Tržiště nápadů

Již tradičně se naši deváťáci účastní v předvánočním čase regionální soutěže Tržiště nápadů. Soutěž probíhá na VŠB – TUO jako vyvrcholení týdenních projektů základních škol.

V letošním roce se i přes velkou nemocnost  zúčastnilo 28 týmů z osmi škol. Ve čtvrtek 11. 12. žáci představili početné odborné porotě složené ze zástupců univerzity, města Ostrava a kraje své dokonalé vynálezy. 

Naši žáci bojovali, představovali své nápady, komunikovali s porotou, odpovídali na její záludné otázky a v kategorii Nejlepší zpracování vynálezu vyhráli. Anežce, Julii a Jakubovi děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Po vyhodnocení a ukončení akce jsme se tentokrát přesunuli do centra Ostravy. Nejprve jsme se všichni šli posilnit do nákupního centra Karolina a poté jsme zavítali na adventní trhy na Masarykově náměstí. Někteří zamířili na kolotoč, jiní nakoupili pár drobností coby dárky pod stromeček, někteří jen tak nasávali předvánoční atmosféru.

Mgr. Eva Rečková

Fotografie na facebooku

https://www.vsb.cz/cs/detail-novinky/?reportId=50770

https://www.facebook.com/vsbtuo/?hc_ref=SEARCH&fref=nf

https://www.instagram.com/reel/DSIMxoiAhck/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA%3D%3D