Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Workshopy na VŠB – TU v Ostravě

V tomto školním roce naše škola v rámci kariérového poradenství a péče o nadané žáky využila nabídky VŠB – TU Ostrava ke spolupráci. V listopadu si pracovníci Vysoké školy báňské připravili pro žáky 9. tříd týdenní projekt, který se uskutečnil na naší škole a  setkal se s velkým ohlasem. Proto naše výchovná poradkyně Mgr. Eva Rečková vybrala z nabídky vysoké školy dva workshopy – Staň se na den technologem a Roboti. Ty se uskutečnily 18. 12. 2019 přímo v areálu vysoké školy. Opět byly určeny pro deváťáky, kteří se rozdělili podle svého zájmu.

V rámci prvně zmiňovaného se žáci formou přednášky seznámili s výrobou a zpracováním oceli. V dílnách pak zhlédli praktické ukázky tvarování oceli a mohli si sami vyrazit pamětní minci, čehož všichni s nadšením využili. Nakonec si pro ně pořadatelé připravili vědomostní hru skupin, kde měli zúročit nabyté informace. Vítězná skupina získala diplom a hodnotné ceny. Každý účastník pak získal účastnický list a upomínkové předměty. Žákům se workshop líbil a odcházeli z něj spokojeni a plní nových dojmů.

Druhá skupina se zúčastnila workshopu, který se týkal robotů. Dozvěděli se, jak fungují roboti a na třech stanovištích měli žáci možnost vyzkoušet si programování robotů, kdy jeden prováděl rychlé boxerské údery, druhý skládal kostky a třetí měl jet souběžně s železnou tyčí. Tento workshop splnil očekávání našich nadšenců z řad programátorů Robotického kroužku působícího na naší škole. 

Všem pracovním VŠB – TUO patří poděkování za perfektní organizaci obou workshopů, vstřícnost a nasazení, s kterým se nám věnovali. Poděkování patří kolegům Mgr. Radku Eliášovi a Bc. Dianě Ryšánkové za hladký průběh exkurze a žákům za jejich nadšení a zvídavé otázky.

Mgr. Martina Brožová, Mgr. Eva Rečková a David Machala, IX. A  

Fotky na školním Facebooku