás - učitelů, se poměrně brzy rozplynuly a my se mohli začít těšit na prohlídku města Londýna.

Během dvou dnů jsme zhlédli - známé mrakodrapy Gherkin (nazývána též Okurka) a Walkie-Talkie, Tower Bridge Exhibition,Tower of London, London Bridge, Globe Theatre, Tate Modern Gallery, Millenium Bridge, St. Paul’s Cathedral, pluli jsme lodí po řece Temži a vyfotili jsme se u nultého poledníku, který se nalézá u Royal Observatory Greenwich. Aby to nevypadalo, že trávíme čas jen prohlížením památek a zajímavých míst, musím podotknout, že se děti dobře “zapsaly” na zdejší jazykové škole, kde budou mít možnost uvést do praxe, co se již z angličtiny naučily.

Velkou výhodou je to, že máme k dispozici vlastní autobus, díky němuž projíždíme napříč celým Londýnem.

Dnes máme třetí den, kdy jsme ze svých domovů vzdáleni a občas se dětem přirozeně zasteskne, ale jinak panuje mezi dětmi dobrá nálada. Věříme, že je to dáno i tím, že se cítí spokojeně ve svých zdejších rodinách, kde se o ně patřičně starají.

Ve čtvrtek 8.10 nás opět čeká bohatý program, ale o tom zase příště, kdy budou taky připojeny fotografie na facebook naší školy.

Z Londýna Mgr.Marcela Holubová


05.10.2015 - Adaptační pobyt 6. tříd

Dny od středy 30. 9. do pátku 2. 10. strávili naši žáci VI. A a VI. B v chatkách rekreačního areálu U Kateřiny ve Štramberku. Počasí si vybrat nelze, ale program lze „ušít“ na míru každé třídě zvlášť. Pod dohledem školního psychologického poradce pana Dreslera žáci s lektory pracovali na rozvoji pozitivních vztahů ve třídě. Aktivity byly zaměřeny na osobnostní rozvoj, poznávání, vzájemný respekt, spolupráci, komunikaci ve třídě. Společný zážitek z úspěšně splněného úkolu posiluje neuvěřitelným způsobem atmosféru ve třídě. V takovém kolektivu pak nedochází ke vzniku rizikového chování. Adaptační pobyt byl ukončen hrou Had důvěry. Žáky se zavázanýma očima vedly třídní učitelky rozmanitým terénem areálu stejně, jako povedou své žáky celým 2. stupněm základní školy. 

Mgr. Marcela Šumberová, školní metodik prevence

Fotografie 

Září 2015


 

 28.09.2015 - Pozvánka na besedu se školním psychologickým poradcem o bezpečném užívání internetu  


 Ve školním roce 2015/2016 bude na naší škole dále fungovat žákovská samospráva. Během září si bude každá třída (3.-9. ročník) volit dva zástupce, kteří se budou účastnit schůzek. Termíny setkání bodou zveřejněny na nástěnce naproti sborovny. 


ROZVRHY HODIN jsou součástí informačního systému ŠkolaONLINE na skolaonline.cz , do kterého mají přístup pouze registrovaní uživatelé (žáci, zákonní zástupci, učitelé). V případě problémů s přihlášením se prosím obracejte na e-mail z.liska@zsjicinska.cz.


 01.09.2015 - Zahájení školního roku

Slavnostně jsme zahájili nový školní rok 2015/2016. Paní ředitelka nejdříve přivítala žáky 2. -9. ročníku a nové zaměstnance: Mgr. Janu Blahutovou, Mgr. Hanu Žárskou – asistentky pedagoga a Mgr. Michaelu Mendeovou, která nastoupila po rodičovské dovolené.  

Prioritou pro tento školní rok je realizace celoškolních projektů, zvláště zahraniční jazykový pobyt našich žáků v Anglii. Ředitelka školy vyhlásila pro letošní školní rok výtvarnou soutěž mezi třídami druhého stupně. Jedná se o nejlepší výtvarné ztvárnění přidělené venkovní plochy na budově školy.  

Žákům i zaměstnancům školy popřála úspěšný školní rok i paní místostarostka Ing. Dana Forišková, PhD. 

V 9 hodin byli slavnostně přivítání ve škole i žáci prvních tříd. Tohoto uvítání byly přítomny paní místostarostka Ing. Dana Forišková, PhD. a členka komise pro občanské záležitosti Mgr. Olga Galiová. Žáci dostali od zřizovatele i od školy malé dárečky.

Fotografie facebook      Pasování na prvňáky


01.09.2015 - Prázdniny ve školní družině

Podnikli jsme výlety do Valašského Meziříčí do „gobelínové  manufaktury“ , na Pustevny, navštívili jsme jeskyně v Teplicích nad Bečvou a prošli jsme zříceninami Starého Jičína. Fotografie Facebook

2014 - 2015

Červenec 2015


17.07.2015 - Výsledek výběrového řízení "Dodávka nábytku do sborovny"


 05.07.2015 – Speciální číslo Připínáčku - Vzpomínkové číslo, které je celé věnované deváťákům. Dočtete se, na jakou školu se chystají, jaké mají životní plány a po čem se jim bude stýskat.


03.07.2015 -  Základní škola Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín vyhlašuje výběrové řízení „Dodávka nábytku do sborovny“.

Více informací


03.07.2015 - Oznámení o výsledku verejné zakázky "Zajištění výuky v zahraničí dle výzvy č. 56 MŠMT - zahraniční jazykové  kurzy pro učitele, žáky a job-shadowing".

Výsledek výběrového řízení

Smlouva o zajištění služeb

Specifikace služeb

Červen 2015


26.06.2015 – Přírodovědný workshop 

V tomto školním roce získala naše škola dotaci v operačním programu ROP Moravskoslezsko na projekt „Úprava učebny fyziky a chemie pro 21. století“. V rámci tohoto projektu byly nakoupeny digitální měřící senzory firmy NeuLog. Žáci 9. ročníku si připravili s těmito soupravami „Přírodovědný workshop“ pro mladší spolužáky i veřejnost.

Mgr. Hana Matulová  fotografie facebook

PRVNÍ POKUSY FYZIKY

Naše škola díky projektu získala peníze na nové vybavení do fyziky. Žáci páté třídy si šli dne 23. června 2015 nové přístroje vyzkoušet. Na deseti stanovištícj jsme prováděli různá měření. Na váhovém senzoru jsme se vážili a měřili, jakou vahou na něj tlačíme. Infra teploměrem jsme měřili teplotu i na dálku. Pomocí teploměru jsme také zjistili, že když led smícháme s trochou soli, jeho teplota prudce klesne. Na dalším stanovišti jsme měřili intenzitu světla. Většinu spolužáků zaujalo měření zvuku a hlasitosti, protože mohli křičet, jakou silou chtěli a změřili si intenzitu svého hlasu. Hodně žáků také bavilo foukat do vzduchového senzoru, kde jsme si vyzkoušeli, jak silně umíme foukat. Všechny výsledky pokusů se zobrazovaly na počítači pomocí grafů. Pokusy a měření pro nás připravili deváťáci a naše budoucí třídní, paní učitelka Hana Matulová. 

 V. Dordová, L. Jurečková, I. Smolíková, žákyně 5. B  fotografie facebook


25.06.2015 – Branný den jinak 

Žáci ZŠ Jičínské zažili letos branný den tak trochu „jinak“. Dne 22.6. (1. stupeň) a 24.6. (2. stupeň) se vydali na příborské koupaliště, aby otestovali a zdokonalili nejen své znalosti, ale také fyzickou zdatnost.  Na organizaci akce se podílel Spolek rodičů při ZŠ Příbor Jičínská, firma Ricco a Aquazorbing.cz. Žáci se na 10 stanovištích pod názvy „Požár“, „Vichřice“, „Povodeň“, „Chemická havárie“, „Terorismus“ apod. dozvídali, jak se zachovat v daných situacích. Zároveň si na nafukovacích atrakcích situace „nasimulovali“ a v družstvech vyzkoušeli. Žáci nosili raněné, zkoušeli si plynové masky, házeli granátem, běhali s vojenským batohem nebo zažili tlakovou vlnu. Družstva byla vytvořena napříč ročníky a všichni společnými silami bojovali o co nejlepší výsledky. Hodnotil se čas, fandění a zapálení do hry. Pověřené osoby u atrakcí dokázaly žáky strhnout k vynikajícím výsledkům a také do soutěže zapojit pedagogy, což se u žáků setkalo s obrovským ohlasem.

Spolek rodičů, který akci financoval, děkuje firmě p. Rudolfa Korčáka za poskytnutí 50 % slevy na celou akci a za poskytnutí 2500 volných vstupů na koupaliště Příbor pro žáky naší školy.

Mgr. Hana Žárská  fotografie facebook


25.06.2015 – Les ve škole

Třídy 2. A, 2. B a 3. A získaly certifikáty Lesní třídy za celoroční práci v projektu Les ve škole. Tento program organizuje Sdružení Tereza, které se zaměřuje na ekologickou výchovu. Díky zapojení do projektu se tyto třídy staly patrony celkem 30m² Nového pralesa na Ještědském hřebeni.

Mgr. Michaela Eliášová 

fotografie facebook


23.06.2015 - Jak osmáci poručili větru, dešti 

Ve velmi  brzkých ranních hodinách 19. 6. 2015 se sešli osmáci na vlakovém nádraží v Příboře. Už ve Veřovicích se zdálo, že jim počasí vůbec nepřeje. Přesto se po dojezdu do Kunčic pod Ondřejníkem rozhodli navzdory počasí zdolat hřeben Ondřejníku. Počasí se nakonec umoudřilo a celý výlet dopadl dobře.

Mgr. Eva Rečková

Fotky Facebook


22.06.2015 - Branný den trochu jinak - I. stupeň 

Fotky Facebook


19.06.2015Výzva k podání nabídek na veřejnou zakázku " Zajištění výuky v zahraničí dle výzvy č. 56 MŠMT - zahraniční jazykové kurzy pro učitele, žáky a job-shadowing" v rámci realizace projektu "Výzva č.56", reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0457

Výzva k podání nabídek

Příloha č. 1 - Specifikace předmětu zakázky

Příloha č. 2 - Návrh smlouvy

Příloha č. 3 - Krycí list nabídky

Příloha č. 4 - Čestné prohlášení


19.06.2015 – Výšlap na Velký Javorník 

V samotném závěru školního roku žáci 5. a 7. tříd úspěšně zdolali vrchol Velkého Javorníku, který leží v nadmořské výšce 918 m. Odměnou za sportovní výkon jim byl nádherný výhled z nedávno vybudované rozhledny. 

Mgr. Michaela Eliášová a Mgr. Eliška Matúšová   fotografie facebook


15.06.2015 – Tajemství  vody v lese 

Stejně jako loni, i letos se naše třída zapojila do programu Les ve škole. Tentokrát jsme pátrali po tom, kde všude koluje voda v lese a jak struktura lesa ovlivňuje množství vody, kterou zadrží. Během školního roku jsme si vytvořili Lesní deníky, do kterých jsme si vše důležité zapisovali a zakreslovali. Zjistili jsme, co je to Otvírání studánek a pomohli jsme zahnat Vodomory, kteří chtěli z lesa vysát všechnu vodu. Celý projekt jsme si užili a už se těšíme na další!

Žáci 3.A  a třídní učitelka Mgr. Jana Bilská   fotografie facebook


11.06.2015 - Song Months by 4. A

Rádi zpíváme, a když jsme párkrát slyšeli písničku Months (Měsíce) v hodině angličtiny, rozhodli jsme se, že se ji naučíme zpaměti. Ale řada z nás i ráda tančí – takže! Uděláme si videoklip! Asi měsíc nám trvalo, než jsme zvládli text i „minichoreografii“. Pak přišla generálka v oblečení a další hodinu premiéra, kdy jsme požádali Báru a Honzu z 9. třídy, aby nás nahráli a natočili, takže to můžete vidět i vy. Videoklip se nám povedl i díky Vali, která nám zahrála úvod na klavír a všem ostatním, co se nestyděli a „vystoupili.“ Moc nás to bavilo a že teď známe všechny měsíce anglicky, to je přece jasné ☺

Mgr. Jitka Piskořová 

Fotky na Facebooku


11.06.2015 - Poslední číslo Připínáčku v tomto školním roce


11.06.2015 – Projekt EDISON

ZŠ Jičínská se již 4. rokem zapojuje do projektu Edison. V naší škole byli od 1. do 5. června studenti z jiných zemí, konkrétně: z Japonska, Singapuru, Indie, Ukrajiny, Rumunska, Filipín a Brazílie. První den je všichni žáci uvítali v jídelně, kde zahrála i naše Školní kapela. Studenti byli ubytováni u žáků naší školy, ale také školy Npor. Loma. Měli pro nás nachystané prezentace o své zemi. Jelikož česky neumí, mluvili na nás pouze anglicky. Na začátku řekli informace o své zemi a my jsme se jich pak mohli zeptat na různé otázky.

Denisa Mrázková, VI. A 

Poděkování patří rodinám Kamily Kriškové, Adriany Novákové, Barbory Petruniakové a paní učitelce Marcele Holubové, kteří studentům poskytly  ubytování. 

celý článek - ankety se studenty  fotografie facebook


10.06.2015 – Western očima dětí 

Ve výtvarné soutěži "Western a koně očima dětí" na téma "Indiáni a jejich tradice" obsadila naše žákyně Marie Jurečková ze třídy IX. A pěkné 2. místo. Gratulujeme a přejeme hodně tvůrčích nápadů. 
Mgr.Markéta Simperová

09.06.2015 – Můj sen  

V sobotu 6. 6. 2015 se v Příboře konal Freudův festival.  Součástí bylo vyhlášení výsledků mezinárodní výtvarné soutěže Můj sen. Ocenění za II. místo ve své kategorii získala žákyně VII. B Michaela Tončíková. Blahopřejeme.

Mgr. Eva Rečková  fotografie facebook


09.062015 – Úspěch žákyně Barbory Petruniakové 

Obrázek chameleona žákyně IX. B Barbory Petruniakové patří mezi vítězné práce ve výtvarné soutěži Domácí mazlíčci, kterou pořádala Základní umělecká škola v Kladně. Blahopřejeme.

Mgr. Eva Rečková


09.06.2015 - Pasování prvňáčků na čtenáře 

V pondělí 8. června navštívili prvňáčci naší školy městskou knihovnu. Děti přivítala spisovatelka, paní Lenka Rožnovská, která pro ně připravila krátký program. Na závěr byli všichni prvňáci po přečtení slavnostního slibu pasováni na čtenáře. Odměnou dětem byla medaile, čtenářský glejt a také knížka plná říkadel.

Mgr. Eva Zweersová

Fotogalerie facebook


04.06.2015 – Putování za lesními skřítky - ročníkový projekt tříd 2.A a 2.B 

V rámci ročníkového projektu, který se týká výchovy dětí k ochraně přírody, a to zejména lesního společenství, jsme se vypravili do blízkého lesa v okolí Příbora. Děti v různých lesních patrech vyhledávaly sebemenší stopy, které nasvědčovaly tomu, že zde žijí drobní či větší živočichové, ukrývající se v roztodivných bylinách, křovinách, stromech, ve tlejících pařezech, potůčku nebo dosud nevyschlých kalužích. Dětským zvídavým pohledům tak neunikli pavouci, brouci, barevné ploštice, mouchy, larvy, mravenci, žabky apod. Všímali jsme si mladých semenáčků, šišek, chodbiček pod kůrou stromů, tekoucí pryskyřice. Les nám poskytl nevšední podívanou na barevné koberce kvetoucích rostlin uprostřed mýtin, na svěží zeleň mladých výhonků jehličnanů a možnost chvíli si odpočinout ve stínu vzrostlých stromů. Cestou tam i zpět jsme se chvíli zastavili u výběhů pro hospodářská zvířata a pozdravili se s kobylou poníka a jejím hříbětem, oslíky, lamami, kozami a ovcemi. Do školy jsme se vrátili zdravě unaveni, ale plni dojmů.

Mgr. Lada Rejmanová, Mgr. Jana Činčalová

Fotografie 2. A    Fotografie 2. B


03.06.2015 - Výsledek výběrového řízení "Dodávka nábytku a elektrospotřebičů do učebny fyziky a chemie" v rámci realizace projektu „Úprava učebny fyziky a chemie pro 21. století“, reg. č. CZ.1.10/2.1.00/30.01551 financovaného z programu ROP NUTS II Moravskoslezsko“.


01.06.2015 – Náš školní výlet 

Ve čtvrtek 28.května 2015 jsme byli na školním výletě v DinoParku v Ostravě. Viděli jsme spoustu napodobenin zvířat, žijících v druhohorách: Tyrannosaurus Rex, Gigantosaurus, Diplodocus, Stegosaurus, atd. Šli jsme kolem mini ZOO a přes most. Dvakrát jsme se projeli DinoExpresem, navštívili jsme 3D kino DinoAquarium, bludiště i dětské hřiště. Peníze jsme utráceli v DinoShopu a DinoGrilu.

Nejvíce se mi líbilo, když jsme jeli DinoExpresem a po cestě ztroskotalo letadlo a obklíčili ho dinosauři. Jinak celkově je DinoPark supr, prima, skvělý. Prostě boží.

Terezka Malcharová, 3.A  Fotografie facebook


01.06.2015 – Školní výlet 2. ročníku do ZOO Zlín 

V úterý 26. 5. 2015 se žáci tříd 2.A a 2.B zúčastnili školního výletu do ZOO ve Zlíně. I přes počáteční nepřízeň počasí se prohlídka zoologické zahrady vydařila a děti odjížděly spokojené. Byly svědky zábavného výcviku při krmení lachtanů. Měly možnost procházet některými výběhy a mít tak přímý kontakt se zvířaty jako například s klokany, pštrosem a malými opičkami. Značný obdiv sklidili i sloni, kteří předvedli dokonalou souhru s ošetřovateli při zdravotní prohlídce. Největším lákadlem z celého výletu byl nový pavilon s rejnoky, kde dětem bylo umožněno nejen tyto paryby hladit v bazénu, nýbrž i přímo krmit z dlaně. Nevěřili byste, jaký je to zážitek!

Mgr. Lada Rejmanová a Mgr. Jana Činčalová  Fotografie facebook


Květen 2015


28.05.2015 – Exkurze z technického kroužku

 V pondělí 25. 5. 2015 se uskutečnila poslední exkurze projektu NatTech. Zúčastnili se jí naši žáci, kteří navštěvovali technický kroužek na střední škole v Kopřivnici. V rámci exkurze nejdříve navštívili Mlýnskou dolinu ve Valašském muzeu v přírodě a úpravnu vody v Rožnově pod Radhoštěm. Další částí exkurze byla hvězdárna ve Valašském Meziříčí. Zatažená obloha však neumožnila sledování Slunce.

Mgr. Eva Rečková  Fotografie facebook


28.05.2015 – I deváťáci se své exkurze dočkali 

Dne 19. 5. 2015 jsme se my, žáci devátých tříd, vydali na exkurzi. Naším prvním cílem byla ruční papírna ve Velkých Losinách. Při prohlídce výrobny a muzea papíru jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o jeho historii, tradiční ruční výrobě i o Losinách samotných. Po prohlídce jsme se přesunuli o kus dál, do Koutů, kde jsme dostali asi třicetiminutový  rozchod. Někteří se šli projít nahoru na sjezdovku, někteří to radši vzdali a svůj řízek si snědli v pohodlí dole pod kopcem. S čerstvě nabranými silami jsme se přesunuli na druhý cíl naší výpravy, a to do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Vyslechli jsme si, jak elektrárna funguje, zhlédli jsme krátký dokumentární film a poté se vydali do nejvyššího patra elektrárny samotné (které se mimochodem nachází asi 120 m pod zemí). Dále jsme už autobusem pokračovali k nádrži, kde jsme se prošli, pokochali se krásným výhledem a pak už hurá domů. Exkurze byla velmi poučná a zajímavá a odnesli jsme si z ní spoustu nových a užitečných poznatků.

 Barbora Petruniaková, žákyně IX. B   Fotografie facebook


26.05.2015 - Svět kolem nás - projektový týden 9. ročníku

V květnovém týdnu od 11. do 15. května 2015 proběhl na naší škole projektový týden žáků 9. ročníku, který je takovým neoficiálním ukončením základní školy pro naše nejstarší žáky. Cílem projektu je ověření úrovně osvojení klíčových kompetencí vycházejících žáků jako např. práce s textem, vyhledávání a zpracování informací nebo využívání moderních komunikačních prostředků při práci (internet, PowerPoint). Celý článek Facebook fotogalerie


25.05.2015 – Připínáček vybojoval 3. místo

Členové redakce Připínáčku se v úterý 19. května zúčastnili krajského kola soutěže Školní časopis roku 2015. V Ostravě vybojovali stejně jako vloni 3. místo v kategorii I. a II. stupeň. Do soutěže, která se konala ve Středisku volného času Korunka, se zapojilo 25 školních časopisů základních i středních škol. Kromě vyhlášení výsledků čekaly na redakční týmy worksopy či besedy s profesionálními žurnalisty. Soutěžící si mohli prohlédnout výstavu všech školních časopisů, inspirovat se a porovnat svou práci s ostatními. Soutěž byla také odměnou za celoroční práci a motivací do dalšího období.

Mgr. Michaela Eliášová

fotografie facebook


21.05.2015 - Návrh nových stanov spolku

Vážení rodiče,

Výbor Spolku rodičů a přátel školy při ZŠ Příbor Jičínská navrhuje změnu stanov spolku. Důvodem je zjednodušení činnosti spolku a administrativy, která se po necelém roce činnosti spolku ukázala v některých oblastech příliš složitá. Změny byly provedeny v článku II. a článku V. B (jsou označeny červeně).

Jakékoliv dotazy a připomínky pište do 7.6.2015 na email spolek.rodicu@zsjicinska.cz.

V případě, že se ke změně do tohoto data nevyjádříte, budeme to brát, jako Váš souhlas s návrhem nových stanov SRPŠ.

Děkujeme za spolupráci.                                                         

Mgr. Hana Žárská, předsedkyně spolku

Návrh nových stanov spolku


20.05.2015 - Výzva k podání nabídek na veřejnou zakázku  "Dodávka nábytku a elektrospotřebičů do učebny fyziky a chemie" v rámci realizace projektu „Úprava učebny fyziky a chemie pro 21. století“, reg. č. CZ.1.10/2.1.00/30.01551 financovaného z programu ROP NUTS II Moravskoslezsko“.


15.05.2015 – Školáci si připomněli výročí osvobození

I na ZŠ Jičínská jsme si připomínali 70. výročí osvobození. Děti nejvíce zaujala beseda s ukázkami modelů bojové techniky, kterou pro žáky uspořádal dlouholetý modelář, pan Rudolf Svoboda. Popis techniky pan Svoboda spojil s osudy lidí, kteří ji používali. Děti se tak nenásilným způsobem seznámily s rolí našich letců ve druhé světové válce a s osobou brigádního generála Karla Kuttelwaschera, ale i s maršálem Rommelem a vztahem wehrmachtu k nacistické ideologii. Beseda dětem pomohla doplnit si často suchá historická fakta a možná některé přivede i k dříve oblíbenému a krásnému koníčku – modelářství. 

Mgr. René Brinda


15.05.2015 – NatTech Panel 

Ve středu 13. 5. 2015 se ve Velkém světě techniky - Science and Technology Center, Ostrava– Vítkovice konala závěrečná interaktivní konference a výstava výstupů projektu s názvem NatTechPANEL. Cílem dopolední části byla prezentace výstupů, které byly v průběhu realizace projektu vytvořeny a zároveň byly ověřeny ve výuce. Akce se zúčastnili žáci základních a středních škol spolu se svými pedagogy. Skupinka našich žáků se zapojila do řemeslné prezentace VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Všichni účastníci si mohli prohlédnout celou expozici Velkého světa techniky. Žáci si památku odnesli drobné dárky.

 Mgr. Eva Rečková

Fotografie facebook


14.05.2015 – Helpíkův pohár – 1. místo 

Opět po roce za krásného májového počasí v nádherné jarní přírodě Národního sadu ve Štramberku soupeřilo o prvenství 12 mladých záchranářských dvoučlenných týmů, složených ze žáků a žákyň pátých ročníků. 

Mezi čtyřiadvaceti žáky soutěžila i 4 děvčata naší školy z 5. A třídy, a to:

Valérie Malachtová se Zuzanou Krčmárikovou 

a Viktorie Malachtová s Amálií Seibertovou.

Mgr. Lada Rejmanová

Celý článek   Fotografie facebook


14.05.2015 – Soutěž

Žákovská samospráva vyhlašuje soutěž o nejhezčí fotografii nebo namalovaný obrázek jarní krajiny. Fotky pošlete na email p.uč. Grohmannové, obrázky odevzdejte třídnímu učiteli do 29.5.2015.


14.05.2015 – Rej čarodějnic a 1. turnaj v piškvorkách

Spolek rodičů a přátel školy při Základní škole Příbor Jičínská uspořádal dne 23.4.2015 pro děti 1. stupně Rej čarodějnic a pro žáky 2. stupně 1. turnaj v piškvorkách.

Čarodějnice a čarodějové se začali slétat do školy ve 14 hod a byly pro ně připraveny soutěže, různé úkoly, čarodějnické disco show a promenáda masek. Všechny děti obdržely účastnické listy a balíček s odměnami. Rodiče, kteří se na akci přišli podívat, si mohli zakoupit kávu, čaj, drobné pečivo a strávit s dětmi pěkné odpoledne.

Zatímco děti 1. stupně kouzlily a dováděly v maskách, žáci 2. stupně začali kouzlit na čtverečkované papíry. V tělocvičně ZŠ totiž odstartoval 1. turnaj v piškvorkách. Soutěžily mezi sebou 5-ti členné týmy jednotlivých tříd a žáci tak mohli zúročit své „přestávkové aktivity“ ☺ . Týmy hrály ve dvou skupinách a dále pak play off. Žáci mezi sebou zdravě soupeřili a na chvilku zapomněli na tablety, počítače a jen s tužkou a papírem potrápili své „mozkové závity“. První 3 družstva obdržela medaile a všichni pak účastnické listy. 

Mgr. Hana Žárská, Spolek rodičů

11.05.2015 – NatTech míří do finále 

Po dva školní roky se naši žáci setkávali s logem NatTech. Šlo o projekt financovaný z OPVK.

V rámci tohoto projektu se žáci všech tříd prvního i druhého stupně účastnili výukových programů v Dolních Vítkovicích, programů o robotech, sluneční soustavě, optických jevech a dalších. Žáci druhého stupně si tento projekt spojí ale hlavně s VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Do jejich dílen a učeben žáci jezdili po oba roky na pracovní vyučování, workshopy a někteří se účastnili středečního technického kroužku. Nejvíce vzpomínek bude asi na exkurze. Díky nim se naši žáci mohli podívat do automobilky Hyundai, navštívit výrobnu ručního papíru ve Velkých Losinách, podívat se do elektráren Dlouhé Stráně a Dalešice. Velmi zajímavé byly návštěvy brněnského Technického muzea, muzea Anthropos či Hi – Tech centra v Uherském Brodě. Lonští deváťáci a letošní osmáci se dostali i do míst dost vzdálených – na pražské Letiště Václava Havla a do pražského podzemí, do IQ Landie v Liberci, do podzemí Plzně spolu s Pivovarnickým muzeem a Techmánií.

Celý článek  Fotografie facebook

Mgr. Eva Rečková


11.05.2015 – Největší sen 

Náš sen začal, když jsme byli ve fyzice a uslyšeli jsme klepání na dveře. Do třídy vtrhl pan učitel Liška se zprávou, že nám paní ředitelka zařídila 100 lístků zdarma na MISTROVSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI! V tu chvíli začal amok. Byli jsme šťastní, ale zároveň nervózní z toho, kdo pojede. Během vypjatého čekání jsme vyráběli dánské vlajky na fandění. Nakonec se dostali skoro všichni z naší třídy.

A tak se to stalo. Nikdy jsme nevěřili, že se to uskuteční. Bylo to úžasné a vždycky jsme po tom toužili. A kdo taky ne, že? Zúčastnili jsme jednoho, poměrně žádaného, zápasu Rusko - Dánsko! Tento zápas se uskutečnil ve středu 6. 5. 2015. 

Když jsme do Ostravy přijeli, překvapilo nás, jak je ČEZ Aréna velká. Než jsme do ní vešli, museli jsme projít turnikety, a tak jsme si v jednu chvíli připadali jako na letišti. Atmosféra byla jak před stadionem, tak na tribunách úžasná. Tribuna byla obrovská, měli jsme skvělý výhled na hokejisty. Hráli tam hokejisté známí po celém světě. 

Celý článek  Fotogalerie facebook

Žáci 7. A


04.05.2015 - Projektový týden 7. ročníků Objevujeme svět 20.5 - 24.5. 2015 

Za sebou už mají svůj projektový týden také žáci tříd VII. A a VII. B. Zatímco loni objevovali taje starověkých civilizací, letos se pustili do výpravy napříč kontinenty. 

Žáci pracovali celý týden ve skupinkách, přičemž každá skupina vyhledávala různé informace a zajímavosti o kontinentu, který si na začátku týdne vylosovala. Bylo důležité, aby členové týmu mezi sebou dobře spolupracovali, vždy si řádně rozdělili práci, diskutovali mezi sebou, uměli si navzájem pomoci. Některé skupiny si na závěr týdne při hodnocení spolupráci se svými spolužáky velmi pochvalovaly, v jiných týmech spolupráce trochu vázla, protože někteří žáci přece jen pracují raději samostatně, ale určitě i pro ně byla práce ve skupině něčím přínosná. 

Mgr. Eliška Matúšová

Celý článek     Fotogalerie facebook


Duben 2015


29.04.2015 – Bezpečí na internetu

Již v roce 2014 byla naše škola zařazena do seznamu proškolených institucí, a to v rámci certifikovaného programu primární prevence E-bezpečí. Cílem akce uskutečněné v odpoledním vyučování dne 28.4.2015 bylo zopakovat a upozornit na rizika užívání všech informačních technologií. V dnešní době, které vládnou mobilní telefony či internet je potřeba, aby žáci i jejich rodiče měli přehled o možných nebezpečích, které toto prostředí přináší.

Během dvou vyučovacích hodin se žáci vystřídali v diskuzi na téma kyberšikana, kybergrooming, sexting, tvořili pravidla pro obranu před útoky agresorů, hledali poradenské linky, seznamovali se s riziky sociálních sítí, řešili problém internetové etiky, či vyplňovali test, co mohou a nesmí zveřejnit na internetu.

Na podzim následujícího školního roku proběhne v rámci třídních schůzek beseda na podobné téma, která bude určena rodičům.

školní metodik prevence Mgr. Marcela Šumberová  Fotogalerie


27.04.2015 – Oslavili jsme Den Země 

Jako každým rokem, i letos jsme využili nabídky exkurzí ke Dni Země, které pro nás zorganizoval MÚ Příbor, Odbor rozvoje města.

Druháci se zúčastnili velmi zajímavě a poutavě připravené akce na náměstí týkající se ochrany přírody formou správného třídění odpadu.

Do programu byly děti vtaženy pohádkou O zakleté Elektrolhotě, doprovázenou písničkami. Následně potom se děti bavily formou různých her s názvy „Tonda obal“, které přichystala společnost Ekokom. Jednalo se například o hry: jak správně třídit odpad do barevně rozlišených kontejnerů obohacené jízdou na koloběžkách, skládání velkého puzzle, pouliční domino, házení míčků = odpadků do vhodných jamek = kontejnerů. Odměnou za snahu a dobré výsledky byly dětem v průběhu her rozdávány drobné upomínkové předměty či sladkosti a k dispozici měly velké nafukovací skákací auto.

Některé třídy 1. stupně navštívily farmu pana Michálka, kde si žáci prohlédli stáje s koňmi a čerstvě narozeným hříbátkem. Pozorovat mohli i další zvířata: holuby, slepice, bažanty a dokonce mývala. Nejatraktivnější částí exkurze byla pro mnohé jízda na poníkovi.

Čtvrťáci a páťáci zavítali do kynologického klubu, kde na ně čekala ukázka výcviku psů. Viděli, jak zkušení kynologové cvičí se svými psy poslušnost, agility, ale i obranu. Ti nejodvážnější si mohli pod dohledem vyzkoušet nácvik obrany, nasadit si rukáv a představovat útočníka.

Děkujeme MÚ Příbor za organizaci všech jmenovaných akcí. 

Mgr. Lada Rejmanová a Mgr. Michaela Eliášová

Fotografie-Den Země na náměstí  Fotografie-chov koní  Fotografie-kynologický klub 


26.04.2015 – Exkurze v Plzni 

Ve dnech 15. 4. – 17. 4. 2015 se žáci 8. ročníku zúčastnili třídenní exkurze. Tato exkurze byla organizována v rámci projektu NatTech MSK, ten je financován z OPVK.
Cesta do Plzně byla hodně dlouhá, ale všichni jsme ji úspěšně zvládli. První den jsme navštívili Pivovarské muzeum a dozvěděli jsme se všechno o výrobě piva a o celém muzeu. Poté jsme se šli podívat do podzemí Plzně, procházeli jsme se pod plzeňskými ulicemi a tam jsme se také dozvěděli různé zajímavosti. Poté jsme se unavení vydali do penzionu. Když jsme tam dorazili, byli jsme překvapeni, jak tam bylo krásně. Druhý den jsme brzo ráno vstali, posnídali, zašli do obchodu a hned jsme vyjeli do obce Dobřív podívat se na vodní hamr. Potom jsme se jeli podívat do centra Plzně, kde jsme měli možnost prohlédnout si historické náměstí a naobědvat se. Všichni hned začali na náměstí hledat KFC a McDonald's. 

Celý článek  Fotografie facebook


23.04.2015 - ČEZ Street Hockey 

Žáci 7. A vyrazili do Ostravy fandit školnímu týmu ve velkém florbalovém finále. Fotoreportáž facebook


22.04.2015 – Den Země 

Den Země jsme si připomněli tradiční výstavou prací žáků před školou. Hlavním cílem této akce bylo ukazát, že i staré použité věci se dají znovu využít a přeměnit v něco hezkého nebo užitečného, uvědomit si, že recyklací šetříme přírodní zdroje. Všechny exponáty byly proto vyrobeny z odpadních materiálů: PET lahví, CD nosičů, krabic, igelitových tašek, starých elektrospotřebičů, skartovaného papíru, zbytků textilu, zkrátka vyrábět se dá ze všeho. Výstavu si mohli prohlédnout nejen žáci naší školy, ale zastavovali se i lidé procházející kolem.

Mgr. Michaela Eliášová  fotografie facebook


16.04.2015 – Exkurze NatTech pro žáky 8.A, 8.B 

Ve středu 8.4. jsme brzy ráno vyjeli do Prahy. Ještě stejný den jsme navštívili letiště Václava Havla, vyjeli jsme autobusem z terminálu 3 přímo na ranvej. Viděli jsme startovat i přistávat letadla, také jejich vybavování a přípravy na let. Večer jsme přijeli do hotelu. Hotel byl velmi staře vybavený a dokonce v našem pokoji nefungovala sprcha, ale jelikož jsme v hotelu trávili minimum času tak jsme to moc neřešili. Jídlo nám v hotelu taky moc nechutnalo, naštěstí byl vedle obchod. 

Celý článek

Adriana Nováková, 8.A 

Fotogalerie facebook


16.04.2015  Pokračování zážitkového programu pro 6.A, 6.B 

Dne 14.3. a 17.2. proběhly v 6.A a 6.B besedy na téma „Drogy“, „Virtuální komunikace a netolismus“ vedené pracovníky centra primární prevence Renarkon Ostrava. Program byl financován z prostředků prevence kriminality města Příbora. Žáci během besed zjistili, že závislost může být nejen na látkách, ale také na mobilu, počítačových hrách, tabletu, na čtení obsahu textů sociálních sítí. Cílem celého preventivního programu bylo obrátit zájem žáků k promyšlenému trávení volného času a zdravému životnímu stylu. Žákům bylo vysvětleno, že počítač může být dobrou zábavou v období nemoci, ale opravdového kamaráda nenahradí.

Školní metodik prevence Mgr. Marcela Šumberová


07.04.2015 – Exkurze nejen do vesmíru 

Dne 25. a 26.3 se třídy 7. A a 7. B zúčastnily dvoudenní exkurze.  Tato exkurze byla organizována v rámci projektu NatTech MSK, ten je financován z OPVK. 25. 3 jsme jeli do planetária v Brně, kde jsme se dozvěděli něco víc o planetách naší sluneční soustavy a taky o hvězdách. Mohli jsme se zvážit na speciální váze a zjistit svoji hmotnost na různých planetách. Taky jsme se dozvěděli, jak to ve vesmíru funguje. Když nám pověděli spoustu zajímavostí o sluneční soustavě, přešli jsme do planetária, kde nám promítali noční oblohu. Byly tam polohovací sedačky, na kterých jsme mohli ležet a nad námi bylo velké promítací plátno. Při promítání noční oblohy jsme zkoumali hvězdy a souhvězdí. Poté nám pustili film „Cesta za miliardou hvězd.“ Film byl o cestování do vesmíru, o raketách a sondách. Poté jsme navštívili muzeum Anthropos, kde byla výstava pravěkých lidí a zvířat. Mohli jsme tam vidět kostry mrtvých lidí a u nich bylo napsáno, jak zemřeli. Viděli jsme velkého mamuta, nástěnné malby a ženské sošky, tzv. venuše.  Na hotel jsme dojeli kolem 18. hodiny. Ráno jsme jeli do HI-tech centra v Uherském Brodě, kde nám ukazovali různé 3D technologie. Mohli jsme si vyzkoušet kinect, naprogramovat si vlastního robota a vytvořit si svůj vlastní QR kód. Pak už jsme jeli konečně domů. 

Natálie Kutáčová a Vanessa Bönischová, žákyně 7. A  Fotografie facebook


02.04.2015 – Rys bodoval ve finále 

V rámci Chovatelské přehlídky trofejí za rok 2014 proběhlo v neděli 29. 3. 2015 v Kulturním domě ve Veřovicích slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže na téma „Myslivost a lesní zvěř“. Pohár za II. místo ve své kategorii si převzala naše žákyně třídy VI. B Anika Pokusiňská. Blahopřejeme.

Mgr. Eva Rečková  Fotografie facebook


Březen 2015


26. 3. 2015 - Výsledek výběrového řízení v rámci realizace projektu „Úprava učebny fyziky a chemie pro 21. století“, reg. č. CZ.1.10/2.1.00/30.01551 financovaného z programu ROP NUTS II Moravskoslezsko“.


27.03.2015 - Vynášení zimy a vítání jara ve školní družině

U nás ve školní družině se již stalo vynášení zimy tradicí. Tudíž ani letos tomu nebylo jinak. S dětmi jsme si vytvořili zamračenou paní ZIMU a v pátek 20.3.2015 jsme ji šli společně vynést do řeky Lubiny. Vládlo krásné slunečné počasí, které celý zážitek umocnilo. Takže paní ZIMO na shledanou za rok. 

Vychovatelky: Lenka Filipová, Jitka Piskořová  Fotografie facebook


25.03.2015 – Workshop bubnování djembe

Síla rytmu a tónů afrických bubnů djembe přenáší na hudebníky psychickou pohodu a uvolnění. To si mohli vyzkoušet také naši druháci, kteří se pod vedením paní Vlasty Trojčínské, ředitelky BAV klubu v Příboře, zúčastnili 18. a 19. března 2015 workshopu bubnování. 

Zjistili jsme z čeho se bubny djembe vyrábějí, jak se drží, vyzkoušeli jsme si společně základní údery, naučili jsme se jednoduché rytmy. A nejen to, paní Trojčínská nás seznámila také s dalšími hudebními nástroji, předvedla nám hru na didgeridoo, ústní harfu, koncovku, šamanský buben, tibetskou mísu. Drobné perkusní nástroje – rumba koule, ruční bubínek, drhla, zvonky, tamburíny a dešťovou hůl jsme si mohli i sami vyzkoušet při vlastní improvizaci. Bubnování nám umožnilo se odreagovat, prožít radost z hudby a objevili jsme další způsob komunikace. Energie bubnů byla strhující a budeme se těšit na další setkání v rytmu djembe. 

Mgr. Jana Činčalová, Mgr. Lada Rejmanová  Fotografie facebook


24.03.2015 – Tonda Obal na cestách

Třídíte odpad? My u nás ve škole ano. Nebo se alespoň snažíme a naše žáky k třídění vedeme. Už měsíc v třídění odpadu soutěžíme mezi třídami. Všichni žáci školy se zúčastnili vzdělávací akce společnosti EKO – KOM s názvem Tonda Obal na cestách. Nejmladší žáci si ujasnili barvy kontejnerů na tříděný odpad a co do kterého patří. Ti starší se seznámili s fungováním skládky, spalovny odpadů či třídící linky. Uvědomili si význam třídění a recyklace. Ve videoukázkách viděli, jak se s odpady dále nakládá, jak se recyklují, co se z recyklovaných materiálů vyrábí. Mnoho žáků bylo překvapeno, když zjistili, kolik z nich má oblečení nebo přezůvky vyrobeny z recyklovaných materiálů. Ti mladší užasli, jak se zmenšil objem koše na směsný odpad na minimum, když jej pořádně vytřídili. Součástí programu byla i hra, ve které si mohli prakticky vyzkoušet třídění. 

Mgr. Michaela Eliášová Fotografie facebook


22.03.2015 – St. Patrick's day

Den sv. Patrika slavili minulý týden nejen Irové, ale povídali jsme si o něm i my v hodinách angličtiny.

Kromě zajímavostí ze života sv. Patrika, jsme se i podívali na záznam průvodu z Dublinu. Páťáky moc nenadchly dudy, zato zbarvení řeky dozelena jim přišlo velmi zajímavé. Třeťáci neodolali a i  po konci hodiny ještě zkoušeli hopsat jako praví Irové. A čtvrťáci? Někteří tak poctivě vybarvovali sv. Patrika zeleně, že nakonec vypadal skoro jako vodník. Ale taky si zapamatovali, jak souvisí hadi, Irsko a ovce se sv. Patrikem. Sedmáci pracovali se slovníkem a snažili se sami vyhledávat informace o sv. Patrikovi.

Zelená barva dominovala nejenom u Irů na obrazovce, ale i u řady dětí. Která třída se oblékla "nejzeleněji", posuďte sami z našich fotek.

Mgr. Jitka Piskořová  Fotografie facebook


20.03.2015 – Zatmění Slunce

Na různých místech světa dnes lidé pozorovali zatmění Slunce. Také žáci naší školy si nenechali tento unikátní astronomický jev ujít. Někteří jej sledovali z oken školy přes tmavá sklíčka. Třídy V. B a III. A se vydaly na náměstí, kde připravila Luna Příbor, středisko volného času, veřejné pozorování. Pozorovatelé zde měli kdispozici 3 hvězdářské dalekohledy, tmavá skla, dírkovou komoru (camera obscura) a ideální bylo také počasí.  

Mgr. Michaela Eliášová  Fotografie facebook


20.03.2015 – Maškarní bál 

V únoru proběhl maškarní bál pro 1. - 4. třídu. Na přípravě se podílely dívky z devátých ročníků, které pro děti připravily v tělocvičnách soutěže a zábavné hry. Na všechny čekalo plnění různých úkolů jako skládání puzzle, vymýšlení slov na různá písmenka a mnoho dalších. Děti si i zatancovaly a předvedly své masky v promenádě. Karnevalové dopoledne se moc povedlo a všichni si to náramně užili. Tímto také moc děkujeme dívkám z devátých ročníků za pomoc při přípravě a průběhu celé akce. :-)  

Mgr. Daniela Grohmannová   Fotografie facebook


17.03.2015 – Exkurze v Brně – Zetor a Technické muzeum

V pátek 6. 3. 2015 se žáci 6. ročníku zúčastnili exkurze v Zetor Gallery a v Technickém muzeu. Tato exkurze byla organizována v rámci projektu NatTech MSK, ten je financován z OPVK. Tato exkurze byla dlouho očekávaným výletem a záchranou před učením. Obě galerie nebyly jako ostatní, žáci měli možnost si na vystavené traktory nastoupit a lépe si je prohlédnout. Dozvěděli se mnoho informací o zemědělských traktorech, bylo to ponaučení a zároveň zábava. V muzeu navštívili technickou hernu a opět si sami zkoušeli různé technické pokusy. Exkurze proběhla bez problémů, žáci se chovali ukázněně. Cesta tam i zpět byla pro učitele i řidiče autobusu velice vyčerpávající, ale stála za to!   

Terezie Sobková, žákyně VI. B   Fotogalerie facebook  video


10. 3. 2015 - Výzva k podání nabídek na veřejnou zakázku „Dodávka učebních pomůcek pro výuku fyziky a chemie“v rámci realizace projektu „Úprava učebny fyziky a chemie pro 21. století“, reg. č. CZ.1.10/2.1.00/30.01551 financovaného z programu ROP NUTS II Moravskoslezsko“.


06.03.2015 - Návštěva informačního a poradenského centra a Žerotínského zámku v Novém jičíně

Fyzika hrou je název výstavy v novojičínském muzeu Žerotínského zámku, kterou dne 5. 3. 2015 navštívili žáci třídy 8. A a 8. B. Žáci si prakticky vyzkoušeli, jak se vyrábí elektřina pomocí cívky a magnetu, stavěli mosty z železných plíšků za pomocí magnetů. Také zjistili, že když namočí prsty a položí je na železnou a hliníkovou destičku spojí se elektrický obvod.

Po vzájemné výměně tříd se na Úřadě práce v IPC dověděli, že jít na maturitní obor s průměrným prospěchem je velmi riskantní. Povídali si o důležitosti všech povolání, o školách, které mohou studovat především v okrese Nový Jičín. Každý jednotlivě měl možnost konzultovat svou představu školy s odborníkem z pracovního úřadu. Zároveň byli pozváni, aby si o letních prázdninách přišli vyzkoušet testy a na základě výsledků se poradit o svých plánech, budoucím studiu a vhodném povolání.

 Mgr. Marcela Šumberová


02.03.2015 – Úspěch v konverzační soutěži v anglickém jazyce

Ve středu 25.února 2015 proběhlo ve středisku SVČ Fokus v  Novém Jičíně okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. I naše škole vyslala svého zástupce – Barboru Petruniakovou z IX.B a Barča nás nezklamala.  Bronzová medaile byla pěkným oceněním, tím spíš, že Bára soutěžila v kategorii také s gymnazisty. Děkujeme jí za skvělou reprezentaci školy a přejeme: „Good luck with further studies!“ (Hodně štěstí při dalším studiu.)

Za cizí jazyky Mgr. Markéta Simperová


02.03.2015 – Hravě jez zdravě

 Každým rokem zařazujeme do plánovaných činností školní družiny dlouhodobější projekty. Cílem je děti zábavnou formou seznamovat s daným tématem. Děti se podílí na obsahu, společně plánujeme činnosti.  Proto máme pro děti připravené téma a záleží na jejich kreativitě a zájmech, kam se posuneme. Letos bylo naším tématem jídlo.  Povídali jsme si s dětmi o stravování, typických plodinách našeho kraje, zdravém jídelníčku. Abychom nebyli jen v teoretické rovině, jídlo bylo i tématem ve výtvarných činnostech. S brambor se vyráběly razítka, kreslili jsme do mouky i moukou vytvářeli obrázky, děti modelovaly z plastelíny a škrobové modelovací  hmoty oblíbené pokrmy, z papíru jsme připravovali chutné menu. Také jsme s dětmi i maličko kuchtili. Když jsme si povídali o obilovinách, tak jsme je nejenom poznávali ale i hledali jejich využití. Děti s naší pomocí připravily těsto a smažily si mini palačinky. Brambory jsme nejen využili výtvarně, pokusem jsme získali škrob, ale z brambor jsme připravovali také hranolky, brambůrky a bramboráčky. Děti byly překvapené, že příprava brambůrků není vůbec složitá a nemusíme konzumovat žádné chemické přísady. Hlavní  ingrediencí do bramboráků je  koření, které děti poznávaly po vůni či chuti. Mlsouni ze třetího oddělení si vyráběli domácí zmrzlinu a poté si pochutnávali na pohárech. 

 Vychovatelky ŠD Sv. Čecha V. Strejčková, L. Filipová, J. Piskořová při ZŠ Jičínská Příbor Fotogalerie facebook


02.03.2015 – Zmrzlinový pohár

Naše 3 . oddělení  družiny se rozhodlo si připravit něco dobrého k jídlu, a přestože počasí venku tomu vůbec neodpovídalo, vybrali jsme si zmrzlinový pohár. 

Domlouvali jsme si, kdo přinese šlehačku, piškoty, ovoce, no a samozřejmě taky nanukový dort. To se ale ohradil Adam, že přece všechny nanukové dorty obsahují rostlinný tuk a jsou proto nezdravé. A tak jsme si zmrzlinu vyrobili sami – smíchali  bílé jogurty s ovocem a dali zmrazit.

Další den jsme pak poháry dokončili.   Na až moc zmraženou zmrzlinu ☺  jsme si dali hodně piškotů i šlehačky, někdo přidal i ovoce a Áďa dokonce přinesla i barevné zdobení, takže poháry vypadaly skoro profesionálně.

Všem moc chutnalo a na jaře si to určitě zopakujeme.

Mgr. Jitka Piskořová  Fotogalerie facebook


Únor 2015


Oznámení udělení volna ředitelky školy

Ředitelka Základní školy Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín oznamuje vyhlášení v pátek dne 13. 2. 2015 ředitelského volna žákům v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, vše ve znění pozdějších předpisů. Volný den bude udělen z organizačních důvodů.Obědy žáků budou odhlášeny! Školní družina bude tento den v provozu.


26.02.2015 – Instruktivní hodina fyziky v rámci projektu NatTech

Projekt NatTech – oblast vzdělávání, který v Moravskoslezském kraji zaštiťuje KVIC (Krajské vzdělávací a informační centrum) je zaměřen na rozvoj polytechnického vzdělávání a vzdělávání v přírodovědných předmětech.  V rámci projektu probíhají setkání Sciencecafe, workshopy, návštěvy Sceince center, „sdílny“ a náslechové hodiny. V rámci MS kraje je do projektu zapojeno přibližně 12 pedagogů základních škol, z toho z Novojičínska 7 pedagogů. Jedním z aktivních pedagogů je Mgr. Hana Matulová ze ZŠ Příbor, Jičínská 486. Jejím úkolem je lektorování „sdílny“ fyziky pro zájemce z řad pedagogů z celého MS kraje, a to jak ze ZŠ tak i škol středních. Paní učitelka vedla i náslechovou hodinu, která proběhla 25.2. 2015 ve škole ZŠ Příbor, Jičínská 486 ukázkou práce se žáky devátého ročníku. Cílem hodiny bylo ukázat výrobu galvanického článku za pomocí ovoce. Žáci pracovali metodou pokusu a předcházela i práce s textem na rozvoj čtenářské gramotnosti. Hodina byla přítomnými pedagogy z celého MS kraje hodnocena velmi kladně a především způsob vedení žáků k získávání potřebných znalostí, dovedností a kompetencí. 

 Mgr. Vlasta Hýžová

fotografie Facebook


21.02. 2015 – Prvňáčci vyzkoušeli novou kuchyňku

V prosinci proběhla první etapa rekonstrukce cvičné kuchyňky. Je vybavena novými kuchyňskými linkami a krásně voní dřevem. I žáci 1.A ocenili její přednosti, když si v rámci výuky vyzkoušeli přípravu studené kuchyně.

Mgr. Vlasta Hýžová  fotografie facebook


21.02.2015 – Divadélko v družině

Dnes jsme měli v družině divadlo. Bylo to divadlo Smíšek. Bylo to o rodině Klofáčkových. Byla to sranda. Ti Klofáčkovi byli: táta, máma, Pepík a Anička. Ten táta byl muzikant, ale nikdy nehrál na představení. Pepík byl strašné zlobidlo. Anička byla naopak od Pepíka Hodná. A mamka byla prostě mamka. Najednou zazvonil mobil a byl to majitel hotelu. Řekl, jestli by táta u nich mohl zahrát. Hotel byl v Beskydech. Jak tam dojeli, Anička a Pepík si hráli, mamka a taťka hledali hotel. Ale jak tak mamka a taťka hledali hotel, tak si Pepík  říkal, že je nefér, že Anička má všecko dobré, ale Pepík za všechno dostal. Tak začal řvát a spustila se na něj  lavina. Naštěstí šel kolem táta a zachránil Pepíka. Pak šli do hotelu, který mamka a taťka našli. Pepík dostal vitamíny. Pak táta zahrál, ale zjistil že se autem na hory nesmí, že je to chráněná krajina. Na konec dostala celá rodina týdenní prázdniny zdarma. Tak jeli odvézt auto domů a zítra přijedou vlakem.

Dne 18.2.2015

Adam Čagánek, žák 4.B, foto Lenka Filipová  fotografie facebook


19.02.2015 – Usměvavé lyžování

Lyžařský kurz pro děti I. stupně se blíží do finále. Další fotografie facebook


17.02.2015 – Usměvavé lyžování

Lyžařský a snowboardový kurz pro žáky druhého stupně je na naší škole již tradicí. Horkou novinkou letošního roku, která se setkala s velkým zájmem rodičů i žáků, je lyžařský kurz pro mladší žáky s názvem Usměvavé lyžování. V týdnu od 16. do 20. února odjíždí každé ráno 55 dětí z prvních až pátých tříd do Ski areálu Palkovice. Zde jsou svěřeny do péče lyžařských instruktorů, aby se učily základům lyžování. Po dopoledni stráveném na kopci doveze autobus unavené lyžaře zpět do Příbora. V pátek všichni změří své síly v závodu ve sjezdu.

 Mgr. Michaela Eliášová  Fotogalerie facebook


17.02.2015 – Výlet za Dráčkem Tatrováčkem

O tom, že zábava může být ve školní družině i v době ředitelského volna, se přesvědčily děti, které se zúčastnily výletu do muzeí v Kopřivnici. Naší první zastávkou se stalo muzeum Fojství, kde jsme se dozvěděli zajímavosti o historii města Kopřivnice.  Jelikož v naší skupině početně převládali chlapci, tak náš další cíl byl jasný -  Technické muzeum Tatra. Při prohlížení exponátů si děti vyplňovaly zábavné pracovní sešity, týkající se vystavených modelů. Dráček TATROVÁČEK děti provázel celým pracovním sešitem, a také jsme si ho mohli pohladit u vstupu do muzea. Věříme, že dětem se výlet líbil a odnesly si mnoho krásných zážitků. 

Vychovatelky Lenka Filipová, Vlasta Strejčková  Fotogalerie facebook


17.02.2015 – Restaurant day

V neděli 15. 2. 2015 proběhla před budovou naší školy akce Restaurant Day. Tato akce proběhla v našem městě poprvé. Navázala na stejné akce, které již proběhly v minulých letech v jiných městech naší republiky i ve světě.  Naši žáci přispěli vytvářením plakátů.

Mgr. Eva Rečková

Fotogalerie facebook školy


09.02.2015 – Zápis do 1. ročníku

Očekávání, radost, nadšení, zvědavost, ale i obavy a ostych, s těmito různými pocity přicházely v pátek 6. února děti v doprovodu svých rodičů do naší školy k zápisu. Rodiče měli možnost zvolit si zápis pohádkový nebo klasický. Při pohádkovém zápisu pomáhaly děti plněním různých úkolů ušít Krtkovi kalhoty. Při tom prokázaly své schopnosti a dovednosti, které budou potřebovat jako budoucí prvňáci. K zápisu přišlo 44 dětí, z nichž 38 nastoupí v příštím školním roce do prvních tříd.

Mgr. Michaela Eliášová     fotogalerie facebook


09.02.2015 – Projektový týden 8. ročníků Prvky kolem nás

V týdnu od 2. 2. do 6. 2. 2015 proběhl na naší škole již tradiční projektový týden osmého ročníku. V tomto školním roce téma týdne vycházelo z učiva chemie, nazvali jsme jej Prvky kolem nás. Žáci osmých tříd si vytvořili dvojice a vylosovali si jeden chemický prvek, např.: uran, síra, vápník, železo, zlato, kyslík, dusík, vodík, jód, rtuť a další. Od pondělí do čtvrtka pak vyhledávali na internetu informace o zvoleném prvku a vytvářeli v textovém editoru dokument podle předem daných kritérií. Zjišťovali, kde se jejich prvek v přírodě nachází a kde se těží, popřípadě z čeho se vyrábí, popisovali jeho chemické a fyzikální vlastnosti, vliv na  přírodu a člověka, význam ve zdravotnictví a hledali zajímavosti v historii a výrobě. Do dokumentu žáci vkládali i obrázky vyjadřující nejčastější využití prvku, jako např. rtuťové teploměry, zlaté šperky a nerezové nádobí, vzducholodě plněné vodíkem, dýchací přístroje s kyslíkem, olověné náboje či pozinkované plechy.

Celý článek + Fotogalerie facebook

Mgr. Eva Rečková


06.02.2015 - Rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání v ZŠ Příbor, Jičínská 486 okres Nový Jičín pro školní rok 2015-2016

Na základě posouzení a vyhodnocení žádosti o přijetí ke školnímu vzdělávání ředitelka školy rozhodla o přijetí ke školnímu vzdělávání v Základní škole Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín pro školní rok 2015/2016.

Seznam přijatých uchazečů s jejich registračními čísly je k nahlédnutí v této příloze: Rozhodnutí o přijetí

Mgr. Jarmila Bjačková, ředitelka školy


05.02.2015 – Na kole dětem

Na kole dětem je název projektu, který získává finanční prostředky na rekondiční pobyty pro onkologicky nemocné děti. Josef Zimovčák, jeho vedoucí a zároveň hlavní tvář, zavítal ve středu 4. února se svým kolem i do naší školy. Nejednalo se ovšem o profesionální závodní kolo, jak by se dalo předpokládat, ale o historické vysoké kolo. Na něm tento obdivuhodný sportovec již 5x projel Českou republiku, USA od západu na východ, účastnil se závodů Tour de France i Giro d’Italia v režimu sportovce a dalších sportovních soutěží. Našim žákům prakticky demonstroval jízdu na tomto netradičním dopravním prostředku, prezentoval fotografie, videa a zážitky z cest. Účastí na této besedě také naše děti přispěly na tuto charitativní akci.

Mgr. Michaela Eliášová  Foto facebook


05.02.2015 - Návštěva předškoláků

V úterý 3.2. a ve středu 4.2. navštívily naši školu děti z mateřských škol z Příbora  a Skotnice.
Tyto návštěvy mají svou tradici a probíhají vždy v období před zápisem do prvních ročníků. Žákyně devátých ročníků provedly děti s jejich učitelkami prostorami školy. V prvních a druhých třídách se děti setkaly se svými bývalými kamarády a paní učitelky pro ně připravily úkoly, které za pomoci dětí ze školy plnily. Na památku dostaly sovičku, která je ve znaku naší školy.

Mgr. Vlasta Hýžová  fotogalerie facebook


05.02.2015 – Jak žijí včely

I když je za okny sníh a do jara poměrně daleko, povídaly si děti z 1.A s lektorkou z ekologického sdružení Hájenka o životě včel. Velmi zajímavým způsobem se děti dozvěděly spoustu informací o obyvatelích úlů, zahrály si na královnu, dělnice i trubce. Lektorka donesla dětem ukázat produkty, které v úlu najdeme- med, mateří kašičku, propolis a plástvičky vosku, ze kterých si děti vyrobily svíčky. Lektorce velmi děkujeme za příjemnou akci.

Mgr. Vlasta Hýžová  Foto facebook


Leden 2015


28.01.2015 – Leden ve školní družině

Letošní počasí se zimnímu moc nepodobá. Začátek měsíce jsme měli sněhovou nadílku, kterou jsme si společně užívali hrátkami na sněhu a se sněhem. Děti se klouzaly na sněhových lopatách, stavěly stavby i sněhuláky ze sněhu. Naopak, nadcházející  teplé počasí nás lákalo ven k procházkám podél řeky Lubiny. Některé dny jsme s dětmi zavítali do městského parku a na veřejné hřiště, kde jsme využili k radovánkám průlezky, které dětem v družině velice chybí. Také jsme si uspořádali soutěžní odpoledne v tělocvičně. Hráli jsme různé závodivé hry s hmyzí tématikou. Poslední předprázdninové dny nám opět nasněžilo, tak si užíváme odpoledne opět na sněhu. Po příchodu do herny děti nejen vyráběly drobné dárky pro budoucí prvňáčky, ale také hrály turnaje ve stolním tenise, či oblíbené společenské hry.

Vychovatelky školní družiny   Fotografie facebook


27.01.2015 - Přebor škol MSK ve snowboardingu 2015

 V úterý 27. ledna se družstvo našich snowboardistů zúčastnilo přeboru škol MSK ve snowboardingu v disciplíně paralelní obří slalom, který se konal v ski areálu Bílá-Mezivodí. Každý ze závodníků absolvoval dvě kvalfikační jízdy, ze kterých, po součtu časů, vzešlo osm finalistů, kteří se následně utkali vyřazovacím systémem. Z našich borců se do finálové osmičky probojovali Filip Kramoliš (8.A) v kategorii mladších žáků a Klára Reichertová (9.B) v kategorii starších žaček. Oběma našim dalším zástupcům postup utekl jen o vlásek - Ondřej Pavelka a Vendula Reichertová (oba 7.A) obsadil celkově 9. respektive 10. místo. Ve čtvrtfinálových jízdách narazili naši zástupci na pozdější vítěze ve svých kategoriích a po dramatických bojích dále nepostoupili. Přesto lze brát umístění na 6. (K. Reichertová) a 8. (F. Kramoliš) pozici jako velký úspěch.

Děkujeme tímto všem našim závodníkům za pěknou reprezentaci školy. Více fotek na Facebooku.


17.01.2015 - Hurá na lyže

Týden, který byl zcela odlišný od běžného školního života, strávili žáci 6. - 9. ročníku ZŠ Jičínské od 11. do 16. ledna na lyžařském kurzu ve Velkých Karlovicích. Děti si mohly zvolit, zda budou zdokonalovat své dovednosti na lyžích nebo na snowboardu. Pilně trénovali ve Ski areálu Synot Kyčerka, který jim poskytl sjezdové trati různé obtížnosti. Přestože více než polovina účastníku kurzu byli začátečníci, na konci výcviku všichni zdolali i tu nejobtížnější sjezdovku. Velkým bonusem tohoto lyžařského kurzu bylo krásné slunečné počasí a panoramatické výhledy na vrcholky Beskyd. Mnozí z žáků se lyžařského kurzu účastní opakovaně a ti, kteří zde byli poprvé, plánují, že přijedou zase.

Tým lyžařských a snowboardových instruktorů: Mgr. Miriam Reichertová, Mgr. Michaela Eliášová, Mgr. Radek Eliáš, Mgr. Zdeněk Liška

Fotografie: 1. družstvo  2. družstvo  3. družstvo  Snowboardové družstvo


15.01.2015 - Lyžařský kurz ve Velkých Karlovicích

Žáci 6. - 9. ročníků si v tomto týdnu naplno užívají sněhu, sluníčka a čerstvého vzduchu na horách. Čtyři družstva dětí se učí a zdokonalují v dovednostech na lyžích a snowboardu.  

Fotogalerie facebook


8. 1. 2015 - Výsledky SCIO testů žáků 9. ročníků


7. 1. 2015 - Oznámení o výsledku výběrového řízení "Dodávka tabletů a softwaru pro Základní školu Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín - 2. kolo"


Prosinec 2014


30.12.2014 - Srdce pro Adama


16. 12. 2014 - Nové číslo Připínáčku


15. 12. 2014 - Jak prožívá předvánoční čas ZŠ Jičínská?

Jak tráví lidé v dnešní době předvánoční čas? Užívají si pohody, kouzelného ducha Vánoc? Většina z nás se kvůli povinnostem, jež se valí ze všech možných stran, ani nestihne zastavit a nasát pravou vánoční atmosféru. Celý článek + Fotogalerie Vánoční kolébání + Fotogalerie Vánoční jarmark


15. 12. 2014 - Vánoční tvoření s rodiči ve školní družině 

Nejhezčí dárek je ten, který pro své blízké vyrobíme sami, nebo s pomocí dospělých. Tradičně v předvánočním čase jsme se s dětmi a dospělými sešli ve výtvarné dílně, kde jsme vyráběli drobné dárky. Letošním hitem jsou zásobníčky na čajové sáčky a kořenky.  Použili jsme techniku akrylových barev a ubrousků.  Atmosféru blížících se svátků jsme si navodili koledami .  Je krásné, když si rodiče či prarodiče udělají čas a odpoledne prožijí společně s dětmi. Hezké prožitky s nejbližšími  děti provázejí celý život. Hezké svátky všem.
Vychovatelky školní družiny fotogalerie


13. 12. 2014 - „Roboti ve službách lidstva“ 

V předvánočním čase navštívili žáci IV. A v rámci projektu "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v MSK" areál Dolních Vítkovic v Ostravě. Exkurze byla nazvána "Roboti ve službách lidstva". Žáci sami programovali roboty a zažili s nimi spoustu legrace. Dokonce zbyl čas na prohlídku a praktické činnosti ve světě techniky. Škoda jen, že dopoledne velmi rychle uběhlo.

Mgr. Jarmila Bjačková


12. 12. 2014 - Ve škole chodil Mikuláš 

V pátek 5.12. přišel na naši školu Mikuláš s andělem a čerty. Prošel všechny třídy prvního stupně včetně sborovny. :-) Děti z každé třídy zazpívaly písničku, dostaly sladkou odměnu a musely slíbit, že budou v příštím roce ještě hodnější než letos. :-) Mikuláš slíbil, že se v příštím roce zase přijde podívat a zkontrolovat, zda děti dodržely slib. Žáci druhého stupně také nepřišli zkrátka. Bylo pro ně připraveno mikulášské promítání filmu Santa má bráchu v tělocvičně. Příští rok se zase těšíme na nadílku od Mikuláše. Fotogalerie


08. 12. 2014 - Návštěva Mikuláše v družině 

Každoročně se těšíme s dětmi na návštěvu Mikuláše se svou družinou. Povídáme si s dětmi o zvycích, které toto období doprovázely. Dopřáváme si  i pohádky, které si čteme, či sledujeme na DVD.  Děti si dopředu připravují obrázky, na kterých se to postavami čertů, andělů a Mikulášů jen hemží. Tyto obrázky si poté čerti prohlédnou a vyberou si, které se jim líbí. Mají to ale těžké, všechny jsou velice povedené. Autoři obrázků jsou ještě odměněni malou sladkostí.  Letos při nadílce panovala velká legrace. Mikuláš si k sobě zval děti, které měly připravenou básničku, písničku, či nějakou hádanku. Také něco málo jsme si i společně zazpívali. Děti slíbily, že budou hodné a my vychovatelky jsme od čerta dostaly kouzelnou metličku pro případ, že by děti moc zlobily. 
Vychovatelky školní družiny          fotogalerie


04. 12. 2014 - Florbal 

Dne 20.11. a 27.11. 2014 se uskutečnil florbal mladších a starších dívek v Kopřivnici na ZŠ Emila Zátopka. Chtěla bych tím poděkovat děvčatům za reprezentaci školy a za bojové nasazení, které předváděla v turnaji. Nevýhodou našeho týmu byla příliš velká tělocvična, protože příprava probíhala v stísněném prostoru.
Jsou to děvčata:  Špačková Tereza, Reichertová Vendula, Kelnarová Tereza, Navaříková Nikol, Tončíková Michaela, Mrázková Barbora, Šeděnková Eliška, Šímová Sára, Dvořáková Nikol, Pustějovská Barbora, Rojíčková Lucie, Reichertová Klára, Hanzelková Tereza, Hokynářová Sabina, Pohánková Zuzana, Huvarová Anna
Všem děvčatům děkujeme a přejeme v dalším turnaji mnoho úspěchů. fotogalerie
Miriam Reichertová


03. 12. 2014 - Další úspěch školního časopisu

Časopis Připínáček vychází na naší škole už od roku 2011. Letos poprvé jsme se přihlásili do soutěže Školní časopis roku 2014 pořádanou Asociací středoškolských klubů ČR a Národním informačním centrem pro mládež. Nejprve jsme se museli v květnu probojovat krajským kolem do celorepublikového finále. To se konalo 1. prosince v Brně. Náš časopis získal Cenu poroty. Dík za tento úspěch patří především bývalým redaktorkám, které už v letošním roce studují na střední škole: Melánii Klvaňové, Michaele Šumberové, Báře Pařenicové a Agátě Kaňákové. Jejich místo zaujaly další nadšené a pracovité redaktorky a také dva redaktoři. To, že časopis vychází i v tomto školním roce, je především zásluhou Marie Jurečkové, Dominiky Lančové, Anny Huvarové, Sabiny Hokynářové a dalších redaktorů z nižších ročníků: Ireny Smolíkové, Ludmily Jurečkové, Veroniky Dordové a dalších. Jmenované redaktorky věnují tvorbě časopisu mnoho svého volného času po vyučování. Naší snahou je časopis dále vylepšovat, zvyšovat jeho čtenost a uspět v dalším ročníku Školní časopis roku 2015. fotogalerie


02. 12. 2004 - Projekt Starověké civilizace 

V týdnu od 24.11. do 28.11. proběhl v šestých ročnících projektový týden s názvem Starověké civilizace. Žáci pracovali celý týden ve skupinkách a každý předmět byl zaměřen na dané téma a uzpůsoben tak, aby děti pracovaly samostatně, získaly co nejvíce potřebných informací zábavnou formou. V českém jazyce se žáci zabývali mytologií starověkých civilizací, pracovali s mýty, které vysvětlují vznik světa. V matematice se učili napsat své datum narození pomocí římských číslic, v pracovní výchově děti vyráběly pyramidy z papíru. Celý týden byl zakončen závěrečnou hrou, která probíhala v pátek, kdy žáci ve skupinkách procházeli devíti stanovišti, plnili úkoly na zopakování všeho, čím se celý týden zabývali. Vyvrcholením hry byla nalezena truhlička se sladkou odměnou. fotogalerie

Mgr. Daniela Grohmannová, Mgr. Miriam Reichertová               

02. 12. 2014 - Srdce pro ADAMA

Žáci a zaměstnanci školy se rozhodli uspořádat v předvánočním čase charitativní sbírku pro nemocného spolužáka – SRDCE PRO ADAMA. Celý text.


01. 12. 2014 - Nabídka nepotřebného majetku k prodeji

V případě zájmu o koupi nepotřebného majetku nás kontaktujte na e-mailu kancelar@zsjicinska.cz nebo telefonicky na 556 722 485


Listopad 2014


28. 11. 2014 - Tam, kde se vyrábí vozy 

V úterý 4. 11. 2014 se třídy 6. A a 6. B v rámci projektu NatTech zúčastnily exkurze do automobilky Hyundai v Nošovicích. V Nošovicích nás přivítal pán, který nás celou exkurzí provázel. Shlédli jsme ukázkové video, ve kterém byly ukázány budovy, do kterých jsme se měli za chvíli podívat. Jedna velká budova byla rozdělena na další jiné. Dostali jsme sluchátka a reflexní vesty.

Celý článek + Fotogalerie


28. 11. 2014 - Vítězné práce putují do Bartošovic

Žáci naší školy na podzim navštívili Záchrannou stanici v Bartošovicích. Škola byla požádána, aby vytvořila výtvarné práce na výstavu připravovanou v prostorách stanice. Zapojili se žáci I. i II. stupně. Vítězných 10 prací jsme odeslali a vy se na ně můžete podívat prostřednictvím naší fotogalerie.


26. 11. 2014 - Tvoření adventních věnců ve školní družině 

Ani jsme se nenadáli a opět nám začíná advent. Abychom na něj byli připraveni, sešli jsme se na tradičním tvoření adventních věnců v družině. Maminky si přinesly různé ozdůbky, chvojí a fantazii. Za pomoci dětí vznikaly originální dekorace. Každý věnec byl jedinečný v tom, že ho společně vytvořily ruce dětí a maminek. A o společně strávené chvíle v dnešní uspěchané době hlavně jde. Atmosféru blížících se Vánoc nám dokreslovala i vánoční hudba. fotogalerie

Vychovatelky školní družiny


25. 11. 2014 - Soutěž!

Žákovská samospráva vyhlašuje soutěž o nejhezčí "zápich" do květináče ve tvaru Mikuláše, čerta nebo anděla. Své výrobky přineste třídnímu učiteli nejpozději do 3.12. Zástupci žákovské samosprávy vyberou nejhezčí výtvory, jejichž autoři budou odměněni.


25. 11. 2014 - Větrníkový den 

Dne 21. 11. si celá Evropa připomíná cystickou fibrózu. Je to dědičné onemocnění, které postihuje dýchací a trávicí ústrojí. Nemoc se projevuje opakovanými infekcemi dýchacích cest, které způsobují poškození plic. Bohužel je to onemocnění nevyléčitelné. A proto i naše škola chtěla podpořit lidi s touto nemocí a letos se do akce připojila.

Žáci prvního stupně vyráběli se svými třídními učiteli větrníky. Nápadům se meze nekladly, proto každá třída vyráběla větrníky podle svých představ a fantazie. Vyrábění předcházela debata třídních učitelů s dětmi o této nemoci. Učitelé dětem vše vysvětlili, objasnili důvod této akce a dětem byly zodpovězeny všechny jejich dotazy. 

V pátek 21.11. jsme společnými silami nainstalovali výstavku před školou a v přízemí školy. Vytvořili jsme si i vlastní letáčky s informacemi o této nemoci, které rozdávaly před budovou školy dvě žákyně osmého ročníku. Kolemjdoucím vysvětlovaly důvod této akce a zvaly je na prohlídku naší výstavky. fotogalerie
Mgr. Daniela Grohmannová

24. 11. 2014 - Doplňující informace k výběrovému řízení č. C142502


20. 11. 2014 - Beseda o kouření 

V rámci plnění Minimálně preventivního programu proběhly ve středu 19.11.2014 besedy o nebezpečí kouření. Školní psychologický poradce pan Dresler seznámil žáky pátých ročníků s riziky kouření, s obsahem a účinky cigaretového kouře, s pojmem závislosti na tabáku a pojmem absťák. Společně s žáky spočítali, kolik utratí průměrný kuřák za krabičku cigaret a co všechno by si mohli za tyto peníze koupit. Dověděli se, že jedna cigareta krátí život o 5 minut, což může zkrátit život i o 10-15let, navíc 50% kuřáků umírá na nemoci způsobené kouřením. Žáky zajímalo, jaký je rozdíl mezi obyčejnou, elektronickou cigaretou a vodní dýmkou. V prezentaci pan Dresler využil k srovnání obrázky kuřáka a nekuřáka, jejich plic, kůže a zubů. Některé vyděsil i ukázkou experimentu z laboratoře, kde nechali lidské plíce vykouřit 60 cigaret a pak porovnávali barvu, složení a průdušnici se zdravými plícemi. Všichni žáci byli ukázkou ohromeni. Nejlepší bylo, když viděli na vlastní oči, jak upravená pet láhev kouřila cigaretu z okna školy a pak se mohli všichni podívat, co po jedné cigaretě zůstalo na buničině za barvu a zápach. Během závěrečného kvízu se mohli všichni přetrhnout, jak ochotně a rádi odpovídali na otázky. fotogalerie
Mgr.Marcela Šumberová


19. 11. 2014 - Fond Sidus

I letos se na nás obrátil Fond Sidus s nabídkou prodeje upomínkových předmětů na podporu nemocných dětí a rovněž CPK CHRPA, která se věnuje výcviku koní vhodných pro hiporehabilitaci.
Prodej jejich výrobků probíhá každé úterý a čtvrtek o velké přestávce u sborovny.
Věříme, že i vy podpoříte nákup těchto výrobků.
A kolik stojí? Pohlednice koní 20 Kč, Pohádkoví lepíci 40 Kč, Mobil (papírový) 40 Kč a Propisky 35Kč.
Bližší informace o těchto organizacích můžete získat na stránkách: www.fondsidus.cz a www.cpkchrpa.cz


19. 11. 2014 - Zápis z první schůze nové školské rady + Seznam nových členů školské rady + Jednací řád


17. 11. 2014 - O starých řemeslech 

S žáky 5. ročníku jsme opět zavítali do muzea v Příboře, tentokrát na program O starých činnostech, řemeslech a povoláních. Děti se z díla lidových řezbářů a vyprávění pana Václava Michaličky dozvěděly mnoho zajímavostí o těžké práci našich předků na poli i v chalupách, o řemeslech, která lidé vykonávali. Na závěr si děti prohlédly výstavu dřevěných figurek, reliéfů a fotografií znázorňující život beskydského venkova. fotogalerie


17. 11. 2014 - Historie je detektivka

Že může být psaní knihy napínavou záležitostí podobně jako třeba pátrání po pachateli v detektivce, to se žáci 5. ročníku dozvěděli na besedě v knihovně od spisovatelky Martiny Bittnerové, autorky knihy Utajené životy slavných Češek. Krok za krokem je provedla cestou, kterou prošla od 1. nápadu na knihu až po hotový výtisk. Pomocí prezentace se děti seznámily s prostředím Památníku národního písemnictví, ve kterém autorka získala mnoho cenných podkladů pro svou knihu. Děti si také vyzkoušely rozluštit dopis z 19. století. V závěru besedy pokládaly spisovatelce spoustu otázek.

fotogalerie


12. 11. 2014 - Nové číslo Připínáčku


12. 11. 2014 - Renarkon - besedy v 6. ročníku

V tomto podzimním období proběhly ve třídách 6.A, 6.B tři besedy zaměřené na prevenci rizikového chování. Do školy jsme pozvali odborníka z Centra primární prevence Renarkon, o.p.s., Ostrava. Lektor pracoval s žáky na vylepšení vztahů ve třídě, seznámil je s riziky šikany a poradil, co dělat, když je někomu ubližováno. Společně s žáky v komunitním kruhu diskutoval o zdravém životním stylu. Které věci je dobré dělat, aby se člověk cítil dobře. Besedy jsou součástí celoročního uceleného programu Buď O.K., který byl částečně financován z programu prevence kriminality města Příbora.
Mgr. Marcela Šumberová

fotogalerie


12. 11. 2014 - Výzva k podání nabídek na veřejnou zakázku "Dodávka tabletů a softwaru pro Základní školu Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín - 2. kolo" 

V rámci realizace IPo Sdílím, sdílíš, sdílíme - aneb využití ICT pro efektivnější výuku, reg. č. CZ.1.07/1.3.00/51.0039 vyhlašuje Základní škola Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín výzvu k podání nabídek na veřejnou zakázku "Dodávka tabletů a softwaru pro Základní školu Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín - 2. kolo". Více informací naleznete zde.


12. 11. 2014 - Vytvořen nový kontaktní e-mail pro spolek rodičů a přátel školy: spolek.rodicu@zsjicinska.cz


09. 11. 2014 - Halloweenské odpoledne s předškoláky 

Co je to Halloween? Takovou otázku dostala skupinka dětí z mateřských škol, která se svými rodiči přišla na Halloweenské odpoledne do ZŠ Jičínská v Příboře. 
Odpověď na úvodní otázku jim dal pan učitel Zbyněk Machetanz, který jim pověst o vzniku této tradice zdramatizoval. Děti se naučily „koledu", se kterou chodí děti v anglicky mluvících zemích 31. října koledovat po domech.
Potom s rodiči vyráběly lucerničku, se kterou absolvovaly tajuplnou cestu tmavými chodbami školy. Na konci je očekával tajemný muž, který jim dal za odvahu „prst čarodějnice“.
Po příchodu zpět do třídy děti dostaly účastnický list a se všemi výrobky a pocitem příjemně stráveného odpoledne odcházely se spokojenými maminkami a tatínky domů.

fotogalerie


06. 11. 2014 - Oznámení o vzniku Spolku rodičů a přátel školy


03. 11. 2014 - Ani nám není lhostejné, jak vypadá místo, kde žijeme

Ve čtvrtek 30.10. jsme se zúčastnili s žáky šestého ročníku, v rámci hodiny výchova k občanství, výstavy návrhů na novou lávku přes řeku Lubinu ve městě Příbor. Výstava se nacházela v druhém patře Městského úřadu. Žáci si mohli prohlédnout 5 variant návrhů s nákresy i reálnými obrázky a utvořit si představu, která varianta by se jim nejvíce líbila v našem městě.
Vzhledem k tomu, že současné učivo v hodině nese název NAŠE OBEC, tak tato anketa žáky velmi zaujala a byli nadšeni, že mohou také vyjádřit svůj názor a představu o nové lávce.
Všechny návrhy si pečlivě prohlédli a prodiskutovali svou představu s ostatními spolužáky. Na závěr jsme si ve třídě o variantách popovídali, každý žák řekl, co se mu na té či oné variantě nejvíc líbí a anketu jsme vyhodnotili.
Mgr. Daniela Grohmannová

03. 11. 2014 - Halloweenské dopoledne

Dne 30.10. proběhlo na naší škole Halloweenské dopoledne pro první a druhé třídy. Děti přišly natěšené a oblečené v halloweenských maskách. Prvňáčci začínali v chlapecké tělocvičně, kde obdrželi kartičku se svým jménem a kde pro ně bylo nachystáno šest stanovišť s úkoly a soutěžemi. Za každý splněný úkol získali do své kartičky značku. Sotěžili například v bowlingu, skládání puzzle, poznávali po hmatu předměty schované v krabičce nebo pojmenovávali písmenka, která se už naučili a vymýšleli slova, která na tyto písmena začínala. Děti byly moc šikovné a plnění úkolů jim šlo pěkně od ruky.

Po skončení této první části se prvňáčci vyměnili s druháky a Halloween pokračoval. Druháci šli plnit úkoly a soutěže a na prvňáky čekal v druhé tělocvičně jiný úkol. Každý dostal papír a šablonku pavoučka, kterou si musel obkreslit, vystřihnout a vybarvit podle své fantazie. Nakonec si každý nalepil svého pavoučka na předem připravenou velkou pavučinku. Každá třída si svou pavučinku s pavoučky všech dětí ze třídy odnesla a nalepila ve třídě na zeď. Na závěr dostaly všechny děti za splnění všech úkolů sladkou odměnu.

Dopoledne se povedlo a děti byly spokojené. :-) Za pomoc s přípravou Halloweenského dopoledne bych chtěla moc poděkovat dívkám z devátých ročníků: Tereze Hanzelkové, Lucii Rojíčkové, Barči Bordovské, Veronice Vorlické, Kláře Reichertové, Kamile Kriškové, Aničce Huvarové, která celé dopoledne nafotila, Barči Petruniakové, Dorce Bukovjanové, Beátě Runákové, Zuzce Malcharové, Sabině Hokynářové, Simoně Beňové, Dominice Lančové a Marušce Jurečkové. 
Mgr. Daniela Grohmannová

Říjen 2014


31. 10. 2014 - Soutěž žákovské samosprávy o nejhezčí halloweenský obrázek

Do soutěže se sešlo opravdu mnoho krásných obrázků, které děti doma namalovaly. Rozhodování bylo velmi těžké. Pět nejhezčích obrázků namalovali: Katka Hanzelková ze 3. A, Tomáš Smolík z 1. B, Julie Kolářová ze 4. B, Amálie Seibertová z 5. A a Eliška Martínková z 2. A.Další obrázky


31. 10. 2014 - Halloweenské tvoření s rodiči ve školní družině 

V podvečer 30.10.2014 se školní družina zaplnila halloweenskými maskami, pod kterými se skrývaly děti, které si chtěly užít již tradiční halloweenské tvoření. Po příchodu rodičů si všichni společnými silami ozdobili skleněný kalíšek na čajovou svíčku a barvami na textil krásně pomalovali bavlněnou tašku. A protože po práci následuje odměna, prošly se děti stezkou odvahy, na jejímž konci byl schovaný balíček se sladkostmi. Jsme rády, že jsme se při letošním tvoření sešli v tak hojném počtu J. Fotogalerie


24. 10. 2014 - Důležité upozornění: Nová pravidla pro vstup do prostor základní školy


22. 10. 2014 - Dopravní výchova 

Žáci 4. a 5. ročníku se již tradičně zúčastnili dopravní výchovy na dopravním hřišti. Tentokrát poprvé byla výuka vedena vrchním strážníkem Městské policie v Příboře, panem Liborem Bolomem. Úvodní část byla věnována teorii. Žáci si ujasnili základní pojmy, zopakovali dopravní značky, řešili dopravní situace a shlédli film o správné jízdě na kole. Druhá část byla zaměřena na nácvik dovedností potřebných v dopravním provozu, ať již v roli cyklistů nebo chodců. Pod dohledem městských strážníku jezdily děti na kole podle pravidel silničního provozu, řešily situace na křižovatkách, řídily se dopravními značkami. Vyzkoušely si také jízdu zručnosti mezi kužely, jízdu jednoruč s uchopováním předmětu. Na jaře si žáci kurz dopravní výchovy zopakují. Čeká je také závěrečný test. Pokud jej úspěšně zvládnou, získají průkaz cyklisty. Fotogalerie


21. 10. 2014 - Oznámení o zrušení výběrového řízení „Sdílím, sdílíš, sdílíme – aneb využití ICT pro efektivnější výuku“


20. 10. 2014 - Zápis o konání a výsledcích voleb do Školské rady při ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín


16. 10. 2014 - Holky z Venuše, kluci z Marsu 

Ve středu 15. 10. 2014 proběhl v 8. a 9. ročníku ucelený a zároveň na sebe tematicky navazující cyklus přednášek „Dospívám…“, který se věnuje jednotlivým aspektům fyzického, psychického a sociálního dozrávání při cestě k dospělosti. Přednášky vedla zkušená lektorka paní Marie Šindelářová ze společnosti MP Education, s.r.o. Celý článek.


14. 10. 2014 - Za ohroženými druhy do Bartošovic 

V měsíci září a říjnu jsme navštívili s žáky 1. stupně a s žáky 9. ročníku Dům přírody Poodří, který je součástí Záchranné stanice v Bartošovicích. Mohli jsme tak poprvé vidět nové moderní návštěvnické středisko, které je otevřeno od května 2014. 
Ve vnitřní expozici jsme se seznámili s činností záchranné stanice, s případy poraněných či jinak handicapovaných živočichů, o které zde pečují, a s různými projekty, které stanice realizuje (např.  Návrat orla skalního do ČR). Prohlédli jsme si model krajiny Poodří včetně rostlin a živočichů lužního lesa a okolí řeky. Zajímavý byl také pohled pod hladinu řeky. Expozice byla doplněna nástěnnými panely a interaktivními dotykovými tabulemi. 
Celý článek + Fotogalerie


13. 10. 2014 - Podzim ve školní družině 

Typické podzimní počasí, které nás v posledních dnech provází, ve školní družině  využíváme  ke kreativním činnostem. 
S dětmi si povídáme o podzimní přírodě a nejrůznějších aktivitách, které si v ní můžeme užít. Taková procházka lesem, spojená se sběrem hub, je přece báječná.  Mnoho dětí, podle jejich vyprávění, si procházky s rodiči či prarodiči opravdu pravidelně užívají. I u nás ve školní družině jsme si hub, ježků nebo veverek užili dostatečně. Celý článek
Fotogalerie


10.10.2014 - Výzva k podání nabídek na veřejnou zakázku "Dodávka tabletů a softwaru pro Základní školu Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín"

V rámci realizace IPo Sdílím, sdílíš, sdílíme - aneb využití ICT pro efektivnější výuku, reg. č. CZ.1.07/1.3.00/51.0039 vyhlašuje Základní škola Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín výzvu k podání nabídek na veřejnou zakázku "Dodávka tabletů a softwaru pro Základní školu Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín". Více informací naleznete zde.


 09. 10. 2014 - Beseda v knihovně 

V pondělí 6. 10. 2014 navštívil Městskou knihovnu v Příboře spisovatel, ilustrátor, komiksový kreslíř a scénárista Vojtěch Jurík, který vystupuje pod pseudonymem „Vhrsti“. Po krátkém představení své tvorby vyprávěl V. Jurík našim „druháčkům“ pohádku „O drakovi, který byl příliš vybíravý“. Do děje pohádky se děti mohly aktivně zapojit, dávaly postavám jména a také přemýšlely, kterým směrem se bude děj ubírat. Nejvíce nás zaujala rychlost, s jakou jednotlivé postavy ilustrátor před našimi zraky kreslil. Vzniklé obrazy autor žákům podepsal a věnoval. „Velké omalovánky“ jsme si ve škole vybarvili a nyní nám poslouží k výzdobě ve třídách.

Fotogalerie


08. 10. 2014 - Informace k nově vznikajícímu Spolku rodičů a přátel školy

08. 10. 2014 - Informace k projektu "Daruj knihu"

07. 10. 2014 - Zapojili jsme se do filmové školy Penny Marketu . Hlasujte pro videa našich žáků na:

http://www.pennymestecko.cz/galerie-skolnich-videi/

03.10.2014 - Usměvavé lyžování  Více informací www.usmevavelyzovani.cz

01. 10. 2014 - Exkurze do Velkých Losin a na přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně celý článek fotogalerie prezentace Tomáše Machaly, 8.B 


Září 2014


29. 09. 2014 - Seznam kandidátů pro volby do Školské rady ZŠ Příbor, Jičínská 486, okres Nový Jičín

26. 09. 2014 - Zapojili jsme se do projektu "Sdílím, sdílíš, sdílíme - aneb využití ICT pro efektivnější výuku". Bližší informace k projektu naleznete zde.

24. 09. 2014 - Projekt Filmová škola Penny Market ve 3. A Fotogalerie

17. 09. 2014 - Bezlepková strava ve školní jídelně

12. 09. 2014 - Oznámení o svolání k volbám do Školské rady ZŠ Příbor, Jičínská 486

11. 09. 2014 - Dravci a sovy Fotogalerie

11. 09. 2014 - "Zaskočte si pro radu, jak se zbavit odpadu" Fotogalerie

01. 09. 2014 - Zahájení školního roku 2014 - 2015 Nová výzdoba školních chodeb   Nová výzdoba školních chodeb-II. patro


2013 - 2014


 Červen 2014


30. 06. 2014 - Tradiční rozloučení s deváťáky. Fotogalerie 9. A   Fotogalerie 9. B  Fotogalerie závěr Rozlučkové video 9.B

30. 06. 2014 - Projekt NatTech - Exkurze do iQLandie a na Letiště Václava Havla -Prezentace1 + Prezentace2 + Video Lukáše Rozspala + Video Jakuba Monsporta

26. 06. 2014 - Ocenění našich žáků v refektáři piaristického kláštera Fotografie facebook

24. 06. 2014 - Les ve škole Celý článek + Ozvěny od žáků 2. A + Fotografie 2. A

24. 06. 2014 - Stříbrný certifikát - Česko sportuje – olympijský víceboj 2014

23. 06. 2014 - Poslední výlet v tomto školním roce Fotografie facebook

18. 06. 2014 - Slavnostní otevření školního arboreta Celý text + Fotografie facebook

18. 06. 2014 - Čtvrťáci v době kamenné Fotografie facebook

18. 06. 2014 - Blahopřejeme! Diplom pro Agátu Kaňákovou

16. 06. 2014 - Pohled ze hřbetu koně Fotoalbum Flickr

16. 06. 2014 - Uprostřed letiště mezi startujícími letadly Celý článek + Fotografie facebook

15. 06. 2014 - Vodní hrátky v družině Fotografie facebook

15. 06. 2014 - Budiž světlo Fotografie facebook

15. 06. 2014 - Můj sen + Fotografie facebook

15. 06. 2014 - Diplom pro Melánii Klvaňovou

12. 06. 2014 - Žáci 5.A v botanické zahradě Fotogalerie

08. 06. 2014 - Slavnostní otevření školního arboreta - pozvánka

04. 06. 2014 - Svět kolem nás - projektový týden 9. ročníků Celý článek +  Fotogalerie Flickr

03. 06. 2014 – Roboti v našem životě Fotogalerie

03. 06. 2014 – Za krásami Kotvice Fotogalerie

02. 06. 2014 - Děti dětem Den dětí Fotogalerie Flickr

02. 06. 2014 - Výlet čtvrťáků do Rožnova Fotogalerie

02. 06. 2014 - Školní výlet šesťáků do Ostravy Fotoalbum


Květen 2014


29. 05. 2014 - Výlet druháků na Hukvaldy Fotografie facebook

27. 05. 2014 - 1. A na "malé farmě" Fotogalerie

27. 05. 2014 - Školní výlet 1. A a 1. B do Štramberka Fotografie facebook

27. 05. 2014 - Škola v přírodě Fotoalbum1 + Fotoalbum2

22. 05. 2014 - Workshop 7. B v Kopřivnici + Fotografie facebook

21. 05. 2014 - Pasování na čtenáře + Fotografie facebook

14. 05. 2014 - Exkurze na farmě pana Michálka + Fotografie facebook

14. 05. 2014 - Exkurze šesťáků v Bartošovicích Fotografie facebook

12. 05. 2014 - Školní časopis bodoval + Fotografie facebook

04. 05. 2014 - Beseda o nebezpečí na internetu + Celý článek


Duben 2014


24. 04. 2014 - Exkurze v Čistírně odpadních vod Příbor + Fotografie facebook

23. 04. 2014 - Dopravní výchova s členy městské policie Celý článek + Fotografie facebook

23. 04. 2014 - První jaro v arboretu + Fotografie

23. 04. 2014 - Fond Sidus - vracíme dětem úsměvy

22. 04. 2014 - Den Země + Fotografie facebook

16. 04. 2014 - Putování za velikonočním vajíčkem - 1. A v příborském muzeu Fotografie facebook

16. 04. 2014 - Velikonoční dílna s rodiči ve školní družině + Fotografie facebook

14. 04. 2014 - Ohlédnutí za 1. rokem projektu NatTech Celý text + Fotografie facebook

08. 04. 2014 - Velikonoční jarmark + Fotografie facebook

07. 04. 2014 - Veselé zoubky Celý článek + Fotografie facebook

07. 04. 2014 - Projekt 7. ročníku Celý článek + Fotografie facebook

07. 04. 2014 - Úspěch našich basketbalistek Fotografie facebook

02. 04. 2014 - Kniha a já


Březen 2014


24. 03. 2014 - Vítězství v basketbale

24. 03. 2014 - Vynášení zimy Celý text + Fotografie facebook

20. 03. 2014 - Benefiční koncert pro Daniela Celý článek + Fotografie

13. 03. 2014 - Projektový týden 8. ročníku Celý článek + Fotografie facebook

11. 03. 2014 - Maškarní bál 1. A a 1. B + Fotografie facebook

10. 03. 2014 - To bude prima, až si sami přečteme knihu! aneb 1.A poprvé v městské knihovně - Fotografie facebook

10. 03. 2014 - Svět fantazie - školní družina - Fotografie facebook


Únor 2014


21. 02. 2014 - Finále v basketbalu

20. 02. 2014 - Poděkování a vzkaz od "EDISOŇÁKŮ"

20. 02. 2014 - Maškarní rej dětí 2. B a 3. B + Fotografie facebook

16. 02. 2014 - Kultury světa pod jednou střechou: Projekt Edison + Celý text + Fotografie + Fotografie a videa facebook

13. 02. 2014 - Blahopřejeme (Diplom - Melánie Klvaňová)

12. 02. 2014 - Projekt Edison + Fotografie facebook + Video 1 + Video 2 + Video 3 + Video 4

07. 02. 2014 - Zápis do prvních ročníků 2014 + Rozhodnutí o přijetí

07. 02. 2014 - Pohádkový zápis + Fotografie

07. 02. 2014 - Projekt NatTech pokračuje - workshop 9. A + Fotografie facebook + Video 1+ Video 2  + Video 3

03. 02. 2014 - Po stopách Yettiho + Fotografie facebook   


Leden 2014


23. 01. 2014 - Škola jazykům otevřená + Fotogalerie facebook + Video-angličtina + Angličtina 2  + Španělština

23. 01. 2014 - Lyžařský výcvik 2014 + Fotogalerie facebook  + Video facebook 1 + Video facebook 2

06. 01. 2014 - Vánoční kolébání + zobrazit celý text + fotografie na facebooku


Prosinec 2013


20. 12. 2013 - Vánočnění + Fotografie a videa facebook

19. 12. 2013 - Zdravá pětka + Fotky facebook 1. A + Fotky facebook 4. B

19. 12. 2013 - "Děťátko se narodilo, tak mu přišli přát ..." Fotky facebook

19. 12. 2013 - Předvánoční legrace s roboty Fotky facebook + Video 1 + Video 2

19. 12. 2013 - Páťáci pekli perníčk + Fotografie facebook

17. 12. 2013 - Vánoce slavíme kvůli kamenům - Celý článek + Fotografie facebook

13. 12. 2013 - Předvánoční výtvarná dílna ve školní družině - Celý článek + Fotografie na facebooku

13. 12. 2013 - Projekt 6. ročníků: Starověké civilizace - Celý článek + Fotografie na facebooku

13. 12. 2013 - Deváťáci připravili Mikuláše pro mladší spolužáky + Fotografie na facebooku

05. 12. 2013 - Jak jsme očekávali Vánoce - Celý článek + Fotografie facebook

05. 12. 2013 - Recyklohraní

05. 12. 2013 - Exkurze do Zetoru a Dalešic - Celý článek + Fotografie na facebooku + Prezentace žáků 7. A + Prezentace žáků 7. B

05. 12. 2013 - Přeměna školního pozemku na malé školní arboretum + Celý článek

05. 12. 2013 - Adventní věnce tradičně i netradičně + Více fotografií na facebooku

04. 12. 2013 - Škola 21. století + Fotografie na facebooku

04. 12. 2013 - Moje trdlování

04. 12. 2013 - Ahoj z prázdnin - „Ahoj z prázdnin“ je název celostátní výtvarné soutěže, kterou již tradičně pořádá Dům dětí a mládeže Znojmo. Naše žákyně deváté třídy Melánie Klvaňová při malování obrázku vzpomínala na léto, na prázdniny, slunce, moře, na zážitky na Mallorce. Obrázek „ Vzpomínka na Mallorcu“ byl ve jmenované soutěži oceněn Čestným uznáním.

04. 12. 2013 - Třeťáci ozdobili vánoční stromeček na náměstí + Více fotografií na facebooku

04. 12. 2013 - Třída vynálezců Celý článek + Více fotografií na facebooku + Další fotografie


Listopad 2013


26. 11. 2013 - Nové číslo Připínáčku

20. 11. 2013 - Videoprezentace fotografií z projektu 9.B - Kids and Science

20. 11. 2013 - Novinky ze školního arboreta: Podzimní výsadba + foto z výsadby

16. 11. 2013 - Sběr tonerů a katridgí

13. 11. 2013 - Návštěva Divadla Jiřího Myrona v Ostravě + Fotografie facebook

08. 11. 2013 - Projektový den "Profese" + Fotografie facebook

08. 11. 2013 - Zeměpisná exkurze Moravský kras a Pernštejn + Fotografie facebook

06. 11. 2013 - Roboti ve škole

05. 11. 2013 - Halloweenské tvoření v družině

03. 11. 2013 - Halloweenská stezka odvahy + fotografie

01. 11. 2013 - Halloween u druháků + Více fotografií

01. 11. 2013 - Podzimní skřítci 2. A


 Září 2013


30. 09. 2013 - Pozvánka na besedu o bezpečném užívání PC a internetu

27. 09. 2013 - Školní hřiště

22. 09. 2013 - Otevřeli jsme nové školní hřiště www.facebook.com/zsjicinskapribor

16. 09. 2013 - Pozvánka na slavnostní otevírání šklního hřiště

15. 09. 2013 - Sběrové aktivity

12. 09. 2013 - Trochu historie aneb jak jsme bojovali za výstavbu hřiště Naše hřiště aneb potřebujeme nové

12. 09. 2013 - Fobalový turnaj žáků II. stupně Kopřivnice Fotografie na facebooku

02. 09. 2013 - Přivítali jsme prvňáčky www.facebook.com/zsjicinskapribor


 2012 - 2013


 Červen 2013


27. 06. 2013 - Projekt Edison

26. 06. 2013 - Chemie na Slezskoostravském hradě

26. 06. 2013 - Exkurze 8. a 9. ročníků v lomu Štramberk

25. 06. 2013 - Přečtěte si nejnovější číslo školního časopisu Připínáček

21. 06. 2013 - Ekologické programy

20. 06. 2013 - Šesťáci a sedmáci na přírodovědné exkurzi ve Štramberku

19. 06. 2013 - Třída 5. B navštívila arboretum ve Štramberku

15. 06. 2013 - Les ve škole

15. 06. 2013 - Přednáška o zdravé výživě

13. 06. 2013 - Pasování prvňáčků na čtenáře

11. 06. 2013 - Zápis o doplňovací volbě zástupce za pedagogické pracovníky do školské rady

06. 06. 2013 - Jak natočit hit aneb exkurze do nahrávacího studia

03. 06. 2013 - Projektový týden 9. ročníků - Svět kolem nás

03. 06. 2013 - Exkurze ve Skarabu

03. 06. 2013 - Stáčení medu 3.B


Květen 2013


29. 05. 2013 - Škola v přírodě 8. A, 8. B a 9. B

28. 05. 2013 - Školní výlet 3. A a 3. B

22. 05. 2013 - Pomáháme vyrůst

21. 05. 2013 - Kriminální laboratoř ve škole, 6. A a 6. B

17. 05. 2013 - Projekt ROSTLINY ve 3. B

17. 05. 2013 - Prevence rizikového chování s humorem

17. 05. 2013 - Školní výlet šestých a sedmých tříd

07. 05. 2013 - Návštěva Záchranné stanice v Bartošovicích - 3. A, 4. A

02. 05. 2013 - Basketbalistky z Jičínské

02. 05. 2013 - Škola 21. století

02. 05. 2013 - Exkurze do záchranné stanice v Bartošovicích 1.B a 2.B

02. 05. 2013 - Den Země


Duben 2013


29. 4. 2013 - Návštěva ve stájích u pana Michálka

25. 4. 2013 - Učíme se v muzeu

23. 4. 2013 - Den Země

21. 04. 2013 - Informace o realizaci projektu "Přeměna školního pozemku na malé školní arboretum" naleznete v menu Projekty nebo kliknutím zde

21. 04. 2013 - Pozvánka do školy 21. století

19. 04. 2013 - Příběh dřevěné hračky ve finále + Co napsali třeťáci

 18. 04. 2013 - S družinou v knihovně

18. 04. 2013 - Osvědčení "Škola podporující zdraví"

15. 04. 2013 - Třeťáci pokračují v projektu Příběh dřevěné hračky + Co napsali třeťáci

10. 04. 2013 - Velikonoční výtvarná dílna v družině


Březen 2013


28. 03. 2013 - Třeťáci zahájili projekt Příběh dřevěné hračky + Fotografie z projektu

27. 03. 2013 - Právě vyšlo nové číslo časopisu Připínáček

26. 03. 2023 - Druháci a čtvrťáci si připomněli Světový den vody

24. 03. 2013 - Než jsme přivítali jaro (ŠD)

18. 03. 2013 - Maškarní bál s přespáním ve škole - akce pro děti ze IV. A a V. B

18. 03. 2013 - Projekt Hotel ve IV. A

15. 03. 2013 - Když žák rozebere mobil a ještě za to dostane jedničku z chemie

15. 03. 2013 - Maškarní rej dětí 1.A a 2.B + fotky

06. 03. 2013 - Beseda s psychologem

06. 03. 2013 - Absolventská trička s vlastním návrhem

01. 03. 2013 - Maškarní ples 1. A a 2. A


Únor 2013


28. 02. 2013 - Cestování v čase (projekt školní družiny) + Fotogalerie

21. 02. 2013 - Výroba vlastní zmrzliny 8.B

20. 02. 2013 - Finanční gramotnost 9. ročník

18. 02. 2013 - Fotoprezentace lyžařský výcvik Kyčerka, Velké Karlovice 2013

11. 02. 2013 - Pohádkový zápis


Leden 2013


25. 01. 2013 - Lyžařský kurz

22. 01. 2013 - Kouzelné sluchátko

20. 01. 2013 - Vycházka 3. B do lesa

12. 01. 2013 - Zdravá pětka - program pro I. stupeň

10. 01. 2013 - Divadlo Stepující stonožka


Prosinec 2012


15. 12. 2012 - Pekelná noc + Fotografie

14. 12. 2012 - Čertovská škola v 1.B + Fotogalerie

12. 12. 2012 - Projekt 1. stupně - Učíme se šetřit

07. 12. 2012 - Byli jsme v Brně

Článek od Báry Pařenicové a Lenky Filipové

Článek od Anety Brožové, Dity Kahánkové a Michala Pustějovského

Článek od Kateřiny Hudkové a Barbory Matlochové

Fotoprezentace od Lukáše Rozsypala

Fotoprezentace od Michala Kypra

Prezentace od Roberta Haufa

Prezentace od Michala Pospěcha a Robina Tegela

Videoreportáž od Báry Pařenicové, Lenky Filipové, Lukáše Rozsypala a Roberta Haufa - Youtube

Videoreportáž od Báry Pařenicové, Lenky Filipové, Lukáše Rozsypala a Roberta Haufa - Vimeo

 

06. 12. 2012 - Adventní tvoření ve školní družině + Fotogalerie

04. 12. 2012 - Odpoledne v andělské škole + Fotogalerie

03. 12. 2012 - Návštěva Domu seniorů a Domu dětí 


Listopad 2012


30. 11. 2012 - Návrat do starověkých civilizací

29. 11. 2012 - Vlastivědná exkurze 4. ročníků

29. 11. 2012 - Celotýdenní projekt v V. B 

29. 11. 2012 - Vánoční stromeček

28. 11. 2012 - Netradiční soutěže + Fotogalerie 

22. 11. 2012 - Hasiči ve škole 

13. 11. 2012 - Expedice Brno

11. 11. 2012 - Listování

08. 11. 2012 - Divadlo loutek Ostrava

07. 11. 2012 - Poznej svého psa

06. 11. 2012 - Škola plná strašidel + Fotogalerie

05. 11. 2012 - Umíme se krásně bát aneb strašidelná noc ve škole + Fotogalerie 

01. 11. 2012 - Pravidla bezpečného chování - beseda prvňáků s Městskou policií Příbor

01. 11. 2012 - Halloweenské tvoření s rodiči ve ŠD


Říjen 2012


31. 10. 2012 - Nové číslo časopisu Připínáček

30. 10. 2012 - Podzim na zahradě školní družiny + Fotogalerie 

29. 10. 2012 - První setkání školní žákovské samosprávy.

26. 10. 2012 - Podzim všemi smysly aneb výlov Boroveckých rybníků + Fotky

23. 10. 2012 - Úspěch na dětské vědecké konferenci v Praze + Certifikát - Den s vědcem + Certifikát - Daniel Žárský

23. 10. 2012 - Halloweenské odpoledne pro předškoláky + Fotogalerie

22. 10. 2012 - Za krásami Kotvice 

15. 10. 2012 - Podzimní vycházka do přírody + Fotogalerie

15. 10. 2012 - Podzim ve 2.A 

15. 10. 2012 - Padá listí zlaté, rudé....

15. 10. 2012 - Fotogalerie z návštěvy 1.A na zahradě MŠ Švermova

14. 10. 2012 - Podzimní palety žáků 1.A

02. 10. 2012 - Toulky Příborem + fotogalerie

02. 10. 2012 - Výchovný koncert cimbálové skupiny Réva + fotogalerie

16. 10. 2012 - Pozvánka na Halloweenské zábavné odpoledne


Září 2012


07. 09. 2012 - První den ve škole + fotogalerie

06. 09. 2012 - Co nás čeká ve školním roce 2012/2013


Srpen 2012


30. 08. 2012 - Informace pro rodiče žáků 1. ročníků 

30. 08. 2012 - Organizace týdne od 3. do 7. září 2012 

30. 08. 2012 - Organizace školního roku 2012/2013