Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Na exkurzi u hasičů

Být hasičem je jistě sen mnoha chlapců. Žáci  2. B strávili jeden školní den v požární zbrojnici v Příboře. Členové Sboru dobrovolných hasičů Příbor pro ně připravili velmi pestrý a zajímavý program. Druháci se dozvěděli základní informace o požární ochraně, poskytnutí první pomoci a přivolání složek záchranného systému. Prakticky si na figuríně vyzkoušeli zaklonění hlavy člověka v bezvědomí i nepřímou masáž srdce. Prohlédli si vybavení profesionální lékárničky. Následovala prohlídka technického vybavení hasičských aut a ukázka výstroje hasičů. Žáci mohli vidět, jak vypadá práce hasičů nejen při hašení požáru, ale i použití hydraulických nůžek. Nejatraktivnější pro žáky byla možnost vyzkoušet si stříkání s hasičskou hadicí na cíl. 

Velmi děkujeme za skvěle připravenou akci tatínkovi jednoho z žáků, panu Davidu Vavříkovi, a také dalším hasičům, našim bývalým žákům, Rostislavu Filipovi a Jakubu Strakošovi.

Michaela Eliášová

Fotografie na Facebooku