ZŠ Příbor, Jičínská 486,

Zapojili jsme se

Naše akce

29.02.2016 - Školní ples

Školní plesy bývají na některých školách nedílnou součástí školního roku. Na ZŠ Jičínské jsme se rozhodli 26. 2. uspořádat ples v prostorách Školní jídelny Komenského, a vytvořit tak staronovou tradici školních plesů. Na organizaci se podíleli rodiče ze Spolku rodičů a přátel školy, žáci, zaměstnanci školy a školní jídelny.

Již dva týdny před plesem byly beznadějně vyprodány vstupenky, což organizátory mile překvapilo. Ples zahájila paní ředitelka a poté vystoupila Školní kapela pod vedením Mgr. Zbyňka Machetanze. Kapela svou nádhernou hudební produkcí zvedla ze židlí celý sál. Školní kapelu vystřídala bezkonkurenční hudební skupina Ypsilon a své taneční umění předvedl taneční pár Jan Tyllich a Monika Martynková. Všichni zúčastnění doplnili své síly chutnou večeří, kterou pro nás uvařil tým zaměstnanců školní jídelny. Také na baru byly připraveny zákusky, klobásníky a tekuté dobroty. Po půlnoci jsme losovali o 75 připravených cen od našich sponzorů. Ti nejšťastnější odjeli z plesu na jízdním kole, odnesli si sportovní kameru, grilovací kameny, domácí spotřebiče, hodinky, šperky nebo solné lampy.  Bylo připraveno velké množství dárkových poukazů a balíčků, a proto se jako výhra hodilo i zahradní kolečko k odvezení cen. Seznam všech darů a sponzorů naleznete na webových stránkách školy. Sponzorům děkujeme.

Ples končil v brzkých ranních hodinách a organizátory těšilo nadšení a spokojenost všech zúčastněných, kteří se loučili větou: „Tak příští rok zase!“

Za úspěchem plesu je nemalé úsilí rodičů ze Spolku rodičů a také ochota, vstřícnost a pozitivní nálada učitelského sboru naší školy. Všem patří dík.

Mgr. Hana Žárská, Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Jičínská

Fotografie  Slosovatelná hra o ceny

24.06.2015 - Branný den jinak

Žáci ZŠ Jičínské zažili letos branný den tak trochu „jinak“. Dne 22.6. (1. stupeň) a 24.6. (2. stupeň) se vydali na příborské koupaliště, aby otestovali a zdokonalili nejen své znalosti, ale také fyzickou zdatnost.  Na organizaci akce se podílel Spolek rodičů při ZŠ Příbor Jičínská, firma Ricco a Aquazorbing.cz. Žáci se na 10 stanovištích pod názvy „Požár“, „Vichřice“, „Povodeň“, „Chemická havárie“, „Terorismus“ apod. dozvídali, jak se zachovat v daných situacích. Zároveň si na nafukovacích atrakcích situace „nasimulovali“ a v družstvech vyzkoušeli. Žáci nosili raněné, zkoušeli si plynové masky, házeli granátem, běhali s vojenským batohem nebo zažili tlakovou vlnu. Družstva byla vytvořena napříč ročníky a všichni společnými silami bojovali o co nejlepší výsledky. Hodnotil se čas, fandění a zapálení do hry. Pověřené osoby u atrakcí dokázaly žáky strhnout k vynikajícím výsledkům a také do soutěže zapojit pedagogy, což se u žáků setkalo s obrovským ohlasem ☺.

Spolek rodičů, který akci financoval, děkuje firmě p. Rudolfa Korčáka za poskytnutí 50 % slevy na celou akci a za poskytnutí 2500 volných vstupů na koupaliště Příbor pro žáky naší školy.

Mgr. Hana Žárská    fotografie facebook

23.04.2015 - Rej čarodějnic a 1. turnaj v piškvorkách

Spolek rodičů a přátel školy při Základní škole Příbor Jičínská uspořádal dne 23.4.2015 pro děti 1. stupně Rej čarodějnic a pro žáky 2. stupně 1. turnaj v piškvorkách.

Čarodějnice a čarodějové se začali slétat do školy ve 14 hod a byly pro ně připraveny soutěže, různé úkoly, čarodějnické disco show a promenáda masek. Všechny děti obdržely účastnické listy a balíček s odměnami. Rodiče, kteří se na akci přišli podívat, si mohli zakoupit kávu, čaj, drobné pečivo a strávit s dětmi pěkné odpoledne.

Zatímco děti 1. stupně kouzlily a dováděly v maskách, žáci 2. stupně začali kouzlit na čtverečkované papíry. V tělocvičně ZŠ totiž odstartoval 1. turnaj v piškvorkách. Soutěžily mezi sebou 5-ti členné týmy jednotlivých tříd a žáci tak mohli zúročit své „přestávkové aktivity“ . Týmy hrály ve dvou skupinách a dále pak play off. Žáci mezi sebou zdravě soupeřili a na chvilku zapomněli na tablety, počítače a jen s tužkou a papírem potrápili své „mozkové závity“. První 3 družstva obdržela medaile a všichni pak účastnické listy.

Vyhodnocení jednotlivci  Vyhodnocení družstva