Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Spelling Bee – první školní finále

V loňském školním roce jsme si v pátých třídách vyzkoušeli soutěž ve znalosti anglických slovíček a jejich pravopise – Spelling Bee. Soutěž se dětem líbila a učitelům přišla užitečná. Rozhodli jsme se proto ustavit na naší škole tradici této soutěže. Slovo přešlo v činy a v předvánočním týdnu se konal I. oficiální ročník. Ve všech studijních skupinách od 5. třídy výš se přihlášení žáci utkávali o „šampiona skupiny“, ti o „šampiona třídy“, ročníku a nakonec celé školy. Do školního finále tak postoupilo deset nejúspěšnějších žáků, vždy dva z každého ročníku.

Z utkání těch nejlepších se umístili ročníkoví šampioni Adam Rečka (9. A) a Natálie Vejrostová (6. B) na sdíleném třetím místě, Jiří Pánek (8. A) na druhém místě. Celkovým vítězem a šampionem školy se stal Jakub Makúch z 5. B. Blahopřejeme!

Jak soutěž probíhá – žáci si postupně losují slova. Slovo uslyší ve zvukové podobě. Jeho / jejím úkolem je co nejvěrněji napodobit výslovnost slova a poté je vyhláskovat. Žáci si tak hravou a nenásilnou formou rozšiřují slovní zásobu, učí se pravidla výslovnosti a pravopisu. Soutěž je velmi populární zejména v USA a v Indii, koná se ale i v mnoha dalších zemích po celém světě. Mimo jiné i v ČR, byť jen z iniciativy učitelů jednotlivých škol.

Více fotek na školním Facebooku