Exkurze na střední škole v Kopřivnici

Ve středu 17. 5. 2023 navštívili žáci osmého ročníku po ukončení programu akce Revolution train střední školu v Kopřivnici. Prohlédli si dílny, kde se připravují učni strojírenských oborů Strojní mechanik a Obráběč kovů, automechanici, autolakýrníci a další. Vše probíhalo za provozu, takže v dílnách byli žáci a plnili úkoly. Poté se všichni přesunuli do budovy, kde probíhá výuka studijních maturitních oborů – Strojírenství a nově od letošního roku Logistika a finanční služby.

Během exkurze na střední škole se tak žáci od zkušených vyučujících dověděli, které maturitní i učební obory se zde studují a jaká je jejich náplň, případně uplatnění v praxi. Tyto informace mohou naši osmáci využít v příštím školním roce, kdy se budou rozhodovat o budoucím povolání, o volbě střední školy.

Děkujeme Mgr. Ivaně Čípové za zorganizování a ředili školy ing. Jiřímu Pišteckému za povolení exkurze a všem průvodcům za profesionální přístup a vysvětlování.

Více fotek na školním Facebooku

Mgr. Eva Rečková, Mgr. Radka Ondrová a Mgr. Martina Brožová