Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pasování na čtenáře

Školní rok rychle uběhl a prvňáci už dávno nejsou ti občas bezradní a bázliví malí školáčci, kteří hledají svou třídu a luští první písmenka. Dnes jsou z nich sebevědomí školáci, kteří nejenže umí přečíst a napsat všechna písmena, ale dokáží si sami přečíst pohádku, příběh nebo dokonce celou knížku. Za jejich práci a úsilí, které do nácviku čtení vložili, byli v úterý 8. června slavnostně pasováni na čtenáře. Akci pro ně zorganizovala Městská knihovna v Příboře. Samotnému pasování předcházela beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem. Název beseda však realitě příliš neodpovídá, jednalo se spíš o veselou show, při které pan Dudek stihl převyprávět, zahrát a nakreslit společně s dětmi několik klasických českých pohádek, mnohokrát děti překvapit, rozesmát a zvednout ze židlí. Malí čtenáři dostali od knihovny jako dárek knihu, pasovací glejt a také roční bezplatný vstup do knihovny.

Děkujeme knihovně za velmi pěknou akci.

Více fotografií zde.