Den Země 2024

Den Země si žáci naší školy připomínali různými aktivitami a exkurzemi. K již tradičním akcím patřil Den Země pořádaný Městský úřadem Příbor. Ten letošní se konal 29. 4. v městském parku a byl zaměřen především na zvířata. 

Děti si prohlédly hospodářská zvířata, jako např. drůbež, ovce, kozy, poníky, dále domácí mazlíčky, např. morčata, křečky, zakrslé králíky, činčily, ale i exotické plazy a ptáky. K vidění byla i volně žijící zvířata dočasně ubytovaná v záchranné stanici, jako např. ježek nebo netopýr.  Děti si mohly řadu zvířat pohladit nebo vzít do ruky. Atraktivním zážitkem byla možnost pomazlit se s tažnými psy a dozvědět se něco o musherství, tedy sportovní jízdě ve psím spřežení. Nechyběly ani úkoly o třídění odpadu, otázky z oblasti myslivosti, poznávání rostlin, nebo stánek Technických služeb Příbor, kde si děti zasely do hrníčku bylinky.

Děkujeme MU Příbor za vydařenou akci.

Více fotek na školním Facebooku

Mgr. Michaela Eliášová