Kalendář akcí

Kontakt

ZŠ Příbor, Jičínská 486,

okres Nový Jičín

Jičínská 486

742 58 Příbor

tel:556 722 485

email: kancelar@zsjicinska.cz                                                                          

   

 
 

  

         

Zvonění

Hodina  Čas 
 1. 7.45 - 8.30 
2.  8.40 - 9.25

3. 

9.45 - 10.30  
4.  10.40 - 11.25 
5.  11.35 - 12.20 
6.  12.25 - 13.10 
7.  13.10 - 13.55
8.  14.00 - 14.45  
9.  14.50 - 15.35 

Zapojili jsme se

 

 

 2018/2019

Halloween

Žáci ze 7. B uspořádali pro 1. a 2. ročníky naší školy Halloweenské dopoledne. Žáci jak 1. a 2. ročníků tak i 7. B přišli ve strašidelných kostýmech. Celá akce probíhala v dívčí tělocvičně, pro žáky bylo připraveno několik stanovišť s různými úkoly např. kopání míčem do brány, postavit co nejvyšší věž z kostek a další. Za splnění úkolu dostali žáci odměnu, pokud už splnili všechny úkoly tak na ně na chodbě čekalo strašidelné vyrábění. Před ukončením celé akce bylo vyhlášení nejstrašidelnějších kostýmů a celá akce byla zakončena tancem.

Mgr. Daniela Grohmannová


Členové žákovské samosprávy ve školním roce 2018/2019


2017/2018

Maškarní bál

I letos proběhl na naší škole maškarní bál, který připravovali žáci devátých
ročníků pro své mladší spolužáky z prvních a druhých tříd. Maškarní bál byl
rozdělen na dvě části, kdy každá část probíhala v jedné tělocvičně. V dívčí
tělocvičně se tancovalo a hrály se společenské hry. V chlapecké tělocvičně
měly děti nachystané stanoviště, na kterých plnily úkoly a sbíraly body. Na
závěr každé dítě získalo sladkou odměnu. Myslím, že maškarní bál se povedl a
poděkování si zaslouží spolužáci deváťáci. 

Mgr. Daniela Grohmannová


Členové žákovské samosprávy ve školním roce 2017/2018


Ve školním roce 2017/2018 bude opět na naší škole fungovat žákovská samospráva. První schůzka proběhne v pondělí 11.9.2017 o velké přestávce v IC. Prosím každého třídního učitele, aby ve třídě zvolil společně s žáky dva zástupce ( 3. -9. ročník ).  Další schůzka proběhne 13.9.2017 ve 13.15 v IC pro zástupce z druhého stupně, kde společně zvolíme žáky do Městského dětského zastupitelstva. O dalších společných schůzkách budete informováni školním rozhlasem. 

2016/2017

I ve školním roce 2016/2017 bude na naší škole fungovat žákovská samospráva.

Členové:

3.A Eliška Syrovátková, Josef Kletenský

3.B Tomáš Dort, Amélie Fabiánová

4.A Ondřej Marejka, Adam Rečka

4.B Marek Mičaník, Jakub Ražnok

5.A Agáta Bartoňková, Tomáš Světlík

5.B Kateřina Matulová, David Horák

6.A Bára Kubošová, Josef Nemeth

6.B Nela Simicová, Aneta Rosmarinová

7.A Nikola Bajerová, Jakub Rozsypal

7.B Lidka Jurečková, Marek Sochr

8.A Anna Marie Sniehotová, Markéta Hohnová

8.B Rosťa Filip, Dominik Konvička

9.A Jakub Trabura, Robin Hlubík

9.B Tereza Mačková, Klára Rosmarinová

2015/2016

Členové žákovské samosprávy

15.03.2016 - Maškarní ples

Měsíce únor a březen jsou spojeny s plesy. A tak i na naší škole proběhl maškarní ples pro děti z prvních až čtvrtých tříd. Děti přišly do školy v nejrůznějších maskách princezen, kovbojů, strašidel, oblíbených pohádkových postaviček nebo hrdinů z počítačových her.

Ples měl dvě části. První část probíhala v dívčí tělocvičně, kde proběhl rej masek a vyhlášení, která maska je nejpovedenější. Potom si děti zatancovaly a zahrály společně několik her.

Druhá část probíhala v chlapecké tělocvičně, kde bylo nachystáno šest stanovišť se soutěžemi, jako skládání puzzle nebo házení kroužků na kužely. Všichni si prošli stanovišti a na závěr získali za splnění úkolů sladkou odměnu.

Ples se moc povedl a domů jsme odcházeli spokojeni. 

Mgr. Daniela Grohmannová  Fotografie1  Fotografie2  Fotografie3  Fotografie4

08.02.2016 - Putování s Olafem

Před koncem prvního pololetí uspořádaly paní vychovatelky a zástupci žákovské samosprávy zábavné odpoledne pro děti z družiny s názvem Putování s Olafem. Pro žáky bylo v tělocvičně nachystáno 9 stanovišť, kde plnili různé úkoly se zimní tématikou. Každý měl kartičku, na kterou na stanovišti získal razítko za zvládnutí úkolu. Děti skákaly do sněhové závěje, sáňkovaly, hledaly zvířecí stopy ve sněhu, srážely plechovky sněhovými koulemi, skládaly obrázky nebo si oblékaly rukavice Dědy Mráze. Zvládly i slalom na lyžích nebo vyluštit tajenku. Zkrátka užívaly si zimních radovánek, i když to venku na pořádnou zimu moc nevypadá. Za splnění všech úkolů každý získal sladkou odměnu. Odpoledne se moc vyvedlo a všichni domů odcházeli spokojeni.

 fotografie


06.01. 2016 - Výherci soutěže „Jak si představuji Ježíška“

Martin Ráftl 3. B, Lucie Chodurová 3. B, Lucie Kletenská 2. A, Klára Šišková 2. A, Klára Nováková 3. B, Katka Pavelková 3. B

fotografie


 09.11.2015 - Dýňový den

27.10. proběhl na naší škole " Dýňový den". Žáci měli přijít v oranžovém oblečení nebo měli mít na sobě oranžové doplňky. Na prvním stupni vyhrála třída 5.B a na druhém stupni třída 7.B. Třídy získaly sladkou odměnu. 

Soutěž o nejhezčí halloweenský obrázek vyhráli:
Eliška Martínková 3.A
Prokop Kuboš 2.A
Amélie Fabiánová 2.B
Julie Filipová 3.A
Aneta Gašperová 2.A
Adriana Karasová 3.A
Katka Hanzelková 4.A 

15.10.2015 - Halloweenská soutěž

Žákovská samospráva vyhlašuje soutěž o nejhezčí halloweenský výtvor ( obrázek nakreslený, vystřižený, model dýně, halloweenskou masku... fantazii se meze nekladou). Svůj výtvor přineste třídnímu učiteli do pátku 23.10., my vybereme 5 nejzajímavějších obrázků, které odměníme a vystavíme.


Ve školním roce 2015/2016 bude na naší škole dále fungovat žákovská samospráva. Během září si bude každá třída (3.-9. ročník) volit dva zástupce, kteří se budou účastnit schůzek. Termíny setkání bodou zveřejněny na nástěnce naproti sborovny. 

2014/2015

Seznam členů žákovské samosprávy ve školním roce 2014 - 2015

Schůzky žákovské samosprávy

14.05.2015 – Soutěž

Žákovská samospráva vyhlašuje soutěž o nejhezčí fotografii nebo namalovaný obrázek jarní krajiny. Fotky pošlete na email p.uč. Grohmannové, obrázky odevzdejte třídnímu učiteli do 29.5.2015.


20.03.2015 – Maškarní bál

V únoru proběhl maškarní bál pro 1. - 4. třídu. Na přípravě se podílely dívky z devátých ročníků, které pro děti připravily v tělocvičnách soutěže a zábavné hry. Na všechny čekalo plnění různých úkolů jako skládání puzzle, vymýšlení slov na různá písmenka a mnoho dalších. Děti si i zatancovaly a předvedly své masky v promenádě. Karnevalové dopoledne se moc povedlo a všichni si to náramně užili. Tímto také moc děkujeme dívkám z devátých ročníků za pomoc při přípravě a průběhu celé akce. :-)  Fotografie facebook


25. 11. 2014 - Soutěž!

Žákovská samospráva vyhlašuje soutěž o nejhezčí "zápich" do květináče ve tvaru Mikuláše, čerta nebo anděla. Své výrobky přineste třídnímu učiteli nejpozději do 3.12. Zástupci žákovské samosprávy vyberou nejhezčí výtvory, jejichž autoři budou odměněni.


25. 11. 2014 - Větrníkový den

Dne 21. 11. si celá Evropa připomíná cystickou fibrózu. Je to dědičné onemocnění, které postihuje dýchací a trávicí ústrojí. Nemoc se projevuje opakovanými infekcemi dýchacích cest, které způsobují poškození plic. Bohužel je to onemocnění nevyléčitelné. A proto i naše škola chtěla podpořit lidi s touto nemocí a letos se do akce připojila.

Žáci prvního stupně vyráběli se svými třídními učiteli větrníky. Nápadům se meze nekladly, proto každá třída vyráběla větrníky podle svých představ a fantazie. Tomuto vyrábění předcházela debata třídních učitelů s dětmi o této nemoci. Učitelé dětem vše vysvětlili, objasnili důvod této akce a dětem byly zodpovězeny všechny jejich dotazy. 

V pátek 21.11. jsme společnými silami nainstalovali výstavku před školou a v přízemí školy. Vytvořili jsme si i vlastní letáčky s informacemi o této nemoci, které rozdávaly před budovou školy dvě žákyně osmého ročníku. Kolemjdoucím vysvětlovaly důvod této akce a zvaly je na prohlídku naší výstavky. 

04. 11. 2014 - Dýňový den

31.10. proběhl Dýňový den, kdy všichni žáci měli přijít oblečeni v oranžovém oblečení. Třída, která měla nejvíce oranžových kusů oblečení nebo doplňků vyhrála. Vítězem se stala třída 4.B. s třídní učitelkou Mgr. Marcelou Holubovou, u kterých bylo napočítáno 107 kusů oranžového oblečení a doplňků. Třída získala sladkou odměnu.


04. 11. 2014 - Halloweenské dopoledne

Dne 30.10. proběhlo na naší škole Halloweenské dopoledne pro první a druhé třídy. Děti přišly natěšené a oblečené v halloweenských maskách. Prvňáčci začínali v chlapecké tělocvičně, kde obdrželi kartičku se svým jménem a kde pro ně bylo nachystáno šest stanovišť s úkoly a soutěžemi. Za každý splněný úkol získali do své kartičky značku. Sotěžili například v bowlingu, skládání puzzle, poznávali po hmatu předměty schované v krabičce nebo pojmenovávali písmenka, která se už naučili a vymýšleli slova, která na tyto písmena začínala. Děti byly moc šikovné a plnění úkolů jim šlo pěkně od ruky.

Po skončení této první části se prvňáčci vyměnili s druháky a Halloween pokračoval. Druháci šli plnit úkoly a soutěže a na prvňáky čekal v druhé tělocvičně jiný úkol. Každý dostal papír a šablonku pavoučka, kterou si musel obkreslit, vystřihnout a vybarvit podle své fantazie. Nakonec si každý nalepil svého pavoučka na předem připravenou velkou pavučinku. Každá třída si svou pavučinku s pavoučky všech dětí ze třídy odnesla a nalepila ve třídě na zeď. Na závěr dostaly všechny děti za splnění všech úkolů sladkou odměnu.

Dopoledne se povedlo a děti byly spokojené. :-) Za pomoc s přípravou Halloweenského dopoledne bych chtěla moc poděkovat dívkám z devátých ročníků: Tereze Hanzelkové, Lucii Rojíčkové, Barči Bordovské, Veronice Vorlické, Kláře Reichertové, Kamile Kriškové, Aničce Huvarové, která celé dopoledne nafotila, Barči Petruniakové, Dorce Bukovjanové, Beátě Runákové, Zuzce Malcharové, Sabině Hokynářové, Simoně Beňové, Dominice Lančové a Marušce Jurečkové. 
Mgr. Daniela Grohmannová

31. 10. 2014 - Soutěž žákovské samosprávy o nejhezčí halloweenský obrázek

Do soutěže se sešlo opravdu mnoho krásných obrázků, které děti doma namalovaly. Rozhodování bylo velmi těžké. Pět nejhezčích obrázků namalovali: Katka Hanzelková ze 3. A, Tomáš Smolík z 1. B, Julie Kolářová ze 4. B, Amálie Seibertová z 5. A a Eliška Martínková z 2. A.


 HALLOWEEN

Soutěž pro žáky všech ročníků o nejhezčí HALLOWEENSKÝ OBRÁZEK - žáci si doma nakreslí obrázek, který přinesou do 22.10. 2014 do školy a odevzdají ho třídnímu učiteli. Zástupci žákovské samosprávy vyberou nejpovedenější obrázky, které budou vystaveny na nástěnce a výherci získají malou odměnu.
Halloweenské dopoledne
Se staršími spolužáky budeme pořádat pro mladší kamarády halloweenské dopoledne. Děti přijdou 30.10. do školy v masce a první dvě hodiny pro ně budou připravené úkoly a soutěže plné zábavy. 

 Volby do Dětského zastupitelstva města Příbora

Registrační list kandidáta

Registrační list odevzdejte do 10. 10. 2014 třídnímu učiteli. Volby budou organizovat zástupci města Příbora ve škole.


První schůzka žákovské samosprávy

Dne 29. 9. proběhla první schůzka žákovské samosprávy, na které se všichni členové navzájem seznámili a dávali připomínky, jak by si představovali spolupráci v nadcházejícím školním roce.

První akcí, kterou chce žákovská samospráva zorganizovat bude Halloweenský den pro nejmladší spolužáky.


2013/2014

Výroční zpráva ze zasedání žákovské samosprávy

Zasedání schůzek školní žákovské samosprávy

Vánočnění

Mikuláš

Halloween

Členové školní žákovské samosprávy

2012/2013

Definice a organizace činnosti ŠŽS

Seznam delegovaných žáků

Zápisy ze schůzek č.1, 2, 3