Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

On-line beseda Energie – budoucnost lidstva

Téma energie je pro dnešní dobu zajímavé, ale ještě zajímavější je způsob jakým proběhla beseda v době karantény. Tato beseda byla jedinečná v tom, že žáci seděli doma u počítačů, sledovali obrazovku a psali své otázky do chatu. Osmáci spolu s fyzikářkou nemuseli nikam jezdit, jen se v jednu chvíli připojili k jednomu meetingu na aplikaci ZOOM. Besedu vedl pan Marek Sviták, tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Temelín, která besedu financovala. Ptal se žáků, jaké by bylo žít bez elektřiny, vysvětlil, proč stoupá spotřeba elektrické energie, hovořil o bezpečnosti jaderných elektráren, o ekonomickém využití elektrické energie, dopadech výroby elektřiny na životní prostředí, elektromobilech a budoucnosti výroby elektrické energie. Zajímavé bylo závěrečné měření radioaktivního záření vzorku spálené slámy, sklenice z radiového skla a vzorků radioaktivních prvků. 

Děkuji všem žákům, kteří aktivně přistupují k výuce fyziky a připojili se. 

Mgr. Marcela Šumberová