Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Třída vynálezců

Kromě pravidelných projektových týdnů naší školy jsme letos využili popularizačního programu „Zlepši si techniku s VŠB – TU Ostrava“ a zapojili obě deváté třídy do projektu „Třída vynálezců“.

Celý týden pracovali deváťáci pod vedením lektorů z univerzity. Tento projekt se stal součástí kariérového poradenství na naší škole, kdy žáky seznamujeme s možnostmi dalšího studia a zároveň nám ukázal naše talenty zase z jiného pohledu. Vynálezy, které pod vedením zkušených lektorů během týdne vznikaly, ukázaly nejen schopnosti našich žáků splnit jakékoliv zadání, ale i pohled budoucí generace na svět kolem sebe. Vynálezy často souvisely s ekologií, šetřením, čistotou životního prostředí, novými technologiemi.

A při prezentacích žáci zvládli i záludné otázky typu „A jak to máte ošetřeno, když do kontejneru vleze kočka?“ nebo „A jak tu čepici budete prát?“. Vítězné týmy z obou tříd budou pozvány do dalšího kola, kdy společně s žáky řady jiných zapojených škol budou prezentovat své vynálezy přímo na půdě VŠB – TU Ostrava.

Mgr. Eva Rečková, výchovná poradkyně