Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

EXKURZE DO PŘEDVÁNOČNÍ VÍDNĚ

Dne 27. listopadu 2019 se žáci 8. a 9. tříd s pedagogickým doprovodem ze ZŠ Jičínská zúčastnili exkurze do předvánoční Vídně. Na programu byla prohlídka města, nákupy, návštěva muzeí a vánoční trhy.

Z Příbora jsme vyjeli brzy ráno. Po příjezdu do Vídně jsme navštívili nákupní centrum G3 v městečku Gerasdorf. Především v obchodě PRIMARK jsme mohli nakoupit vánoční dárky. Poté jsme se vydali do centra rakouské metropole Vídeň. Průvodkyně nám říkala cestou v autobuse různé zajímavé informace o městě a jeho památkách. První zastávka byla u barevného domu Hundertwasserhaus vídeňského architekta Friedensreicha Hundertwassera. Od něj jsme pokračovali do historického centra a prohlédli si Hofburg, Přírodovědné a Uměleckohistorické muzeum, Museum Quartier, ulici Am Graben, Rathaus, rakouský Parlament, Stephansdom, ulici Kärtner Straße, Vídeňskou státní operu, vídeňskou radnici a Burgtheater.

Po obědě následovaly návštěvy tří muzeí. První skupina zamířila do mořského muzea Haus der Meeres. V expozici jsme viděli živé ryby, krokodýly, želvy a další tropické a subtropické živočichy. Druhá skupina navštívila Dům hudby Haus der Musik. Zde si žáci vyzkoušeli složit vlastní skladbu nebo dirigovat Vídeňskou filharmonii. Shlédli také expozice o skladatelích vážné hudby. Cílem třetí skupiny byla galerie Albertina, kde si žáci prohlédli velkou sbírku obrazů starých mistrů i současných malířů. Studenty velice zaujala tvorba současné malířky 20. století Marie Lassnig.

Večer jsme se prošli překrásně nasvícenými ulicemi na vánoční trh u vídeňské radnice. Obdivovali jsme působivou vánoční výzdobu a utratili poslední eura. Nově nabyté vědomosti si pak žáci v autobuse při cestě domů ověřili formou kvízu. Vítězové dostali za odměnu tradiční rakouské sladkosti. Vídeň všechny nadchla, a tak věříme, že jsme zde nebyli naposledy. Je tady ještě spousta muzeí a pamětihodností, které stojí za to v budoucnu navštívit.

Fotky na školním Facebooku

Naděžda Smazová a Mgr. Eva Moravčíková