Přednáška Úvod do experimentální archeologie

Žáci 6. a 7. ročníků naší školy se v uplynulých dnech zúčastnili přednášky, konané v místním muzeu. V krásném interiéru bývalého piaristického kláštera měli možnost seznámit se s postupy, jakými pravěcí lidé vyráběli zbraně, nástroje a předměty denní potřeby. Zasvěcený a poutavý výklad byl navíc obohacen o názorné ukázky nejrůznějších lidských činností. Žáci sledovali odštípávání ostrých pazourků, výrobu vlákna, tkaní látky, provrtávání a broušení kostí a kamenů, výrobu olejové lampy atd. Nejúžasnější ale bylo, že si děti mohly nakonec na vše sáhnout a samy vyzkoušet, jak zruční byli pravěcí lidé.  

Dle vlastního vyjádření se žákům přednáška velice líbila, neboť značně rozšířila jejich vědomosti o způsobu života v pravěku.

Více fotek na školním Facebooku

Mgr. Lucie Brodíková