Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Exkurze Mauthausen – Linec

Dne 7.6. pořádala naše škola pro žáky 9. a 8. ročníků exkurzi do rakouského koncentračního tábora Mauthausen a blízkého města Lince. V bývalém pracovním táboře, který se nyní stal pietním místem, se děti seznámily s pohnutými osudy vězňů a prohlédly si památníky obětem nacismu, jež zde vybudovaly jednotlivé evropské státy. V uctivé vzdálenosti rovněž pozorovaly nechvalně známé „schody smrti“, po nichž museli vězni vynášet velmi těžké kameny, což mnohé stálo život.

Po tomto smutném zážitku jsme navštívili město Linec, kde po krátké procházce jeho historickým centrem následoval rozchod a dlouho očekávané nákupy. Přestože nám počasí příliš nepřálo, žáci se shodli, že exkurze nejen značně rozšířila jejich vědomosti o zvěrstvech 2. světové války, ale rovněž si z ní odnesli mnoho nezapomenutelných zážitků.

Více fotek na školním facebooku

Mgr. Lucie Brodíková