Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Poznáváme Příbor

Projektové týdny se staly na naší škole součástí výuky zvláště na II. stupni. Letos si tento způsob práce vyzkoušeli i žáci 2. ročníku. Projekt měl název Poznáváme Příbor. Jak je z názvu zřejmé, cílem bylo poznat své město, zjistit o něm nové informace a tím si k němu také vytvořit pozitivní vztah. Každý den projektu byl zaměřen na jiný aspekt života města. Žáci zkoumali jeho historii, kulturu, zábavu, služby, ale také osobnost slavného rodáka Sigmunda Freuda. Každý den vyráželi na zajímavou exkurzi na různá místa ve městě, setkávali se s lidmi, od kterých získávali informace. Výstupem z projektu byla prezentace před mladšími spolužáky, 3D model města z papírových krabic a každý žák si vedl podrobný deník o svém pozorování.

Michaela Eliášová Krátký film