Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak jsme se učili slovíčka a pekli Pizzu

Chcete si upéct výbornou pizzu? Chodíme do třetí třídy, ale angličtinu se učíme prvním rokem. Paní učitelka nám slíbila, že až budeme umět všechna slovíčka ke kapitole My favourite food, upečeme si společně pizzu. Připravili jsme si všechny ingredience a po příchodu do školy zadělali těsto, do kterého jsme přidali sušené oregano a olivový olej. Anglicky jsme je pojmenovávali. Za chvíli se těsto v míse zvedalo, a proto jsme přešli do školní kuchyňky, kde jsme na plech připravili pečící papír, rozetřeli těsto a na něj sladký i ostrý kečup. Každý z nás si pekl pizzu podlé své chuti: se šunkou, sýrem, tvarůžky, rajčaty, salámem, ba dokonce i česnekem a cibulí. Nesmělo chybět ani oregano. Vypadalo to nádherně. Během pečení jsme si udělali dílnu čtení se svou oblíbenou knížkou. Kluci se sesedli kolem trouby a hlídali, aby se pizza nespálila. Za chvilku to začalo úžasně vonět a nám se sbíhaly sliny. Asi si budete myslet, že něco zůstalo. Ani kousek – obě jsme během přestávky snědli a moc si pochutnali.

Žáci 3. B a Mgr. Renáta Malášková