Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

PŘIPÍNÁČEK opět na předních příčkách

V pátek 22.11.2019 se zástupci redakce časopisu „Připínáček“ zúčastnili Multimediálního dne roku 2019 v Brně. V rámci tohoto dne se konala i celorepubliková soutěž „Školní časopis roku 2019“.

Na Fakultu mediálních studií se na pár hodin nastěhovaly redakce nejvýznamnějších českých médií.

Česká televize, Český rozhlas, iRozhlas.cz, Česká tisková kancelář (ČTK), Mladá fronta dnes, Hospodářské noviny, Rádio R, Aktuálně.cz a další média zde prezentovala svou práci.

Žáci ZŠ, studenti SŠ a VŠ se mohli aktivně zúčastnit workshopů se zajímavými tématy (např. KYBERPROSTOR, KRITICKÉ MYŠLENÍ, JAK PSÁT TEXTY PRO WEB, JAK SE DĚLAJÍ ZPRÁVIČKY, ZÁSADY TVORBY FOTOZPRAVODAJSTVÍ ČTK, apod.)

Pro návštěvníky byly rovněž zajištěny aktivity v modernizovaných učebnách výuky žurnalistiky.

Naše redakce strávila den aktivně a odnesla si nejen zážitky spojené s mediální tvorbou, ale i chuť a nadšení pro další redakční činnosti. Po postupu z krajského kola soutěže „Školní časopis roku 2019“ jsme byli zvědaví na to, jak obstojí náš časopis v celorepublikové konkurenci. A výsledek? Připínáček získal diplom za 2. místo za nejlepší grafiku časopisu a diplom za 5.místo celkově v kategorii základní školy I. a II. stupně ZŠ.

Exkluzivně se nám podařilo získat rozhovor se známým moderátorem DVTV Martinem Veselovským. Můžete se těšit na další číslo Připínáčku ….

Fotky na školním Facebooku

Bc. Diana Koukalová