Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zima ve školní družině

Letošní školní rok je poněkud jiný, než jsme zvyklí. V zimních měsících běžně míváme společné akce, jako je Mikuláš, divadlo, soutěže, karneval, celodružinové dlouhodobé soutěže. Nic z toho nešlo kvůli epidemii s dětmi realizovat. Ale i přesto jsme se v družině dobře bavili. Především jsme s dětmi chodili na vycházky do okolí, stavěli jsme sněhuláky, hráli si na sněhu. Vytvářely se tříkrálové koruny, masky na obličej, sněhuláci z různých materiálů, mroži i lední medvědi z papíru. Děti ve svých skupinách vytvářely hmyz, motýly i hada. Věnovali jsme se taky tradičním valentýnským přáním, vyráběli jsme dárky ze samotvrdnoucí hmoty.  S dětmi jsme si oblíbili poobědové čtené pohádky, které jsou inspirované skutečným životem. O těchto příbězích a také o problémech spojených s epidemií jsme si často společně povídali. Děti si taky rády hrály s legem či technickými stavebnicemi.

Fotky na školním Facebooku

Vychovatelky ŠD