První pomoc – program pro 8. ročníky

V pátek 31.3. si osmé ročníky prožily školení o první pomoci. O krátkou zprávu z tohoto dne se postarala žákyně Lucka: 

„Do třídy k nám přišla velmi milá paní, která nám dvě a půl hodiny povídala o spoustě věcí. Dozvěděli jsme se o skvělé české aplikaci záchranka, kterou si stáhnete do telefonu. Řekli jsme si, jaké druhy poranění existují a jak se zachovat, pokud se nám některé z nich přihodí.

Všem se líbilo, že jsme si mohli na umělých figurínách vyzkoušet masáž srdce, o které jsme zjistili, že je více vyčerpávající, než jsme si mysleli a mohli si vyzkoušet také oživování pomocí defibrilátoru.

Přednáška o první pomoci se nám velmi líbila a byla rozhodně užitečná, protože v mnoha případech jsme tyto důležité věci dělali poprvé.“ 

Více fotek na školním Facebooku

Mgr. Radka Ondrová, Lucie Krejčí (VIII.A)