Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Exkurze do BROSE

Dne 27. 9. 2019 se žáci devátého ročníku v rámci volby povolání vydali na exkurzi do firmy Brose, která sídlí v Kopřivnici. Rolí našich průvodců se ujali paní Jeřábková a pan Palát, kteří nás v úvodu seznámili s bezpečnostními pravidly a předali  nám malou pozornost ve formě propisky, slunečních brýlí a časopisu. Poté se třídy rozdělily na dvě skupiny. Ti, co šli do výrobní haly, si museli obléct reflexní vesty, ochranné návleky na boty a sluchátka, díky kterým jsme v tom hluku mohli slyšet výklad průvodkyně. Navštívili jsme lakovnu, lisovací halu a sklad. Většina žáků byla v tomto prostředí poprvé v životě. Druhá skupinka se mezitím podívala do učebny určenou pro výuky učňů a zhlédla zajímavou prezentaci o firmě a jejich zaměstnancích. Zhruba po hodině se skupinky vyměnily. Exkurze byla pro mnohé velice přínosná a zajímavá. Děkujeme firmě Brose a našim průvodcům za ochotu a vstřícnost během naší prohlídky.

Julča Kolářová a Julča Hývnarová, IX. B