Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Den otevřených dveří a vánoční jarmark

Dne 17. 12.  proběhl v naší škole ve spolupráci se Spolkem rodičů a přátel školy tradiční Den otevřených dveří spojený s vánočním jarmarkem.

Děti se připravovaly na tuto akci téměř po celý měsíc listopad. Zejména děti z 1. stupně vyráběly vánoční dekorace, zdobily se třídy, chodby, na kterých v daný den byly stoly s výrobky  a každá třída  je nabízela návštěvníkům. Děti to bavilo a zároveň se učily rozvíjet finanční gramotnost. U některých jsme mohli pozorovat přirozené schopnosti obchodovat.

A co děti udělaly se získanými penězi? Ty putovaly na účet Spolku rodičů a přátel školy, kde část peněz bude použita pro chlapce Daniela z Afriky, kterého již máme  několik let adoptovaného přes nadaci Adopce na dálku  a zbytek peněz se využije pro školní aktivity našich žáků.

Vánoční jarmark však nebyl jen příležitostí k získání financí, ale také k prezentaci naší školy. V učebně Informatiky žáci robotického kroužku předváděli  práci  s Ozoboty, s legem Mindstormes a drony TelloEdu, v přírodovědné učebně návštěvníci mohli zjistit,  jaké mají znalosti v oblasti hornin
a vyzkoušet si nové mikroskopy. Vánoční náladu nám po celou dobu jarmarku navozovala školní kapela.

Také si všichni mohli prohlédnout výrobky žáků, kteří se zúčastnili projektového týdne s VŠB – TU v Ostravě. Prezentace byla doplněna o projekci z celého týdne.

Hodnotit celkový dojem z akce, příliš nepřísluší osobně zainteresované osobě, proto vám zde tlumočím reakce zúčastněných, kteří nám napsali vzkaz na „vzkazovníku“ umístěném ve vstupní části budovy:

„Jarmark se mi líbil.“

„Jste moc šikovné děti, je poznat, že máte velmi schopné p. učitelky a p. učitele.“

„Ráda se sem vracím.“

„Nádherné, koncert skvělý, marketing prodeje zmáknutý.“

„Nakoupili jsme si nádherné ozdoby na stromeček, děti jsou šikovné.“

„Strašně se mi to líbilo.“

Děkuje všem žákům a pedagogům za jejich obětavý přístup. Rovněž musíme tímto poděkovat všem návštěvníkům za jejich účast a velkou podporu.

Přejeme všem hezké prožití vánočních svátků.

Mgr. Marcela Holubová

Všechny fotky na školním Facebooku