Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Adaptační pobyt žáků 6. ročníků

Ve dnech 11. až 13. září se zúčastnili žáci tříd 6. A a 6. B ze Základní školy Jičínská v Příboře, adaptačního pobytu v areálu rekreačního střediska u Kateřiny ve Štramberku. Žáky doprovodili učitelé Mgr. René Brinda, Mgr. Hana Matulová a asistentka pedagoga Naďa Smazová.

Do Štramberka celá výprava přijela ve středu dopoledne vlakem. Zavazadla odvezlo auto až na místo ubytování. Z nádraží do RS Kateřina vedla krásná, asi čtyřkilometrová procházka romantickým Štramberkem. Ubytování bylo zajištěno  v dřevěných chatkách.

O program adaptačního pobytu se postarali lektoři Lenka a Martin. Nachystali si pro děti spoustu zajímavých her a úkolů a činností. Při nich si děti prověřovaly svou fyzickou zdatnost, navazovaly nová přátelství, učily se spolupracovat s kamarádem či ve skupině nebo vymýšlet řešení zdánlivě neřešitelných úkolů. Po všechny dny tak bylo o skvělý program postaráno.

Děti měly i dostatek volného času, který trávily v krásné přírodě areálu rekreačního střediska Kateřina s výhledem na Štramberskou trúbu. Počasí opravdu přálo, bylo krásně teplo a slunečno a večer nám příroda nachystala krásnou podívanou – měsíc nad Štramberkem, který se blížil k úplňku.

V pátek všichni odjížděli ze Štramberka plní krásných zážitků. Adaptační pobyt se uskutečnil díky veřejné finanční podpoře z rozpočtu města Příbora na prevenci kriminality.

Fotky na Facebooku

Naděžda Smazová, asistentka pedagoga