Revolution train 

Za velmi deštivého počasí se ve středu 17. 5. 2023 všichni žáci druhého stupně naší školy přemístili na hlavní nádraží do Kopřivnice. Čekal je tam dlouhý vlak „Revolution train“, upravený do podoby několika průchozích multimediálních místností. V každé z nich byl připraven zážitkový preventivní protidrogový program. Za doprovodů školených lektorů se žáci aktivně účastnili pravdivého příběhu. Během produkce se žáci mohli hlasováním vyjádřit k tomu, jestli má hlavní hrdinka například odmítnout nabízenou cigaretu, nebo zdali má smysl nasednout do auta s podnapilým řidičem. Také si mohli vyzkoušet, jak se člověk cítí v cele předběžného zadržení, či během policejního výslechu. Na závěr se seznámili s důsledky života se závislostí, ale současně jim byly představeny možnosti léčení.  
Tento program byl financován z prostředků města Příbora v rámci projektu prevence kriminality.

Více fotek na školním Facebooku

Mgr. Marcela Šumberová, metodik prevence