Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Děti dětem  

Ve středu 1. 6. 2022 jsme společně se ZŠ Gaudi z Příbora oslavili Den dětí, a to pořádně. Od 15:00 hodin čekal na návštěvníky Zahrad piaristického kláštera v Příboře nabitý program plný vystoupení dětí z obou základních škol. Gaudi si připravila nejen taneční a hudební vystoupení, ale i hry pro děti a občerstvení pro návštěvníky. Oceňujeme, že do všech příprav zapojili i děti, a tak jsme mohli například ochutnat mátovou limonádu připravenou dětmi z 1. stupně. 

Naše škola vystoupila s bohatým programem, který se více než povedl a doufáme, že se líbil i návštěvníkům. Školní sbor ZVONKY z 1. stupně pod vedením paní asistentky Naděždy Smazové vystoupil s písněmi V Přiboře na dvoře, Zvonky, Prales a jiné. Následovalo taneční vystoupení dětí z 3. A s názvem WAKA WAKA dance pod vedením pana učitele Mgr. Zbyňka Machetanze. Další dvě taneční vystoupení KARI CREW street dance pod vedením paní učitelky Mgr. Evy Moravčíkové a SALSEROS pod vedením paní učitelky Mgr. Dany Liškové předvedli žáci  2. stupně. Diváky překvapil i latinskoamerický tanec salsa, kde vystoupilo celkem šest tanečních párů. Program naší školy zakončila školní kapela STRINGS school band pod vedením pana učitele Mgr. Zbyňka Machetanze a paní učitelky Mgr. Evy Moravčíkové. V jejich podání jsme slyšeli českou píseň ADHD od Kapitána Dema, v angličtině Shubidu od Elis Mrázkové, ve francouzštině La seine  od Juliana Lennona a Vanesy Paradise, v ukrajinštině Obijmy od Okrean Elzyho a v angličtině Hit the road Jack od Raye Charlese.  

Celý program zakončil zpěvák Honza Žamboch, frontman kapely Žamboši, který hrál na kytaru s looperem svou autorskou tvorbu. Tento výjimečný den jsme si zkrátka moc a moc užili!  

Všechny fotky a videa z vystoupení můžete sledovat na školním Facebooku nebo na školním kanálu Youtube.  

Mgr. Eva Moravčíková