Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Na lovu půdních živočichů

Třída 5. B byla dne 13. 9. 2019 na exkurzi o půdě s názvem Není zač, jsem rozkladač na Orinoku. Programem nás prováděla paní Pavla Májová z kopřivnické Hájenky, která pořádá ekologické exkurze pro děti. Paní Májová nám připravila křížovku o půdě, ale pro otázky jsme si museli běhat do lesa a potom jsme odpovědi zapisovali. Pak jsme přišli k bufetu na Orinoku, tam jsme hráli hru na zvětrávání hornin. Zkoušeli jsme, jak dlouho vydrží, než zvětrá např. pískovec, žula a vápenec. Potom jsme šli o kousek dál ke splavu, kde jsme lovili půdní živočichy a pozorovali je pod lupou. Jména živočichů jsme si našli v klíči druhů půdních živočichů, zaznamenali jsme si je a nakreslili do pracovního listu.

Více fotek na školním Facebooku

Markéta Klišová a Michaela Krestová, V. B