Celodružinový projekt CO SE DĚJE V KORUNÁCH STROMŮ

1. část – Kde se bere dřevo?

V letošním školním roce jsme si pro děti připravily dlouhodobý družinový projekt CO SE DĚJE V KORUNÁCH STROMŮ. V první části jsme se zaměřili na stromy samotné a jejich zpracování. S dětmi si povídáme o přírodě především na vycházkách, poznáváme stromy, povídáme si o tom, jak stromy rostou a o péči o ně. Motivací jsou nám pohádky i knížky o přírodě. Ve výtvarných činnostech jsme dělali obtisky kůry stromů, následně děti k jednotlivým stromům přiřazovaly listy. Podzim je skvělý tím, že nám krásně listy barví do nádherných barevných kombinací. Na páteční odpoledne 7. 10. 2022 jsme měli domluvenou návštěvu ve stolařské dílně na Prchalově. Pan Juřena nám popovídal o stromech a jejich využití při výrobě nábytku či oken. Děti měly možnost porovnávat různé druhy dřeva. Prošli jsme si místa, kde se dřevo skladuje, suší, opracovává a následně se z něj vyrábí výrobky. Ze stolařství jsme si odnesli nejen zážitky, ale taky odřezky destiček a hranolů, ze kterých budeme s dětmi vyrábět krmítka.

Více fotek na školním Facebooku