Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Den Země

V pátek 22. dubna jsme si stejně jako lidé na celém světě připomněli mezinárodní Den Země. K jeho oslavě jsme přistoupili aktivně, a proto se většina tříd vypravila do různých částí Příbora a jeho okolí, aby tam uklidila odpadky a udělala tato místa o něco čistší a krásnější. 

Odměnou jim byl potom Den Země organizovaný Městským úřadem Příbor v parku. Žáci si tam u několika stánků zopakovali informace o třídění odpadu, jejich dalším zpracování a recyklaci. Zblízka si prohlédli popelářské auto Technických služeb města Příbora, mohli se projet na koních pana Michálka, podívat se na agility výcvik psů nebo si zaskákat v nafukovacím hradu.

Některé třídy vyrazily na exkurzi do Sběrného dvora a RE-USE centra v Příboře, jehož nový moderní areál je otevřen od roku 2021. Při komentované prohlídce žáci viděli prostory na odkládání objemného odpadu, elektroodpadu, stavebního materiálu, nebezpečného odpadu, pneumatik nebo kuchyňského oleje. Atraktivní byla prohlídka nového RE-USE centra, kam nosí lidé nepotřebné ale funkční předměty jako nádobí, drobnou elektroniku, hračky, sportovní vybavení, zařízení do bytu, aby mohly být ještě znovu někomu užitečné a neskončily v odpadu. 

Děkujeme TS města Příbora za zajímavé exkurze a MÚ Příbor za Den Země v parku.

Michaela Eliášová