Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

I na naší škole máme žáky, kteří mají „Šikovné ruce“

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 proběhl na Střední škole technické a zemědělské v Novém Jičíně již 12. ročník soutěže „Šikovné ruce“. Touto soutěží se snaží jmenovaná střední škola popularizovat řemeslo mezi dětmi základních škol. Soutěže se zúčastnilo více než 50 žáků ze základních škol okresu. Naši školu zastupovala dvě družstva – z IX. A  žáci Adam Salaba a Minh Nguyen a  z VIII. B Nikol Broskevičová a Vít Kellner.

Nikol a Adam pracovali se dřevem a Vítek s Minhem pracovali s kovem. Během hodnocení výrobků byl I tento ročník zpestřen exkurzí pro soutěžící i jejich pedagogický doprovod. Část zúčastněných navštívila firmu Varroc Lighting Systems, druhá část navštívila firmu STECOMTRA. Obě firmy patří ke sponzorům celé akce.

Na závěr proběhlo očekávané vyhodnocení družstev i jednotlivců. V práci se dřevem se opět prosadil i náš žák. Adam Salaba obsadil v hodnocení jednotlivců 3. místo. Za toto své umístění si mohl vybrat z hodnotných cen. Cenné dárky si ale díky štědrým sponzorům akce odnesli na památku všichni soutěžící. Tohoto ročníku se zúčastnilo i sedm děvčat, které byly hodnoceny stejně jako kluci, všichni v rámci stejné kategorie. Naše soutěžící Nikol obsadila v silné konkurenci celkové 7. místo.

Všem zúčastněným žákům přejeme, aby své šikovné ruce uplatnili i ve svém budoucím povolání.

Více fotografií na školním Facebooku

Mgr. Eva Rečková, výchovná poradkyně