Poklady z hůry – návštěva výstavy

V úterý 11. 4. navštívili obě osmé třídy výstavu Poklady z hůry pořádanou Domovem důchodců v Příboře. Výstavou provázel pan mlynář s paní mlynářovou, kteří žáky seznámili se zemědělským nářadím, domácími potřebami a stroji z dob Rakousko-Uherska a 1. republiky. Pro návštěvníky byla připravena i tipovací soutěž týkající se osmi předmětů. Některé předměty žáci poznali, protože je viděli u svých babiček v kuchyni a u dědečků v kůlně. Jiné viděli poprvé v životě. Kdo chtěl, mohl se nechat zvážit na váze určené na pytle mouky, zkusit šití na šlapacím šicím stroji a nařezat polínka dvouruční pilou. Výstava se žákům líbila, dověděli se více o životě svých předků a uvědomili si, jak se život v průběhu století změnil a modernizoval.

Více fotek na školním Facebooku

Mgr. Martina Brožová