Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Třída vynálezců – projektový týden 8. ročníků

Během minulých dvou týdnů se žáci 8. ročníku zapojili do projektu Třída vynálezců v rámci popularizačního programu Zlepši si techniku s VŠB – TU Ostrava. Tento projekt je na naší škole součástí kariérového poradenství, během něhož jsou žáci seznamováni s možnostmi dalšího studia.

Třída VIII.A „vynalézala“ v týdnu od 14.3. do 18.3., třída VIII.B o týden později.

Pod vedením tří univerzitních lektorů se naši žáci ve skupinách věnovali vymýšlení, plánování a posléze i realizaci modelů vynálezů, kterými by, pokud by měli v budoucnosti možnost, obohatili lidstvo.

K realizaci svých skvělých nápadů žáci využívali běžně dostupných materiálů, jako kartonových krabic, lepících pásek, provázků, polystyrenu atd.

Mezi favority poroty patřily například kontaktní čočky se ztmavujícím efektem, reagující na ostrý sluneční svit, popřípadě helma s názvem Zkrášlovač make-upu, sloužící k okamžitému a zcela automatickému nalíčení uživatelky. Oceňovaným nápadem byl také hamburger v tabletce, jehož konzumace je podmíněna zalitím vodou, nebo tzv. Samooblékací skříň, s jejíž pomocí je uživatel oděn nejen adekvátně počasí, ale rovněž i velice stylově.

Oba projektové týdny byly zakončeny prezentacemi, během nichž žáci svůj finální výrobek představili spolužákům a posudkové komisi.

Pro vyučující bylo mimořádně zajímavé sledovat své svěřence během řešení nezvyklých situací a u mnohých tak odhalit jejich doposud skrytý talent. Celá akce nastínila také pohled budoucí generace na svět kolem nás.

Více fotek na školním facebooku

Video 1Video 2Video 3Video 4

Mgr. Lucie Brodíková